w archiwum Opinia o hotelu Hotel Obaköy Taksim International

Zdjęcie użytkownika kinga_a
od

Zarejestrowany od: 21-03-08
Masz pytanie do Kinga?
Opinia została przeczytana 384 razy.
Z: Polska
Długość pobytu: 1 tydzień
Rodzaj podróży: Na plaży
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 4.2

Dobry hotel, ale nastawiony głównie na Niemców

Powiększ czcionkę A A Pomniejsz czcionkę A A
4.0

Hotel głównie nastawiony na Niemców. Animacje po niemiecku, w hotelu obsługa porozumiewa się w języku niemieckim, angielski jest tam bardzo słabo znany. Hotel przystosowany do rodzin z dziećmi i osób poruszających się na wózku (wszędzie były podjazdy poza jednym miejscem). Hotel posiada dwa budynki, główny i drugi mniejszy po drugiej stronie ulicy w którym oczywiście zostaliśmy umieszczeni. Jedynym plusem umieszczenia w drugim budynku było to, że korzystaliśmy z dwóch basenów, tym w naszym budynku i drugim w głównym budynku. Osoby, które były umieszczone w budynku głównym praktycznie nie uczęszczały na drugi basen, bo o nim nie wiedziały! Goście w hotelu to głównie osoby starsze od 60 i więcej. Było kilka rodzin z dziećmi, plus dosłownie garstka młodych ludzi w tym my i miało się wrażenie, że młode osoby trafiły tam przez przypadek.... Gdyby nie to, że animatorzy, którzy na prawdę starali się zorganizować jakąkolwiek rozrywkę dla gości, to można by było tam się zanudzić. Podczas naszego pobytu naliczyliśmy trzech polaków. My plus dziewczyna, która przyleciała z biura z Czech. Główny animator powiedział, że Polaków do tego hotelu przyjeżdża bardzo mało, głównie Niemcy, poza tym Norwedzy, Szwedzi z Dani turyści też się pojawiają .

Hotel położony jest przy głównej drodze dzielącej hotele od plaży.ok. 50 m od plaży, ok. 5 km od centrum, ok. 130 km od lotniska. Sklepów w okolicy jest bardzo dużo jednak ceny w niektórych sklepach są trochę wyższe niż w sklepach znajdujących się w centrum Alanyi. Turyści umieszczeni w głównym budynku słyszeli z pokoi dobiegającą albo muzykę z sąsiednich hoteli 3* i z pobliskich sklepów albo z wieczornych animacji odbywających się w hotelu.

4.0

Obsługa ma problemy z komunikacją w języku angielskim. W recepcji jeden Pan zna angielski w stopniu komunikatywnym lecz jeśli traficie na Panią, to mogą być problemy z porozumieniem się chyba, że znacie język niemiecki to dogadacie się wszędzie. W barze praktycznie zero języka angielskiego, starszy barman nie rozumie nic, młody który odbywał tam staż rozumiał pojedyncze słówka i szkolił się przy nas jak zamawialiśmy coś w barze. Byliśmy zakwaterowani w drugim budynku w którym Pani sprzątająca była bardzo nachalna i potrafiła otworzyć sobie drzwi i wejść bez niczego do pokoju zastając np mnie w bieliźnie... Dziećmi zajmowała się jedna animatorka z którymi rysowała, malowała im buzie itp. Jeden główny animator znał język angielski i tylko on do nas podchodził ( z wiadomych względów). Pan ze sklepu hotelowego przemiły i ucieszył się gdy dowiedział się, że jesteśmy z Polski i może w końcu z kimś porozmawiać, stwierdzając przy tym, że turyści z Niemiec są niechętni do rozmowy.

Zdjęcia/filmy do opinii (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Opinie Tzw pokój telewizyjny i barOpinie Tzw pokój telewizyjny i bar
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Widok z pokoju
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Widok z tarasu hotelowego od strony ulicy
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Zjeżdżalnia na basenie w drugim budynku
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Pokój w drugim budynku
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Recepcja
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Duży taras hotelowy
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Bar przy basenie
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Stoliki za sceną
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Plaża i widok na przejście podziemne do hotelu
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Stoliki za sceną
Opinie Hotel Obaköy Taksim International - Bar na tarasie

