Kusadasi

Hotele: Kusadasi, 19 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Flora Garden Ephesus Hotel Kusadasi
5.3
Słońca
Rekomendacja 88%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Ramada Resort Kusadasi & Golf Kusadasi
4.9
Słońca
Rekomendacja 83%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Richmond Ephesus Resort Kusadasi
5.1
Słońca
Rekomendacja 90%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

SunConnect Atlantique Holiday Club Kusadasi
5.1
Słońca
Rekomendacja 93%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Ömer Holiday Resort Kusadasi
4.8
Słońca
Rekomendacja 78%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Ephesia Holiday Beach Club Kusadasi
4.7
Słońca
Rekomendacja 83%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Batihan Beach Resort & Spa Kusadasi
4.8
Słońca
Rekomendacja 83%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Carina Kusadasi
4.9
Słońca
Rekomendacja 80%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Kusadasi

Hotel Albora Kusadasi
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Kusadasi

Ephesus Boutique Hotel Kusadasi
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Kusadasi


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez kokoszanel
Ogólnie
Do Kuşadası, jednego z największych i turystycznie najdalej położonych miejsc w krainie egejskiej, można spokojnie dostać się autostradą z oddalonego o 90 km İzmiru. Nazwa Kuşadası (ptasia wyspa) pochodzi od leżącej naprzeciwko „Gołębiej Wyspy”, która połączona jest z lądem poprzez wał oraz na której znajduje się zbudowany przez Genueńczyków i dobrze zachowany kasztel. Przed kasztelem leży port rybacki, stąd wyruszają łodzie wycieczkowe do Samos. Od portu rybackiego do położonego na północy portu jachtowego rozciąga się centrum miasta. Wzdłuż promenady hotele stoją jeden obok drugiego, za portem rybackim, wokół bazaru, znajdują się pozostałości dawnego miasteczka osmańskiego. Chociaż przy Kuşadası znajdują się również ładne plaże, swoje znaczenie zawdzięcza to miasto przede wszystkim jego położeniu jako punkt wyjścia do zwiedzania antycznych atrakcji południowej Turcji Egejskiej. Podczas sezonu można zauważyć statki pełne turystów, którz...
Ostatnia wersja została edytowana przez kokoszanel
Ogólnie
Do Kuşadası, jednego z największych i turystycznie najdalej położonych miejsc w krainie egejskiej, można spokojnie dostać się autostradą z oddalonego o 90 km İzmiru. Nazwa Kuşadası (ptasia wyspa) pochodzi od leżącej naprzeciwko „Gołębiej Wyspy”, która połączona jest z lądem poprzez wał oraz na której znajduje się zbudowany przez Genueńczyków i dobrze zachowany kasztel. Przed kasztelem leży port rybacki, stąd wyruszają łodzie wycieczkowe do Samos. Od portu rybackiego do położonego na północy portu jachtowego rozciąga się centrum miasta. Wzdłuż promenady hotele stoją jeden obok drugiego, za portem rybackim, wokół bazaru, znajdują się pozostałości dawnego miasteczka osmańskiego. Chociaż przy Kuşadası znajdują się również ładne plaże, swoje znaczenie zawdzięcza to miasto przede wszystkim jego położeniu jako punkt wyjścia do zwiedzania antycznych atrakcji południowej Turcji Egejskiej. Podczas sezonu można zauważyć statki pełne turystów, którzy roją się do Ephesos, Miletu i Didymy. Kto planuje dłuższy pobyt w Kuşadası, powinien szukać noclegów na południowym krańcu miasta, gdzie znajdują się również plaże.

Na granicy / wiza
Spędzając wakacje w Kusadasi obowiązuje nas to samo prawo wizowe co w innych częściach Turcji. Musimy mieć kupioną wizę turystyczną za 15 € lub 20$, jest ona dostępna na każdym przejściu granicznym. Podczas wyjazdu do Turcji nasz paszport ma obowiązek być ważny minimum 3 miesiące. Wiza ważna jest 30 dni i jest ona jednokrotnego użytku.

Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane.

Waluta
Waluta obowiązująca to lir turecki (1TLR, dzielimy na 100 kuruszy).

Język
Język obowiązujący to język turecki.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie elektryczne jest takie samo jak u nas i łączniki do wtyczek nie będą nam potrzebne. Jeżeli chodzi o połączenia telefonów komórkowych są one normalnie dostępne. Trzeba tylko pamiętać by przed wylotem uruchomić opcję roamingu u naszego operatora. Koszt połączeń jest uzależniony od operatora jaki obsługuje nasz telefon. Najlepiej jednak jest kupić kartę miejscowego operatora tureckiego i włożyć ją do naszej komórki, wtedy wszystkie połączenia będą dla nas o wiele tańsze. Można też kupić do budki telefonicznej.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez podróżnik.natalia
Historia / Obyczaje
Kusadasi to w sumie niewielie miasto, posiadające ok. 50 tys. mieszkańców. Jest to największe, obok Bodrum, kąpielisko dla zagranicznych turystów na wybrzeżu Morza Egejskiego. Dawniej senne, portowe, urocze miasteczko, w połowie lat 80. dzięki masowej turystyce przeżyło istny renesans, i dziś jest najbardziej skomercjalizowaną miejscowością wypoczynkową w Turcji. Na jego obraz składają się dziś luksusowe hotele, drogie restauracje, głośne dyskoteki oraz setki sklepów; nazywane jest czasem tureckim Las Vegas. Wielu turystów swoją przygodę z Turcji rozpoczyna właśnie z tej od tej miejscowości. W lecie miasto roi się od turystów, spragnionych słońca, plaży i morza. Połączenia promowe zapewniają turystom sprawny transport z Kusadasi na grecką wyspę Samos. Z miejscowego pocztu korzystają statki wycieczkowe, które pływają wzdłuż Wybrzeża Egejskiego. Tym samym można bez problemu skorzystać z tego typu atrakcji turystycznej. Samo mia...
Ostatnia wersja została edytowana przez podróżnik.natalia
Historia / Obyczaje
Kusadasi to w sumie niewielie miasto, posiadające ok. 50 tys. mieszkańców. Jest to największe, obok Bodrum, kąpielisko dla zagranicznych turystów na wybrzeżu Morza Egejskiego. Dawniej senne, portowe, urocze miasteczko, w połowie lat 80. dzięki masowej turystyce przeżyło istny renesans, i dziś jest najbardziej skomercjalizowaną miejscowością wypoczynkową w Turcji. Na jego obraz składają się dziś luksusowe hotele, drogie restauracje, głośne dyskoteki oraz setki sklepów; nazywane jest czasem tureckim Las Vegas. Wielu turystów swoją przygodę z Turcji rozpoczyna właśnie z tej od tej miejscowości. W lecie miasto roi się od turystów, spragnionych słońca, plaży i morza. Połączenia promowe zapewniają turystom sprawny transport z Kusadasi na grecką wyspę Samos. Z miejscowego pocztu korzystają statki wycieczkowe, które pływają wzdłuż Wybrzeża Egejskiego. Tym samym można bez problemu skorzystać z tego typu atrakcji turystycznej. Samo miasto jest również główną bazą wypadową dla wycieczek do głównych zabytków w Turcji , jak: Efez, Klaros, Pamucak, Priene, Milet. Na samym wybrzeżu miasta można znaleźć kilka ciekawych plaż. Historia miasta z czasów starożytnych nie jest niestety znana. Na jego terenie nie znaleziono żadnych śladów osadnictwa z czasów starożytnych. Można za to zobaczyć średniowieczną twierdzę oraz zapytkowy karawanseraj. Najlepiej przyjechać tu poza sezonem, czyli w maju, czerwcu, wrześniu lub paździemiku, bo wtedy jest najprzyjemniej, a przede wszystkim spokojnie.

 Religia
99% społeczeństwa tureckiego wyznają islam. Większość z nich jest wyznania sannickiego. Turcy wyznania szyickiego zamieszkują najczęściej tereny południowo wschodniej Turcji. Wyznania nie muzułmańskie to jedynie 1%. Współczesna Turcja to republika świecka, ale większość Turków nadal uważa się za muzułmanów i uznaje pięć podstawowych zasad islamu, choć nie zawsze restrykcyjnie ich przestrzega. Najważniejszym punktem islamu, jak i w państwach arabskich jest wyznanie, że Bóg jest jeden a Mahomet jest jego prorokiem, modlić się pięć razy dziennie, dawać jałmużnę, pościć w ramadanie (według kalendarza muzułmańskiego) i odbyć choć raz pielgrzymkę do Mekki. Jednak turecki islam jest bardziej liberalny. W czasie ramadanu nie które restauracje mogą być pozamykane. Otwierać mogą się wraz z zachodem słońca. Ramadan będzie spokojnym okresem w Turcji, raczej będzie w ciągu dnia obfitował w ciszę, by po zmroku móc się ożywić.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Lotniska / Wynajem samochodów
Bardzo popularny, choć nie wiem czy do końca bezpieczny dla turystów jest wynajem samochodów. Mówiąc o bezpieczeństwie mam tu na myśli jazdę tureckich kierowców. Pamiętajmy, że za ich życie odpowiedzialny według ich religii jest Allah i to co się wydarzy lub ma się wydarzyć jest wolą Allaha. Dlatego bardzo często zdarza się tak, że tureccy kierowcy nie zważają na ograniczenia prędkości lub sygnalizację świetlną. Bardzo często na drodze ma pierwszeństwo ten co jest większy i ma głośniejszy klakson, którym daje znać, że właśnie nadjeżdża. A tak serio. To fakt, Turcy jeżdżą jak wariaci i trzeba na nich uważać, ale jak mamy oczy dookoła głowy to nas Allah też będzie miał w opiece.

Transport publiczny
Najbardziej popularnym transportem publicznym są dolmusze. To „busiki” kursujące po mieście. Przejazd dolmuszem jest tani, a ceny są z góry ustalone, ale zawsze można spróbować się targować. Opłatę najlepiej uisz...
Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Lotniska / Wynajem samochodów
Bardzo popularny, choć nie wiem czy do końca bezpieczny dla turystów jest wynajem samochodów. Mówiąc o bezpieczeństwie mam tu na myśli jazdę tureckich kierowców. Pamiętajmy, że za ich życie odpowiedzialny według ich religii jest Allah i to co się wydarzy lub ma się wydarzyć jest wolą Allaha. Dlatego bardzo często zdarza się tak, że tureccy kierowcy nie zważają na ograniczenia prędkości lub sygnalizację świetlną. Bardzo często na drodze ma pierwszeństwo ten co jest większy i ma głośniejszy klakson, którym daje znać, że właśnie nadjeżdża. A tak serio. To fakt, Turcy jeżdżą jak wariaci i trzeba na nich uważać, ale jak mamy oczy dookoła głowy to nas Allah też będzie miał w opiece.

Transport publiczny
Najbardziej popularnym transportem publicznym są dolmusze. To „busiki” kursujące po mieście. Przejazd dolmuszem jest tani, a ceny są z góry ustalone, ale zawsze można spróbować się targować. Opłatę najlepiej uiszczać przy wysiadaniu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze rejony to można skorzystać z autobusu.

