Opinia o hotelu Alva Donna Exclusive Hotel Belek

Zdjęcie użytkownika Niezadowoleni
od

Zarejestrowany od: 13-05-12
Masz pytanie do Magdalena?
Opinia została przeczytana 8162 razy.
1 / 1 Użytkownik (100%) uznał tę ocenę jako pomocną..
Z: Polska
Długość pobytu: 1 tydzień
Rodzaj podróży: Na plaży
Rekomendacja: nie
Ocena - Ø: 4.0

Rodzice z małymi dziećmi- koniecznie przeczytajcie

3.0

Kolejny wyjazd do Turcji, super hotel jakby się mogło wydawać- bo niby 5* niby w miarę cywilizowany kraj, niby ultra allinclusive. To na co w swojej opinii pragnę zwrócić uwagę to bardzo duże zaniedbanie hotelu w kwestii opieki medycznej oraz niestety co trzeba nazwać to po rzeczy ściema dotycząca pokoju w wariancie "Family Room". Po kolei: Opieka medyczna- a właściwie jej brak. Po 3 dniach pobytu niestety nasze 11miesięczna córka zachorowała. Mimo nie narażania jej na ostre słońce, na przeciągi itp. Wychodzenie na spacerki w cieniu itd. (Proszę o nieocenianie pod kątem "kto mądry bierze tak małe dziecko na urlop). W niedzielę dziecko wieczorem dostało gorączkę 40 stopni. Podaliśmy nurofen w syropie który zwróciła zatem próba samodzielnego zbicia gorączki okazała się nieudana. Mąż pobiegł do apteki po paracetamol w czopkach co pewnie uratowało niełatwą sytuację. Po zadzwonieniu na Infolinię z pakietu ubzpieczenia Wezyra okazało się, że o godz. 23 musielibyśmy jechać z hotelu do Belek ich transportem ponieważ "Management hotelu" zabronił wchodzić zewnętrznym lekarzom na teren hotelu. Postanowiliśmy poczekać do rana. Rano jazda ów transportem do oddalonego o 15 km Belek. Klinika z Wezyra- umówmy się- była 3 gabinetowym malutkim , za pewne prywatnym ośrodkiem z 1 lekarzem dyżurującym, który nie zna angielskiego, a jego asystent mówi ledwo-co. Diagnoza- Angina. Dostała antybiotyk- Amoksycyline. Wieczorem w poniedziałek mała dostała potwornej wysypki. Konsultacja z lekarzem polskim (telefonicznie) -koniecznie niech to zobaczy lekarz, bo to może być uczulenie. Ponieważ nie chcieliśmy ciągnąć małej znów do Belek postanowiliśmy zapłacić za wizytę lekarza hotelowego. Dwa razy był wzywany, po 3 godzinach w końcu się pojawił. I pewnie będzie to trudne do uwierzenia przez Państwa ale po wejściu mała dostała "pstryczka w nos" (dosłownie) od lekarza po czym lekarz powiedział, że on jej diagnozował nie będzie. Uwaga: tu znów lekarz nie mówił po angielsku. Przetłumaczył to jego asystent. Guest Relations Hotelu która była dostępna podczas wizyty rozłożyła ręcę (nie mówiła po angielsku, tylko po ukraińsku i rosyjsku). Szanowni Państwo- myślałam że się popłaczę bo było to dla mnie nie do pomyślenia. Znów telefon do ubezpieczyciela Wezyra- i znów jazda z małą do kliniki w Belek. Znów błędna diagoza jak się okazało po przylocie do kraju. Prosto z samolotu to przychodzi i do szpitala na oddział zakaźny gdzie spędziliśmy 3 dni. Diagnoza- wirus bostoński. Dodam także że mąż oraz niania która była z nami również zachorowali (zaraz po małej). Szczerze hotel odradzam o ile macie Państwo małe dzieci. W temacie ów "Family Roomów"- zdjęcia niestety są zrobione w sprytny sposób :-( W rzeczywistości wielkość Family Roomu (braliśmy w nowej części hotelu) to dokładnie ten sam metraż pokoju co zwykły pokój tyle że ma on wydzielone mikro dwa pokoiki oraz łazienkę. Ale te pokoje są tak małe że po włożeniu łóżeczka dziecięcego na prawdę proszę mi wierzyć nie ma gdzie położyć walizek- u nas stały na balkonie, nie mówiąc o wózku- tzw. "parasolce". Nie są to komfortowe warunki jak na wakacje za które za 3 os. dorosłe i dziecko 11 mcy zapłaciliśmy blisko 14 tys zł za tydzień.... Krótko: jedzenie- wspaniałe- byliśmy w różnych 5* i 5*+ hotelach ale tu zdecydowanie było najlepsze. Basen przy nowej cześci super, Atrakcje np. koncerty i pokazy- extra. Molo- extra. Czystość hotelu- ok.