Mieliśmy opcję all inclusive i z jakości posiłków byliśmy zadowoleni. Plusem były późne śniadania serwowane do godziny 12:00 jeżeli ktoś chciał dłużej pospać. Restauracja posiadała krzesełka dla małych dzieci. W restauracji zawsze można było znaleźć wolny stolik, a kelnerzy błyskawicznie sprzątali po opuszczeniu stolika i zabierali zbędne talerze ze stołów. Kolejka po jedzenie szybko znikała.Duży wybór smacznych dań, najwięcej sałatek i warzyw pod każdą postacią. Podczas tygodniowego pobytu raz zaserwowano nam kebaba. Jedynym minusem było to, że był duży odstęp czasowy od obiadu do kolacji (obiad kończył się o 14:00, a kolacja zaczynała się o 19:00). W barze przy basenie codziennie podawano pizzę (codziennie inny smak), spaghetii i frytki plus stół z sałatkami. W drugim budynku przy basenie też były podawane posiłki w godzinach obiadowych typu mięso z hamburgerów, frytki. Wieczorami przed głównym barem gości witali animatorzy, codziennie ubrani inaczej i tym samym zapraszając na animacje po kolacji. Bar był czynny do 24-tej i równo z wybiciem godziny 24-tej zapadała cisza, bo i tak goście siedzieli max do 23:00, nieliczni do północy

3.0

Animatorzy zabawiają gości z którymi mogą porozmawiać, czyli animatorów interesują głównie goście z Niemiec, może po za głównym młodym animatorem, który bardzo dobrze mówi po angielsku i gdy tylko wyłapie kogoś z innego kraju to z chęcią porozmawia. Główny animator prowadzi animacje i wymyśla ciekawe zabawy, jest też młoda animatorka która jest bardzo nachalna i próbuje wyciągnąć gości do zabawy zabierając im kapelusze, okulary, itp. Goście mieli także do dyspozycji gry planszowe, karty, kości dostępne u animatorów lecz dostanie ich graniczyło z cudem, bo były okupowane non stop przez Niemców...
Nie ma szans żeby znaleźć miejsce na basenie, bo Niemcy od wczesnych godzin porannych zajmują leżaki... za głównym basenem znajduje się podziemne przejście prowadzące na plażę. W połowie maja bar na plaży czynny bardzo krótko, a Pan od leżaków sympatyczny i uwija się z leżakami w mgnieniu oka. Na plaży są darmowe leżaki, materace i parasole. Ręczniki trzeba było mieć własne. Hotel posiada na plaży molo z zejściem na głęboką wodę. Obowiązkowo zabrać ze sobą buty do pływania ponieważ w Polsce kupimy takie buty dużo taniej niż w Alanyi, a przydadzą się ponieważ przy wejściu do morza są ostre skały.

3.0

Byliśmy umieszczeni w drugim budynku w pokoju znajdującym się na parterze od razu przy wejściu do hotelu i nie dało się spać, bo było słychać rozmowy każdej wchodzącej i wychodzącej osoby. Odnosiliśmy wrażenie jakbyśmy spali na korytarzu. Ze względu, że pokój mieliśmy na parterze, to o ładnym widoku z okna mogliśmy pomarzyć... Mieliśmy widok na ogrodzenie hotelu które było pokryte roślinnością więc w pokoju było trochę ciemno, a zza siatki było widać ulicę i budujący się hotel/apartamentowiec więc krzesła na balkonie nam się nie przydały, bo nie chciało się przebywać na balkonie mając taki widok, poza tym było bardzo dużo komarów. Klimatyzacja działała bardzo dobrze, gdy było gorąco chłodziła, a gdy padał deszcz i było chłodno nastawialiśmy na grzanie. W pokoju był tv, pokój był spory, posiadał lodówkę. W łazience bardzo mały prysznic i ubikacja w której spłuczka nie działała zbyt dobrze.

Porady i polecenia

Nie polecam pobytu na początku maja i w połowie ponieważ występują jeszcze dość obfite deszcze i burze i jest najnormalniej w świecie zimno. My byliśmy 11-18 maja i były tylko dwa dni słoneczne (jeśli już było słońce to ostre i potrafiło poparzyć) przez resztę pobytu lało, a woda płynęła po ulicy. Jeśli ktoś chce się wybrać w podobnym okresie, to polecam przełom maj/czerwiec. Hotel polecam osobom w średnim wieku i starszym, młodym osobom hotel niekoniecznie może przypaść do gustu. Ja jako osoba młoda drugi raz nie wybrałabym tego hotelu mimo, że warunki były dobre. Polecam osobom znającym język niemiecki! Koniecznie zabrać coś przeciw komarom, których tam jest dużo!

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Hotel Obaköy Taksim International

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój dwuosobowy Standard z widokiem na ulicę
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? Tak
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? raczej dobry
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? Ecco Holiday

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Międzynarodowa

Dobry hotel, ale nastawiony głównie na Niemców, Hotel Obaköy Taksim International opinia Kinga. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Hotel Obaköy Taksim International. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Kinga pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Hotel Obaköy Taksim International, przeczytaj co piszą o nim inni.

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

© 1999 - 2014, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong