Atrakcja turystyczna Stare Miasto Korcula

Opinie Stare Miasto Korcula

Opinie - Stare Miasto Korcula
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%


Opis Stare Miasto Korcula

Charakterystyka ogólna

Korčula to nazwa jednej z chorwackich wysp znajdujących się na Morzu Adriatyckim i równocześnie nazwa największego jej miasta. Wyspa ma powierzchnię ponad 270 km2 i zaliczana jest do największych perełek Dalmacji.

Najczęściej odwiedzanym miejscem na wyspie jest oczywiście miasto Korčula. Zdaniem wielu, zasługuje ono na miano jednego z najładniejszych w całej Chorwacji. Stare miasto, otoczone potężnym murem miejskim (niestety mocno zniszczony w XIX wieku), skrywa wiele urokliwych zaułków i ciekawych budowli. Na wyspę warto również zawitać, aby zasmakować w tutejszej kuchni, spróbować sałatki z ośmiornic, brodetu lub solonych sardeli. Korčula słynie również jako „wyspa wina”, gdzie wytwarza się m.in. Pošip, Rukatac, Lumbarda Grk. Z miejscowych winogron, dojrzałych w pełnym słońcu wyspiarze wyczarowują prawdziwą ambrozję.

Kolejną osobliwością tego miejsca wartą bliższego poznania jest taniec o nazwie "Moreška", który dawniej był znany i praktykowany wzdłuż całego wybrzeża adriatyckiego. Dziś można zobaczyć go jedynie na Wyspie Korcula, gdzie jest on praktykowany przez mieszkańców już od ponad 400 lat. Moreška to połączenie tańca i teatru przedstawiający walkę na miecze dwóch królów, czerwonego i czarnego, kochających tą samą kobietę.


Co warto zobaczyć?

Zabytkowa, stara część miasta jest położna na niewielkim półwyspie. Widziana z góry, kształtem kojarzy się ze szkieletem ryby, gdyż od głównej ulicy biegnącej środkiem, odchodzą w obydwu kierunkach boczne. Taki układ miał zapewnić ochronę przed wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem. Obecnie w mieście najcenniejszym zabytkiem jest Dom Marco Polo oraz liczne festiwale związane z tym dobrze wszystkim znanym żeglarzem. Jednakże to nie koniec atrakcji tego miejsca: na naszą uwagę zasługują także katedra św. Marka z dobudowaną do niej kaplicą św. Rocha, Pałac Biskupi, Pałac Gabrieli z XVI wieku (obecna siedziba Muzeum Miejskiego). Należy zobaczyć również prowadzącą na stare miasto Bramę Lądową oraz XV-wieczną Wieżę Revelin.
 

Dojazd


Największe lotnisko w Chorwacji, a jednocześnie najbliżej znajdujące się wyspy, mieści się w Splicie (SPU). Port położony jest 20 km na zachód od granic miasta. Split oferuje także częste promy na wyspę, a dokładnie do miejscowości Vela Luka, która jest oddalona o ok. 45 minut jazdy od Korčula.


35 zdjęcia: Stare Miasto Korcula

Stare Miasto Korcula
od Agnieszka
z dnia: 01.07.2012
Stare Miasto Korcula
od Agnieszka
z dnia: 01.07.2012

Stare Miasto Korcula
od Agnieszka
z dnia: 01.07.2012
Stare Miasto Korcula
od Ewa
z dnia: 01.08.2011

Stare Miasto Korcula
od Sven
z dnia: 01.09.2011
Stare Miasto Korcula
od Kinga
z dnia: 01.09.2011
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Alternatywne oferty hoteli w okolicy

5.1
Słońca
Rekomendacja: 91%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,7 km
Goście chwalą: czystość w restauracji, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, ogólną czystość, czystość w pokoju

4.9
Słońca
Rekomendacja: 83%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 2,5 km
Goście chwalą: odległość do plaży, czystość w pokoju, ogólną czystość, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel

5.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 3,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Międzynarodowa


Atrakcje turystyczne Stare Miasto Korcula, infromacje o Stare Miasto Korcula od urlopowiczów, - porady Dalmacja

HolidayCheck jest
uczestnikiem programu
Rzetelna Firma.
Certyfikat potwierdza,
że firma jest wiarygodna
i godna zaufania.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2015, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index