Tunis

Hotele: Tunis, 61 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Hotel Ibis Tunis Tunis
4.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Majestic Tunis
4.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel El Mouradi Africa Tunis
4.6
Słońca
Rekomendacja 80%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sheraton Tunis Hotel & Towers Tunis
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Tunis Grand Hotel  Tunis
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel du Parc Tunis
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Carlton Tunis
4.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Dar Ya - Hostel Tunis
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Palais Bayram Tunis
4.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel de l’Agriculture Tunis
4.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Tunis


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie
Tunis to miasto, w którym dominują odgłosy klaksonów samochodów stojących w korku i okrzyki sprzedawców jaśminu. Wydaje się być bardzo głośne, ale to tylko pierwsze wrażenie. Mieszka tutaj ok. 800 000 osób. Po dokładnym rozejrzeniu się , bez trudu można znaleźć ciche i spokojne miejsca, z dala od zgiełku. Miasto założone zostało przez Numidów, którzy byli tu jeszcze przed przybyciem Fenicjan. Później główną władzę sprawowali tu Kartagińczycy , którzy władali wówczas wielką metropolią nad morzem. Tunis przez to ,że nie ma bezpośredniego dostępu do morza, został dopiero przez Arabów przeobrażony w większe miasto. Za czasów panowania Hafsydów Tunis stał się stolicą kraju (XVIII wiek). Potem w XIX wieku Francuzi wybudowali tu bardzo grube mury wokół Medyny. Po dobyciu przez Tunezję niepodległości, wiele osób przeprowadziło się ze Starego miasta do nowych mieszkań , a stare domy zamieszkali bezdomni. W taki sposób piękne pałace przeobraziły się w opuszczone i biedne domy. Obecnie władze próbują odnowić te miejsca, między innymi organizując Festival de la Medina , co ma przedstawiać w pierwszy dzień Ramadanu, że medyna jest wciąż „żywa”. Została ona nawet wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na granicy / wiza
Polacy jadący z wycieczką zorganizowaną przez biuro podróży zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy. Wystarczy nam jedynie paszport ważny minimum 6 miesięcy. Co ważne – paszport musi być w przyzwoitym stanie i nie może budzić wątpliwości co do jego autentyczności. Odpada paszport zniszczony, pomazany, z nieczytelnym zdjęciem lub danymi osobowymi. Jeśli idzie o wybierających się do Tunezji na własną rękę, są oni zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.

Klimat / Kiedy jechać?
Tunis położone jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, Charakteryzuje się on ciepłymi i suchymi latami oraz łagodną zimą. Bardzo przyjemnie jest tu wiosną, kiedy jest już ciepło (i roślinność ma najpiękniejszą świeża zieloną barwę), a jeszcze nie rozpoczęła się fala letnich upałów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Dzisiejsza stolica Tunezji powstawała jako starożytna osada fenicka. Wówczas handlowy ośrodek nosił nazwę Tunes. Od ok. VII w. p.n.e. znajdował się we władaniu Kartaginy. Podczas III wojny punickiej, został w roku 146 p.n.e. zniszczony przez wojska rzymskie. Następnie miejscowość odbudowano. Wiek VII to w Tunis okres pod znakiem panowania Arabów.

Miasto stało się stolicą kraju już w XII w. 4 wieki później dostało się pod panowanie Turków. Francuzi, których kultura jest tu widoczna i odczuwalna po dziś dzień, zajęli Tunis w roku 1881. Współcześnie to żyjący i kolorowy ośrodek administracyjno-handlowy południowego wybrzeża Morza Śródziemnego.
 
