Eilat

Hotele: Eilat, 97 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Hotel Dan Panorama Eilat
5.3
Słońca
Rekomendacja 88%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Leonardo Plaza Hotel Eilat Eilat
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Club Hotel Eilat
5.5
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Eilat

Hotel Royal Park Eilat
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Rich Luxury Suites Eilat
4.5
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Isrotel Royal Beach Eilat
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Isrotel Riviera Eilat
4.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sunset Zajazd Eilat
4.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Motel Tsabar Eilat
4.6
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Eilat

Hotel Nova Eilat
4.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Eilat

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Eilat


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Klimat / Kiedy jechać?
Ejlat to miasto położone w południowej części pustyni Negew. Jej suchy klimat jest złagodzony jest przez wpływ ciepłego morza. Rejon ten charakteryzuje się największą ilością słonecznych dni w Izraelu. Zachmurzenie występuję tu właściwie tylko zimą. Letnie temperatury często przewyższają 40°C. Nie jest to więc dobry czas dla osób źle znoszących upały. Najbardziej optymalna temperatura na tym terenie panuje od grudnia do marca. Zimą temperatura powietrza dochodzi do 18 °C. Temperatury wody wahają się pomiędzy 20-26 °C.

Waluta
Walutą obowiązującą zarówno w mieście Ejlat, jak i całym Izraelu jest szekel izraelski. Wybierając się do Izraela warto zabrać ze sobą dolary lub euro, które można wymienić ma szekle w miejscowych kantorach.

Język
Językiem urzędowym jest hebrajski i arabski. Nie ma jednak problemu z porozumiewaniem się w języku angielski.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie sieci wynosi 220V. Jeżeli mamy zapewniony nocleg w obiekcie innym niż hotelowy warto zaopatrzyć się w przejściówki do wtyczek, które mogą nie pasować do lokalnych gniazdek. W hotelach nie powinno być tego typu problemów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Pierwotna osada o nazwie Eilat nad północnym krańcem Morza Czerwonego w miejscu obecnego miasta Akaba. Około VII tysiąclecia p.n.e. rozwinął się tutaj ośrodek handlowy z portem morskim. Ejlat stało się głównym partnerem handlowym egipskiego portu Elim. Eljat zamieszkiwali wówczas członkowie plemienia Refidim, czyli autochtonicznych mieszkańców Synaju. W latach 2670-2500 p.n.e. kontrolę nad miastem sprawowali egipscy władcy. Wzmianki o tej osadzie pojawiają się nawet w Biblii. Ówczesny Elat sąsiadował z miejscem postoju Izraelitów podczas ich wędrówki do Ziemi Obiecanej. Był podbity przez Króla Dawida i oraz zajęte przez Syryjczyków. Przez Ejlat wiodła "Droga Pielgrzyma", którą wędrowali Muzułmanie z Afryki przez Egipt do Mekki.
W roku 1916 podczas I wojny światowej cały region wraz z miastem Eljat znalazł się w rekach Brytyjczyków. 4 lata później obszar ten wszedł w skład tzw. Mandatu Palestyny.
10 marca 1949 roku Eljat podczas wojny o niepodległość został zajęty przez wojska izraelskie.
Współczesny Ejlat był początkowo wojskowym posterunek Sił Obronnych Izraela. Jednak szybko dostrzeżono zalety jego położenia. Zrozumiano jak dużą rolę może odgrywać port w Ejlacie dla gospodarki Izraela. To spowodowało, że do Eljatu zaczęli przybywać i osiedlać się pierwsi żydowscy osadnicy. Zaczęto tworzyć zakłady pracy, wybudowano port. Szybki rozwój został jednak zahamowany przez Egipcjan, którzy zaczęli kontrolować żeglugę morską w cieśninie Tirańskiej. W taki o to sposób Izrael stracił dostęp do towarów dostarczanych przez statki wpływające do portu w Eljacie, który od tej pory odgrywał rolę baza izraelskiej marynarki wojennej. Dopiero w roku 1956 udało się odblokować Cieśninę Tirańską dla żeglugi izraelskiej. Rok później nastąpiło oficjalne otwarcie portu, a w 1957 roku Eljat otrzymał prawa miejskie.
Dzięki oddanej do użytku w 1969 drodze łączącej Ejlat z miastem Szarm el-Szejk na Synaju większa liczba turystów mogła korzystać z uroków tego półwyspu. Większość z nich przybywało w ten region właśnie poprzez miasto Ejlat. To zapoczątkowało rozwój turystyki w tym regionie. W 1975 zaczęły odbywać się pierwsze loty czarterowe łączące Ejlat z Europą. Równocześnie rozpoczęła się rozbudowa infrastruktury turystycznej. Dzięki prowadzonemu procesowi pokojowemu w konflikcie izraelsko-egipskim udało się unormować sytuację na Synaju i stworzyć warunki normalnego rozwoju dla miasta Ejlat, które w 1985 ogłoszono strefą wolnego handlu. W 1994 podpisano traktat pokojowy izraelsko-jordański. Otwarte zostało również przejście graniczne z Jordanią. To wszystko przyczyniło się do rozwoju miasta Eljat jako miejscowości turystycznej, odwiedzanej przez turystów z całego świata.

