Jastrzębia Góra

Hotele: Jastrzębia Góra, 238 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hostel Rozewie Jastrzębia Góra
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Hotel Okulski Grand Rozewie Jastrzębia Góra
2.6
Słońca
Rekomendacja 0%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Pensjonat Pirat Jastrzębia Góra
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Hotel Europa Jastrzębia Góra
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Dom Wczasowy Pasja Jastrzębia Góra
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Kolorowe Apartamenty Lisi Jar Jastrzębia Góra
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Pensjonat Victor Jastrzębia Góra
 
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Villa Buki  Jastrzębia Góra
0 Opinie o hotelu
 
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Apartamenty Rozewie Jastrzębia Góra
3.8
Słońca
Rekomendacja 0%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 
Jastrzębia Góra

Rosevia Friends & Family Resort Jastrzębia Góra
3.0
Słońca
Rekomendacja 0%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria? Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Jastrzębia Góra


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Jastrzębia Góra to znana nadmorska miejscowość wypoczynkowa w Polsce, która od 1975 roku jest dzielnicą miasta Władysławowo. Miasteczko jest naprawdę pięknie położone: na wysokim, klifowym urwisku, otoczone lasami parku krajobrazowego.

 
Główne zalety miejsca to czysta woda, piaszczyste szerokie plaże, powietrze pełne jodu oraz bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna. Każdego letniego dnia, można korzystać tutaj ze strzeżonych kąpielisk, zjeżdżalni wodnej czy przejażdżki skuterami. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą również wziąć udział w rozgrywkach piłki plażowej co roku rozgrywanych na kilku wytyczonych boiskach.W Jastrzębiej Górze mamydo dyspozycji liczne kwatery na każdą kieszeń i potrzeby: jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, par narzeczeńskich czy ludzi już w podeszłym wieku, którzy potrzebują podleczyć swoje wątłe zdrowie. Jednocześnie nieduża odległość od atrakcyjnego Trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk) oraz Mierzei Helskiej czy Łeby, pozwala na realizację bardzo aktywnego i urozmaiconego wypoczynku nad morzem.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Pierwsze wzmianki o Jastrzębiej Górze datowane są na połowę XIX wieku, kiedy to miejscowa ludność kaszubska nazywała tą miejscowość "Pólicą". Była to wówczas mała, rybacka osada. Dopiero od 1920 r. funkcjonuje obecna nazwa, która pochodzi od niemieckiego słowa "Habichtsberg", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie Jastrzębia Góra.

Pierwsze zabudowania wzniesiono w latach 20-tych XX wieku (do podziwiania do dnia dzisiejszego). Stopniowo przybywało eleganckich, drewnianych will i dworków,  aJastębia Góra przemieniała się w ważny kurort, chętnie odwiedzany przez ludzi kultury i intelektualistów.
 
Po II wojnie światowej zaczęły dominować pensjonaty, również wielkie zakłady z całej Polski chętnie budowały tutaj obiekty wypoczynkowe dla swoich pracowników. Duże znaczenie dla historii i atrakcyjności Jastrzębiej Góry ma hrabia Aleksander de Rosset, który to wybudował jedno z pierwszych schronisk turystycznych nad morzem „Lisi Jar”.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Najbliższe lotnisko znajduje się w Gdańsku.

Również w Gdańsku znajdują się najbliższe oddziały wypożyczalni samochodów.


Transport publiczny
Najłatwiej dostać się do Jastrzębiej Góry dojeżdżając pociągiem lub autobusem do Władysławowa lub Gdyni. Stąd łapiemy kolejny bus lub taksówkę.

W okresie letnim są uruchamiane pociągi nawet z południa Polski (wszystkie połączenia w kierunku Helu przebiegają przez Władysławowo). Z Władysławowa natomiast, jak wspomniałam wyżej, jest możliwość skorzystania z taksówki (koszt ok. 30-40 zł) lub autobusem (ok. 4-5 zł od osoby). W przypadku braku połączenia bezpośredniego do Władysławowa, należy dojechać do Gdyni (nie do Gdańska). Tutaj bowiem jest wspólny dworzec PKP i PKS z dogodnymi połączeniami do Władysławowa lub Jastrzębiej Góry.


