Saint-Tropez

Hotele: Saint-Tropez, 88 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Dei Marres Saint-Tropez
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Hotel La Romarine Saint-Tropez
 
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

B. Lodge Hotel Saint-Tropez
4.7
Słońca
Rekomendacja 50%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Hotel La Bastide Du Port Saint-Tropez
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Le Mas De Bellevue Saint-Tropez
 
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Villa Casabianca Saint-Tropez
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Hotel Saint-Vincent Saint-Tropez
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Hotel Ermitage Saint-Tropez
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Benkirai Hotel Saint-Tropez
 
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Hotel Dune Saint-Tropez
 
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Saint-Tropez

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Saint-Tropez


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza

Polacy wybierający się do Francji korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dlatego też nie muszą posiadać wiz. Do przekroczenia graniczy wystarczy dowód osobisty lub paszport. Przed wyjazdem należy sprawdzić aktualność zdjęcia w dokumencie.

Szczepienia

Przed wyjazdem do Francji nie ma konieczności wykonywania żadnych dodatkowych szczepień.

Klimat / Kiedy jechać?

Na południe Francji najlepiej jest się wybrać w czasie lata. Można tutaj wtedy liczyć na wysokie temperatury i piękną, bezdeszczową pogodę. Należy jednak pamiętać, że w miejscowościach takich jak Saint Tropez środek lata jest szczytem sezonu. W związku z tym trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi niż w pozostałych miesiącach roku cenami, a także z tłumami. Ci, którzy chcą uniknąć zgiełku, powinni rozważyć wyjazd na południe Francji pod koniec wiosny, lub na początku jesieni (choć wtedy zdarzają się już uciążliwe ulewy i burze).

Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Francji jest euro. 1 euro = 100 eurocentów.

Język

Językiem urzędowym Francji jest język francuski. Znajomość języka angielskiego nie jest powszechna.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych

We Francji powszechnie stosuje się gniazdka elektryczne o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz, podobne do tych spotykanych w Polsce. W związku z tym nie ma konieczności zaopatrywania się w przejściówki.

W Saint Tropez nie powinno być problemów również z zasięgiem telefonów komórkowych.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia

Początki istnienia zabudowań na terenie współcześnie zajmowanym przez Saint Tropez sięgają IX wieku naszej ery. Przez prawie sto lat Saint Tropez było w rękach Saracenów. W wyniku licznych walk o okoliczne tereny miejscowość nie miała szans na rozwój. Jeszcze w XIX wieku była to mała wioska rybacka, bez znaczenia gospodarczego czy ekonomicznego w regionie.

W XIX wieku zaczęli przyjeżdżać tutaj impresjoniści, znajdując w okolicznym krajobrazie nieskończone wręcz możliwości inspiracji. Wciąż jednak Saint Tropez nie było miejscem znanym poza grupką zapaleńców. Wszystko zmieniło się w latach 60. XX wieku. Wtedy w miejscowości zakochała się wyjątkowo popularna Brigitte Bardot, a wraz z nią Loius de Funes. Zaczęli oni rozsławiać urokliwą wioskę rybacką, do której wkrótce zaczęli przyjeżdżać najbogatsi turyści z całej Europy, a także świata. Na ich potrzeby powstały luksusowe hotele, wzniesiono również wiele okazałych domów. Rozwinęła się gastronomia, a także przemysł rozrywkowy.

Obecnie Saint Tropez jest miejscem zamieszkiwanym na stałe przez niemal sześć tysięcy osób. Duża część z nich znajduje zatrudnienie we wciąż rozwijającym się przemyśle turystycznym.

Religia

Wśród mieszkańców Francji najwięcej członków ma Kościół katolicki. Można spotkać tutaj również spore grupy osób prawosławnych. W wyniku imigracji coraz popularniejszym wyznaniem we Francji staje się islam.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów

W odległości około 53 kilometrów od Saint Tropez znajduje się międzynarodowy port lotniczy Tulon-Hyères. Co roku przez lotnisko przewija się około pół miliona pasażerów. Aby się z niego dostać do Saint Tropez, należy skorzystać z połączeń autobusowych.

Wypożyczanie samochodów na terenie Francji jest wyjątkowo proste, obywatelem Polski wystarczy bowiem polskie prawo jazdy. Punkty, w których można wynająć samochód znajdują się zarówno na lotnisku, jak i w samym Saint Tropez.

Taksówki

W Saint Tropez można spotkać samochody kilku korporacji taksówkowych, dlatego znalezienie wolnej taksówki nie powinno być trudne. Zawsze jednak warto upewnić się, czy samochód do którego wsiadamy posiada cennik naklejony w widocznym miejscu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto uzgodnić z kierowcą cenę za przejazd jeszcze przed początkiem jazdy.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

W Saint Tropez co roku pod koniec września organizowane są międzynarodowe regaty. Niektóre z łodzi biorących w nich udział mają nawet 50 metrów długości. Wydarzenie przyciąga nie tylko amatorów żeglarstwa, ale również tych, którzy chcą po prostu pooglądać piękne jachty.

Specjalności kulinarne

Kuchnia południowej Francji jest wyjątkowa. Przede wszystkim znajdziemy w niej sporo owoców i warzyw, które rosną tutaj bujnie dzięki dużej ilości słońca. Z południa pochodzi jedna z najbardziej znanych mieszanek ziół – zioła prowansalskie. Składają się na nią: tymianek, bazylia, majeranek, rozmaryn, szałwia.

Najbardziej znaną potrawą tego regionu Francji jest z pewnością bouillabaisse, rodzaj gulaszu warzywnego z dodatkiem ryby. Stąd pochodzi również ratatouille, wyjątkowo smaczna potrawa z grillowanych, a następnie duszonych warzyw.

Warte zobaczenia

Saint Tropez jest przede wszystkim luksusowym kurortem, w którym nie ma zbyt wielu zabytków. Największym z nich jest z pewnością cytadela Saint Tropez, wzniesiona na przełomie wieków XVI i XVII. W czasie I wojny światowej obiekt służył jako więzienie dla jeńców niemieckich, a obecnie znajduje się w nim muzeum. Dzięki prezentowanym tutaj wystawom chętni mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat nie tylko Saint Tropez, ale również całego regionu.

Warto odwiedzić miejscowe galerie sztuki, a także przejść się po tutejszych kawiarniach. Wielką atrakcją dla amatorów kuchni francuskiej są restauracje w Saint Tropez, podające jedzenie przygotowane na najwyższym poziomie.

Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Polecamy podróże Saint-Tropez, wakacje Saint-Tropez, urlop Saint-Tropez ferie Saint-Tropez, hotel Saint-Tropez oraz wycieczki Saint-Tropez. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2016, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index