Atrakcja turystyczna Obóz Koncentracyjny Oświęcim

Opinie Obóz Koncentracyjny Oświęcim

Obóz Koncentracyjny Oświęcim
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Muzeum

Obóz Koncentracyjny Oświęcim nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Obóz Koncentracyjny Oświęcim, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Obóz Koncentracyjny Oświęcim

Informacje ogólne

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu to nazistowski obóz zagłady, istniejący w latach 1940-1945, pod niemiecką nazwą Auschwitz-Birkenau. W jego skład wchodziły trzy obozy: Auschwitz I w Oświęcimiu, Auschwitz II w Brzezince i Auschwitz III w Monowicach. Trafiło do niego co najmniej 1,3 miliona osób, w tym 1,1 milionów Żydów i do 150 tysięcy Polaków. Liczba zabitych wynosiła prawie 1,1 milionów osób, z czego 90% stanowili Żydzi. W roku 1947 obóz został przekształcony w Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a w roku 1979 - wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obóz przeznaczony był początkowo do osadzania więźniów politycznych i członków ruchów oporu, z których większość stanowili Polacy. Wzniesiony został na terenie terenie opuszczonych koszar artyleryjskich. Składał się z ceglanych budynków dwu- i jednopiętrowych, które zbudowane zostały siłami więźniów. Liczba przetrzymywanych w nim jednorazowo osób wahała się od kilku do ponad 20 tysięcy. Pierwszy masowy transport więźniów odbył się w czerwcu 1940 roku. Obóz w Brzezince stanowił miejsce masowej eksterminacji Żydów. W jego komorach gazowych zginęło ponad milion osób. Na jego terenie znajdowało się około 300 budynków, które tworzyły kilka większych części, w tym obozy kobiecy, męski oraz rodzinny i odcinek szpitalny. Obóz zajmował obszar prostokąta o powierzchni około 140 ha, ogrodzonego z zewnątrz drutem kolczastym pod napięciem. Skazani na zagładę Życi byli tu dowożeni w kolejowych wagonach towarowych. Większość więźniów zostawała od razu uśmiercona, część z nich kierowano do pracy przymusowej lub wykorzystywano do eksperymentów medycznych. Obóz w Monowicach miał charakter obozu pracy niewolniczej. Został założony na potrzeby koncernu IG Farben. Jego więźniowie byli wynajmowani do ciężkich robót przez niemieckie firmy. Obecnie na terenie muzeum w Oświęcimiu zapoznać się można z historią obozu, zwiedzić wnętrza baraków drewnianych i murowanych, a także ruiny krematoriów i doły spaleniskowe.

Informacje praktyczne

Adres strony internetowej: www.auschwitz.org.pl


356 zdjęcia: Obóz Koncentracyjny Oświęcim

Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015
Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015

Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015
Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015

Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015
Obóz Koncentracyjny Ośw...
od Oktawian
z dnia: 01.05.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 3,0 km

4.4
Słońca
Rekomendacja: 89%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,7 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,8 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Obóz Koncentracyjny Oświęcim, infromacje o Obóz Koncentracyjny Oświęcim od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2016, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index