Mentalność / Tradycja
Pamiętajmy, że znajdujemy się w kręgach kultury islamu. Zwiedzając Tunis, oglądając tutejsze meczety, należy pamiętać o okazywaniu szacunku zwiedzanym miejscom i osobom się w nim znajdującym. Niedopuszczalne jest zwiedzanie meczetu w stroju „plażowym”. Kobiety powinny zwrócić na to szczególną uwagę. W teorii kobiety winny być zakryte od stóp do głów, w praktyce wystarczy długa spódnica, bluzka z długimi rękawami i chusta na głowę. Mężczyznom wystarczą długie spodnie i podkoszulek.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Port lotniczy Tunis – Carthage (TUN) położony jest w północno-wschodniej części prowincji stolicy kraju. Lotnisko zalicza się do jednych z najruchliwszych w Tunezji. Do Tunis dostaniemy się w ok. 30 minut. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu.
 
Transport publiczny
Gdy idzie o transport z lotniska do centrum miasta, możemy skorzystać z usług regularnie jeżdżących autobusów. Pod tuniski dworzec kolejowy Tunis Marine dostaniemy się w ok. 30 minut. Szukajmy autobusu linii SNT nr 35. Bilet kosztuje mniej niż 1 dinar (0,76 TND). Komunikacja w Tunis jest niezwykle zatłoczona.
 
Taksówki / Infrastruktura
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Wybierając taksówkę zwróćmy uwagę jakiego jest koloru. Oficjalne samochody korporacji taksówkarskich mają kolor żółty. Pozostałych raczej lepiej unikać. Drożej i niebezpieczniej. Za transport spod lotniska do centrum nie powinniśmy zapłacić więcej niż 5-7 TND. Po godzinie 21:00 cena za przejazd rośnie o 50%.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
W połowie maja ma w Tunis miejsce festiwal kultury śródziemnomorskiej. W grudniu odbywa się z kolei słynny Festiwal Porcelany.
 
Specjalności kulinarne
Ulubioną przekąską Tunezyjczyków jest świeży chleb (lub pszenna bulka) skropiony oliwą i cytryną, który maczany jest w owej paście. Drugim filerem kuchni tunezyjskiej jest niewątpliwie kasza kuskus. Tradycyjnie kuskus przyrządza się na parze w specjalnym garnku (na dole gotuje się często mięsny gulasz), a serwuje się zazwyczaj w dużym glinianym naczyniu przypominającym nasza dużą salaterkę.
 
Styl życia
Nie ma co ukrywać. Znajdujemy się w europocentrycznej części Tunezji. Prawdziwie tunezyjską gościnność charakteryzuje zachowanie i mentalność mieszkańców z południa kraju. Jednak i w Tunis zawsze pomogą nam, gdy będziemy w potrzebie.
 
Warte zobaczenia

Dar Bach Hamba
Pałac medyński ozdobiony jest przez włoskie akcesoria z XVII wieku. Muzeum jest godne polecenia, choćby przez cudowne mozaiki.

Djammaa Ez – Zitouna (Wielki Meczet)
Spokojna droga przy Rue Djamma Az- Zitouna prowadzi przez bab El Bahr bezpośrednio do meczetu. W VIII wieku powstała pierwsza świątynia. Od XIII wieku budynek ten został Jeną z najbardziej znanych szkół wyższych w kraju i trzecią w islamskim świecie. Obok teologii można studiować tu filozofię, astronomię i medycynę. Obecnie studentami zajmuje się też Uniwersytet z Tunisu. W budynku znajdują się aż 184 kolumny. Wstęp do świątyni mają tylko wyznawcy islamu. Za to z góry można dostrzec mniej więcej jak wewnątrz wygląda ta świątynia.

Mosquee Hammouda Pacha
W czasach tureckich rządów zbudowano w 1655 roku ten meczet.

Musee National Du Bardo
Muzeum archeologiczne gromadzi przeróżne mozaiki tworzone na przełomie wieków. Głównie na mozaikach przedstawiano mitologiczne postacie , a także muzy , które stały się inspiracją Wergiliusza.

