Wiedeń

Hotele: 90 - Wiedeń

Sortuj wg

Hotel Schild Wiedeń
4.2
Słońca
Rekomendacja 50%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Wiedeń

Hotel Maté Dependance Wiedeń
4.2
Słońca
Rekomendacja 71%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Royal Living Apartments Vienna Wiedeń
4.8
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Atlantis Vienna Wiedeń
5.0
Słońca
Rekomendacja 85%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Carina Wiedeń
4.2
Słońca
Rekomendacja 50%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Wiedeń

Derag Livinghotel Kaiser Franz Joseph Wiedeń
4.9
Słońca
Rekomendacja 88%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Hahn Wiedeń
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Wiedeń

Hotel Exe Vienna Wiedeń
3.8
Słońca
Rekomendacja 56%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

BEST WESTERN Hotel Reither Wiedeń
4.1
Słońca
Rekomendacja 49%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Altwienerhof Wiedeń
5.0
Słońca
Rekomendacja 90%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria? Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Wiedeń


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza

Obywatele Polski, aby wjechać do Austrii, muszą legitymować się dowodem osobistym, lub paszportem z aktualnym zdjęciem. Dla Polaków w Austrii nie ma obowiązku wykupowania wiz.

Szczepienia

Turyści wjeżdżający do Austrii nie muszą poddawać się żadnym dodatkowym szczepieniom.

Klimat / Kiedy jechać?

Wiedeń znajduje się w strefie łagodnego, kontynentalnego klimatu. Najcieplejszymi miesiącami są tutaj czerwiec, lipiec oraz sierpień. W ciągu lipca i sierpnia zdarzają się upały. Na spokojne zwiedzanie miasta najlepsza jest wiosna, która jest zdecydowanie mniej burzowa i mniej deszczowa niż lato. Można również wybrać się do Wiednia na początku jesieni, we wrześniu, kiedy jest jeszcze dość ciepło.

Waluta

Walutą obowiązującą w Austrii jest euro.

Język

Językiem urzędowym, obowiązującym w całej Austrii, jest niemiecki. W Wiedniu można liczyć na to, że mieszkańcy miasta (a w szczególności osoby pracujące w punktach usługowych), posługują się również językiem angielskim, przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych

W Austrii stosowany jest ten sam co w Polsce typ gniazdek elektrycznych (o napięciu 230 V), dzięki czemu przed wyjazdem nie trzeba zaopatrywać się w specjalne przejściówki. Nie ma tutaj również problemów z zasięgiem telefonów komórkowych.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia

Początki istnienia osiedli ludzkich na terenie współczesnego Wiednia sięgają około V wieku przed naszą erą, kiedy najprawdopodobniej istniała tutaj osada celtycka. Później, w czasach Imperium Rzymskiego, miejsce to pełniło rolę rzymskiego posterunku granicznego.

Wiedeń otrzymał prawa miejskie w 1221 roku i od tego momentu zaczął się szczególnie szybko rozwijać, aby w 1440 roku, pod rządami Habsburgów, stać się stolicą Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Ustanowiono w nim również główną siedzibę biskupa. Wiedeń w tym czasie ogrywał niezwykle istotną rolę jako centrum naukowe oraz kulturalne. Bardzo szybko powstał w nim uniwersytet, pracowało tutaj wielu artystów oraz naukowców.

Historie Wiednia i Polski przecinają się w 1683 roku, kiedy to, z pomocą wojsk polskich dowodzonych przez Jana III Sobieskiego, odparto atak armii Imperium Osmańskiego. Było to zwycięstwo, które zadecydowało o przejściu Osmanów do defensywy i powolnym wycofywaniu się ich z Europy.

W ciągu kolejnych lat Wiedeń jeszcze wiele razy był świadkiem historycznych wydarzeń. To w tym mieście, w latach 1814 i 1815 obradował kongres wiedeński, podczas którego ustalono nowy porządek świata europejskiego. To tutaj również odbywały się zbiorowe manifestacje, będące częścią Wiosny Ludów.

W XX wieku, w wyniku zawirowań wojennych, Wiedeń został wcielony do III Rzeczy i stracił status stolicy na rzecz Berlina. Stan ten jednak nie trwał długo, ponieważ już w 1945 roku Austria odzyskała swoją stolicę.

Tradycja

Jedną z najbardziej znanych na całym świecie tradycji związanych z Austrią są bale wiedeńskie. Odbywają się one co roku w styczniu oraz w lutym, a jest ich organizowanych ponad trzysta. Najpopularniejszymi, o najdłuższej historii i cieszącymi się najwyższym prestiżem są bale Opernball, Philharmonic Ball, Impreial Ball, Flower Ball oraz Life Ball. Największym jest Opernball, organizowany co roku w czwartek przed Środą Popielcową. Obecnie wziąć w nim może udział każdy, kto tylko zapłaci za wstęp oraz kto posiada odpowiedni strój.

To właśnie na balach wiedeńskich można było zobaczyć „debiutantki”. Takim mianem określało się (a czasami określa nadal) młode dziewczęta, po raz pierwszy prezentujące się publicznie. Otwierając bal pierwszym tańcem, oficjalne były one w ten sposób wprowadzane do towarzystwa.