Mentalność / Tradycja
Ejlat, jak z resztą cały Izraela to miejsce, gdzie na co dzień bieżąca polityka przeplata się z tradycją i historią. Niestety media często kreują błędny obraz tego miejsca. Dopiero będąc tam można się przekonać, że jego mieszkańcy to otwarty naród. Izrael to również kraj imigrantów, co sprawia, że społeczeństwo jest bardzo złożone i kolorowe. Każda z przybyły tu nacji wniosła do izraelskiej kultury własną religię, tradycję, kuchnię.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Obecnie nie ma większego problemu z dostaniem się do Eljatu droga powietrzną. W mieście znajduje się port lotniczy Ejlat. Oprócz tego w odległości 50 km na północny zachód znajduje się międzynarodowy port lotniczy Ovda. Przez centrum Ejlatu przebiega droga ekspresowa nr 90, która przy porcie lotniczym Ejlat krzyżuje się z drogą ekspresową nr 12.
Jeśli chodzi o wynajem samochodu na lotnisku czy hotelu nie ma najmniejszego problemu. Wiele firm transportowych oferuje usługi wynajmu aut. Samochód można zamówić wcześniej przed wyjazdem przez systemy rezerwacyjne on line, które można znaleźć na stronach internetowych tych firm.
Aby kierowca mógł wypożyczyć samochód musi mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne międzynarodowe prawo jazdy oraz kartę kredytową.
W Izraelu obowiązuje ruch prawostronny. Znaki są w trzech językach (hebrajskim, angielskim i arabskim).

Transport publiczny
Komunikacja miejska jest słabo rozwinięta. Najwygodniejszymi środkami transportu w mieście Ejlat są taksówki.

Taksówki / Infrastruktura
Taksówkę można zamówić telefonicznie albo zatrzymać na ulicy Opłata za przejazd po mieście jest naliczana według taksometru. Opłata za kurs poza miastem jest ustalona odgórnie przez Ministerstwo Transportu.
Taryfa początkowa w mieście to 9.10 ILS Przeciętnie koszt kursu to około 20 ILS.
Dodatkową opłatę trzeba ponieść za zamówienie taksówki przez telefon oraz bagaż. Jest to kolejno koszt : 3.5 ILS oraz za  2.9 ILS.
Taryfa nocna jest wyższa od 25% i zaczyna się o 21.01 a kończy o 5.29 nad ranem.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych co roku w Ejlacie jest sierpniowy Festiwal Jazzowy Morze Czerwone. Koncerty odbywają się na świeżym powietrzu, nad brzegiem Morza Czerwonego. Spotkać na nim można największe międzynarodowe gwiazdy muzyki jazz.
Miłośnicy muzyki poważnej mogą się wybrać na organizowany w styczniu Festiwal Muzyki Klasycznej. Podczas tego wydarzenia występuje wiele międzynarodowych muzyków i dyrygentów
W maju w ramach promocji Ejlatu na świecie w mieście tym organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Prezentowane są tu filmy międzynarodowej klasy. Tutaj również mają szansę zadebiutować początkujący filmowcy.
Ejlat jest popularnym miejscem organizowania konferencji międzynarodowych. W tym celu wybudowano tutaj międzynarodowe centrum konferencyjne. Również wiele hoteli posiada własne ośrodki konferencyjne.

Specjalności kulinarne
Kuchnia izraelska jest bardzo zróżnicowana. Dominują w niej potrawy arabskie, środkowowschodnie i śródziemnomorskie. Arabskie akcenty widoczne w izraelskich daniach to chleb pita, siekane mięso zawijane w cienkie rurki (tzw. marokańskie cygara), kurczak pieczony z migdałami i przyprawami (mussachan). Kosztując izraelskiej kuchni da się zauważyć w niej wpływ tureckich imigrantów. Daniem, które przyjęło się wśród mieszkańców Izraela jest tahini. Ta turecka pasta przyrządzana jest z sezamu oliwy i czosnku, nierzadko z dodatkiem natki pietruszki. Charakterystycznym śródziemnomorskim deserem podawanym w izraelskich domach i restauracjach jest baklava- cienkie plastry ciasta przekładane masą orzechowo - migdałową i nasączonych miodem.

