Puerto de Santiago

Hotele: 12 - Puerto de Santiago

popularności ceny
Sortuj wg

Be Live Family Costa Los Gigantes Puerto de Santiago
5.0
Słońca
Rekomendacja 86%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Bahia Flamingo Puerto de Santiago
4.4
Słońca
Rekomendacja 77%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Hotel Los Dragos del Sur Puerto de Santiago
4.4
Słońca
Rekomendacja 70%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Aparthotel Globales Tamaimo Tropical Puerto de Santiago
4.3
Słońca
Rekomendacja 62%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Vigilia Park Puerto de Santiago
4.4
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Hotel Lagos de Cesar by Blue Sea Puerto de Santiago
4.0
Słońca
Rekomendacja 47%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Apartamenty La Arena Puerto de Santiago
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Hotel Tagara Playa Puerto de Santiago
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Villa Las Flores Puerto de Santiago
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Apartment Las Chapin Puerto de Santiago
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria? Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Puerto de Santiago


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Szczepienia
Przy wjeździe na terytorium Hiszpanii nie są wymagane żadne specjalne szczepienia. Podobnie jak w przypadku innych państw Unii Europejskiej, obywatele polscy objęci są prawem do bezpłatnej opieki medycznej w podstawowym zakresie. Należy zabrać ze sobą z Polski Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydawaną przez NFZ. Karta nie obejmuje usług prywatnych i innych dodatkowych zabiegów medycznych. Przy wyjazdach turystycznych z zamiarem uprawiania sportów o podwyższonym ryzyku zalecane jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia.
 
Klimat / Kiedy jechać?
Teneryfa bardzo często jest nazywana wyspą wiecznej wiosny, a to za sprawą ciepłego i łagodnego klimatu. Temperatura najcieplejszego miesiąca wynosi w granicach 22-24º C, najchłodniejszego 16-18º C. Niewielkie różnice temperatury w poszczególnych miesiącach, czynią wyspę niezwykle atrakcyjną destynacją turystyczną. Udający się na wypoczynek mają gwarantowaną dobrą pogodę. Jeżeli chodzi o opady,to na wybrzeżu są raczej skąpe, w górach bardziej obfite. Najwięcej opadów występuje w okresie od listopada do lutego, w północnej części wyspy, a dzieje się tak za sprawą wilgotnego pasatu, który wieje z północnego wschodu. Jeżeli pada deszcze, to z reguły nie trwa to dłużej niż klika godzin.
Śnieg pada jedynie na najwyższych wzniesieniach wysp. Na Teneryfie w miesiącach zimowych, można cieszyć się słońcem i plażą na wybrzeżu, podziwiając jednocześnie ośnieżoną sylwetkę Pico del Teide.
Przez kilka dni w roku wieje suchy wiatr, który przynosi pył z Sahary, powodując jednocześnie rozdrażnienie i złe samopoczucie. Za sprawą zimnego Prądu Kanaryjskiego, temperatura morza wokół wysp jest nieco niższa niż w innych miejscach na tych szerokościach geograficznych.
 
Język
Na wyspach mówi się po hiszpańsku. Osoby, które znają hiszpański z pewnością zauważą pewne różnice w wymowie i znaczeniu niektórych słów. Występują również słowa nieznane w innych obszarach Hiszpanii, mające swoje regionalne zabarwienie.
 

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Przez starożytnych Greków i Rzymian archipelag był nazywany Wyspami Szczęśliwymi. Platon uważał, że wyspy są pozostałością legendarnej Atlantydy. Pierwotnymi mieszkańcami wyspy byli Guanczowie. Wielu specjalistów uważa, że ich przodkami był lud, zamieszkujący tereny Afryki Północnej na długo przed skolonizowaniem jej przez Arabów. Większość Guanczów mieszkała w jaskiniach , a ich gospodarka opierała się na uprawie zbóż i hodowli. Nie znali metalu, posługiwali się językiem symboli.
Momentem przełomowym w historii archipelagu był rok 1402, kiedy to do brzegów Lanzarote przybił Jean de Béthencourt. Od tego momentu rozpoczął się intensywny proces kolonizacji Wysp Kanaryjskich. Podboju Teneryfy dokonał w 1494 roku Alonso Fernández de Lugo. Opanowanie wyspy przez Hiszpanów przyniosło kres kulturze Guanczów. Część rdzennej ludności została wyniszczona, a część przyjęła wiarę katolicką i uległa asymilacji z najeźdźcami. Na wyspy przybyła duża liczba osadników z Półwyspu Iberyjskiego, jak również z Francji i Włoch. Po odkryciu Nowego Świata wyspy stały się przystankiem dla statków kursujących z Europy do Ameryki. Wykorzystując niewolniczą pracę Guanczów, na wyspach wprowadzono uprawę trzciny cukrowej. Głównymi towarami eksportowymi stały się cukier i rum. Później zaczęto zakładać plantacje winorośli. Na początku XIX wieku nowym produktem wysp stał się czerwony barwnik, otrzymywany z owadów koszenili pasożytujących na opuncji. Kiedy jednak w latach 70-tych XIX wieku upowszechniły się barwniki chemiczne, nastąpił upadek produkcji koszenili na wyspach.
W 1797 roku admirał Nelson wraz z flotą próbował przejąć wyspy na rzecz Anglii. Pod Santa Cruz de Tenerife rozegrała się zacięta bitwa morska, w której jednak Anglia poniosła klęskę.
W 1821 roku Wyspy Kanaryjskie zostały uznane za prowincję Hiszpanii, a na jej stolicę wybrano Sana Cruz de Tenerife. Ożywienie gospodarki i handlu nastąpiło po nadaniu Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas „prawa wolnych portów”.
Znamienną datą w historii Teneryfy stał się rok 1936, kiedy to na stanowisko komendanta wojskowego na wyspie został przesunięty Francisco Franco. Przyszły dyktator zaplanował tam zamach stanu, który przekształcił się później w wojnę domową. Intensywny rozwój turystyki masowej nastąpił po śmierci Franco.