Taksówki / Infrastruktura
Taxi PLUS

tel. (58) 674 05 00

 
 


Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Lista imprez cyklicznych odbywających się w Jastrzębiej Górze jest naprawdę imponująca. Oto najciekawsze z nich:

- kwiecień: Kaszubski Weekend Artystyczny (impreza odbywa się w różnych miastach, inauguracja sezonu we Władysławowie)

- lipiec: Muzyczne Spotkania w Jastrzębiej Górze

- lipiec: Festyn Kaszubski Jastrzębia Góra

- sierpień: Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką w Jastrzębiej Górze

 

Warte zobaczenia
Plaża - prawdziwa atrakcja Jastrzębiej Góry, gdyż linia brzegowa jest w tym miejscu niezwykle urozmaicona. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która od wschodu jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie - piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża.

 
Dużym kontrastem najJastrzębskiej plaży jest kilometrowy mur oporowy zbudowany z olbrzymich głazów ułożonych na faszynowym materacu, wyrastającym ponad plażę betonową opaską.

 
Na plażę prowadzi kilka różnych zejść; od wysokich, klifowych zbudowanych z drewnianych schodów, po bardzo łagodne znajdujące się od strony Karwi (strona zachodnia).

 
Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od pierwszej miejscowości o ok. 3 km.


Nadmorski Park Krajobrazowy
Jastrzębia Góra częściowo wchodzi w strefę Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jak każdy park tego typu, charakteryzuje się on niezwykłymi walorami krajoznawczymi, ciekawą fauną i florą, którą możemy poznać poprzez piesze i rowerowe wycieczki. Na terenie Parku wydzielono 13 rezerwatów przyrody. Warto skorzystać ze ścieżek poznawczych rezerwatu: Przylądek Rozewie ze wspaniałymi bukami, Bielawa na torfowiskach czy parów zwany Lisim Jarem, gdzie występuje bardzo bogata i interesująca roślinność.

 

Ulica Bałtycka
Jest to zdecydowanie najpiękniejsza uliczka w mieście, a dla wielu i na całym polskim wybrzeżu .Prowadzi pod górę, bezpośrednio do morza, na szczyt klifu, z którego roztacza się urokliwy widok na Bałtyk. Szczególnie warto zwrócić tutaj uwagę na dwie drewniane wille, które zostały wybudowane jako pierwsze na tych terenach: wille Szymanowskiego "Kaszubię" i wille Pawłowicza. Obydwie usytuowane przy ulicy Królewskiej (jedna obok drugiej)

 
Kościół p.w. Św. Ignacego Loyoli sam nie należy do ważnych zabytków, lecz posiada wewnątrz cenny obraz przedstawiający patrona świątyni. Obraz został namalowany w 1850r. przez malarza M.A. Pietrowskiego, a pochodzi z rozebranego przez hitlerowców kościoła p.w. Św. Ignacego Loyoliw Bydgoszczy.

 

Obelisk Gwiazda Północy

Jest to kamień oznaczający najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski.
Widnieje na nim znak orła oraz parametry długości i szerokości geograficznej tego miejsca -N54°50'08'', E18°18'10''. Obelisk został wybudowany z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry.

 

 

Informacja Turystyczna: Fundacja Rozwoju Jastrzębiej Góry

czynna 10-19.00

Promenada Światowida, budynek koło fontanny

tel/fax 0586749784

 
Informacja Turystyczna: Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry

ul. Królewska 2

tel. 058 6749683

 
Biuro Gminnej Informacji Turystycznej przy U.M. Władysławowo

ul. Hallera 4

tel. 058 6743472

Jastrzębia Góra Najbardziej popularne atrakcje turystyczne i porady


Relacje z podróży Jastrzębia Góra

Wspólnie z moim narzeczonym i parą przyjaciół wybralismy się na wakacje nad moprze. Jastrzębia Góra jest pi... czytaj dalej

