Phuket

Hotele: Phuket, 2198 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Cape Panwa Hotel Phuket
5.4
Słońca
Rekomendacja 94%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

The Slate Phuket
5.6
Słońca
Rekomendacja 96%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

JW Marriott Phuket Resort & Spa Phuket
5.5
Słońca
Rekomendacja 93%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sunprime Kamala Beach Phuket
5.3
Słońca
Rekomendacja 94%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Best Western Premier Bangtao Beach Resort & Spa Phuket
5.3
Słońca
Rekomendacja 96%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

K Hotel Phuket
5.4
Słońca
Rekomendacja 88%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Pullman Phuket Arcadia Resort Phuket
5.4
Słońca
Rekomendacja 91%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Marina Resort Phuket
5.6
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sunwing Kamala Beach Phuket
5.2
Słońca
Rekomendacja 93%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Mandarava Resort & Spa Phuket
5.6
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Phuket


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Pukhet to największa tajlandzka wyspa o powierzchni zbliżonej do Singapuru. Położona jest blisko zachodniego wybrzeża Tajlandii. Komunikację ze stałym lądem zapewniają dwa mosty. Na północy wyspy znajduje się lotnisko. Obsługuje ono wiele połączeń rejsowych i czarterowych. Są to zarówno loty krajowych, jak i przeloty do Australii, Europy, Północnej Ameryki oraz innych państw Azji.
Obywatele polscy wybierający się do Tajlandii zobligowani są do posiadania wizy. Aby ja uzyskać należy złożyć wniosek wizowy, paszport, zdjęcie i wnieść opłatę wizową (100 zł ) w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie. Wiza turystyczna uprawnia do przebywania na terytorium Tajlandii do 60 dni. Na granicy należy okazać paszport ważny co najmniej sześć miesięcy.

Klimat / Kiedy jechać?
Phuket leży w strefie klimatu tropikalnego. Pora sucha przypada na okres od listopada do kwietnia. Pora deszczowa zaczyna sie w maju, a kończy w październiku. Średnie temperatury powietrza są stałe przez cały rok.

Waluta
Jednostką monetarną Tajlandii jest baht (THB), który dzieli się na 100 satangów. Dolary i euro można wymienić na walutę tajlandzką na lotnisku lub w bankach świadczących usługi wymiany walut.

Język
Oficjalnym językiem jest tajski. Sprawia on trudność Europejczykom szczególnie ze względu na intonację lub wysokość tonu. Można jednak  porozumieć się w języku angielskim.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie sieci elektrycznej wynosi 220V. Można jednak spotkać różne typy wtyczek: typu A, B i C. Wyjeżdżając do Bangkoku warto jest więc zaopatrzyć się w przejściówkę, która umożliwi dopasowanie wtyczki do kontaktu.. Zasięg telefonów komórkowych jest dobry.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
W 17 wieku wyspa Phuket odgrywała bardzo ważną rolę w handlu. Wyspa była bowiem nieocenionym źródłem cyny. O handel z Junkseilon (ówczesna nazwa Phuket) walczyły miedzy sobą Dania, Anglia i Francja. W 1685 roku syjamski król Naraj potwierdził francuski monopol cynowy na wyspie Phuket. Mimo to w wyniku rewolucji w 1688 roku Francuzi zostali wydaleni z Syjamu. 10 kwietnia 1689 roku francuski generał Desfarges poprowadził wyprawę na wyspę Phuket w celu przywrócenie francuskiej kontroli w Syjamie. Jednak mimo zajęcia wyspy nie udało sie osiągnąć zamierzonego celu. Wojska francuskie wycofały się w styczniu 1690 roku.
W 1785 roku Phuket zostało zaatakowane przez Birmańczyków. Przygotowujące się do ataku wojska Birmy zauważył płynący na wyspę brytyjski kapitan Francis Light. Na wieść o tym Than Phu Ying Chan, żona niedawno zmarłego gubernatora oraz jej siostra Mook zebrały tyle ludzie gotowych do walki ile mogły. Po miesięcznym oblężeniu wyspy 13 marca 1785 roku Birmańczycy zostali zmuszeni do odwrotu. Dwie kobiety stały się miejscowymi bohaterkami otrzymując tytuły honorowe Thao Thep Kasattri i Thao Si Sunthon od króla Rama I. Podczas panowania króla Chulalongkorn (Rama V) Phuket stała się administracyjnym centrum produkcji cyny wśród południowych prowincji.
26 grudnia 2004 roku Phuket i inne obszary znajdujące się obok na zachodnim wybrzeżu Tajlandii ucierpiały w wyniku uderzenia tsunami. Fale zniszczyły kilka gęsto zaludnionych obszarów w regionie zabijając 5,300 ludzi w całym kraju. Prawie wszystkie główne plaże na zachodnim wybrzeżu, szczególnie Kamala, Patong, Karon i Kata uległy poważnemu zniszczeniu.
Od czerwca 2005 roku część zniszczony i większośc nietkniętych kurortów zaczęła ponownie funkcjonować , a życie na wyspie zaczęło wracać powoli do normy.
Na początku grudnia 2006, Tajlandia ustawiła w rejonie Oceanu Indyjskiego pierwsze detektory tsunami jako część regionalnego systemu ostrzegania przeciwko ogromnym falom spowodowanym przez trzęsienia ziemi na dnie mórz.

Mentalność / Tradycja
Tajowie to naród tolerancyjny, uprzejmy i łagodny. Dzięki takiemu zachowaniu turyści mogą poczuć się tu bezpiecznie i komfortowo. Mieszkańcy jednak zachowują powściągliwość w kontaktach z przybyszami. W kulturze tajskiej w złym guście jest bycie natrętnym w stosunku do turystów. Według Tajów najważniejszą częścią ciała jest głowa, nie należy więc dotykać głowy drugiej osoby, by jej nie urazić. Gestem powitania są złożone jak do modlitwy dłonie. Za niekulturalne uważa się głośne zachowanie w miejscach publicznych, jak również okazywanie negatywnych emocji. Dobrze widziane jest pozytywne wypowiadanie się o innych osobach. Wybierając się w ten region świata warto przywiązywać uwagę do swego wyglądu. To bardzo ważne w życiu Tajów. Tego samego oczekują od przybywających tu turystów.
Życie codzienne Tajów jest podporządkowane wielu zasadom społecznym. Najważniejszą z nich, obowiązującą również nowo przybyłych, jest oddawanie czci i okazywanie szacunku posągom Buddy. Według tajskich przekonań każdy mężczyzna powinien spędzić w klasztorze przynajmniej trzy miesiące w czasie swego życia.
Będąc w Tajlandii należy pamiętać o szczególnym znaczeniu rodziny królewskiej. Jest ona niepodważalna, należy ją szanować i uwielbiać. Należy zważać na słowa b y nie urazić jej wielkiego majestatu.
 
Religia
Główną religia na Phuket,tak jak w całej Tajlandii, jest jest buddyzm theravada, oznaczający dosłownie "Doktryna Starszych Osób". Wielu ludzi w Phuket praktykuje również taoizm, zazwyczaj razem z buddyzmem. Wynika to z dużej liczby chińskich imigrantów przybyłych tu w XIX w. do pracy w kopalni. Tajlandzcy muzułmanie stanowią około 35 % z populacji Phuket.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Międzynarodowe lotnisko Phuket zlokalizowane jest na północy wyspy. Obsługuje ono wiele połączeń rejsowych i czarterowych. Są to zarówno loty krajowych, jak i przeloty do Australii, Europy, Północnej Ameryki oraz innych państw Azji.
Na lotnisku istnieje możliwość wynajęcia samochodu. Warunek, który należy spełnić to posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Koszt wynajęcia samochodu waha się od 800 do 1200 bahtów. Niestety Tajlandia to jeden z tych krajów, w których nie przestrzega się przepisów drogowych, dlatego decydując się na jazdę samochodem należy zachować szczególna ostrożność.

Transport publiczny
Popularnym środkiem transportu na Phuket są Songthaews, powszechnie nazywane "baht-buses" albo "taksówkami". Są one większe niż w pozostałych rejonach Tajlandii. Songthaew jest najtańszym środkiem transportu na wyspie. Można nimi podróżować między miastem a plażami. Na wyspie funkjonują również tradycyjne autobusy miejskie.
Tradycyjne tuk-tuki , podobne, ale szybsze do taksówek, zostały wyparte przez małe vany. Można je rozpoznać po czerwonym lub żółtym kolorze.