Mentalność / Tradycja
Kultura rdzennej ludności i jej język zanikły niemal całkowicie. Istnienie Guanczów potwierdzają głównie nieliczne rysunki naskalne. Współcześnie dominuje kultura i tradycje hiszpańskie. Widać jednak wyraźnie duże wpływy afrykańskie i portugalskie. Na Wyspach Kanaryjskich zamieszkuje ponadto duża liczba Brytyjczyków i Niemców, jak również przybyszów z krajów Ameryki Południowej. Nie da się nie zauważyć lokalnego patriotyzmu. Przez wiele lat, zwłaszcza w czasie dyktatury Franco, Wyspy Kanaryjskie pozostawały na uboczu, traktowane jako uboga, rolnicza część Hiszpanii. Mieszkańcy wyspy mówią o sobie często Canarios, odróżniając się od kontynentalnej części Hiszpanii. O związku z Hiszpanią przypominają zwłaszcza obowiązkowe popołudniowe sjesty oraz upodobanie do jedzenia i spędzania wolnego czasu w restauracjach i barach. Nieodłączną częścią życia Kanaryjczyków są również fiesty, do których podchodzi się z niezwykłą żywiołowością i spontanicznością. Duże zmiany przyniósł ze sobą rozwój turystyki, który z jednej strony zapewnił nowe miejsca pracy, a z drugiej spowodował wzrost dysproporcji między poziomem zamożności, jak również wyludniane się terenów wiejskich. Część osób, utrzymująca się do tej pory z rolnictwa podjęła pracę w hotelach, obiektach gastronomicznych, czy przy obsłudze ruchu turystycznego.
 

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Na Teneryfie funkcjonują dwa lotniska. Pierwsze znajduje się w północnej części wyspy, w pobliżu stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife - Aeropuerto de Los Rodeos. Drugie, główne lotnisko znajduje się w południowej części - Aeropuerto de Tenerife Sur Reina Sofía. Lotnisko Reina Sofía obsługuje największą liczbę pasażerów na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Posiada regularne połączenia z wieloma miastami Hiszpanii i innymi państwami Europy Zachodniej. Regularne loty utrzymywane są między innymi z Barceloną, Alicante, Bilbao, Madrytem, Sevillą, Santander, Walencją. Jeżeli chodzi o obszar poza Hiszpanią, to loty organizowane są m.in. do Berlina, Dublina, Bolonii, Kopenhagi, Frankfurtu, Londynu, Helsinek, Paryża, Moskwy i wielu innych miast. Liczne są również połączenia czarterowe.
Aeropuerto de Tenerife Norte (Los Rodeos) obsługuje głównie połączenia z innymi miastami Hiszpanii na kontynecie oraz loty między wyspami.
Regularne loty między wyspami są organizowane między innymi przez Binter Canarias, Islas Airways. Lotniska znajdują się również na Gran Canarii, Fuerteventurze, Lanzarote oraz na La Gomerze, La Palmie i El Hierro. Połączeń między wyspami jest sporo, a lot trwa średnio 30 minut.
Lotniska z miejscowościami i kurortami na wyspie są połączone regularnymi liniami autobusowymi. Samochód można wypożyczyć bezpośrednio na lotnisku. Swoje przedstawicielstwa na terenie portów lotniczych mają firmy: Auto Reisen, Avis, Cicar, Europcar, Goldcar Rental. Wypożyczalnie znajdują się również we wszystkich kurortach na wyspie.