Religia

Większość mieszkańców Austrii deklaruje przynależność do Kościoła rzymskokatolickiego. Pozostała część społeczeństwa to protestanci, muzułmanie, prawosławni, starokarolicy, wyznawcy pozostałych religii oraz osoby określające siebie jako bezwyznaniowcy.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów

Najbliższe lotnisko znajduje się w odległości około 18 kilometrów od Wiednia. Jest to największe lotnisko w Austrii, obsługujące co roku ponad 20 milinów pasażerów. Do Wiednia można się z niego dostać korzystając z taksówek (dojazd trwa 20 minut), autobusów (dojazd trwa 30 minut), lub też pociągu (dojazd trwa zaledwie 15 minut).

Samochód można z łatwością wynająć w wielu punktach w mieście.

Poleć z airberlin do Wiednia

airberlin to druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech obsługująca rocznie ponad 31 milionów pasażerów na całym świecie. Jako członek sojuszu oneworld® oferuje dogodne połączenia z Polski do Niemiec oraz destynacji w Europie i Stanach Zjednoczonych, takich jak: Nowy Jork czy Chicago. Strategiczne partnerstwo z Etihad Airways pozwala z kolei oferować wiele atrakcyjnych destynacji w Azji, Afryce i Australii.

Transport publiczny

Wiedeń może się pochwalić bardzo dobrze zorganizowaną oraz rozwiniętą komunikację miejską, która umożliwia poruszanie się po mieście bez problemów zarówno w dzień, jak i w nocy. Działa tutaj 5 linii metra, 28 linii tramwajowych oraz 90 linii autobusowych. Bilety najłatwiej kupić w jednym z licznych automatów. Dostępne są również specjalne bilety dla turystów, dzięki którym można uzyskać dodatkowe zniżki w kawiarniach, muzeach oraz innych miejscach.

Taksówki

Korzystając z usług taksówkarzy w Wiedniu należy wybierać tylko licencjonowanych przewoźników. Można ich poznać po taksometrach z państwową homologacją.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

Ilość imprez o charakterze kulturalnym, czy też artystycznym, organizowanych każdego roku w Wiedniu oszałamia. Niemal codziennie dzieje się tutaj coś wartego uwagi. Miasto posiada wielowiekową tradycję muzyczną. Dziś można w nim posłuchać nie tylko największych współczesnych mistrzów muzyki klasycznej, ale również gwiazd popu. Niezależnie od miesiąca, w którym wybieramy się do Wiednia możemy być pewni, że będzie się w jego trakcie odbywało przynajmniej kilka dużych imprez.

Każdy czerwiec w Wiedniu to prawdziwa uczta dla fanów muzyki filmowej. Na placu przed ratuszem odbywają się wtedy koncerty, a także różnorodne pokazy. Imprezie towarzyszą specjalnie na tą okazję otwierane restauracje.

Co roku w lipcu organizowany jest tutaj największy festiwal taneczny w Europie, ImPulsTanz. W jego trakcie na deskach wiedeńskich scen można podziwiać efekty pracy najbardziej utalentowanych choreografów oraz tancerzy z całego świata. W ramach festiwalu prowadzonych jest również kilkaset warsztatów, zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów.

Stolica Austrii pokazuje, że sztuka niekoniecznie musi być zamknięta w muzeach, niedostępna na co dzień. Dlatego też w mieście organizowanych jest wiele wydarzeń związanych z ideą propagowania bliskości sztuki. W związku z tym w wielu miejscach pojawiają się różnego rodzaju rzeźby i instalacje artystyczne, ożywiając przestrzeń i podnosząc jej atrakcyjność.

Specjalności kulinarne

Kuchnia wiedeńska nie różni się specjalnie od ogólnej kuchni austriackiej. Przygotowywane tutaj dania są zazwyczaj ciężkie i oparte na mięsie. Posiłki wegetariańskie na stołach w Wiedniu zaczęły pojawiać się niedawno i nie są uważane za część kuchni tradycyjnej.

W Wiedniu należy wybrać się na gotowaną wołowinę (Tafelspitz), wołowinę duszoną z czosnkiem (Vanillirostbmten) oraz, oczywiście, na sznycla. Polacy w stylu jedzenia obiadów w Wiedniu mogą rozpoznać swoje przyzwyczajenia – główny posiłek dnia zazwyczaj składa się tutaj z dania pierwszego (zupy) oraz drugiego (mięsnego).

Jeżeli chodzi o desery, bezkonkurencyjny jest tort Sachera, stworzony przez wiedeńskiego cukiernika, Franza Sachera, w XIX wieku. Do dziś jest to ciasto określane mianem „króla deserów”.

Warte zobaczenia

W Wiedniu dostępnych jest tak wiele atrakcji, że każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy architektury mogą w tym mieście oglądać budynki wzniesione w niemal każdym stylu architektonicznym. Znajdują się tutaj przykłady stylu romańskiego, gotyckiego, barokowego, klasycystycznego i innych.

W mieście mieści się pięć pałaców. Jednym z najbardziej okazałych i interesujących jest Pałac Hofburg, wzniesiony w XIII wieku. Niegdyś była to oficjalna rezydencja Habsburgów. Równie imponujący jest Pałac Schönbrunn, pełniący funkcję letniej rezydencji cesarskiej.

W Wiedniu wybudowano wyjątkowo dużo kościołów, z których wiele zachowało się do czasów nam współczesnych. Dzięki temu można tutaj zobaczyć wiele zabytków architektury sakralnej. Z pewnością warta uwagi jest gotycka Katedra św. Szczepana, wybudowana w drugiej połowie XIII wieku, a także najstarszy tego typu wiedeński obiekt – kościół św. Ruprechta. Wzniesiono go najprawdopodobniej w XI wieku.

Ciekawą atrakcją jest wiedeński Pawilon Motyli. Można w nim podziwiać setki swobodnie latających po całym obiekcie motyli. Jest to jedna z niewielu okazji zobaczenia na własne oczy niezwykłych gatunków, pochodzących z odległych krajów.

Po aktywnie spędzonym dniu warto wybrać się na odpoczynek do parku Wiedeński Prater. Jest to największy obiekt tego typu w Europie, a także jeden z największych na świecie. Zajmuje przestrzeń i powierzchni około 1700 hektarów. Dawniej były to cesarskie tereny łowieckie. Dziś dzikie zwierzęta ustąpiły lunaparkowi – największemu w Europie.

Opinie Wiedeń

Romantyczny WiedeńHotel polecany
Hotel Lamee, Wiedeń, Wiedeń
6.0
Słońca
... Hotel Lamee Wspaniały hotel w centrum miasta blisko Starówki. Bardzo nowoczesny i przyjazny wystrój ... pokoju. Dla gości hotelu oprócz miłej obsługi czeka w pokoju ekspres do kawy i bardzo dobrze ... wyposażona łazienka. Przyjemnie jest wybrać się wieczorem do baru na tarasie z pięknym widokiem na katedrę ... św Stefana i miasto. Polecam również skorzystać z restauracji na dole hotelu, która serwuje dobrą ... kuchnie. ... Czytaj dalej opinię
sierpień 14
,
Grażyna, Wiek 41-45, para
Opinie czytano 377 razy

Wiedeń zawsze wart podróży.Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Steigenberger Hotel Herrenhof, Wiedeń, Wiedeń
5.5
Słońca
... Steigenberger Hotel Herrenhof Bardzo godny polecenia hotel miejski w absolutnie centralnej ... lokalizacji do wszystkich zabytków. bardzo przyjazny i kompetentny personel. ... Czytaj dalej opinię
grudzień 14
,
Wolfgang, Wiek >70, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 547 razy

Jeśli Wiedeń, to ponownie do CapriHotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Das Capri, Wiedeń, Wiedeń
6.0
Słońca
... Das Capri Bardzo ładny hotel z bardzo przyjaznymi i pomocnymi pracownikami. Szczególnie małe ... dodatki, jak wskazówki co do jarmarku bożonarodzeniowego, poncz i domowej roboty ciasteczka zachwyciły nas. ... Czytaj dalej opinię
grudzień 14
,
, Wiek 31-35, przyjaciele
Opinie czytano 643 razy

4* super hotel!Hotel polecany Zdjęcia hoteluPrzetłumaczona ocena hotelu
25hours Hotel Wien beim MuseumsQuartier, Wiedeń, Wiedeń
6.0
Słońca
... . Ale poza tym bardzo oryginalnie urządzone. Sauna zasługuje na dodatkową pochwałę. 10,- dodatkowo ... 25hours Hotel Wien beim MuseumsQuartier Spędziliśmy tutaj piękne dni. Jedzenie jest znakomite, cała ... atmosfera super. Deficyt w pokojach: nie ma szafy, czy innej możliwości, żeby powiesić swoje rzeczy ... za pobyt i otrzymuje się kompletne, potrzebne wyposażenie. Pomieszczenia w saunie są tak piękne! Mała ... Czytaj dalej opinię
grudzień 14
,
Sonja, Wiek 41-45, para
Opinie czytano 248 razy - 100% pomocna

Uroczy hotel z wielką dbałością o szczegóły!Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
25hours Hotel Wien beim MuseumsQuartier, Wiedeń, Wiedeń
5.9
Słońca
... podawane. Strefa z sauna i Wellness jest również absolutnie super, za jedyne € 10 można korzystać z ... 25hours Hotel Wien beim MuseumsQuartier Niesamowicie wspaniały hotel. Motyw cyrku jest konsekwentny ... i uroczy i ciągnie się przez hotel. Cały hotel jest urządzony z dbałością o szczegóły. Restauracja ... jest naprawdę super, jedliśmy naprawdę pysznie i stale byliśmy poruszeni, jak ładnie jedzenie było ... Czytaj dalej opinię
styczeń 15
,
Stefanie, Wiek 31-35, para
Opinie czytano 367 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Polecamy podróże Wiedeń, wakacje Wiedeń, urlop Wiedeń ferie Wiedeń, hotel Wiedeń oraz wycieczki Wiedeń. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2015, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index