Bardzo ładnie. Zadbane. Z nowej części do morza jest faktycznie trochę daleko dlatego i tak większość czasu siedzi się przy nowej części nad basenem. Minus brak muzyki nad tym basenem. Plus nowej części jest taki że faktycznie wyposażenie jest nowe. OD starej różni się tym, że w nowej jest na srebrno a w starej na złoto. Styl- elegancki, ale trochę przaśny i zrobiony pod "rusków" :-) Mocno złoto i buduarowo. Złoto, kryształy, lustra, aksamity. Acha co warto dodać- goścmi hotelu w 95% są Rosjanie i atrakcje w postaci animacji i koncertów to głownie pod nich są realizowane. Język animatorów, wybierani artyści. Część dla dzieci jest w starej części gdzie niestety jest spory tłok nad basenami. W nowej części nie było problemu ze znalezieniem wolnego leżaka. Ogród i zieleń w okół hotelu- bardzo ładnie.

4.0

Grzeczna, nie można powiedzieć. Minus- Guest Relations- akurat nas obsługiwała Pani którą na hasło że nie mówimy po rosyjsku tylko po polsku lub angielsku była pewna że ukraiński to już polski!!!! Minus- ekipa sprzątająca- nie codziennie sprzątała pokoje a jak już to robiła to po łebkach- nie myła luster, okna były brudne z okropnymi smugami. Napiwki zostawiane na łóżku też nie pomagały ;-)

Super. Po prostu super. Jedzenie było pyszne. W trakcie naszego pobytu była jedna extra kolacja- trafiliśmy akurat na urodziny hotelu. Minusik- ale na prawdę malutki to to, że nie podawali drinków przy basenie w szkle i że drinków nie przybierali np. owocami.

4.0

Animacje i atrakcje były ok. Jedyny minus że większość w j. rosyjskim.

2.0

Nie polecam Family Roomu- strata pieniędzy. Więcej opisane w opinii ogólnej o hotelu.

Porady i polecenia

Jest to hotel dla dorosłych. Nie polecam rodzinom jeśli chcą wybrać opcję apartamentu z 2 pokojami - np. że jedna sypialnia dla dzieci a druga dla rodziców bo ich family roomy to fikcja. Jeden pokój jest jak sie wchodzi do pokoju i nie wiem czy ma 4 m2. Drugi ciut lepiej ale bez czarów. Po wstawieniu łóżeczka obok łóżka nie ma jak dojść do drugiej strony łóżka.
Ze względu na rozporządzenie managementu hotelu w kwestii nie wpuszczania lekarzy z zewnątrz (np. od ubezpieczyciela Wezyra) oraz niekompetentnego lekarza który okazał się ignorantem odradzam podróż do tego hotelu z dziećmi. Nie życzę nikomu aby musiał na urlopie przeżywać to co my z mężem i nianią biorąc pod uwagę nieudolną opiekę medyczną.

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Alva Donna Exclusive Hotel Belek

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój rodzinny
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? nie, gorzej
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? Tak
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? stosowny
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? Wezyr

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Pozostałe opinie o hotelu

Rodzice z małymi dziećmi- koniecznie przeczytajcie, Alva Donna Exclusive Hotel Belek opinia Magdalena. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Alva Donna Exclusive Hotel Belek. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Magdalena pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Alva Donna Exclusive Hotel Belek, przeczytaj co piszą o nim inni.

© 1999 - 2016, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong