Hurghada / Safaga

Hotele: Hurghada / Safaga, 452 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Beirut Hurghada / Safaga
3.4
Słońca
Rekomendacja 67%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Sea Garden / Seagarden Hurghada / Safaga
4.0
Słońca
Rekomendacja 70%
 
Oferty wycieczek
7 dni
Cena za osobę

Royal Lagoons Aqua Park Resort & Spa Hurghada / Safaga
3.5
Słońca
Rekomendacja 56%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

King Tut Aqua Park Beach Resort Hurghada / Safaga
4.2
Słońca
Rekomendacja 71%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Regina Swiss Inn Resort & Aqua Park Hurghada / Safaga
4.3
Słońca
Rekomendacja 78%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Bella Vista Resort Hurghada Hurghada / Safaga
5.3
Słońca
Rekomendacja 93%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Minamark Beach Resort Hurghada / Safaga
4.8
Słońca
Rekomendacja 85%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Le Pacha Beach Resort Hurghada / Safaga
4.3
Słońca
Rekomendacja 75%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Harmony Makadi Bay Hurghada / Safaga
4.1
Słońca
Rekomendacja 68%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

ROBINSON CLUB SOMA BAY Hurghada / Safaga
5.8
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Hurghada / Safaga


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Do Hurghady najłatwiej i najwygodniej jest się dostać za pomocą lotów charterowych lub rejsowych. Taki lot z Polski trwa około 4h. Każdy turysta przybywający do Hurghady ma obowiązek posiadania wizy, zezwalającej na pobyt w Egipcie. O wizę egipską możemy się ubiegać już przed wylotem w ambasadzie Arabskiej Republiki Egiptu w Warszawie lub otrzymać ją po przylocie do Egiptu na lotnisku. Zaraz po przylocie musimy wypełnić deklarację celną. Jest to mała karta na której podajemy następujące informacje typu: imię i nazwisko, termin przylotu do Hurghady i powrotu do kraju z którego przylecieliśmy, cel naszego przyjazdu, numer i seria paszportu. Pytania są w języku angielskim i arabskim (może zdarzyć się też, że będą po włosku, niemiecku, rosyjsku). Przy wjeździe do Egiptu paszport musimy być ważny minimum 6 miesięcy. Następnie z wypełnionymi już kartami udajemy się by wykupić wizę. Po uiszczeniu opłaty za wizę ( jest to cena około 15 $ i ważna do 30 dni) udajemy się do odprawy paszportowej, gdzie wiza jest podstemplowywana przez celnika.


Szczepienia
Wyjeżdżając do Hurghady nie mamy obowiązku wykonywać żadnych szczepień, ale osobom o słabszej odporności planującym pozostać w Hurghadzie na dłuższy czas, polecam szczepienia przeciwko polio, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby i tyfusowi. Jeżeli mamy w planach podróż na południe Egiptu powinniśmy się wtedy zaszczepić przeciw wirusowemu zapaleniu opon mózgowych.

Bardzo często zdarza się, że przyjeżdżając do Egiptu w dość nagły sposób odczuwamy, zmiany klimatyczne. Organizm przy panującej na miejscu pogodzie, która w lecie może osiągać nawet do 45oC, a w zimie do 21oC bardzo szybko się odwadnia. Dlatego sugeruje spożywanie wielu napoi, zwłaszcza wody butelkowanej. Nie pijemy wody z kranu, jest ona mocno chlorowana i może wywołać inne nie chciane komplikacje. Chorujemy również na tak zwaną klątwę faraona, jest to reakcja organizmu na, inną niż nasza, florę bakteryjną panującą w Egipcie. Najlepiej pierwsze dwa dni po przyjeździe nie spożywać owoców, dać sobie trochę czasu na przyzwyczajenie organizmu do nowych warunków. Domowe sposoby na opanowanie problemów żołądkowych, które osobiście polecam to: pół łyżeczki gałki muszkatołowej popić wodą, można też w strefie bezcłowej przed wylotem zaopatrzyć się w kilka opakowań czekolady gorzkiej lub po prostu kupić butelkę wódki i codziennie po dwa łyki odkażać organizm. Warto również do jedzenie dodawać sok z limonki (Egipcjanie dodają ją do wszystkich półmisków). Przed wylotem można kupić IMODIUM – w aptece, bez recepty.
Zawsze podczas wizyty u lekarza powinniśmy mieć przy sobie polisę ubezpieczeniową, świadczącą o tym że jesteśmy ubezpieczeni. Lekarz bez jej okazania może odmówić nam leczenia i wyprosić nas z gabinetu. Wizyta u lekarza może nas kosztować od 22$ - 30$. Zawsze też musimy pamiętać o tym żeby przechowywać historię choroby i zabierać od lekarza recepty i rachunki za świadczone przez lekarz usługi. Egipscy lekarze bardzo chętnie wszystko wypisują na jakiś skrawkach papieru, dlatego koniecznie trzeba ich pilnować by wszystko była na odpowiednich papierach, by móc tak sporządzone dokumenty przedstawić ubezpieczycielowi po powrocie na miejsce.

Jeżeli chodzi o placówki medyczne, to są one jak najbardziej dostępne w każdej miejscowości turystycznej i większych miastach. W nie których hotelach w wyznaczonych godzinach może pracować pielęgniarka lub lekarz, z reguły są oni pod telefonem 24h na dobę, ale nie zawsze akurat z tą placówką nasz ubezpieczyciel musi mieć podpisaną umowę i może okazać się, że korzystanie z usług nie będzie pokryte przez naszego ubezpieczyciela. Dlatego wart zawsze upewnić się u ubezpieczyciela, które placówki w Hurghadzie będą podlegały pod nasze ubezpieczenie. Z każdym przedstawicielem służby medycznej porozumiemy się po arabsku, angielsku lub po rosyjsku (jeżeli chodzi o języki obce mogą być one trochę "łamane"). W Hurghadzie mamy klinikę należącą do Polki, która ostatnio zyskała na popularności dzięki wyborom prezydenckim, gdyż była wybrana na punkt wyborczy.


Klimat / Kiedy jechać?
Egipt jest krajem całorocznym, oznacza to, że sezon wakacyjny panuje tu przez cały rok. Hurghadę turyści odwiedzają cało rocznie, sezonie letnim, czyli od maja do końca września odnotowuje się najwyższe temperatury od 30st - 45st. W lecie temperatura niekiedy jest nie do zniesienia. Rodziny z dziećmi powinny poważnie przemyśleć, czy Egipt w sezonie letnim jest najlepszym wyborem dla dzieci. Myślę, że odpowiedniejszy termin na wyjazd z dziećmi to sezon zimowy, czyli od listopada do końca kwietnia, kiedy temperatura waha się między 18st-25st. Trzeba pamiętać o tym, że wieczorami możemy odczuwać zdecydowaną różnicę temperatur, dlatego warto na wieczór mieć ze sobą coś cieplejszego.

Waluta
Waluta obowiązująca w Hurghadzie jest ta sama co w całym Egipcie, to funt egipski (1£E, który dzielimy na 100 piastrów). 1£E to około 0,70gr. W Hurghadzie możemy płacić również dolarami ($) i euro (€), jednak trzeba pamiętać, że robiąc zakupy w miejscowych sklepach i płacąc w innej niż miejscowa waluta, reszta za zakupy będzie nam wydawana w miejscowej walucie, a sprzedawcy będą naliczać sobie kurs na plus dla siebie. Dlatego warto wymienić dolary lub jak wcześniej wspomniałam euro na miejscowe funty egipskie, w kantorach w centrum miasta lub ewentualnie w kantorze hotelowym. Wycieczki fakultatywne kupowane od rezydentów można opłacać również w $ lub € i najlepiej mięć już na to odliczoną kwotę, a resztę pieniędzy na własne wydatki mieć w walucie miejscowej, którą w czasie sezonu letniego bez problemu możemy kupić w polskich kantorach.
 

Język
Język obowiązujący na ternie Hurghady to język arabski, pisany od prawej do lewej, ale we wszystkich miejscowościach turystycznych i większych miastach bez problemu porozumiemy się po angielsku, rosyjsku, niemiecku i francusku. Bardzo mile widziane przez Egipcjan jest, jeżeli staram się mówić coś w języku arabskim. Najprostsze zwroty grzecznościowe jak As-salamu alkum (Witam), szukran (dziękuję), czy afwan (proszę) z pewnością spowodują uśmiech na ich twarzy.
 

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Prąd w gniazdkach jest taki sam jak w Polsce. W prywatnych pensjonatach możemy się spotkać z innymi niż Polskie rodzajami kontaktów z tego powodu wart wziąć ze sobą łącznik do wtyczek.

Telefonia komórkowa jest jak najbardziej sprawna i w zależności od operatora mamy stawki za połączenia. Jednak by móc wykonywać połączenia musimy pamiętać o uruchomieniu roamingu przed wyjazdem.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Historia / Obyczaje
Hurghada prze około 30 lat z małej wioski rybackiej przeobraziła się w tętniący życiem kurort turystyczny liczący około 70 tysięcy mieszkańców. Z całego Egiptu do Hurghady ciągną Egipcjanie w poszukiwaniu pracy i pieniędzy. Hurghada swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim turystyce. W mieście i na jego obrzeżach, co roku przybywa nowych sieciowych hoteli, które przez cały rok są zapełnione wielonarodowościowymi turystami.

