Atrakcja turystyczna Plaża Świnoujście

Opinie Plaża Świnoujście

Opinie - Plaża Świnoujście
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.3333333333333
5.2
Słońca
Rekomendacja 89%


Opis Plaża Świnoujście

Świnoujście - miasto portowe w zachodniej Polsce jest najstarszym nadmorskim kurortem w okolicy. Dopiero po Świnoujściu rozwinęły się kurorty w Heringsdorf i Międzyzdrojach. Powodem jest bardzo szeroka, piaszczysta plaża, która ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża wyspy Uznam do Świnoujścia. Nawet po drugiej stronie Świnoujściem, więc dalej wzdłuż polskiego bursztynowego wybrzeża na wschód, znajduje się szeroka piaszczysta plaża.

Ponownie, to szeroka plaża stała się motorem napędowym dla wiosek rybackich, by te w końcu przekształciły się w światowej klasy kurorty. Świnoujście, jednak na początku żyło z handlu, przemysłu i portu morskiego. Do tego przyczyniły się straszliwe zniszczenia powstałe podczas II Wojny Światowej oraz lata komunizmu (do 1989). Wszystko to jest dostrzegalne z plaży, ale nie przeszkadza to w spacerowaniu i wspaniałych kąpielach. Każdy, kto korzysta z jednej z wielu dobrze rozwiniętych ścieżek na plażę, aby przejść do promenady będzie zdumiony widokiem, jak nowe inwestycje wypełniają luki powstałe w wyniku wojny, a zachowanym budynkom przywracają dawną świetność.

Zbliżając się do Świnoujścia od strony nadbałtyckiego kurotu Ahlbeck, zostawiwszy za sobą dawną granicę miasta, dochodzi się do imponującej plaży, na której końcu znajduje się znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Aby przejść do sąsiedniej wyspy Wolin, gdzie dalej ciągnie się świnoujska plaża, trzeba skorzystać z promu - dobry powód, aby dowiedzieć się nieco więcej o mieście Przeprawa jest bezpłatna zarówno dla pieszych jak i samochodów. Promy kursują w ciągu dnia co parę minut, a przeprawa trwa nawet jeszcze mniej.

Na północ od Świnoujścia panorama jest zdominowana przez łukowate molo z latarnią morską. Plaża, która zwęża się w kierunku Międzyzdrojów i kończy się za kurortem, jest tej samej jakości jak zachodnia plaża świnoujska, jednak nie jest tak szeroka. East zwróciło Swinemündung na plaży nad Morzem Bałtyckim, najpierw długie, zakrzywione wschodniej mola, latarni morskiej dominuje w panoramie. Niesamowite wrażenie oddaje wirtualna wycieczka z lotu ptaka nad Zatoką Pomorską. Kończy się na południe od Międzyzdrojów i tym samym oddaje w pełni urok plaży.


46 zdjęcia: Plaża Świnoujście

Plaża Świnoujście
od Rolf
z dnia: 01.10.2013
Plaża Świnoujście
od Susann
z dnia: 01.07.2013

Plaża Świnoujście
od Ute
z dnia: 01.05.2013
Plaża Świnoujście
od Ute
z dnia: 01.05.2013

Plaża Świnoujście
od Ute
z dnia: 01.05.2013
Plaża Świnoujście
od Diana
z dnia: 01.11.2012
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opine Plaża Świnoujście: 9

5.0
Słońca
... znajduje się deptak zwany również promenadą). Plaża jest strzeżona przez ratowników WOPR, można popływać na bananie, motorówką. zejście do wody jest dość łagodne i odpowiednie dla dzieci. ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 12,
Krystian, Wiek 31-35

Alternatywne oferty hoteli w okolicy

4.9
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,0 km

4.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

4.4
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Atrakcje turystyczne Plaża Świnoujście, infromacje o Plaża Świnoujście od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2014, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index