Lacjum

Hotele: Lacjum, 5385 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Ambasciatori Place Hotel - Fiuggi Lacjum
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

A.Roma Lifestyle Hotel Lacjum
5.4
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

iQ Hotel Roma Lacjum
5.5
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Smart Hotel Lacjum
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Taormina Lacjum
5.0
Słońca
Rekomendacja 95%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Dei Borgia Lacjum
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Pulitzer Lacjum
5.0
Słońca
Rekomendacja 96%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Rome Cavalieri, Waldorf Astoria Hotels & Resorts Lacjum
5.3
Słońca
Rekomendacja 94%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Astoria Garden Lacjum
5.0
Słońca
Rekomendacja 93%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel H10 Roma Città Lacjum
5.2
Słońca
Rekomendacja 94%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Lacjum


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie

Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Jednakże nie powinno się pomijać regionu Lacjum (wł. Lazio) będącym popularnym celem wycieczkowym. Na północy znajdują się nekropolie legendarnych Etrusków i wspaniałe jeziora. Na południu, zaledwie kilka kilometrów od metropolii Castelli Romani, przyciągają pogodne winnice nad jeziorami kraterowymi. Wszędzie można spotkać wspaniałe średniowieczne kompleksy klasztorne. Jednakże nie tylko jako pielgrzym można znaleźć dogodne miejsce zakwaterowania.

Szeroka równina rozciąga się pomiędzy Morzem Tyrreńskim na południowym-zachodzie, przedgórzem Apeninów na wschodzie, a na południu pokrywają ją Błota Pontyjskie (wł. Agro Pontino). Rosną tam warzywa dostarczane do wszystkich zakątków Włoch. Najpiękniejsze wydmy morskie można podziwiać w Circeo i nad zatoką Gaecką.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
O historii Rzymu napisano już tomy. A i pewnie powstaną kolejne. Jak na kolebkę cywilizacji europejskiej przystało. Rzym był świadkiem rodzącej się potęgi Imperium Rzymskiego. Wcześniej panowali tu Etruskowie. To tutaj za wiarę umierali pierwsi chrześcijanie. To stąd popłynął na północ kontynentu nowy nurt cywilizacji człowieka. Centrum sztuki. Kultury. Komunikacji i handlu. Rzym to kolebka naszej współczesnej cywilizacji.

 Mentalność / Tradycja
Mentalność mieszkańców regionu Rzymu nie odbiega raczej zbytnio od tej standardowo typowej dla Włochów. Może o tyle, że Rzym stanowi naturalną granicę pomiędzy południem a północą Półwyspu Apenińskiego. Gdyby kierować się takim podziałem (niespieszność i luz południowców oraz karierowiczostwo i pogoń za czasem typowy dla mieszkańców np. Mediolanu), rzymianom zdecydowanie byłoby bliżej do tych pierwszych. Nie ma tutaj tak typowej dla Turynu bądź Mediolanu pogoni za nowymi trendami mody. Czas raczej snuje się leniwiej – oczywiście, nie tak leniwie, jak choćby w Neapolu, ale zawsze... Rzymianie są dumni z dziedzictwa, jakim władają. U niektórych daje się odczuć delikatne poczucie wyższości nad pozostałymi mieszkańcami Italii. To jednak sporadyczne przypadki. W większości sytuacji natkniemy się na ludzi serdecznych, głośnych i spontanicznych. W każdej chwili gotowych na odpoczynek przy filiżance przepysznej caffe latte.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Lotnisko im. Leonardo da Vinci, znanego popularnie pod nazwą Fiumicino zlokalizowane jest 26 km na południowy-zachód od granic miasta. Wyposażone jest w 3 terminale. Ląduje tutaj większość miedzynarodowcyh połączeń. Do miasta dojedziemy pociągiem (szybkie Leonardo Express odjeżdżają do stacji Rome’s Termini - czas podróży to ok. 35 minut; wolniejsze pociągi miejskie FM1 zatrzymują się przy stacjach lokalnych na drodze do Tiburtina), autobusem (połączenia do Rome Termini oraz Tiburtina), bądź taksówką.

Drugie z lotnisk, Ciampino, położone jest natomiast przy Via Appia Nuova – 15 km od centrum Rzymu. Lądują tutaj przede wszystkim czartery oraz tańsze linie lokalne. Z Ciampino nie kursują pociągi. Jedyną opcją dotarcia do miasta jest autobus bądź taxi.

Na każdym z lotnisk istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Przylatujący na lotnisko Fiumiciono będą mieli do wybory następujące korporacje: Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Italy by Car, Maggiore, Sixt oraz Targa Rent. Wszystkie stanowiska znajdują się w Międzynarodowej i Krajowej Hali Przylotów. W Ciampino swoje przedstawicielstwa mają: Avis, Europcar , Hertz, Thrifty Car Rental, Maggiore, Auto Europa, SIXT.


Transport publiczny
Pod względem komunikacji publicznej, Rzym jest bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia turystów. Najszybciej przetransportujemy się metrem lub naziemną kolejką. Funkcjonuje także bogata sieć tramwajowa i autobusowa.
 

Taksówki / Infrastruktura
O złapanie transportu nie powinniśmy się martwić. Sieć korporacji taksówkowych ma się w Rzymie bardzo dobrze i nie będzie nam trzeba długo czekać na samochód. Taksówką dojedziemy praktycznie wszędzie.

Infrastruktura drogowa Wiecznego Miasta jest zupełnie dobra. Nie odbiega zasadniczo od stolic pozostałych państw UE. No, chyba, że mówimy o oryginalnych zachowanym odcinku Via Appia, która to jednak zachowała swój historyczny charakter. Na całe szczęście.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Warto udać się na co poranne targowisko na Campo di Fiori. Polecam również odwiedziny słynnych rzymskich Term. Zwłaszcza latem, gdy odbywają się tutaj spektakle artystyczno-operowe z najlepszymi wykonawcami światowej sławy. Poza tym rokrocznie do rzymskiego kalendarium imprez kulturalnych dochodzi jakieś ważne wydarzenie. Każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Muzyczne przedsięwzięcia. Koncerty. Wystawy. Spektakle. Recitale. Parady. Wiele tego...
 
Specjalności kulinarne
Prawdziwie oryginalna kuchnia rzymska jest już praktycznie spotykana mało gdzie. Wystawne i oszałamiające uczty Lukullusa czy Trymalchiona. Wino lejące się strumieniami bezpośrednio do gardeł biesiadników. Współczesna kuchnia rzymska czerpie raczej z prostych przepisów rzymskich obywateli i nie jest zbyt skomplikowana. Co nie znaczy, że mniej smaczna. Co to, to nie! Co kochają Rzymianie? Wiadomo! Makaron. Pizza. Karczochy (w pobliżu Forum Romanum można do dziś zjeść je w taki sposób, jak jadł je Oktawian August). O caffe latte bądź codziennej filiżance espresso wspominać nie trzeba.

 
Styl życia
Bliżej południa niż północy, jak to już napisano w dziale „Mentalność / Tradycja”. Rzymianie nie lubią się spieszyć. Kochają wypoczywać. Codzienne głośne rozmowy przy espresso. Żywe gestykulacje. Uliczne kłótnie. A wieczorem? A wieczorem nie kończące się spacery po wybrukowanych rzymskich uliczkach pamiętających tchnienia cezara...
 
Warte zobaczenia
Nie sposób przedstawić listy miejsc, które warto odwiedzić w Wiecznym Mieście. Osobiście serdecznie polecam zaciszne uliczki Zatybrza. Jednak być w Rzymie i nie zobaczyć...
Bazyliki Św. Jana na Lateranie - katedry biskupa Rzymu.
Bazyliki Św. Pawła za Murami – jednego z najbardziej niesamowitych kościołów Rzymu.
Circus Maximus – miejsca starożytnych wyścigów rydwanów, jednak współcześnie mała ciekawego placu spacerowego.
Fontanny di Trevi – kolejnego kultowego miejsce, w którym lubią się wykąpać co poniektórzy mający za dużo promili w głowie, wypchane portfele i... nieco romantycznego szaleństwa.
Forum Romanum – najstarszej części starożytnego Rzymu, niezwykłego, niemego świadectwa rozwinięcia Imperium Rzymskiego.
Koloseum – jednego z architektoniczno-historycznych cudów świata.
Kościoła Compañía de Jesús – kolebki barokowego stylu architektury sakralnej.
Panteonu – okrągłej świątyni wielu bóstw, jednej z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu.
Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny – czyli klasycznej rzymskiej widokówki. ;)
Schodów Hiszpańskich – gdzie całymi dniami przesiadują młodzi i starzy, zakochani i single, kobiety i mężczyźni, Włosi i starnieri. Nieformalnej platformy towarzyska Rzymu.
Ust Prawdy – kolejnego z obowiązkowych zabytków miasta, popularnego zwłaszcza wśród japońskich turystów...
Watykanu – cudu chrześcijańskiej architektury i artyzmu, a także miejsca niezwykłej, uduchowionej kontemplacji.

