Negombo

Hotele: Negombo, 123 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Jetwing Beach Negombo
5.4
Słońca
Rekomendacja 98%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Heritance Negombo Negombo
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Goldi Sands Negombo
5.1
Słońca
Rekomendacja 83%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Jetwing Blue Negombo
5.1
Słońca
Rekomendacja 90%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Jetwing Lagoon Negombo
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Jetwing Sea Negombo
4.6
Słońca
Rekomendacja 69%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Jetwing Ayurveda Pavilions Negombo
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Paradise Beach Hotel Negombo
4.7
Słońca
Rekomendacja 90%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Villa Extra Negombo
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Negombo

Beacon Beach Hotel Negombo
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Negombo


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie

Wokół miasta oraz w samym Negombo w oczy rzucają się liczne i przede wszystkim katolickie kościoły. W regionie tym można odbyć interesujące wycieczki śladami holenderskich kolonizatorów. W pobliżu metropolii znajdują się cmentarze chrześcijańskie oraz stare domy władców z tego okresu, ale także miejsca buddyjskich pielgrzymek – ze Świątynią Kelaniya na pierwszym miejscu.

Na granicy / wiza

Obywatele Polski, podróżujący do Sri Lanki, mają obowiązek posiadania wizy w momencie przekraczania granicy. Można wykupić ją bezpośrednio przy wjeździe do kraju lub na lotnisku, jest jednak wtedy droższa. Od 2012 roku wnioski o wizę należy składać przez system Electronic Travel Authorization. Należy pamiętać o paszporcie, który musi być ważny przynajmniej 6 kolejnych miesięcy, licząc do daty planowanego wyjazdu ze Sri Lanki. Ważna jest również aktualność zdjęcia posiadanego w dokumencie. W momencie wjazdu do kraju należy posiadać bilet powrotny. Od podróżnych oczekuje się posiadania kwoty przynajmniej 30 dolarów na każdy dzień pobytu.

Szczepienia

Choć przed wyjazdem do Sri Lanki nie ma obowiązku wykonywania żadnych dodatkowych szczepień ochronnych, to warto zabezpieczyć się przed wirusowym zapaleniem wątroby (typu A i B), a także przeciwko tężcowi.

Klimat / Kiedy jechać?

Na Sri Lankę można wybrać się tak naprawdę w dowolnym momencie, niezależnie od pory roku panującej akurat w Polsce. Temperatury rzadko kiedy spadają na wyspie poniżej 25 stopni Celsjusza. Osoby, które nie lubią tłumów i zgiełku, powinny unikać podróży w okresie od połowy grudnia aż do kwietnia. Wtedy bowiem do Sri Lanki przyjeżdża najwięcej osób.

Kierując się na zachodnie wybrzeże wyspy, na którym znajduje się Negombo, należy wziąć pod uwagę również monsuny. Od maja do sierpnia można się tutaj zetknąć z monsunem Yala, który może skutecznie utrudnić, a nawet uniemożliwić zwiedzanie miasta oraz kąpiele w Oceanie Indyjskim.

Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Sri Lanki jest rupia lankijska. 1 rupia = centów.

Język

Sri Lanka posiada trzy języki urzędowe – syngaleski (posługuje się nim około 16 milionów mieszkańców tego kraju), tamilski oraz angielski, który pełni funkcję języka urzędowego pomocniczego.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych

Na Sri Lance powszechnie stosuje się gniazdka elektryczne o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz, jednak innego typu niż te spotykane w Polsce. W przejściówki można zaopatrzyć się jeszcze przed przyjazdem, lub już na wyspie.

W większych miastach oraz w okolicach największych atrakcji turystycznych nie powinno być żadnych problemów z zasięgiem telefonów komórkowych.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia

Negombo mogło się rozwijać dzięki uprawom cynamonu. Handel nim bardzo się opłacał. Co więcej, podobno cynamon pochodzący z tych rejonów był wówczas uważany za najlepszy. To pozwoliło na wzniesienie dobrze prosperującego miasta.