Taksówki / Infrastruktura
Koszt przejazd taksówkami na regularnych trasach jest z góry określona i wynosi 10 bahtów. Cena jest znacznie wyższa jeśli chcemy dotrzeć do wyznaczonego celu.  W mieście oraz na plaży Patong licznie występują taksówki motocyklowe.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Najważniejsze wydarzenia odbywające się na wyspie to:

Thao Thep Krasattri i Thao Si Sunthon Fair - odbywa się co roku 13 marca w celu uczczeniu pamięci dwóch wielkich bohaterek, które zebrały mieszkańców Thalang by odeprzeć birmańskich najeźdźców.

Festiwal Wegetariański - odbywa się ostatniego dnia września lub na początku października. Tego dnia wyspiarze chińskiego pochodzenia przestrzegaja 9 –dniowej diety wegetariańskiej. Jest to forma oczyszczenia, która według przekonań uchroni ich od problemów w przyszłym roku. Festiwal charakteryzuje się kilkoma ascetycznymi wystawami, wliczając w to chodzenie po ogniu i wspinaczkę po drabinie z ostrzami zamiast szczebli.

Phuket King’s Cup Regatta – ma miejsce w grudniu. Kata Beach Resort nadmorska miejscowość wypoczynkowa gości międzynarodowych żeglarzy, pochodzących w większości z sąsiednich krajów. Walczą oni o królewska nagrodę.

Laguna Phuket Triathlon – organizowany jest w grudniu. Triatlon (1,800 m.- pływanie, 5.5 km - wyścig rowerowy i 12 km - bieg i 6 km - bieg masowy) przyciąga wielu sportowców z całego świata.

Targi Turystyczne Phuket– zaczynaja się 1 listopada. Głównymi atrakcjami dla turystów zagranicznych są kolorowe parady, spartakiady, konkurs piękności. Festiwal Pływajacej Łodzi Chao Le – wypada między szóstym a jedenastym miesiącem roku księżycowego. Ceremonie podobne do tajlandzkiego festiwalu Loi Krathong, odbywają się wieczorem i ich cel jest odpędzenie zła i zapewnienie szczęście.


Specjalności kulinarne
Najbardziej popularne dania podawane w wyspie Phuket to:

Smażone lub gotowane dania z makaronu –zwykle z wieprzowiną lub kurczakiem, dostepne sa w wielu restauracjach w miastach takich jak: Mi Ton Pho, Mi Sapam, Mi Ao Ke, Mi Hun Pa Chang.
 
Khanom Jeen – wersja makaronów podawana na śniadanie, podawana zwykle z ostrym sosem curry i świeżymi warzywami.
 
Nam Phrik Kung Siap – to połączenie wędzonych krewetek z suszonym chili i warzywami.

Pad Kanaa Moo Grob– to potrawa z usmażoną w małej ilości tłuszczu zieleniną (podobną do jarmużu) i chrupiąca wieprzowiną.
 
Kao Man Gai – to proste danie z kurczkiem i ryżem.


Warte zobaczenia
Pomnik Dwóch Bohaterek, Thao Thep Kasattri i Thao Sri Sunthon w Amphoe Thalang, które zebrały wyspiarzy w 1785 by odeprzeć birmańskich najeźdźców.
Krajowe Muzeum Thalang znajduje się obok Pomnika Dwóch Bohaterek. Muzeum zawiera stałą wystawę życia w starym Phuket. W jej składzie znajdują się starożytne przedmioty, pozostałości odkryte na wybrzeżu oraz przedmioty materiały użyte podczas wojny z Birmą .

Hat Patong jest największą plażą Phuket, zlokalizowaną 15 km od miasta. Patong oferuje liczne sposoby spędzania wolnego czasu: windsurfing, nurkowanie z rurką, żeglarstwo, pływanie. Patong słynie również z bujnego życia nocnego. Będąc tu warto spróbować owoców morza w jednej z licznych restauracji.

Hat Karon jest drugą co do wielkości plażą Phuket . Zlokalizowana jest około 20 km od miasta. Jest tu wiele sklepów i restauracji. Południowa część ma świetną rafę koralową rozciągającą w kierunku Kata i Bu Island.

Punkt widokowy- zlokalizowany jest między plażami Nai Han i Kata. Rozciąga się z niego panorama na plaże Kata Noi, Kata i Karon. Mopzna też zobaczyć wyspę Ko Pu.

Laem Phromthep – jest najdalej wysunięty na południe punktem Pukhet. Był to łatwo rozpoznawalny punkt orientacyjny dla wczesnych żeglarzy podróżujących w górę Półwyspu Malajskiego.

Centrum Ochrony Przyrody i Rozwoju Khao Phra Thaeo– jego zadaniem jest promowanie fauny i flory rezerwatu przyrody Khao Phra Thaeo. Chroni zagrożone unikatowe gatunki roślin i zwierząt występujące na wyspie.

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Phuket

Opinie Phuket

Polecam w 100%Hotel polecany
Sino House Phuket Hotel, Phuket, Phuket
6.0
Słońca
... Sino House Phuket Hotel Hotel położony w mieście Phuket, blisko tamtejszego Old Town. Hotel jest ... bardzo stylowy, elegancki i komfortowy. W pokoju dostępny jest barek, wszelkie sprzęty i kosmetyki ... . Śniadania odbywają się w piękenej oranżerii, oferta śniadaniowa jest bogata i smaczna. W hotelu ... znjaduje się możliwość zamówienia wielu wycieczek po okolicy. ... Czytaj dalej opinię
listopad 17
,
Kamil, Wiek 31-35, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 7 razy

Piękne miejsceHotel polecany
Hotel Pullman Phuket Arcadia Resort, Nai Thon, Phuket
5.7
Słońca
... Hotel Pullman Phuket Arcadia Resort To jeden z tych hoteli, o których wspomina się dobrze. Piękne ... miejsce, piękne widoki, wysoki standard. Przede wszystkim hotel jest pięknie posadowiony. Z głównego ... basenu rozposciera się niesamowity widok na plażę i horyzont. Dlatego miło jest spedzać czas na ... basenie, co polecam zwłszcza o wschodzie słońca gdy wszystko budzi się do życia. Hotel jest dużym ... Czytaj dalej opinię
maj 17
,
Łukasz, Wiek 36-40, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 7 razy

RozczarowanieHotel nie jest polecany
Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central, Patong, Phuket
3.2
Słońca
... Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central Hotel jest bardzo nowy i plastikowy. Nic w tym ... hotelu nie zaskoczyło mnie pozytywnie, chyba że zdjęcia które zostały na stronie profesjonalnie ... wykonane. Śniadanie tragedia . Ucieszyłem się, że w tym hotelu nocowałem tylko jedną noc. ... Czytaj dalej opinię
styczeń 18
,
Mariusz, Wiek 51-55, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 7 razy

Plastikowy hotel w dobrej lokalizacjiHotel nie jest polecany
Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central, Patong, Phuket
4.3
Słońca
... Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central Hotel nowy, ale bardzo plastikowy. Zdjęcia na ... stronie hotelu są zrobione cudownie, ale wg mnie nie oddają reali hotelu. Lobby hotelu jest w tym ... wszystkim najładniejsze, niemniej jednak ma się poczucie, że jest się na ulicy. Przestrzeń od strony ulicy ... jest zbyt otwarta, przez co ma się wrażenie ciągłego chaosu i hałasu, a nie po to jest lobby ... Czytaj dalej opinię
styczeń 18
,
Damian, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 4 razy

Mile schowany hotel w centrum rozrywkowymHotel polecany
Hotel R Mar Resort & Spa, Patong, Phuket
5.4
Słońca
... Hotel R Mar Resort & Spa Patong to część Phuket najbardziej rozrywkowa. Trudno w nim o dobry hotel ... , w którym można odpocząć od tłumów i hałasu znajdujących się na wszystkich ulicach Patongu ... . A jednak hotel R-MAR był pod tym względem miłym zaskoczeniem. Do hotelu wiedzie niepozorna uliczka pełna ... knajp i obskurnych moteli, a na samym jej końcu znajduje się hotel położony na dużej powierzchni ... Czytaj dalej opinię
styczeń 18
,
Damian, Wiek 26-30, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 1 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Phuket? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Phuket oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Phuket. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Phuket

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index