Teneryfa

Hotele: Teneryfa, 1430 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Globales Acuario Teneryfa
3.2
Słońca
Rekomendacja 50%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel San Telmo Teneryfa
3.6
Słońca
Rekomendacja 61%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę


Hotel Elegance Miramar Teneryfa
3.1
Słońca
Rekomendacja 40%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Apartments Pez Azul Teneryfa
4.1
Słońca
Rekomendacja 82%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Be Smart Florida Plaza Teneryfa
3.9
Słońca
Rekomendacja 72%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Aparthotel Columbus Teneryfa
3.9
Słońca
Rekomendacja 64%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Trianflor Teneryfa
3.4
Słońca
Rekomendacja 36%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

HOVIMA Santa Maria  Teneryfa
4.4
Słońca
Rekomendacja 82%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Interpalace by Blue Sea Teneryfa
3.9
Słońca
Rekomendacja 63%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Teneryfa


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza

Teneryfa jest wyspą na Oceanie Atlantyckim leżącą blisko północno-zachodnich wybrzeży Afryki, należącą jednak do Hiszpanii. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zasady wjazdu na teren Teneryfy są takie same, jak w całej UE: wystarczy nam dowód, ale potwierdzeniem naszej tożsamości może być również paszport.
 
Klimat / Kiedy jechać?

Pomimo, że Teneryfa to tylko nieco ponad 2000 km² powierzchni, jej klimat jest dość mocno zróżnicowany. Spowodowane jest to przedzieleniem wyspy przez wysokie pasmo górskie (najwyższy szczyt – wulkan Teide – 3.718 m npm). Północno-wschodnia część wyspy ma klimat wilgotny, z częstymi mgłami i opadami. Temperatury nie są tu tak sprzyjające plażowaniu i częściej termometr będzie wskazywał ok. 20 °C. Dlatego plantacje bananów i tarasowe uprawy warzyw oraz winorośli zdominowały tutejszy krajobraz. Część południowo-zachodnia wyspy ma klimat suchy. Wahania temperatury są mniejsze, a średnia roczna temperatura to ok. 25 °C. Oczywiście podaję informacje dla wybrzeży – czym wyżej, tym będzie chłodniej i bardziej deszczowo.

Na Teneryfie sezon jest zawsze :D Dlaczego? Bo jedyna różnica w pogodzie między miesiącami zimowymi a letnimi to taka, że w nocy np. w styczniu temperatura może spaść do ok. 16°C, gdzie w miesiącach letnich nigdy nie spada poniżej 20°C. Zimą również zachmurzenie może być większe.

Położenie

Potężny wulkan Teide wznoszący się na wysokość 3,718 m n.p.m., góruje nad największą wyspą archipelagu – Teneryfą. Zazielenione tereny na północy wyraziście kontrastują z jałowymi obszarami na południu. Natomiast góry pokryte gęstymi lasami tworzą zachwycającą całość w Parku Narodowym Canadas del Teide. Niektóre kompleksy turystyczne są usytuowane wzdłuż brzegu czyniąc użytek ze słonecznego klimatu i pięknych pejzaży północnych terenów.
 
Waluta

Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią państwa hiszpańskiego, a więc i Unii Europejskiej. Dlatego obowiązującą tu walutą jest euro.

Język

Na Teneryfie językiem urzędowym jest język hiszpański, lecz jako miejsce bardzo turystycznie, nie będziemy mieli problemuz porozumieniem się tutaj również w języku angielskim.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Najważniejsze wydarzenie historyczne dla wyspy to 10 sierpnia 1982 roku, kiedy to został przyjęty Statut Autonomii Kanaryjskiej, na mocy którego utworzono Kanaryjską Wspólnotę Autonomiczną. Od tego czasu wyspy mają lokalny parlament, rząd i wymiar sprawiedliwości, których siedziby znajdują się w Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.

 
Mentalność / Tradycja
 Najprościej mówiąc –mentalność hiszpańska ;) Na wszystko jest czas, ludzie chodzą uśmiechnięci i tacy wypoczęci… Zresztą nie może być inaczej, gdy dookoła takie widoki, na niebie żadnej chmurki przez większość roku, a na termometrze mocno dodatnia temperatura ;) 

 
Religia
Podobnie, jak w całej Hiszpanii, najliczniej reprezentowaną grupą są katolicy, w tym chrześcijanie. Dużo osób nie deklaruje jednak przynależności do żadnej religii.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Głównym środkiem transportu umożliwiającym dostaniesię na Teneryfę jest oczywiście samolot. Na wyspie mamy dwa lotniska: port lotniczy Teneryfa-Północ (Aeropuerto de Tenerife Norte) oraz port lotniczy Teneryfa-Południe (Aeropuerto de Tenerife Sur).

