Jezioro Garda

Hotele: 2232 - Jezioro Garda

popularności ceny
Sortuj wg

Aktivhotel Santa Lucia Jezioro Garda
5.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Color Hotel Style & Design Jezioro Garda
5.8
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Kristal Palace - TonelliHotels Jezioro Garda
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Villa Stella Jezioro Garda
5.7
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Castello Jezioro Garda
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Du Lac Jezioro Garda
5.7
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Garnì Casa Piantoni & Osteria al Farolito Jezioro Garda
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Villa Gloria Sport & Wellness Superior Jezioro Garda
5.6
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Active & Family Hotel Gioiosa Jezioro Garda
5.6
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Caravel Jezioro Garda
5.6
Słońca
Rekomendacja 98%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria? Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Jezioro Garda


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Powiadają, że Jezioro Garda to najlepsze w Europie miejsce do nauki i rozwijania umiejętności pływania na windserfingu. Sprawiać to mają wybitnie sprzyjające warunki, jakimi natura obdarzyła ten akwen. Z jednej strony strome, skaliste zbocza, z drugiej rozległa plaża – wszystko to sprawia, że na Lago di Garda – bo tak w oryginale brzmi nazwa jeziora – przez większość roku obecne są wiatry idealnie nadające się do uprawiania windserfingu. A przy tym nie trzeba jechać nad morze – co dla mieszkańców Austrii, Szwajcarii, czy polskiej Bologni i Mediolanu, pozbawionych dostępu do wielkiej wody nie jest bez znaczenia.

Najczystsze i największe jezioro regionu znajduje się w północnych Włoszech – mniej więcej w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, na granicy trzech włoskich prowincji; Trydentu, Werony i Bresci. Do wizyty Półwyspu Apenińskiego polscy obywatele nie potrzebują posiadać wizy. Wystarczy dowód osobisty. Najbliższe lotnisko znajduje się w pobliskiej Weronie. Terminal Catullo od brzegów Lago de Garda dzieli ok. 25 km.


Klimat / Kiedy jechać?
Największe oblężenie południowe plaże Jeziora Garda przeżywają, rzecz jasna, w sezonie letnim (lipiec/ sierpień). Jednak korzystne warunki do wypoczynku panują tutaj od kwietnia do października. W tym czasie średnia temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Lago di Garda to typowy przykład jeziora polodowcowego powstałego w wyniku działalności lodowca piedmontowego. Geneza jego powstania opiera się na zasadzie pogłębiania przez postępujący lądolód istniejącej już doliny górskiej i wypełniania jego przedpola. Geolodzy są zdania, że jezioro ostatecznie ukształtował się w plejstocenie. Średnia głębokość Lago di Garda wynosi 136 m. W najgłębszym miejscu dno od powierzchni wody dzieli 346 m. Jezioro posiada charakterystyczny południowy kształt. Liczy sobie 55 km długości. Szerokości natomiast: od 4 km w północnej części do 12 km w południowej. Skalista, północna część stanowi fragment alpejskiej formacji Grupy Baldo z łańcucha Prealpy Gardesane. Część południowa stanowi już ich przedpole. Największą spośród 5 wysp zbiornika stanowi Isola del Garda (zlokalizowana ok. 200 metrów od przylądka Capo San Fermo).
 
Mentalność / Tradycja
Mentalność mieszkańców regionu Jezioro Garda nie odbiega raczej zbytnio od tej standardowo typowej dla Włochów. Rzecz jasna, tej „odmiany północnej”, a zatem nieco bardziej wstrzemięźliwej i chłodnej od „odmiany południowej”. Czas tutaj biegnie nieco szybciej niż na dalekim południu Półwyspu Apenińskiego. Tym bardziej, że znaczna część tu przebywających pochodzi z północnej Europy, gdzie, jak wiadomo, czas jest postrzegany nieco inaczej od tego, jak to ma miejsce np. w Palermo. Wędrując po okolicy Jeziora Garda w większości sytuacji natkniemy się jednak na ludzi serdecznych, głośnych i spontanicznych. W każdej chwili gotowych na odpoczynek przy filiżance przepysznej caffe latte.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Najbliższe lotnisko znajduje się w pobliskiej Weronie. Aeroporto Valerio Catullo di Verona Villafranca, bo o nim mowa, zlokalizowany jest ok. 25 km na wschód od laguny.

Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Przylatujący na lotnisko Fiumiciono będą mieli do wybory następujące korporacje: Hertz, Avis, Alamo, Budget, Dollar, Maggiore, Sixt, Thrifty, Eurocar.
 
Transport publiczny
Pod względem komunikacji publicznej, wybrzeże Jezioro Garda jest bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia turystów. Okalająca jezioro od północy szosa jest jedną z najwspanialej położonych w całych Włoszech. Wiedzie poprzez wydrążone w skale tunele. Przejażdżka - zwłaszcza nocą, gdy w ciemnej tafli odbijają się światła przybrzeżnych kawiarenek - jest niezwykłym doznaniem.

 
Taksówki / Infrastruktura
O złapanie taksówki nie powinniśmy się martwić. Sieć korporacji taksówkowych ma się w okolicy Werony bardzo dobrze i nie będzie nam trzeba długo czekać na samochód. Taksówką dojedziemy praktycznie wszędzie.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Odpoczywając nad Lago di Garda, warto skorzystać z proponowanego tu kursu windserfingu. Nigdzie indziej nie spotkamy tak fenomenalnych warunków sprzyjających nauce tego sportu.

 Specjalności kulinarne
Co kochają Włosi? Wiadomo! Makaron. Pizza. O caffe latte bądź codziennej filiżance espresso wspominać nie trzeba. Mieszkańcy okolic Lago di Garda nie różnią się pod tym względem zbytnio od pozostałych Włochów.
 
Styl życia
Bliżej północy niż południa, jak to już napisano w dziale „Mentalność / Tradycja”. Codzienne głośne rozmowy przy espresso. Żywe gestykulacje. Uliczne kłótnie. A wieczorem? A wieczorem nie kończące się spacery po wybrukowanych uliczkach.
 
Warte zobaczenia
Górskie drogi i zachodnia droga nad wybrzeżem Gardesana Occidentale oferują spektakularne panoramy, najpiękniej jest między Rivą a Campione.

Trzy regiony Północnych Włoch dzielą między sobą jezioro. Do Trentino należy skalisty północny koniuszek (ścianki wspinaczkowe przy Nago) z Torbole. Dzięki korzystnym wiatrom (pięknie położony hotel z centrum surfingu Lido Blu) i ekskluzywnej miejscowości Riva del Garda (13 000 mieszkańców) z krętą starówką, wytwornymi hotelami i jedną z najpiękniejszych plaż nad jeziorem jest to raj dla surferów.

Punktem kulminacyjnym dla romantyków na wschodnim wybrzeżu jest cypel Punta San Vigilio pełen drzewek oliwnych i cyprysów z kąpieliskiem Baia delle Sirene. W miłej, nadjeziornej miejscowości Lazise otrzymacie świeże ryby słodkowodne, tuż nad brzegiem w Il Porticciolo.

Ród książąt Scaligerów z Werony pozostawił liczne zamki. Dwa najpiękniejsze to zamek
na stromym występie skalnym przy Malcesine na północy, przede wszystkim jednak zamek obwarowany fosą na półwyspie miejscowości Sirmione (4000 mieszkańców) na południu. Imponujące szczątki rzymskiej willi na krańcu tego półwyspu świadczą o tym, że już przed 2000 lat jezioro zapraszało w odwiedziny na relaksujący wypoczynek. Desenzano (19 000 mieszkańców) oferuje dzięki swoim barom winnym, eleganckim restauracjom i dyskotekom, najbardziej emocjonujące życie nocne nad brzegiem jeziora; Przebojem jest Sesto Senso, nowo wystylizowany lokal z częścią na plaży, własną przystanią, komfortowym barem (lounge bar), restauracją
i dyskoteką.

Dziwnym zabytkiem na zachodnim brzegu jest Vittoriale degli Italiani (chluba Włochów)
w Gardone Riviera, pompatyczne miejsce zamieszkania (1921-1938) kontrowersyjnego poety Gabriele D’Annunzio. Całkiem inny poeta, Andre Heller, założył warty zobaczenia ogród botaniczny, również w Gardone.

Tylko 7 km od zachodniego wybrzeża, ale samotnie i wśród zieleni, ponad Salo z restauracją, rowerami, itd. znajduje się Agriturismo Il Bagnolo. Szczególnie uwielbianą przez turystów miejscowością jest Limone, we wspaniałym położeniu na górnym, dzikim północno zachodnim wybrzeżu. Jezioro otaczają liczne kempingi, a w pobliżu można uprawiać każdą dyscyplinę sportu.

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Jezioro Garda

Opinie Jezioro Garda

Parc Gritti Bardolino - zawsze chętnie wrócimy!Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Parc Hotel Gritti, Bardolino, Jezioro Garda
5.7
Słońca
Hotel ma trzy piętra. Oceniam że jest w sumie ponam 200 pokoi. Powinno się jednak zwracać uwagę na to, by dostać odnowiony pokój. Teraz aktualnie 3. piętro. Hotel jest w częściowo dobrym stanie. Chodzi mi o to, że tu czy tam wiaderko farby przywróciłoby dawny blask. Również ta czy inna drewniana ławka powinna zostać wymieniona. Belki przy lignofolu rozchodzą się już... Wi-fi jest za free, jednak jest tak ustawione, że ciągle trzeba się logować. Przez to pewnie chce się zapobiec, by uniknąć po... Czytaj dalej opinię
lipiec 13
,
Holger, Wiek 46-50, para
Opinie czytano 759 razy

Świetny hotel i piękna okolica!Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Albergo Lido, Torri del Benaco, Jezioro Garda
5.2
Słońca
Bardzo czysty i nowoczesny hotel. Gośćmi byli przede wszystkim Holendrzy, Duńczycy i Niemcy. Było bezpłatne WiFi (jednak dość powolne). Tuż obok hotelu znajdował się podziemny parking, na którym można było zaparkować za 10 euro/dzień. Nasz pokój był bardzo dużo i nowoczesny (dwuosobowy pokój Deluxe). Mieliśmy bezpośredni widok na jezioro i promy. Klimatyzacja chodziła sprawnie i w miarę cicho. Jednym minusem było to, że lodówka nie działała i w pokoju nie było żadnego regału z półkami (jedy... Czytaj dalej opinię
sierpień 13
,
Marlene, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 1380 razy - 100% pomocna

Niegodny polecenia z powodu apartamentuHotel nie jest polecanyZdjęcia hoteluPrzetłumaczona ocena hotelu
Hotel Le Balze - Aktiv & Tennis, Tremosine, Jezioro Garda
3.5
Słońca
W skład kompleksu wchodził budynek główny, w którym na piętra wygodnie wjeżdżało się widną oraz budynek z apartamentami, z którego do budynku głównego szło się przez kilka wejść i schody. Hotel ma ok. 80 pokoi. Ogólny stan hotelu był bardzo dobry. Była restauracja, w której kładziono nacisk zwłaszcza na śniadania i kolacje. W recepcji dostępne były karty WiFi, dzięki którym przez 3 godziny można było korzystać z internetu, który działał jednak tylko przy recepcji. W razie potrzeby karty były ... Czytaj dalej opinię
lipiec 13
,
Christian, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 530 razy - 100% pomocna

Centralnie położony hotel przy jeziorze GardaHotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Liberty, Riva del Garda, Jezioro Garda
5.2
Słońca
Centralnie położony hotel przy jeziorze Garda. Trochę klasyczny, jednak bardzo czysty. Pokoje są dobrze wyposażone, ale nie za duże. Wi-Fi w całym hotelu jest bezpłatne. Mieliśmy opcję zakwaterowania ze śniadaniem i obiadokolacją. Narodowości są różnorodne, ale jest bardzo przyjemnie. Pokój jest 'normalnej' wielkości, jednak jak na nasze wymagania mógłby być trochę przestronniejszy, łazienka jest bardzo duża. Personel jest bardzo przyjazny i pomocny. Sprzątanie pokoju jest bez zarzutu. Wi-Fi ... Czytaj dalej opinię
marzec 14
,
Ziad & Monique, Wiek 41-45, para
Opinie czytano 302 razy - 0% pomocna

Ładny hotel w świetnej lokalizacji z doskonałym serw...Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Lago Di Garda, Torbole, Jezioro Garda
5.6
Słońca
To był nasz 2. pobyt i tym razem w hotelu Lago di Garda spaliśmy 6 nocy w 4 osoby - mieliśmy 2 pokoje kategorii Favola. Pokoje są nowocześnie i komfortowo urządzone. Łóżka bardzo wygodne i wszystko było bardzo czyste. Łazienki były miejscami dość ciasne, ale wystarczające. Lokalizacja jest jak z marzeń i warto postarać się o pokój z balkonem, skoro jest się w hotelu w pierwszym rzędzie. Widok jest bezcenny. Bardzo dobre sprzątanie pokoju. Kiedy wracaliśmy ze śniadania, pokój był już pico bell... Czytaj dalej opinię
kwiecień 14
,
Susanne, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 200 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Wybierasz się na wakacje do Jezioro Garda? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Jezioro Garda oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Jezioro Garda. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Jezioro Garda

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2014, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index