Opinie Park Maksimir

Park Maksimir

Atrakcja turystyczna Park Maksimir nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Park Maksimir, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Park Maksimir

Park Maksimira, gdy powstawał na przełomie XVIII i XIX wieku, leżał na obrzeżach Zagrzebia. Dzisiaj, niczym nowojorski Central Park, leży w otoczeniu gęstych zabudowań. Jego nazwa pochodzi od imienia arcybiskupa Maximiliana Vrhovaca, z którego inicjatywy w 1774 powstał mały park. W rzeczywistości jednak pomysł zrodził sięw głowach pomocników biskupa, Aleksandara Alagowic i Juraja Haulika, inspirującychasię angielską modą zakładania parków i ogrodów. Obecnie jest to południowaaczęść Parku Maksimira.

Na terenie parku w Zagrzebiu znajdziemy wiele zagrożonych gatunków, zarówno roślin, jak i zwierząt. Jego największą dumą jest stuletni dębowy las. Maksimir Park chroni również ponad sto gatunków ptaków, a także rzadko już spotykane gatunki wiewiórek, czy nietoperzy.

Spacer po parku odbywa się w otoczeniu licznych jeziorek i strumieni. W czasie przechadzek podziwiać możemy też liczne rzeźby, a gdy poczujemy się zmęczeni – zasiąść w altance lub kawiarence. Dawniej Park Maksimira był miejscem spotkań towarzyskich elity Zagrzebia. Dziś odwiedzają go wszyscy mieszkańcy Zagrzebia, a także turyści.


Hotele w okolicy

5.2
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 97%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 3,4 km
Goście chwalą: stan hotelu, dobre wyposażenie pokoju, dogodny Check in/Check out, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych

5.1
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 3,8 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Park Maksimir, infromacje o Park Maksimir od urlopowiczów, - porady Zagrzeb

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2016, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index