Lanzarote

Hotele: 681 - Lanzarote

Sortuj wg

Hyde Park Lane Villas Lanzarote
5.0
Słońca
Rekomendacja 86%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Lancelot Lanzarote
5.0
Słońca
Rekomendacja 95%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Miramar Lanzarote
4.9
Słońca
Rekomendacja 86%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Nautilus Lanzarote Art & Biosphere Bungalows  Lanzarote
5.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Vitalclass Lanzarote Sport & Wellness Resort Lanzarote
4.9
Słońca
Rekomendacja 82%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Beatriz Costa Teguise & Spa Lanzarote
4.4
Słońca
Rekomendacja 75%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Barcelo Lanzarote Resort Lanzarote
5.3
Słońca
Rekomendacja 93%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

smartline Ficus Lanzarote
4.4
Słońca
Rekomendacja 67%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Hotel Beatriz Playa Lanzarote
4.4
Słońca
Rekomendacja 65%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Apartamentos Los Cocoteros Lanzarote
5.1
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
1 dzień
Cena za osobę
 

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria? Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Lanzarote


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie
Lanzarote to jedna z siedmiu Wysp Kanaryjskich ,najstarsza w archipelagu, gdyż wyłoniła się z oceanu ok. 20 mln lat temu (wyspa powulkaniczna). Nazywana diabelską i mityczną, jest miejscem prawdziwie ukochanym przez wielu artystów i pisarzy, m. in. Cesara Manrique'a czy Ernesta Hemingwaya. Z uwagi na brak przemysłu i jakichkolwiek zanieczyszczeń, UNESCO uznało wyspę za rezerwat biosfery, a Interpol twierdzi, że to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Lanzarote zachwyca kolorami nieba i plaż oraz tropikalną roślinnością. Jedną z najbardziej zaskakujących cech na wyspie Lanzarote jest gra światła za sprawą kontrastujących ze sobą ciemnych barw magmy i niezwykłej przejrzystości zatok nad piaszczystymi wybrzeżami.

Niezwykłe piękno Lanzarote zawdzięcza wulkanicznej rzeźbie terenu. Wyspę pokrywa wielobarwna lawa, która w szczególności zachwyca kolorami na terenie Parku Narodowego Timanfaya. To tu człowiek żyje w harmonii z unikatowym krajobrazem, w niecodziennym połączeniu, starodawna architektura i rolnictwo łączą się z wulkanami i piaszczystym terenem.

Lanzarote jest doskonałym przykładem na to jak turystyka potrafi współgrać ze środowiskiem. Rozwinięta infrastruktura hotelarska pozwoliła na uniknięcie aglomeracji, wykorzystując metody będące w harmonii z krajobrazem poprzez zastosowanie tradycyjnej architektury i budowę małych osiedli mieszkaniowych.

Na granicy / wiza
Aby pojechać na Lanzarote potrzebujemy jedynie nasz dowód osobisty lub paszport, gdyż wyspa jest integralną częścią Hiszpanii, a więc i Unii Europejskiej.

Klimat / Kiedy jechać?
Na Lanzarote przez 330 dni w roku świeci słońce, panuje łagodny klimat ze średnią roczną temperaturą 25 stopni. Dlatego Lanzarote jest nazywana również „wyspą wiecznej wiosny”. Powietrze jest tu czyste i pełne jodu, dlatego wymarzony termin na udany urlop – KAŻDY :D

Suchy i słoneczny klimat odpowiada wschodniemu położeniu geograficznemu, przez co na pagórkowych wzniesieniach nie brakuje roślinności, która pojawia się w rzadko spotykanych formacjach. Można przez to pomyśleć, iż wyspa ma nieprzyjazny charakter pustynny, lecz jest wręcz przeciwnie, Lanzarote to czarujące miejsce, idealne do zwiedzania.

Waluta
Lanzarote, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią państwa hiszpańskiego i Unii Europejskiej. Dlatego obowiązującą tu walutą jest euro.

Język
Językiem urzędowym jest oczywiście język hiszpański, lecz warto zwrócić uwagę również na specyficzne powiedzonka, z którymi spotkamy się tylko na wyspie. Często usłyszymy np.:

Tenerfundamento – odpowiednik hiszpańskiego: Portarse bien, ser responsable (dobrze się zachowywać, być odpowiedzialnym)

Másnunca – odpowiednik hiszpańskiego: Nunca más (nigdy więcej!)

Bobomierda - najczęściej używana obelga

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Trochę o historii najnowszej wyspy i ciekawostce związanej z jej polityką: w 2000 roku, władze archipelagu Wysp Kanaryjskich postanowiły ograniczyć rozwój masowej turystyki na wyspie chcąc w ten sposób ratować jej środowisko naturalne. Dwie gminy nieuznały jednak tego postanowienia i zezwoliły na zbudowanie 22 nowych obiektów turystycznych. Sąd Najwyższy archipelagu wyrokiem z marca 2008 r. anulował jednak zezwolenia wydane na budowę i nakazał zburzenie wszystkich budynków, jakie powstały na ich podstawie.
 