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Lacjum

Opinie Lacjum

Przyjazny hotel w RzymieHotel polecany Zdjęcia hotelu
Hotel Lodi, Rzym, Lacjum
5.6
Słońca
Mały hotel z rodzinną atmosferą. Cały obiekt czysty i zadbany. W cenie znajduje się śniadanie składające się z dwóch słodkich wypieków i wybranego napoju oraz soku. Po posiłku obsługa zawsze pytał czy nie chcemy dokładki. Goście w różnym wieku i z różnych krajów. Pokój średnich rozmiarów z ogrzewaniem, nie było klimatyzacji więc nie wiadomo jak jest latem ale okna posiadają podwójne okiennice więc może to wystarcza. Niewielka łazienka, minusem jest to, że nie miała ogrzewania ale posiadała ok... Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Renata, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 3 razy

Hotel Felice- nie polecamHotel nie jest polecany
Hotel Felice, Rzym, Lacjum
2.8
Słońca
Hotel duży, lecz pokoje to małe klatki. Stan hotelu proszący o remont. Śniadanie w piwiarni obok. Jedyną dobrą stroną hotelu był taras który faktycznie spełniał swoje funkcje. Miały być pokój przestronny rodzinny a było łóżko z 4 dostawkami, gdzie ledwo można było przejść pomiędzy łóżkami. Toaleta miała być w pokoju, ale chyba uznano, iż zlew łazienkowy to jest łazienka. Łazienka była jedna na piętro, wiecznie zajęcia. Pokój bardzo ciemny. Porozumieć się można z jednym młodym panem, który mó... Czytaj dalej opinię
lipiec 15
,
Mateusz, Wiek 26-30, wczasy rodzinne
Opinie czytano 1 razy

5.8
Słońca
Właściciel apartamentu udostępnia pokoje turystów. Mieszkanie usytuowane jest w eleganckiej klasycystycznej kamienicy niedaleko Bazyliki San Giovanni. Do dyspozycji gości jest wspólna łazienka. Wszystko jest pięknie utrzymane i ma wspaniały klimat - eleganckie kamienne posadzki, przyjemny wystrój. Panuje czystość i porządek. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Goście - zróżnicowani, przeważnie jednak w średnim wieku, głównie Europejczycy. Miejsce jest gay-friendly. Pokój był klimatyzowany... Czytaj dalej opinię
czerwiec 16
,
Mirosław, Wiek 31-35, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 1 razy

5.9
Słońca
Dołączam do poprzednich opinii- napisu hotel nie znajdziecie, sam budynek z zewnątrz nie zachęca, ale przytulne i czyste pokoje z małą ale bardzo czystą łazienką naprawdę są na bardzo wysokim poziomie. Śniadanie w formie skromnego bufetu, lokalizacja IDEALNA na wypad do Rzymu (3 minuty do stacji metra Termini skąd pojedziecie nad może lub w dowolnym kierunku 2 liniami metra), lub 1 minuta od stacji metra Vittorio Emanuelle (przy tej stacji był nasz pokój). Pokój sprzątany codziennie (nie po ... Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Karol, Wiek 36-40, para
Opinie czytano 2 razy

Hotel w którym się czujesz jak w domuHotel polecany
Casa Fabbrini Roma Boutique B&B, Rzym, Lacjum
4.6
Słońca
Bardzo kameralny (5 pokoi) hotel w 14 wiecznej kamienicy. Wspólna kuchnia w której przez cały dzień czekają domowe wypieki, pokoje bardzo porządne i ze smakiem. W samym centrum. Brak windy. Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Krzysztof, Wiek 31-35, para
Opinie czytano 0 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Lacjum? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Lacjum oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Lacjum. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Lacjum

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index