W pierwszej połowie XVI wieku Negombo zostało przejęte przez Portugalczyków. Wraz z początkiem kolonizacji zmieniła się również wyznawana tutaj religia. Katolicyzm przyjął się nadzwyczaj dobrze. Do tego stopnia, że Negombo zaczęto nazywać „małym Rzymem”. Portugalczycy przejęli całkowitą kontrole nad handlem cynamonem, wywożąc znacznego jego ilości do Europy.

W 1646 roku władzę w mieście przejęli Holendrzy, przez wiele lat toczący później walki z Portugalczykami. Z tego okresu pochodzi fort Negombo oraz system kanałów o łącznej długości około 120 kilometrów.

Zła polityka handlowa doprowadziła do spadku wartości, a także jakości cynamonu uprawianego w okolicy Negombo, co przyczyniło się również do spadku zamożności ośrodka. Kiedy Anglicy przejęli miasto pod koniec XVIII wieku, okres jego prosperity dawno już minął. Popularność wśród mieszkańców miasta zaczęło natomiast zdobywać rybołówstwo, które w pewnym momencie doprowadziło do ponownego polepszenia się stanu interesów Negombo.

Religia

Obecnie najpopularniejszym wyznaniem na terenie całej Sri Lanki jest buddyzm. Można tutaj spotkać również wyznawców islamu, chrześcijaństwa, hinduizmu oraz innych religii.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów

W odległości około 35 kilometrów na północ od miejscowości Negombo, w Katunayake, mieści się międzynarodowy port lotniczy Kolombo. Jest to największe lotnisko na terenie całej Sri Lanki i obsługuje co roku około pięć milionów pasażerów.

W celu wynajęcia samochodu na terenie Sri Lanki należy udać się po specjalne zezwolenie do Kolombo , dawnej stolicy kraju. Konieczne jest również posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Turystom nie zaleca się jednak wynajmowania samochodu, głównie ze względu na zły stan niektórych dróg, a także niefrasobliwe podejście do przepisów drogowych przez część mieszkańców kraju. Dużo bezpieczniej jest poruszać się autobusami i taksówkami.

Transport publiczny / Taksówki

Choć po Negombo kursują linie autobusowe komunikacji publicznej, zdecydowanie bardziej popularne i wygodne jest poruszanie się po mieście tuk-tukami. Są to zmotoryzowane, zazwyczaj trójkołowe riksze, działające na zasadach podobnych do europejskich taksówek. Zawsze przed rozpoczęciem kursu należy ustalić cenę za przejazd, nie ma bowiem jednego, odgórnie ustalonego cennika – zależy on od ustaleń kierowcy i klienta.

Po Negombo można również podróżować korzystając z łódek pływających po kanałach, wybudowanych tutaj jeszcze przez Holendrów.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia

Niezależnie od miesiąca, w którym odwiedzamy Negombo, w mieście niemal zawsze dzieje się coś ciekawego.

W styczniu można uczestniczyć w corocznych paradach kościelnych.
W lutym świętowane jest hucznie uniezależnienie od kolonialnej władzy brytyjskiej. Z tej okazji organizowane są liczne koncerty, zawody sportowe oraz parady.
Każdego marca odbywa się Medin Poya Day, święto buddyjskie.
W kwietniu warto przyjechać do Negombo aby poobserwować tamilskie święto Nowego Roku. Jednym z ciekawszych wydarzeń tego dnia są wyścigi słoni. Co więcej, to właśnie na kwiecień przypada moment zbiorów owoców, które wprost zalewają lokalne targowiska.
Maj jest miesiącem bardzo ważnym przede wszystkim dla buddystów, który obchodzą wtedy święto Vesak. Wiąże się ono z narodzinami, oświeceniem oraz śmiercią Buddy. Turyści mogą wtedy podziwiać piękne, kolorowe dekoracje ulic.
W czerwcu odbywa się Dzień Rybaka, podkreślający znaczenie rybołówstwa dla rozwoju Negombo. W trakcie obchodów można spróbować najlepszych dań przygotowywanych tutaj z ryb, a także znacznie poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w Oceanie Indyjskim.
Sierpień jest okazją do przetestowania swojej wytrzymałości. W czasie Festiwalu Ognia śmiałkowie przechodzą po rozpalonych lub rozżarzonych węglach.
Wrześniowe niebo nad Negombo pokrywa się kolorowymi latawcami, wypuszczanymi z okazji Narodowego Festiwalu Latawców.
Październik jest miesiącem ważnym dla wyznawców hinduizmu, którzy obchodzą w nim święto Navratri, organizowane ku czci bogini Durga. Jest to bogini męstwa, o której mówi się, że stoczyła zwycięską walkę z nieczystymi siłami.
Jeżeli do Negombo przyjedziemy w listopadzie, będziemy mieli okazję uczestnictwa w Światowym Festiwalu Przypraw. Obchody tego święta w oczywisty sposób nawiązują do dawnych upraw cynamonu w okolicach miasta, które działają zresztą do dziś.
Choć w całej Sri Lance dominuje buddyzm, to w Negombo mieszka wyjątkowo dużo katolików. W związku z tym także tutaj można w grudniu usłyszeć kolędy, zobaczyć przystrojone drzewka i uczestniczyć w wieczerzy wigilijnej.

Specjalności kulinarne

Kuchnia Sri Lanki, w związku z wieloma latami kolonizacji, jest przedziwną mieszanką kuchni azjatyckiej i europejskiej, z przewagą jednak tej pierwszej. Warto wiedzieć przed pójściem do restauracji na posiłek, że jego przygotowanie będzie najprawdopodobniej trwało dużo dłużej niż są do tego przyzwyczajeni klienci restauracji europejskich. Co więcej, w części lokali jedzenie spożywa się jedynie za pomocą rąk.

Najpopularniejszym i występującym w nieskończonej wręcz ilości odmian jest ryż z curry z różnymi dodatkami. Zazwyczaj są to warzywa, choć można zamówić również danie z mięsem baranim lub wołowym, oraz z rybą.

Warto spróbować tutaj wszelkich potraw z ryb i owoców morza. Popularne są także wszelkie odmiany jedzenia ulicznego, takie jak małe placuszki z nadzieniem warzywnym lub mięsnym, a nawet całe zestawy obiadowe.

Prawie nikogo nie trzeba zachęcać do skosztowania niezwykłych owoców, które w Negombo można kupić niemal na każdym rogu. Poza znanymi już od jakiegoś czasu w Europie owocami takimi jak awokado, papaja i melon, na straganach można zobaczyć również rambutany, mangostany oraz owoce drzewa bochenkowego.

Posiłki w Negombo najlepiej popijać jest herbatą, która słynie z wysokiej jakości. Można spróbować również napojów nieco bardziej egzotycznych, produkowanych z palm kokosowych.

Warte zobaczenia

Najstarszym z zabytków, jakie można oglądać w Negombo są pozostałości po fortyfikacjach wzniesionych tutaj w XVII wieku przez Holendrów. Część z murów została przebudowana później przez Brytyjczyków, którzy wznieśli więzienie, działające do dzisiaj.

Ciekawa jest także sieć kanałów, nie tylko upiększająca miasto, ale również umożliwiająca sprawniejsze poruszanie się po nim.

Kolejną widoczną pozostałością po czasach kolonialnych jest olbrzymi kościół katolicki pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Znacznie odbiega on architekturą od otaczających go budynków. Co więcej, jest pomalowany na różowo, przez co naprawdę się wyróżnia.

Osoby zainteresowane architekturą świątyń mogą udać się również na zwiedzanie buddyjskiej świątyni o nazwie Angurukaramulla. Można przed nią podziwiać posąg leżącego Buddy o imponujących rozmiarach – ma on około 6 metrów długości.