Opinie Jastrzębia Góra

Udany pobytHotel polecany
Primavera Jastrzębia Góra, Jastrzębia Góra, Pomorskie
5.2
Słońca
... Primavera Jastrzębia Góra hotel nie najnowszy ale czysty .wokół zadbany cały czas coś dosadzają i ... zmieniają a to ważne.posiłki bardzo dobre różnorodne już mi ich brakuje blisko plaży spokojnie ... ,kameralnie wyśmienite do wypoczynku jeśli chodzi o obsługę pań pokojowych to super bardzo grzeczne miłe ... cichutko spełniaja swe obowiązki natomiast do recepcji mamy duże ale nie do wszystkich ale należy ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 15
,
Bożena, Wiek 51-55, wczasy rodzinne
Opinie czytano 307 razy

Zadowolona cała rodzinaHotel polecany
Primavera Jastrzębia Góra, Jastrzębia Góra, Pomorskie
6.0
Słońca
... Primavera Jastrzębia Góra Uwielbiam przyjeżdżać tutaj z rodziną. Hotel spełnia wymagania naszej ... rodziny i naszych znajomych. Bywamy w ńim do trzech razy w roku i jeszcze nie mamy dosyć. Widać w ... nim standardy europejskie. Za każdym razem podoba nam się bardziej. Dzięki trzem posiłkom dziennie ... i różnorodności oferowanych dań nie mam problemu wyżywieniem mojego dziecka. Po pobycie w Primaverze ... Czytaj dalej opinię
lipiec 15
,
Magdalena, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 99 razy

Wielkie RozczarowanieHotel nie jest polecany
Primavera Jastrzębia Góra, Jastrzębia Góra, Pomorskie
2.3
Słońca
... Primavera Jastrzębia Góra Pokoje w hotelu oddzielone ściankami gipsowo-kartonowymi, drzwi do pokoju ... z tektury, wszystko w pokoju słychać co dzieje się za ścianą i na korytarzu Stan faktyczny zgodny ... z opisem w ofercie. Niekompetentna, niemiła, recepcjonistki arogancje, w restauracji kelnerki i ... kelnerzy podśmiechujki na uszko sobie urządzają podpierając "ścianę". Absolutnie im się nie spieszyło ... Czytaj dalej opinię
lipiec 14
,
Kaśka, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 106 razy

Pobyt- regeneracja zimowaHotel polecany
Primavera Jastrzębia Góra, Jastrzębia Góra, Pomorskie
4.2
Słońca
... Primavera Jastrzębia Góra Hotel? to troszkę opinia na wyrost. To dość duży obiekt, nastawiony na ... bardzo duże grupy osób, bez szczególnej dbałości o klienta. Problem pojawił się przy próbie ... zameldowania, dwie osoby przy blacie i mnóstwo osób- oczekiwanie ok 45min, co zimą w kurtkach i z ... niecierpliwym 3latkiem po kilkugodzinnej podróży jest nielada wyzwaniem. ( wymeldowanie przebiegało analogicznie ... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Bożena, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 44 razy

Wracamy w lutymHotel polecany
Primavera Jastrzębia Góra, Jastrzębia Góra, Pomorskie
5.5
Słońca
... Primavera Jastrzębia Góra Obiekt duży składający się z dwóch budynków A i B, hotel stary ale ... odnowiony. W hotelu czysto w pokojach również. Hotel oferował różne opcje wyżywienia od śniadań po trzy ... posiłki. Goście to głownie Polacy i przeważały rodziny z dziećmi. Hotel od plaży usytuowany około 200 ... m przejście przez główną ulicę, potem lasek sosnowy i liczne schody i jesteśmy na plaży. W ... Czytaj dalej opinię
październik 15
,
Barbara, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 165 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Polecamy podróże Jastrzębia Góra, wakacje Jastrzębia Góra, urlop Jastrzębia Góra ferie Jastrzębia Góra, hotel Jastrzębia Góra oraz wycieczki Jastrzębia Góra. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2016, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index