w archiwum Opinia o hotelu Hotel Eftalia Village

Zdjęcie użytkownika madzika05
od Magdalena2011-05-014.75

Zarejestrowany od: 30-08-09
Masz pytanie do Magdalena?
Opinia została przeczytana 1122 razy.
1 / 1 Użytkownik (100%) uznał tę ocenę jako pomocną..
Z: Polska
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 5.7

Wspaniały urlop w Eftalia Village - polecam gorąco

Powiększ czcionkę A A Pomniejsz czcionkę A A

Hotel Eftalia Village to typowo rodzinny hotel w stylu wakacyjnego miasteczka. Kilkanaście dwupiętrowych domków z różnymi rodzajami pokoi. Dwuosobowe, dwuosobowe powiększone, rodzinne oraz apartamenty. Niezwykle czysto utrzymany obiekt, obsługa hotelowa widoczna na każdym kroku, uwiajają się jak mrówki, by było czysto i ładnie. Wyżywienie tylko w opcji all inclusive i to naprawdę na wysokim poziomie. Jedzenia dużo, różnych rodzajów, pięknie podane, raz w tygodniu w piątek wieczór turecki z tradycyjnymi potrawami tureckimi. W hotelu bardzo dużo Polaków myślę, że większość. Później sporo Rosjan i Niemców. Bywają też anglicy, skandynawowie. Hotel naprawdę piękny, z cudnie urządzonym ogrodem :)

Hotel znajduje się w miejscowości Turkler, to taka wioska niedaleko miasteczka Konakli. Do Alanyi około 16km. Bez problemu można się dostać tam dolmuszami, które jeżdża co kilka minut i dowiozą gdzie się tylko chce. Do plaży niedaleko, oddziela plażę od hotelu droga, ale przejście jest tunelem lub mostkiem nad ulicą. Plaża może nie zachwyca, bo jest sporo kamieni, a piasek szary i brudzący, ale są leżaki i materace i baldachimy, no i ciepła, czysta woda. To wystarczy. Polecam plażę Kleopatry w Alanyi. Drobny żwirek no i woda nieporównywalnie czyściejsza :) W okolicy znajduje się Turkler bazaar, ale sklepów jest mało, jest drożej niz w hotelu i nie można płacić kartą. Hotel znajduje się poza zgiełkiem miasta, co jest moim zdaniem zaletą. Jest sporo przestrzeni, ale nie jest to jakieś pustkowie, bo niedaleko są apartamentowce oraz kolejny hotel tej sieci - Eftalia Aqua Resort. Bardzo blisko znajduje się delfinarium oraz oceanarium - polecam odwiedzić!

Obsługa działa w tym hotelu na najwyższych obrotach. Cały czas sprzątają, dbają o ogród, obsługę gości przy barach czy w restauracji. Czasem trochę szwankuje obsługa w recepcji, niekiedy mają tam bałagan, ale idzie wszystko załatwić. Mówią bardzo dobrze po niemiecku, po angielsku też i po rosyjsku. Po polsku kilka słów, ale się starają :) nasza Pani sprzątająca pokój ukladała nam piekne łabędzie i serduszka z ręczników :) zostawialismy jej co drugi dzień po 2 euro i robiła nam cuda z tej pościeli. Ponadto ręczniki wymieniane są codziennie, jak i pościel. Uzupełniane są stale mydełka hotelowe i szampony. W hotelu znajduje się lekarz, można wynająć opiekunkę do dziecka. Co do reklamacji to my ich nie mieliśmy, więc trudno mi określić szybkość działania personelu w tym względzie.

Zdjęcia/filmy do opinii (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Opinie Hotel Eftalia Village - Wystrój pokoju
Opinie Hotel Eftalia Village - Układanie ręczników
Opinie Hotel Eftalia Village - Wystrój pokój
Opinie Hotel Eftalia Village - Wygląd zewnętrzny hotelu
Opinie Hotel Eftalia Village - Widok na hotel z mostku
Opinie Hotel Eftalia Village - Hotel nocą

Wyżywienie w opcji all inclusive. Można jeść na okrągło od 7 do 24.00. Wszystkie bary, restauracjie wymieniają się wzajemnie tak, by któryś zawsze był otwarty. jest restauracja główna z miejscami wewnątrz i na zewnątrz, jest restauracja turecka, włoska, bar przy plazy i przy basenach. jedzenie bardzo smaczne, choć powtarzające się. Ilość wystarczająca. Przepyszne ciasta! W restauracjach i barach czyściutko, cały czas sprzątaja brudne naczynia. Obsługa w restauracjach i barach bardzo uprzejma, uśmiechnięta, pytają czy chce się coś do picia, śpiewają sobie pod nosem :) na napiwki znajdują się tzw. tip boxy w restauracjach i jak ktos chce to coś tam może wrzucić. Nie są pod tym względem namolni.

W hotelu znajdują się 3 zewnętrzne baseny i brodzik dla dzieci. Wszystkie ze słodką wodą. Jest także basen kryty w razie niepogody. Hotel posiada 3 nieduże zjeżdżalnie, na których można poszaleć. Woda w basenach i same baseny czyściutkie. Leżaki i materace oraz parasole w cenie. Ręczniki kąpielowe za opłatę. W hotelu znajduje się dyskoteka od 23.30. Odbywają się animacje dla dorosłych i dzieci - głównie w języku niemieckim. Jest klub dla dzieci o nazwie Solino. Na plaży sporo atrakcji sportowych za opłatą: dmuchany banan, ponton i kółka, parasailing.

Pokoje obszernie, bardzo ładnie z gustem urządzone. Czyściutko. klimatyzacja sterowana indywidualnie w każdym pokoju. Jest telewizor LCD lub kineskopowy. Balkony z krzesełkami i stoliczkiem. Minibarek uzupełniany woda mineralną codziennie. Woda w cenie. Można wynająć sejf. Łazienka z wanną. Czyściutko, ładnie i schludnie.

Porady i polecenia

Połączenia telefoniczne z Turcji do Polski drogie. Lepiej kupić kartę w kiosku i dzwonić z automatu niedaleko hotelu. lepiej chyba jechać przed lub po sezonie, bo w szczycie sezonu bywają kłopoty z meldunkiem w odpowiednich pokojach i mają trochę kłopotów organizacyjnych. W sklepach można płacić zarówno w lirach tureckich, dolarach, jak i euro. niedaleko znajduje się bankomat.

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Hotel Eftalia Village

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój rodzinny Klasa ekonomiczna z widokiem na krajobraz
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? Tak
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? bardzo dobry
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? brak danych

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Międzynarodowa

Wspaniały urlop w Eftalia Village - polecam gorąco, Hotel Eftalia Village opinia Magdalena. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Hotel Eftalia Village. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Magdalena pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Hotel Eftalia Village, przeczytaj co piszą o nim inni.

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

© 1999 - 2014, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong