Tunis

Hotele: Tunis, 54 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Golden Tulip El Mechtel Tunis
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Hotel Tunisia Palace Tunis
2.0
Słońca
Rekomendacja 0%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Hotel La Maison Blanche Tunis
 
 
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 


Hotel Ibis Tunis Tunis
4.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Majestic Tunis
4.6
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel El Mouradi Africa Tunis
3.9
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Tunis Grand Hotel  Tunis
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Dar Said Tunis
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Saint Georges Tunis Tunis
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Tunis


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie
Tunis to miasto, w którym dominują odgłosy klaksonów samochodów stojących w korku i okrzyki sprzedawców jaśminu. Wydaje się być bardzo głośne, ale to tylko pierwsze wrażenie. Mieszka tutaj ok. 800 000 osób. Po dokładnym rozejrzeniu się , bez trudu można znaleźć ciche i spokojne miejsca, z dala od zgiełku. Miasto założone zostało przez Numidów, którzy byli tu jeszcze przed przybyciem Fenicjan. Później główną władzę sprawowali tu Kartagińczycy , którzy władali wówczas wielką metropolią nad morzem. Tunis przez to ,że nie ma bezpośredniego dostępu do morza, został dopiero przez Arabów przeobrażony w większe miasto. Za czasów panowania Hafsydów Tunis stał się stolicą kraju (XVIII wiek). Potem w XIX wieku Francuzi wybudowali tu bardzo grube mury wokół Medyny. Po dobyciu przez Tunezję niepodległości, wiele osób przeprowadziło się ze Starego miasta do nowych mieszkań , a stare domy zamieszkali bezdomni. W taki sposób piękne pałace przeobraziły się w opuszczone i biedne domy. Obecnie władze próbują odnowić te miejsca, między innymi organizując Festival de la Medina , co ma przedstawiać w pierwszy dzień Ramadanu, że medyna jest wciąż „żywa”. Została ona nawet wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na granicy / wiza
Polacy jadący z wycieczką zorganizowaną przez biuro podróży zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy. Wystarczy nam jedynie paszport ważny minimum 6 miesięcy. Co ważne – paszport musi być w przyzwoitym stanie i nie może budzić wątpliwości co do jego autentyczności. Odpada paszport zniszczony, pomazany, z nieczytelnym zdjęciem lub danymi osobowymi. Jeśli idzie o wybierających się do Tunezji na własną rękę, są oni zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.

Klimat / Kiedy jechać?
Tunis położone jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, Charakteryzuje się on ciepłymi i suchymi latami oraz łagodną zimą. Bardzo przyjemnie jest tu wiosną, kiedy jest już ciepło (i roślinność ma najpiękniejszą świeża zieloną barwę), a jeszcze nie rozpoczęła się fala letnich upałów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Dzisiejsza stolica Tunezji powstawała jako starożytna osada fenicka. Wówczas handlowy ośrodek nosił nazwę Tunes. Od ok. VII w. p.n.e. znajdował się we władaniu Kartaginy. Podczas III wojny punickiej, został w roku 146 p.n.e. zniszczony przez wojska rzymskie. Następnie miejscowość odbudowano. Wiek VII to w Tunis okres pod znakiem panowania Arabów.

Miasto stało się stolicą kraju już w XII w. 4 wieki później dostało się pod panowanie Turków. Francuzi, których kultura jest tu widoczna i odczuwalna po dziś dzień, zajęli Tunis w roku 1881. Współcześnie to żyjący i kolorowy ośrodek administracyjno-handlowy południowego wybrzeża Morza Śródziemnego.
 
Mentalność / Tradycja
Pamiętajmy, że znajdujemy się w kręgach kultury islamu. Zwiedzając Tunis, oglądając tutejsze meczety, należy pamiętać o okazywaniu szacunku zwiedzanym miejscom i osobom się w nim znajdującym. Niedopuszczalne jest zwiedzanie meczetu w stroju „plażowym”. Kobiety powinny zwrócić na to szczególną uwagę. W teorii kobiety winny być zakryte od stóp do głów, w praktyce wystarczy długa spódnica, bluzka z długimi rękawami i chusta na głowę. Mężczyznom wystarczą długie spodnie i podkoszulek.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Port lotniczy Tunis – Carthage (TUN) położony jest w północno-wschodniej części prowincji stolicy kraju. Lotnisko zalicza się do jednych z najruchliwszych w Tunezji. Do Tunis dostaniemy się w ok. 30 minut. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu.
 
Transport publiczny
Gdy idzie o transport z lotniska do centrum miasta, możemy skorzystać z usług regularnie jeżdżących autobusów. Pod tuniski dworzec kolejowy Tunis Marine dostaniemy się w ok. 30 minut. Szukajmy autobusu linii SNT nr 35. Bilet kosztuje mniej niż 1 dinar (0,76 TND). Komunikacja w Tunis jest niezwykle zatłoczona.
 
Taksówki / Infrastruktura
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Wybierając taksówkę zwróćmy uwagę jakiego jest koloru. Oficjalne samochody korporacji taksówkarskich mają kolor żółty. Pozostałych raczej lepiej unikać. Drożej i niebezpieczniej. Za transport spod lotniska do centrum nie powinniśmy zapłacić więcej niż 5-7 TND. Po godzinie 21:00 cena za przejazd rośnie o 50%.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
W połowie maja ma w Tunis miejsce festiwal kultury śródziemnomorskiej. W grudniu odbywa się z kolei słynny Festiwal Porcelany.
 
Specjalności kulinarne
Ulubioną przekąską Tunezyjczyków jest świeży chleb (lub pszenna bulka) skropiony oliwą i cytryną, który maczany jest w owej paście. Drugim filerem kuchni tunezyjskiej jest niewątpliwie kasza kuskus. Tradycyjnie kuskus przyrządza się na parze w specjalnym garnku (na dole gotuje się często mięsny gulasz), a serwuje się zazwyczaj w dużym glinianym naczyniu przypominającym nasza dużą salaterkę.
 
Styl życia
Nie ma co ukrywać. Znajdujemy się w europocentrycznej części Tunezji. Prawdziwie tunezyjską gościnność charakteryzuje zachowanie i mentalność mieszkańców z południa kraju. Jednak i w Tunis zawsze pomogą nam, gdy będziemy w potrzebie.
 
Warte zobaczenia

Dar Bach Hamba
Pałac medyński ozdobiony jest przez włoskie akcesoria z XVII wieku. Muzeum jest godne polecenia, choćby przez cudowne mozaiki.

Djammaa Ez – Zitouna (Wielki Meczet)
Spokojna droga przy Rue Djamma Az- Zitouna prowadzi przez bab El Bahr bezpośrednio do meczetu. W VIII wieku powstała pierwsza świątynia. Od XIII wieku budynek ten został Jeną z najbardziej znanych szkół wyższych w kraju i trzecią w islamskim świecie. Obok teologii można studiować tu filozofię, astronomię i medycynę. Obecnie studentami zajmuje się też Uniwersytet z Tunisu. W budynku znajdują się aż 184 kolumny. Wstęp do świątyni mają tylko wyznawcy islamu. Za to z góry można dostrzec mniej więcej jak wewnątrz wygląda ta świątynia.

Mosquee Hammouda Pacha
W czasach tureckich rządów zbudowano w 1655 roku ten meczet.

Musee National Du Bardo
Muzeum archeologiczne gromadzi przeróżne mozaiki tworzone na przełomie wieków. Głównie na mozaikach przedstawiano mitologiczne postacie , a także muzy , które stały się inspiracją Wergiliusza.

Souks (Suki)
Suki i ryneczki głównie znajdują się w centrum miasta. Małe i wąskie alejki i placyki zdobione są przez przydrożne sklepy. Każdy sklep charakteryzuje się sprzedażą innej dziedziny np. rzemiosła. Souk des Libraires gromadzi księgarzy tuż obok dużego meczetu. W Souk et Attarine można kupić perfumy. W Souk ech- Chechia produkowane są bardzo ciekawe wyroby – filcowe nakrycia głowy. Sklepy z dywanami zaś znajdują się na Souq et Trouk.

Tourbet Aziza Othmana
Aziza Othmana była bardzo poczciwą kobietą i przed śmiercią w 1669 roku uwolniła swoich niewolników i założyła szpital. W tej chwili czczą ją nawet młode dziewczęta.

Tourbet El-Bey
Kolejny grobowiec , tym razem Husajnidów, znajduje się kawałek za sukami w bardzo spokojnej dzielnicy mieszkalnej medyny. Pochodzi z XVIII wieku i w jego architekturze można dostrzec sztukę typowo włoską. Wewnątrz , wśród marmuru , jest około 160 grobów.

Les Trois Medersas
Dosłownie kilka kroków od wielkiego meczetu znajdują się 3 szkoły koraniczne z ogromnymi portalami, wybudowane w XVIII wieku. Koran w tej chwili czytane jest w Medersa du Pamier. Medersa Bechia, znana ze stojącej przed nią studni, kształci młodych chłopców w dziedzinie rzemiosła. Medersa Silimania jest do „dyspozycji” turystów.

Opinie Tunis

Niezły hotel w ładnym budynku w centrum TunisuHotel polecany
Hotel Majestic, Tunis, Tunis i okolice
5.0
Słońca
... wychodziły na ulicę, ale nie było to uciążliwe. Sam Tunis jest pięknym, choć nieco zaniedbanym miastem ... Hotel Majestic Dobry hotel w centrum Tunisu, w pięknej kamienicy. Do jego największych zalet należą ... pokoje w niezłym standardzie, świetny taras, dogodne położenie i pomocna obsługa. Hotel położony ... jest w centrum miasta, jednak nie w najbliższym sąsiedztwie suku i głównej alei. Okna mojego pokoju ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 15
,
Tomasz, Wiek 36-40, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 174 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Tunis, wakacje Tunis, urlop Tunis ferie Tunis, hotel Tunis oraz wycieczki Tunis. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index