Warte zobaczenia
W Ejlacie zlokalizowanych jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Punktem, które na pewno należy zwiedzić będąc w tym mieście jest Podwodne Obserwatorium i Park Morski. Odwiedzający ten niezwykły park mają możliwość poznać i podziwiać bogactwo rafy koralowej na głębokości 6 m. Na powierzchni zlokalizowane jest oceanarium Wybudowane tu baseny posiadają panoramiczne okna, przez które można obserwować rekiny, płaszczki, żółwie morskie. Dodatkowo można wybrać się na wycieczkę miniaturową łodzią podwodną. W Ejlacie znajdą coś dla siebie również miłośnicy astronomii. Mogą oni wybrać się do obserwatorium i tam podziwiać izraelskie niebo.
Od 2006 roku do atrakcji turystycznych oferowanych przez Ejlat dołączył park tematyczny Miasto Królów. Centralnym punktem tego pięknego, rozpościerającego się na powierzchni ponad 3,7 tys. m² jest wybudowany to 3 piętrowy pałac. W każdej z jego sal można obejrzeć inną ekspozycję. Każda z nich nosi inną nazwę: Podróż do Przeszłości, Jaskinia Złudzeń i Mądrości, Jaskinia Biblijna oraz Zjeżdżalnia Króla Salomona.
Ejlat daje wiele możliwości osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Około 27 km na północ od miasta znajduje się Park Narodowy Doliny Timna. Na tym pustynnym obszarze panują doskonałe warunki do podróżowania na wielbłądach, jeepami, pieszych wycieczek. Na terenie parku znajduje się jezioro zaporowe. Wokół niego powstał doskonale wyposażony teren rekreacyjny. Oprócz walorów stworzonych przez człowieka odwiedzający Par Narodowy Doliny Timna mają okazję obserwować unikalną faunę tego miejsca z gepardami, hienami i gazelami na czele.

Opinie Eilat

Świetny hotel z dobrą infrastukturąHotel polecany Zdjęcia hotelu
Hilton Eilat Queen of Sheba, Eilat, Izrael
5.8
Słońca
... Hilton Eilat Queen of Sheba Hotel znajduje się w centrum turystycznym miasta-przy nadmorskim ... deptaku i przy marinie. Z zewnątrz prezentuje się niezwykle okazale i stanowi jeden z lepszych obiektów w ... mieście. Po wejściu czeka na nas kilka stanowisk check-in. Niezwykle prezentuje się hol, z okazałą ... ścianą z oknami z widokiem na morze. Pokój, którym spaliśmy był przestronny, z telewizorem, stolikiem ... Czytaj dalej opinię
luty 16
,
Grzegorz, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 75 razy

Średni hotel położony blisko centrumHotel polecany
Hotel Americana Eilat, Eilat, Izrael
5.5
Słońca
... Hotel Americana Eilat Hotel Americana jest hotelem kontrastów. Wita nas okazałe wejście i ... przepiękne lobby urządzone w nowoczesnym stylu. Aż miło usiąść i poczytać książkę. Natomiast wybierając ... pokoje nie z widokiem na basen, trafiamy na niewielkie pokoje usadowione w niewielkich pawilonach o ... średnim standardzie. Pokoje są średniej wielkości, do dyspozycji jest biurko, telewizor i szafa. Łazienka ... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Grzegorz, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 79 razy

Dobry hotel blisko miejskiej plażyHotel polecany
C Hotel Eilat, Eilat, Izrael
5.3
Słońca
... C Hotel Eilat Blisko restauracji i dworca autobusowego w Eilat znajduje się przyjemny hotel C . W ... na Eilat i częściowo na morze i lotnisko , które znajduje się obok hotelu w samym centrum miasta ... recepcji bardzo kontaktowa obsługa zakwaterowała mnie bardzo wcześnie . Dużo formalności , skanowanie ... dokumentów , wypisywanie karty meldunkowej . Do pokoju dotarłem winda .Pokój był z pięknym widokiem ... Czytaj dalej opinię
styczeń 16
,
Wojciech, Wiek 41-45, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 29 razy

Sporego kalibru rozczarowanieHotel nie jest polecany
Hilton Eilat Queen of Sheba, Eilat, Izrael
3.8
Słońca
... Hilton Eilat Queen of Sheba No cóż, nie da się zaprzeczyć, że Hilton to marka znana i ceniona na ... całym świecie, od której klienci oczekują profesjonalizmu i standardu na najwyższym poziomie. Niestety ... w tym wypadku pozostała jedynie nazwa a zastrzeżenia można mieć do kilku kwestii. Przede wszystkim ... widać wyraźnie, że z racji dużego obłożenia hotelu, obsługa nie jest w stanie zadbać o każdy ... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Jakub, Wiek 26-30, samemu
Opinie czytano 17 razy

Hotel z fantastycznym widokiemHotel polecany
Hotel Crowne Plaza Eilat, Eilat, Izrael
6.0
Słońca
... Hotel Crowne Plaza Eilat Wyśmienity wybór na pobyt w Eilacie. Hotel bardzo przyjazny rodzinom z ... dziećmi. Wyjątkowo miła, życzliwa i kompetentna obsługa. Z pokojowego balkonu rozpościera się wspaniały ... widok na marinę, góry i Morze Czerwone. Hotel wart polecenia. ... Czytaj dalej opinię
grudzień 16
,
Zbigniew, Wiek 56-60, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 3 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Eilat, wakacje Eilat, urlop Eilat ferie Eilat, hotel Eilat oraz wycieczki Eilat. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index