Opinie Kanał Koryncki

Opinie - Kanał Koryncki
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inny krajobraz
Średnia ocen
4.8333333333333
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%


Opis Kanał Koryncki

Główną ideą przyświecającą budowie kanału była chęć usprawnienia i skrócenia drogi między Morzem Jońskim i Egejskim. Potrzebę tę widzieli już starożytni, a za czasów cesarza Nerona wytyczono nawet przebieg i zainaugurowano budowę. Długo jednak przedsięwzięcie musiało czekać na zakończenie. Ostatecznie kanał został otwarty w 1893 roku, powtórnie oddzielając Peloponez od reszty kontynentu. Obecnie półwysep połączony jest z lądem za pomocą pięciu mostów.
Kanał znajduje się w odległości 6 km na wschód od Koryntu. Kanał z pozoru wydaje się być wąskim pasem wody, jednak tak naprawdę jego wielkość jest imponująca, co uwidacznia się w momencie wpłynięcia statku w jego czeluście. Związany jest z tym również pewien przesąd, który mówi, że jeżeli w kanale zobaczymy statek to przyniesie nam to szczęście w podróży.
W czasach współczesnych Kanał Koryncki stracił na znaczeniu, gdyż jest za wąski dla nowoczesnych jednostek pływających. Niewątpliwie jednak przyczynił się do rozwoju Pireusu jako głównego portu handlowego i centrum stoczniowego.


137 zdjęcia: Kanał Koryncki

Kanał Koryncki
od Bozena
z dnia: 01.08.2013
Kanał Koryncki
od Helmut
z dnia: 01.05.2013

Kanał Koryncki
od Sebastian
z dnia: 01.05.2009
Kanał Koryncki
od Sebastian
z dnia: 01.05.2009

Kanał Koryncki
od Sebastian
z dnia: 01.05.2009
Kanał Koryncki
od Sebastian
z dnia: 01.05.2009
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opine Kanał Koryncki: 8

6.0
Słońca
Kanał Koryncki robi bardzo duże wrażenie, zwłaszcza most który zanurzany jest pod wodę by nawet ogromne tankowce mogły nad nim przepłynąć. Kanał koryncki czyli wąska a głęboka, szczelina jest ważnym punktem na szlaku transportowym. Duże wrażenie robią strome brzegi kanału zarówno jak patrzymy z brzegów jak i z licznych mostów przewieszonych nad nim. Czytaj dalej opinię
lipiec 14,
Maciek, Wiek 31-35

6.0
Słońca
... na 8,3 m. Pomimo to już na początku okazało się, że jego wymiary są niewystarczające. Największe zarzuty dotyczą szerokości kanału, która nie dawała możliwości na jednoczesny ruch statków w obu kierunkach. Tym bardziej jego wymiary są zbyt małe na współczesne duże tankowce. W obecnych czasach znaczenie kanału spadło. Jest wykorzystywany głównie przez statki turystyczne. Podziwianie przedsięwzięcia z perspektywy statku jest godne polecenia. Podróż z Aten przez Kanał Koryncki bywa przez niektórych porównywana z pływaniem przez fiordy norweskie. Czytaj dalej opinię
wrzesień 10,
Renata, Wiek 26-30

Alternatywne oferty hoteli w okolicy

4.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Oferty wycieczek
7 dni, AI
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 3,6 km

3.6
Słońca
Rekomendacja: 80%
Oferty wycieczek
7 dni, AI
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 5,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Atrakcje turystyczne Kanał Koryncki, infromacje o Kanał Koryncki od urlopowiczów, - porady Peleponez

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2015, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index