Na wyspę możemy również przypłynąć. Na Teneryfie znajdują się dwa porty morskie: Port Świętego Krzyża (Puerto de Santa Cruz) oraz Port Chrześcijan (Puerto de Los Cristianos). Pierwszy z nich jest największym portem Wysp Kanaryjskich.

 
Transport publiczny
Transport na Teneryfie to przede wszystkim autobusy, które na Wyspach Kanaryjskich nazywane są guaguas. Są to zarówno autobusy miejskie, jak i międzymiastowe. Największy przystanek znajduje się w centrum przesiadkowym Intercambiador de Transportes de Santa Cruz de Tenerife.

Na Teneryfie, na obszarze miasta Santa Cruz, możemy również poruszać się tramwajem. Są one bardzo nowoczesne, czyste, mogą rozwijać prędkość do 70 km/h.

 
Taksówki / Infrastruktura
Taksówki są bez problemu dostępne w miastach na wyspie. Ponieważ są mocno nakręcane przez popyt (liczni turyści przez niemal cały rok), ich cena nie będzie jednak należała do najniższych.

Przechodząc do infrastruktury, do najważniejszych dróg na Teneryfie zalicza się dwie autostrady biegnące obrzeżami wyspy: TF-5 (Autopista del Norte) łącząca Santa Cruz z zachodnią częścią wyspy oraz TF-1 (Autopista del Sur) łącząca Santa Cruz z południem wyspy. Oprócz autostrad, istnieje tu dobra sieć dróg gminnych.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Największym wydarzeniem na wyspie jest Karnawał. Co roku w lutym rozpoczyna się prawdziwe szaleństwo: liczne parady, koncerty i inne muzyczne imprezy. Punktem kulminacyjnym całej zabawy jest wybór królowej karnawału oraz główna parada ulicami Santa Cruz. Kolorowe stroje, gorąca muzyka trwa od popołudnia do białego rana.

Turyści jednak przybywają na wyspę głównie ze względu na plaże i dobrą pogodę. Musimy jednak pamiętać, że słońce świeci tu pod kątem prawie dwukrotnie większym niż w Polsce, dlatego mocno odradzam kilkugodzinne opalanie się bez odpowiednich kremów z bardzo wysokim filtrem.

 
Specjalności kulinarne
W licznych restauracjach i barach na wyspie królować będą dania lekkie bazujące na warzywach i owocach morza. Do tego soki ze świeżo wyciśniętych owoców cytrusowych.

 
Warte zobaczenia
Teneryfa jest z pewnością jednym z głównych ośrodków turystycznych w Europie. Turystyka wytwarza ponad 50% PKB wyspy, możemy więc się spodziewać, że znajdziemy tutaj wiele rzeczy do zobaczenia i przeżycia.

Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide wraz z otaczającym go parkiem oraz miasto La Laguna.

Wulkan Teide (pełna nazwa: El Pico de Teide) to najwyższy szczyt całej Hiszpanii – 3.718 metrów npm. Jest on otoczony parkiem narodowym (Parque Nacional de las Cañadas del Teide) zajmującym prawie 20.000 ha. Tutaj, oprócz malowniczego wulkanu, możemy podziwiać skały o niesamowitych kształtach czy jałowe pustkowia ze specyficzną roślinnością. Widoki są naprawdę niesamowite, można powiedzieć, nie z tej ziemi ;) I pewnie dlatego na Teneryfie kręcono sceny do „Gwiezdnych Wojen” :D

Teneryfa to piękne plaże, zarówno piaszczyste, jak i skaliste. Najpiękniejsze klify skalistego masywu Teno możemy podziwiać w miejscowości Los Gigantes (Giganci), która ma naprawdę dobrze dobraną nazwę ;). Wysokość tych skał sięga 800 metrów, a najlepiej podziwiać je z turystycznej łodzi,która podpłynie wszędzie tam, gdzie zechcemy.
 

Barancodel Infierno (Wąwóz Piekielny) to kolejny obowiązkowy punkt programu na wyspie. Położony jest w granicach miasta Adeje, jest pod ścisłą ochroną (Specjalna Strefa Naturalna). W wąwozie zobaczymy piękny wodospad, a otaczająca go bujna zieleń w niesamowity sposób kontrastuje z charakterystycznym obrazem południa.
 

Jeśli nasz urlop spędzamy z pociechami, warto wybrać się do Siam Parku – ogromnego tematycznego parku wodnego. Kilkanaście zjeżdżalni, wodospady, mnóstwo basenów i sztuczne fale – oj tak, możemy tu poszaleć :D A będąc przy parkach tematycznych, warto wspomnieć jeszcze o Loro Park (park zoobotaniczny na północy wyspy z największą liczbą papug i wspaniałym delfinarium) oraz Jungle Park („dżungla w Europie”).
 

Na Teneryfie trzeba również zobaczyć to, co jest poniżej poziomu morza. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć liczne szkoły oraz ponad trzydzieści punktów nurkowania, gdzie można odkrywać morską florę i faunę, jak również zatopione statki. Najlepsze miejsca do podwodnych podróży to m.in. Las Galletas, Playa Paraiso i Punta de la Rasca, Garachico, Puerto de la Cruz czy Punta de Teno.

Opinie Teneryfa

Teneryfa jest piękna!Hotel polecany
Hotel Best Jacaranda, Costa Adeje, Teneryfa
5.3
Słońca
... Hotel Best Jacaranda Hotel naprawdę ogromny, ale aż 6 basenów powoduje iż nie ma tłoku. Położony w ... świetnym punkcie. Piękny widok na za hotelowe góry :) Od lotniska 25 minut, plaże około 10-15 ... minut. Polecam plażę Del Duque - czystsza zdecydowanie niż Fanabe. Masa sklepików w okolicy hotelu ... . Dobra baza wypadowa do zwiedzania. Sprzątanie codzienne. Personel uwija się jak mróweczki ... Czytaj dalej opinię
sierpień 16
,
Rafał, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 202 razy - 100% pomocna

Fantastyczny hotel!Hotel polecany Zdjęcia hotelu
Be Live Experience Playa La Arena, Playa de la Arena, Teneryfa
6.0
Słońca
... Teneryfa ma najwięcej do zaoferowania.To bardzo różnorodna wyspa.Loro parque,wulkan Teide,centrum ... Be Live Experience Playa La Arena Piękny,duży, luksusowy hotel.Na początek mały minus,potem będą ... same plusy.Po przylocie nasz transfer z lotniska do hotelu przedłużył się /trwał dwie godziny/ponieważ ... pani kierowca pomyliła hotel.Transfer z powrotem, z hotelu na lotnisko trwał tylko 55 minut,bo w ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Krzysztof, Wiek 46-50, wczasy rodzinne
Opinie czytano 350 razy

Nie polecamHotel nie jest polecany
Be Live Family Costa Los Gigantes, Puerto de Santiago, Teneryfa
2.8
Słońca
... plastikowych talerzach !! Piękna okolica i śliczne widoki- Teneryfa przepiękna i warta obejrzenia ... Be Live Family Costa Los Gigantes Zacznę od tego, że hotel nie zasługuje na 4* tylko na 3* Bardzo ... duży obiekt co w konsekwencji przekłada się na np. czystość- personel nie nadàrza ze sprzątaniem w ... restauracji ale także w pokojach. Karaluchy i inne robactwo było wszędzie - w pokojach, na korytarzach ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Ewa, Wiek 31-35, wczasy rodzinne
Opinie czytano 243 razy

Polecamy! Mamy jednak kilka obiektywnych uwagHotel polecany
Be Live Experience Playa La Arena, Playa de la Arena, Teneryfa
5.5
Słońca
... nie korzystaliśmy. Teneryfa jest dość dzika, dużo krętych dróg - warto uważać my np. zderzyliśmy się ... Be Live Experience Playa La Arena Hotel ładny, duży, dość zadbany. Położony w Puerto Santiago ok ... . 45 minut od lotniska. Widok z balkonów - jedna strona na baseny i ocean, druga na ocean w zachodniej ... stronie i Los Gigantes, oddalone od hotelu zaledwie o 15 minut spacerem. Dwa duże i fajne baseny bez ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Marcin, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 525 razy

Słaby hotel o dobrej lokalizacjiHotel nie jest polecany
Hotel Lagos de Cesar by Blue Sea, Puerto de Santiago, Teneryfa
3.7
Słońca
... można taniej kupić oryginalne perfumy (sklep naprzeciwko hotelu Be Live Playa La Arena). Teneryfa ... Hotel Lagos de Cesar by Blue Sea Plusem hotelu jest jego lokalizacja w centrum miejscowości Puerto ... Santiago, niedaleko plaży Playa La Arena i klifów Los Gigantes. Typowo "miejski" obiekt, bez ... ogrodu i terenu hotelowego, położony z każdej strony przy ulicy o dość dużym natężeniu ruchu. Jest ... Czytaj dalej opinię
listopad 16
,
Daria, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 128 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Teneryfa? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Teneryfa oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Teneryfa. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Teneryfa

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index