Souks (Suki)
Suki i ryneczki głównie znajdują się w centrum miasta. Małe i wąskie alejki i placyki zdobione są przez przydrożne sklepy. Każdy sklep charakteryzuje się sprzedażą innej dziedziny np. rzemiosła. Souk des Libraires gromadzi księgarzy tuż obok dużego meczetu. W Souk et Attarine można kupić perfumy. W Souk ech- Chechia produkowane są bardzo ciekawe wyroby – filcowe nakrycia głowy. Sklepy z dywanami zaś znajdują się na Souq et Trouk.

Tourbet Aziza Othmana
Aziza Othmana była bardzo poczciwą kobietą i przed śmiercią w 1669 roku uwolniła swoich niewolników i założyła szpital. W tej chwili czczą ją nawet młode dziewczęta.

Tourbet El-Bey
Kolejny grobowiec , tym razem Husajnidów, znajduje się kawałek za sukami w bardzo spokojnej dzielnicy mieszkalnej medyny. Pochodzi z XVIII wieku i w jego architekturze można dostrzec sztukę typowo włoską. Wewnątrz , wśród marmuru , jest około 160 grobów.

Les Trois Medersas
Dosłownie kilka kroków od wielkiego meczetu znajdują się 3 szkoły koraniczne z ogromnymi portalami, wybudowane w XVIII wieku. Koran w tej chwili czytane jest w Medersa du Pamier. Medersa Bechia, znana ze stojącej przed nią studni, kształci młodych chłopców w dziedzinie rzemiosła. Medersa Silimania jest do „dyspozycji” turystów.

Opinie Tunis

Sheraton w TunisieHotel polecany
Sheraton Tunis Hotel & Towers, Tunis, Tunis i okolice
5.3
Słońca
... Sheraton Tunis Hotel & Towers Super warunki, basen w hotelu kryty z masażem oraz na zewnątrz na ... otwartej przestrzeni. Bardzo dobre śniadania , miła obsługa (poza punktem wymiany walut - mało ... sympatyczna pani). Trochę za daleko od centrum.Bez samochodu bałam się sama wyjść na zewnątrz ogrodzenia ... . Widok z okna - na miasto - fajny - zwłaszcza wieczorem. Na terenie dużo zieleni, leżaki przy basenie ... , mini wodospad. Hotel strzezony bardzo dobrze. ... Czytaj dalej opinię
październik 17
,
Elzbieta, Wiek 61-65, przyjaciele
Opinie czytano 22 razy

Korzystny cenowo, świetny lokalizacyjnieHotel polecany
Hotel de l’Agriculture, Tunis, Tunis i okolice
4.4
Słońca
Hotel zlokalizowany kilka minut pieszej drogi od medyny. Świetna lokalizacja do zwiedzania Tunisu! Sam obiekt spokojny, nieco wyludniony, co dziwi, bo wnętrze jest całkiem ok. Dosyć tani jak na tak dobrą lokalizację. Pokoje odnowione, w niektórych do dyspozycji balkony. Łazienki jak to w Tunezji - małe i prowizoryczne, ale można się umyć. Wi-fi działa ok, ale na dolnym poziomie, wyżej już dużo wolniej. Hotel nie oferował śniadań, ale w okolicy jest kilka knajpek, sklepów, a medyna oraz duży t... Czytaj dalej opinię
wrzesień 17
,
Arkadiusz, Wiek 26-30, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 24 razy

Blisko starego miastaHotel polecany
Hotel Cirta, Tunis, Tunis i okolice
2.7
Słońca
Na tym kończą się zalety. Hotel w bardzo niskim standardzie. Pościel niewymieniana, mała łazienka, przynajmniej wiatrak działał. Okolica za to typowo magrebska, urokliwa. Tuż przy hotelu targ, a kilka minut spaceru zaprowadzi nas do największych zabytków starego Tunisu. Niemiła obsługa. Czytaj dalej opinię
wrzesień 17
,
Arkadiusz, Wiek 26-30, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 4 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Tunis, wakacje Tunis, urlop Tunis ferie Tunis, hotel Tunis oraz wycieczki Tunis. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index