Taksówki / Infrastruktura
Taksówki są również dostępne, a każda posiada taksometr, więc kiedy kierowca dowiezie nas na miejsce nie krzyczy ceny z sufitu tylko podaje nam cenę z taksometru. Możemy też poprosić kierowcę, żeby taksometru nie włączał i spróbować dogadać cenę samemu.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez kokoszanel
Specjalności kulinarne
Kuchnia turecka to wręcz skarbnica potraw, aż ciężko wybrać od czego tu zacząć. Potrawy Tureckie łączą w sobie smaki kuchni: greckiej, bułgarskiej i tureckiej. Może na początek zaproponuje coś na główne danie. Każdy z nas zna tak popularny wszędzie kebab, czyli pokrojone w plastry mięso w chlebie z sosem pomidorowym i warzywami. Jeżeli zdecydujemy się na kebab na talerzy, to otrzymamy go w podobnej postaci, tylko zamiast chleba możemy sobie zażyczyć ryż lub frytki. Do kebaba na talerzy warto zamówić meze, czyli zimne przystawki np. biały ser, plastry dojrzałego melona, ostrą papryczkę, sałatkę z bakłażanem, kalmary, jogurt z ogórkiem i czosnkiem, kofte (grillowane mielone pulpety) oraz z ryby. Bardzo popularne w całej Turcji są też gozleme, są to placki z mielonym mięsem i przyprawami, w prawie każdym hotelu znajdzie się pani, która w porach przekąsek takie gozleme robi i naprawdę warto się skusić. Warto też spróbować ryb,...
Ostatnia wersja została edytowana przez kokoszanel
Specjalności kulinarne
Kuchnia turecka to wręcz skarbnica potraw, aż ciężko wybrać od czego tu zacząć. Potrawy Tureckie łączą w sobie smaki kuchni: greckiej, bułgarskiej i tureckiej. Może na początek zaproponuje coś na główne danie. Każdy z nas zna tak popularny wszędzie kebab, czyli pokrojone w plastry mięso w chlebie z sosem pomidorowym i warzywami. Jeżeli zdecydujemy się na kebab na talerzy, to otrzymamy go w podobnej postaci, tylko zamiast chleba możemy sobie zażyczyć ryż lub frytki. Do kebaba na talerzy warto zamówić meze, czyli zimne przystawki np. biały ser, plastry dojrzałego melona, ostrą papryczkę, sałatkę z bakłażanem, kalmary, jogurt z ogórkiem i czosnkiem, kofte (grillowane mielone pulpety) oraz z ryby. Bardzo popularne w całej Turcji są też gozleme, są to placki z mielonym mięsem i przyprawami, w prawie każdym hotelu znajdzie się pani, która w porach przekąsek takie gozleme robi i naprawdę warto się skusić. Warto też spróbować ryb, zwłaszcza szczupaka morskiego, czy okonia błękitnego. Jeżeli ktoś woli lżejsze dania to proponuję zupę - Corba. Jest bardzo sycąca bo zawsze jest podawana z dużą ilością chleba w środku. I tak możemy zamówić zupę a la pomidorową, fasolową lub cebulową. Do jedzenie warto zamówić do picia ayran, to turecki napój tworzony na bazie jogurtu i wody. Po zjedzeniu głównego dania, czas na coś słodkiego. Najbardziej popularna jest baklava (ciasto przekładane warstwami miodu, migdałów, orzechów włoskich, pistacji, nasączone lukrem). Jest bardzo słodka i tak naprawdę jeden kawałek wystarczy żeby się zasłodzić.

Warte zobaczenia

Güvercinada/Gołębia Wyspa – poprzez wał można spokojnie przejść suchą stopą na wyspę. Można tu podziwiać genueńską twierdzę z XIV. w., której wieża była potem używana jako depozyt amunicji. Na półwyspie jest rząd ładnych herbaciarni, które zapraszają na spokojne popołudnie.

Öküz Mehmetpaşa Hanı – duże, zbudowane przez Osmanów schronisko dla karawan, skrywało dawniej stację celną. Dzisiaj ma tu swoją siedzibę luksusowy hotel. Nawet jeśli się tam nie mieszka, powinno się conajmniej zajrzeć do środka.

Opinie Kusadasi

Przeczytaj zanim wybierzesz ten hotelHotel nie jest polecany
Hotel Pine Bay Holiday Resort, Kusadasi, Riwiera Egejska
4.3
Słońca
... talerze i wolne stoliki.Duzo fajnych atrakcji sortowych i dla dzieci jesli chcesz w spokoju wypocząć ... prozby o przyciszenie w porze obiadu zeby móc sie przespać była dla nich nie do zrobienia. połozenie ... ,talerze nie domyte ,dużo os i długie kolejki do jedzienia aminacje ok show dla dorosłych ok stary ... Hotel Pine Bay Holiday Resort hotel wymaga remontu,widać ze jest to stary hotel. Jesli zapłacisz ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Monika, Wiek 31-35, para
Opinie czytano 115 razy

Bardzo dobry!!!Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Pine Bay Holiday Resort, Kusadasi, Riwiera Egejska
6.0
Słońca
... absolutnie wspaniałe - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybór na śniadanie, obiad i kolację był bardzo ... ręczniki. Animacje były super. Każdego dnia hotel oferował mini disco, pokazy oraz zajęcia dla ... dorosłych. Byliśmy bardzo zadowoleni. Co wieczór, pokazy były ładne, ciekawe i całkiem na miejscu. Dla ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Neomann, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 54 razy

Hotel dla wszystkichHotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Pine Bay Holiday Resort, Kusadasi, Riwiera Egejska
6.0
Słońca
... klasy. Zajęcia rekreacyjne dla dzieci i dorosłych są super. Basen i spa są bardzo czyste. Wszystko na ... Hotel Pine Bay Holiday Resort Ten hotel jest pięknie zbudowany na górze. Obsługa jest światowej ... klasy. Żywność i krajobrazy są niesamowite. Dojazd do hotelu z lotniska w Izmirze trwa około 1 godziny ... . Hotel oferuje fajne atrakcje. Obsługa jest świetna. Byłoby miło, gdyby więcej osób znało język ... Czytaj dalej opinię
marzec 16
,
Petra, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 54 razy

Świetny hotel, bardzo miła obsługaHotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Pine Bay Holiday Resort, Kusadasi, Riwiera Egejska
6.0
Słońca
... odwiedzin. Dla nas to były pierwsze wakacje od ponad 20 bez dzieci. Spędziliśmy tutaj przyjemny czas ... zorganizowane. Kusadasi to ciekawe miasto, które nie jest zbytnio zatłoczone. W ośrodku było wszystko, czego nam ... Hotel Pine Bay Holiday Resort Mimo, że hotel jest nieco stary i od razu to widać w niektórych ... miejscach, to pokoje są ładne, przestronne i czyste. Basen jest bardzo dobrze utrzymany i zachęca do ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Myriam, Wiek 41-45, para
Opinie czytano 79 razy

Super hotel dla rodzin z dziećmi.Hotel polecany Przetłumaczona ocena hotelu
Hotel Pine Bay Holiday Resort, Kusadasi, Riwiera Egejska
6.0
Słońca
... Hotel Pine Bay Holiday Resort Bardzo ładny hotel, idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Mimo, że ... hotel ma małe wady, jest fajny. Gorąco polecam. Szczególnie należy podkreślić, że mini klub dla dzieci ... . Na pewno tu jeszcze wrócę. Lokalizacja - ok 80 km od miasta Kusadasi, do którego łatwo się dostać ... dla każdego. Hotel oferuje sezonowe owoce i warzywa, pyszne dania rybne i mięsne. Dużo sałatek ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Öznur, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 103 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Kusadasi, wakacje Kusadasi, urlop Kusadasi ferie Kusadasi, hotel Kusadasi oraz wycieczki Kusadasi. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index