Turyści zainteresowani bliższym poznaniem miejscowej kuchni powinni wybrać się na cyklicznie organizowany, ogromny targ rybny. Można na nim znaleźć dziesiątki odmian nie tylko ryb, ale również wszelkich owoców morza.

Atrakcyjność miasta z pewnością podnoszą piękne plaże rozciągające się tuż przy nim. Można się na nich nie tylko opalać – warunki tutaj panujące są wręcz wyśmienite do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing. Co więcej, niedaleko brzegu można nurkować i pływać w otoczeniu rafy koralowej.

Opinie Negombo

Domowa atmosfera przed odlotemHotel polecany
Otha Shy Airport Hotel, Negombo, Sri Lanka Wybrzeże Zachodnie
6.0
Słońca
Rodzinny hotelik, na razie tylko 4 pokoje na parterze, w planach również na pierwszym piętrze. Nieskazitelnie czysto i wygodnie. Dla mnie to właściwie Sheraton. ;-) Jasny, czyściutki, pachnący. szkoda, że okna parterowych pokoi wychodzą na patio, ale... W łazience suszarka. W pokoju lodóweczka. Małżeństwo, których oczkiem w głowie jest hotelik. Przemili i usłużni ludzie. Zawsze odwożą gości własnym samochodem na lotnisko. Oczywiście za darmo. Najlepsze rozwiązanie dla lecących raniutko. Dla l... Czytaj dalej opinię
luty 16
,
Grzegorz, Wiek 46-50, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 21 razy

Dobry stosunek cena/jakośćHotel polecany
Milano Residencies, Negombo, Sri Lanka Wybrzeże Zachodnie
5.0
Słońca
Spędziłem ze swoją dziewczyną 1 nocleg w tym hotelu. Obsługa bardzo przyjazna, pokój z klimatyzacją, w dobrej cenie i w dobrym standardzie (dla backpackera oczywiście). Wcześnie rano wyjeżdżaliśmy, a obsługa była na tyle miła, że przygotowała nam posiłek na drogę, mimo iż było grubo przed godzinami, w których serwowano śniadania. Polecam :) Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Hubert, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 36 razy

Dobra cena, blisko na lotnisko. CzystoHotel polecany
Otha Shy Airport Hotel, Negombo, Sri Lanka Wybrzeże Zachodnie
4.5
Słońca
Hotel położony jest bardzo blisko międzynarodowego lotniska Cololmbo (3 minuty samochodem). Hotel bardzo dobrze sprawdza się jako lokum przed wylotem z Sri Lanki. Hotel czysty z przestronną łazienką. Miła obsługa. Czytaj dalej opinię
październik 16
,
Hubert, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 78 razy

Bardzo dobry hotel!Hotel polecany
Hotel Jetwing Blue, Negombo, Sri Lanka Wybrzeże Zachodnie
5.5
Słońca
Sri Lanka jest idealnym kierunkiem na ziomowy wypoczynek. Klimat jest cudowny, a wybrany przez nas hotel był lepszy niż się spodziewaliśmy. Następnym razem chętnie wybralibyśmy się na wyprawe -tydzień Malediwy + tydzień Sri Lanka w tym samym hotelu:) Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Michał, Wiek 26-30, przyjaciele
Opinie czytano 156 razy

Luksus nad oceanemHotel polecany
Hotel Jetwing Blue, Negombo, Sri Lanka Wybrzeże Zachodnie
6.0
Słońca
Bardzo luksusowy i genialnie położony nad oceanem hotel. Dysponuje urozmaiconymi pokojami ładnie urządzonymi i dużymi. Bardzo fajne orientalne jedzenie. Kilka basenów gdzie każdy znajdzie odpowiedni relaks dla siebie. Czytaj dalej opinię
czerwiec 17
,
TomaszR, Wiek 36-40, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 11 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Negombo, wakacje Negombo, urlop Negombo ferie Negombo, hotel Negombo oraz wycieczki Negombo. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index