Transport publiczny
Między dużymi miastami na wyspie i kurortami turystycznymi kursują autobusy guaguas. Połączeń między tymi miejscowościami jest sporo. Na przykład linia 111 kursuje z Santa Cruz de Tenerife przez miejscowości: Candelaria, Güimar, Arico, Chimiche, San Isidro do lotniska Reina Sofía i dalej do San Miguel , Los Cristianos i Playa de las Américas. Z kolei linia 343 łączy Puerto de la Cruz, Aeropuerto Norte, Aeropuerto Sur, Los Cristianos i Costa Adeje.
Gorzej przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o mniejsze, mniej znane miejscowości położone w głębi wyspy, wtedy najlepiej jest wypożyczyć samochód. Interesujące nas połączenia można znaleźć na stronie www.titsa.com

Taksówki / Infrastruktura
Ze znalezieniem taksówki raczej nie ma problemu. Samochody są oznaczone inicjałami SP - servicio público. Zielone światło na dachu oznacza, że taksówka jest wolna. Przy postojach są często napisane stałe ceny za najpopularniejsze kursy. Przy dłuższych przejazdach ceny należy negocjować.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Fiesty są nieodłącznym elementem kultury na Wyspach Kanaryjskich. Najbardziej żywiołową imprezą jest karnawał. Karnawał na Teneryfie jest wydarzeniem w skali światowej. Przygotowania do niego rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej, a właściwie zaraz po zakończeniu jednego karnawału planuje się już następny. Zabawa trwa przez dwa tygodnie. W dzień i w nocy, ludzie tańczą na ulicach przy dźwiękach latynoskich hitów, obywają się parady przebierańców i wybory królowej karnawału. Kluczowym elementem dobrej zabawy jest odpowiedni strój, najlepiej z piórami, cekinami i wszelakimi błyskotkami, im bardziej kolorowy i zabawny tym lepiej. Kulminacyjnym punktem programu każdego karnawału jest parada, w której każdego uczestniczą tłumy mieszkańców i przybyszów. Widowiskową częścią karnawałowych obchodów jest również Pogrzeb Sardynki. Kilkumetrowa makieta sardynki, wykonana z kartonu jest niesiona przez kilku mężczyzn w kierunku morza. Jeżeli pogrzeb to muszą być również żałobnicy, mieszkańcy przebrani w żałobne stroje i głośno zawodzący. Po symbolicznym pogrzebie na plaży, w górę strzelają fajerwerki.
W okresie Wielkiego Tygodnia odbywają się tradycyjnie procesje, przebranych w tuniki i kaptury pokutników.
W czerwcu ważnym wydarzeniem są uroczyste obchody Bożego Ciała. W miejscowości La Orotava i La Laguna na Teneryfie usypywane są na ulicach i placach, kolorowe obrazy z piasku i kwiatów, przedstawiające często sceny z życia mieszkańców.
Bardzo uroczysty charakter ma również sierpniowe święto ku czci Matki Boskiej - Virgen de Candelaria.

Specjalności kulinarne
W większości lokali gastronomicznych serwowane są klasyczne potrawy hiszpańskie, oferowane na kontynencie. W menu z pewności nie zabraknie takich dań jak gazacho, tortilla de patatas czy paella. Popularne są również liczne potrawy z ryb (merluza, lenguado, atun) i owoców morza (gambas, mejiones, calamares), najczęściej smażonych lub grillowanych.
Tradycje kulinarne na Wyspach Kanaryjskich mają również swoje regionalne zabarwienie, odróżniające ją od innych. Popularne są zupy z jarzyn czyli potaje oraz W kuchni kanaryjskiej spotkamy z elementami kultury żywieniowej Guanczów. Podstawą diety rdzennych mieszkańców wyspy było gofio czyli mielona i prażona pszenica lub kukurydza, z której kiedyś wypiekano chleb.
Popularnym daniem wśród Kanaryjczyków są papa arrugadas czyli małe ziemniaki gotowane w mundurkach z dużą ilością soli. Później serwuje się je często z dodatkiem pikantnej papryki i ostrego sosu mojo picón. Charakterystycznym elementem miejscowej kuchni są również sosy, wspomniany już mojo picón, przyrządzany z papryki słodkiej i pikantnej, z dodatkiem szafranu i kuminu. Zwykle serwuje się go jako dodatek do dań mięsnych i papas arrugadas. Drugi sos – mojo verde, gdzie podstawę stanowią kolendra i pietruszka towarzyszy potrawom z ryb. Inną charakterystyczną potrawą jest sancocho, które przygotowuje się z solonej ryby, słodkich ziemniaków i warzyw oraz ziół.
Szczególnie warto spróbować miejscowych serów przygotowywanych z mleka koziego.
Jeżeli chodzi o desery to klasycznym hiszpańskim deserem, popularnym również na Wyspach Kanaryjskich jest flan i turrón oraz oczywiście lody i owoce. Najbardziej sławny jest chyba jednak bienmesabe sporządzany z migdałów, miodu i rumu.

Puerto de Santiago Najbardziej popularne atrakcje turystyczne i porady


Opinie Puerto de Santiago

Solidne 3 gwiazdki - super lokalizacja do zwiedzania...Hotel polecany
Aparthotel Globales Tamaimo Tropical, Puerto de Santiago, Teneryfa
4.8
Słońca
... (kolejność nieprzypadkowa). Puerto Santiago to idealne miejsce, aby zwiedzać wyspę. Blisko do ... Aparthotel Globales Tamaimo Tropical Hotel, a raczej aparthotel to całkiem spory kompleks ... posiadający 5 basenów w tym 2 brodziki, płatne jacuzzi, 2 restauracje (do włoskiej bezpłatna rezerwacja w ... recepcji) oraz 3 bary, korty tenisowe, klub dla dzieci, stoły do tenisa, bilarda, cymbergaja. Stan ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 14
,
Tomek, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 991 razy

Jakość adekwatna do ilości gwiazdekHotel polecany
Aparthotel Globales Tamaimo Tropical, Puerto de Santiago, Teneryfa
4.7
Słońca
... dela Americas gdzie dzieje się najwięcej jest około 40min taxówką. Peurto de Santiago jest bardzo ... Aparthotel Globales Tamaimo Tropical Na recepcji jest darmowy dostęp do internetu przez wi-fi ... , (mnóstwo Anglików tam przesiaduje). Przewagę w hotelu stanowią własnie oni oraz Hiszpanie, troszkę ... Polaków. Baseny są dwa, czyste, ale brakuje leżaków, rezerwuje się około 8:00 rano, parasoli to jest ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 14
,
Anka, Wiek 19-25, para
Opinie czytano 874 razy

Nie wiem skąd te wysokie rekomendacjeHotel nie jest polecany
Aparthotel Globales Tamaimo Tropical, Puerto de Santiago, Teneryfa
3.2
Słońca
... kanalizacją Puerto de Santiago to mała miejscowość, w której turystyka jeszcze aż tak dobrze się nie rozwinęła ... Aparthotel Globales Tamaimo Tropical Hotel Tamaimo Tropical to raczej średniej wielkości hotel ... , który już dawno zapomniał lata swojej świetności. Hotel zdecydowanie wymagający renowacji i odświeżenia ... . Na pierwszy rzut oka nie najgorszy, po dokładniejszych oględzinach przestaje robić dobre ... Czytaj dalej opinię
październik 14
,
Maja, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 652 razy

Hotel, motel czy pensjonat?Hotel polecany
Hotel Bahia Flamingo, Puerto de Santiago, Teneryfa
5.2
Słońca
... często jak np w Puerto de la Cruz stolicy Teneryfy. ... Hotel Bahia Flamingo Wg mnie to bardzo fajny hotel i mało mam mu do zarzucenia. Nie jest to wielki ... hotel ale za to bardzo przyjemny, stan hotelu wg mnie bardzo ok. Wszystko codziennie sprzątane. Ja ... byłam na wyżywieniu HB i w zupełności mi to wystarczyło a i tak przytyłam:) Narodowość bardzo ... mieszana: Anglicy, Francuzi, Niemcy, Rosjanie i..... Polacy:). Od plaży to ok 200 - 300 m. Miejscowość ... Czytaj dalej opinię
październik 14
,
Sylwia, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 505 razy

Hotel i miejscowość, do których chce się wracaćHotel polecany
Be Live Family Costa Los Gigantes, Puerto de Santiago, Teneryfa
5.5
Słońca
... . Puerto de Santiago polecam miłośnikom spokoju. Jeśli komuś zależy na bogatym życiu nocnym, musi wybrać ... Be Live Family Costa Los Gigantes Hotel jest godny polecenia, ale z uwagi na to, że nie należy do ... tanich, trzeba mieć świadomość pewnych jego mankamentów. Dla jednych będą one nic nie znaczącymi ... drobnostkami, dla innych mogą źródłem rozczarowania. Z naszego punktu widzenia położenie było hotelu ... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Bartek, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 123 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Polecamy podróże Puerto de Santiago, wakacje Puerto de Santiago, urlop Puerto de Santiago ferie Puerto de Santiago, hotel Puerto de Santiago oraz wycieczki Puerto de Santiago. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2015, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index