Mentalność / Tradycja
Mieszkańcy Lanzarote są przemili, wiecznie uśmiechnięci i bardzo otwarci! A jeśli któs jeszcze próbuje porozumieć się z nimi w języku hiszpańskim, ma dodatkowego ogromnego plusa i gwarancję co najmniej godzinnej pogawędki np. przy kupnie chleba ;) Laznarote to również wyspa ciesząca się dużym bezpieczeństwem, poważne przestępstwa zdarzają się tu rzadko, a wielu mieszkańców wciąż nie zamyka drzwi na klucz.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Wielu twierdzi, że na Lanzarote warto polecieć dla... samego lotu ;) W dole ujrzymy Pireneje, potem Madryt, Toledo, Kadyks i w końcu Gibraltar z białymi jachtami. Potem możemy dostrzec Saharę i gdzieś daleko mały punkcik otoczony wodą. Bajka!

Port lotniczy Laznarote znajduje się pomiędzy stolicą wyspy Arrecife a Puerto del Carmen i nie należy do za dużych, jednak z wynajęciem samochodu nie będziemy mieli żadnego problemu.
 
Transport publiczny
Transport publiczny to przede wszystkim autobusy, które jednak kursują często tylko między większymi miejscowościami. Aby odkryć inne piękne zakątki wyspy, warto wypożyczyć samochód czy skuter. Również możemy złapać taksówkę, w której jednak warto z góry ustalić cenę za przejazd.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

Najwięcej wydarzeń na wyspie macharakter religijny, tzn. są to święta obchodzone na cześć jakiegoś świętego (np.San Sebastian – 20.01, San Jose Obrero – 1.05,San Isidro – 15.05) czy konkretnego wizerunku Maryi (np. Ntra. Sra. deLourdes – 11.02, Ntra. Sra. del Carmen – 16.07)

Specjalności kulinarne

Specjalności kulinarne wyspy to: caldo de pescado (zupa rybna), churros de pescado (churros rybne), Papas arrugadas (ziemniaki gotowano-smażone z dodatkiem grubej soli) czy gofio(zapiekanki z mielonego jęczmienia lub kukurydzy z dodatkiem warzyw). Dowiększości potraw świetnie pasuje sos mojo.

Warte zobaczenia

Główną atrakcją Lanzarote jest wulkaniczny krajobraz z mnóstwem niezwykłych miejsc jak na przykład Park Narodowy Timanfaya, krater El Golfo i jaskinie Los Verdes Caves, nie zapominając również o złocistych plażach rozsypanych dokoła wyspy.

Chyba nikt nie powinien opuścić wyspy bez wyprawy do wygasłych stożków wulkanów, przez Park Narodowy "Timanfaya", miejsce ostatnich erupcji wulkanicznych (1730-36). Ponad 50 kilometrów kwadratowych kraterów, skał i zastygłej lawy, robi niesamowite wrażenie! Spektakularne wzniesienia na wyspie liczą ponad 300 stożków wulkanicznych zaskakujących kształtami i barwą magmy. Dość niedawno, gdyż w XVIII i XIX wieku, doszło do dwóch znaczących erupcji wulkanicznych w wyniku których część wyspy została pokryta „księżycowym” krajobrazem. W centrum wyspy powstała rzeźba terenu przypominająca inną planetę, fakt, który często służy jako sceneria do różnych filmów typu science fiction. Cały obszar znany jest jako Góry Ogniste (Montañas del Fuego) Parku Narodowego. Wizyta obejmuje wycieczkę objazdową przez najbardziej odludne miejsca wśród tajemniczej masy magmy. Na głębokości zaledwie kilku metrów panują temperatury dochodzące do 350ºC stopni Celsjusza. Do dodatkowych atrakcji na terenie chronionego Parku Timanfaya zaliczane są przejażdżki na wielbłądzie wokół wulkanów, podziwianie interesujących okazów roślin z La Geria, skaliste wybrzeże z Los Hervideros utworzone na skutek zetknięcia formacji wulkanicznych ze słoną wodą znad Atlantyku, a także robiący olbrzymie wrażenie szmaragdowo zielony krater El Golfo.

Na północy wyspy, warto przejechać przez Dolinę Tysiąca Palm w Harii. A dlaczego jest ich tutaj aż tyle? Legenda głosi, że kiedy rodziło się dziecko, rodzina sadziła palmę.

Warto również odwiedzić Puerto Calero - jest to niewielka miejscowość położona na zachód od Puerto del Carmen. Zobaczymy tu przepiękne białe domki, które są doskonałym przykład tradycyjnej architektury Lanzarote. Ze względu na położenie, Puerto Calero jest również rewelacyjnym miejscem dla wielbicieli długich spacerów i wędkarstwa.

Puerto del Carmen jest najbardziej rozpoznawalnym resortem na wyspie. Pomimo niewielkich rozmiarów mieści w sobie liczne restauracje, nocne kluby i ładne plaże. Dalej na północ znajduje się Costa Teguise, miejscowość przywodząca na myśl grupę hoteli, w tym jednych z najbardziej luksusowych w całej Europie. Na południowym wybrzeżu położona jest Costa Blanca, ośrodek turystyczny, który rozwinął się wokół małego portu rybackiego. Niedaleko znajdują się najwspanialsze plaże na Lanzarote z idyllicznymi zatoczkami w Papagayo, których biały piasek i krystalicznie czyste wody, są dostępne wyłącznie dla osób poruszających się samochodem. Takie odizolowanie i trudny dostęp pozwolił zachować plażom ich dziewiczą formę.

Relacje z podróży Lanzarote

Nasz wyjazd zaplanowaliśmy w połowie września. Poza tym, że na wstępie wylot samolotu opóźniony był&nb... czytaj dalej

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Lanzarote

Opinie Lanzarote

Hotel poprawny, nie oczekujcie rewelacjiHotel nie jest polecany
Barcelo Lanzarote Resort, Costa Teguise, Lanzarote
3.8
Słońca
Hotel poprawny. Ogólnie czysto. Goście różnej narodowości ale przeważali Niemcy i Polacy. Pokój codziennie sprzątany, ręczniki wymieniane na życzenie. W pokoju bardzo zimno !!! Brak opcji ogrzewania pokoju. Wypożyczyliśmy farelkę z recepcji, dzięki temu można było wytrzymać. Obsługa życzliwa, w recepcji bardzo pomocna i uprzejma. Zaskoczyła mnie totalna samoobsługa np.przy robieniu drinków. Mało to higieniczne. Bardzo monotonne, a jeśli ktoś nie lubi owoców morza i ryb to w trakcie obiadu... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Justyna, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 13 razy

Przyzwoity, ale bez rewelacjiHotel polecany Zdjęcia hotelu
SBH Hotel Royal Monica, Playa Blanca de Yaiza, Lanzarote
4.8
Słońca
Hotel położony na uboczu miejscowości przy samej linii brzegowej , my mieliśmy opcję ALL , goście różnej narodowości , sporo polaków Pokój OGROMNY - sypialnia i nazwijmy to salon z szafami , kącikiem TV stołem i krzesłami , łazienka niewielka ale wystarczająca Obsługa bardzo uprzejma , pokoje sprzątane 4 razy w tygodniu na przyzwoitym poziomie Polecam ten hotel osobą chcącym wypocząć w spokoju bez gwary "dużej " miejscowości do centrum można dostać się bez problemu komunikacją miejską dob... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Chris, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Opinie czytano 6 razy

Niezapomniany pobyt we wspaniałym hotelu!!!Hotel polecany Zdjęcia hotelu
THB Tropical Island Resort, Playa Blanca de Yaiza, Lanzarote
6.0
Słońca
Wszystko na najwyższym poziomie, hotel spełnił nasze wymagania. A Lanzarote zachwycająca!!! Wspaniała opieka rezydentki z Itaki!.Ogólnie pobyt bardzo udany.Serdecznie polecam wszystkim ten hotel. Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Katarzyna, Wiek 46-50, para
Opinie czytano 6 razy

Wart polecenia, ale...Hotel polecany
SBH Hotel Royal Monica, Playa Blanca de Yaiza, Lanzarote
4.4
Słońca
Hotel położony na dalekich obrzeżach Playa Blanca. dojście promenadą do centrum zajmuje ok 40 min. Hotel swoja świetność ma daleko za sobą. Nastawiliśmy się na zwiedzanie, więc nie zważałem na pewne mankamenty pokoju ( rdzewiejąca wanna, łózka na kółkach, co powodowało, że się rozjeżdżały, szwankował zamek na kartę magnetyczną w drzwiach wejściowych i kilka innych rzeczy ). Pokój jednak przyznam się zaskoczył mnie swoją wielkością, był duży i składał się z dwóch pomieszczeń: sypialni i coś w ... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Robert, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 5 razy

Senior Suite spełni najwyższe oczekiwaniaHotel polecany Zdjęcia hotelu
Dream Gran Castillo Resort, Playa Blanca de Yaiza, Lanzarote
6.0
Słońca
Jedyny minus to pogoda w tym czasie- 15/17 stopni. Wiatr, deszczyk i czasami słońce. Pokój miał prywatne jacuzzi na tarasie - dlatego wyjazd udał się. Jedzenie bardzo dobre. Rano: różne soki miksowane z naturalnych owoców, kawior - 2 rodzaje; wieczorem fontanna z czekoladą - to z nietypowych rzeczy. Dziecko ma uczulenie na gluten, jajka, mleko i cukier - przestrzegałam nadal diety, personel zadbał o produkty. Pełen profesjonalizm. Gratuluję wszystkim pracownikom. Zawiodła nas jedynie Rezydent... Czytaj dalej opinię
luty 15
,
Anna, Wiek 36-40, wczasy rodzinne
Opinie czytano 2 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Wybierasz się na wakacje do Lanzarote? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Lanzarote oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Lanzarote. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Lanzarote

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2015, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index