Mentalność / Tradycja
Miejscowa ludność jest pozytywnie nastawiona do turystów, wręcz możemy się spotkać z tym, że przechodząc koło jakiegoś sklepu, zostaniemy zaproszeni na herbatę i wciągnięci w miłą rozmowę. Warto jednak pamiętać, że może się to wiązać z chwytam marketingowym mającym na celu skuszenie nas swoimi wyrobami. Bardzo często możemy spotkać mężczyzn idących za ręce na ulicy lub witających się na przysłowiowego "misia" i dających sobie buziaka na powitanie. Egipcjanie są w stosunku do ...
Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Historia / Obyczaje
Hurghada prze około 30 lat z małej wioski rybackiej przeobraziła się w tętniący życiem kurort turystyczny liczący około 70 tysięcy mieszkańców. Z całego Egiptu do Hurghady ciągną Egipcjanie w poszukiwaniu pracy i pieniędzy. Hurghada swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim turystyce. W mieście i na jego obrzeżach, co roku przybywa nowych sieciowych hoteli, które przez cały rok są zapełnione wielonarodowościowymi turystami.

Mentalność / Tradycja
Miejscowa ludność jest pozytywnie nastawiona do turystów, wręcz możemy się spotkać z tym, że przechodząc koło jakiegoś sklepu, zostaniemy zaproszeni na herbatę i wciągnięci w miłą rozmowę. Warto jednak pamiętać, że może się to wiązać z chwytam marketingowym mającym na celu skuszenie nas swoimi wyrobami. Bardzo często możemy spotkać mężczyzn idących za ręce na ulicy lub witających się na przysłowiowego "misia" i dających sobie buziaka na powitanie. Egipcjanie są w stosunku do siebie bardzo przyjaźnie nastawieni, a daleki przyjaciel jest uznawany za kuzyna. Na ulicach rzadziej spotkamy kobiety, a jeżeli już je spotkamy to będą one prawie całkowicie zasłonięte przez hidżab (to tradycyjny strój muzułmanek, zakrywający im włosy, uszy i szyję). Warto pamiętać by nie fotografować miejscowej ludności bez ich zgody.

Religia
W Hurghadzie jak w całym Egipcie, religią dominującą jest islam, jego podstawową zasadą jest wiara w jednego Boga (Allaha). Około 97 % mieszkańców Hurghady to muzułmanie. Każdy muzułmanin jest zobowiązany do wypełnienia pięciu filarów wiary. Musi głosić, że nie ma innego boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem, modlić się pięć razy dziennie, dawać jałmużnę, pościć w ramadanie i odbyć, choć raz pielgrzymkę do Mekki. Najważniejszym z tych obowiązków jest modlitwa. Do modlitwy wierni są wzywani przez muezina z minaretu znajdującego się przy meczecie. Muzułmanie mogą się modlić wszędzie, byle tylko być zwróconym w kierunku Mekki. Koran w religii muzułmańskiej pełni rolę kodeksu prawnego oraz zbiór reguł postępowania. Oprócz muzułmanów w Hurghadzie można spotkać Koptów, są to wierni kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego. Posługują się oni tak samo jak muzułmanie językiem arabskim, choć nie pochodzą od Arabów. Ich korzenie sięgają rdzennych mieszkańców Egiptu. Koptów w Egipcie można rozpoznać po charakterystycznym tatuażu na ręce między kciukiem, a resztą ręki.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Z lotniska bez problemu do miasta możemy dostać się za pomocą taksówki lub wynajętego samochodu. Jeżeli chodzi o wynajęcie samochodu na lotnisku to nie będzie z tym żadnego problemu. Jednak warto pamiętać o tym, że egipscy kierowcy w ogóle nie przestrzegają zasad ruchu drogowego. Jeżdżą jak chcą i tak naprawdę nie zwracają szczególnej uwagi na innych uczestników drogi. Najważniejszym sygnalizatorem jest klakson, który na ulicach Hurghady słychać prawie cały czas. Bo jeżeli kierowcy nie trąbią na siebie to trąbią na przechodniów by skusić ich do skorzystanie ze swoich usług. Żeby korzystać z usług „rent a car”, musimy posiadać międzynarodowe prawo jazdy oraz uiścić opłatę gotówką. Podczas podpisywania umowy wynajmu musimy pamiętać by sprawdzić ubezpieczenie naszego samochodu oraz to w jaki sposób my, jako osoby korzystające z usług „rent a car” odpowiadamy za jakąkolwiek kraksę. Jednak z własnego doświadczeni zdecydowanie odradzam wypożyczenie w Hurghadzie samochodu, bo nawet dla wytrawnego kierowcy ogarnięcie zasad rządzących „Hurgadowymi” drogami może być naprawdę trudne.

Transport publiczny
Mini busy to najpopularniejszy transport w Hurghadzie. Z reguły białe, jeżdżą po mieście 24h na dobę. Tak naprawdę to ich kierowcy bardziej starają się o klientów niż klienci o nie. Charakteryzuje je ciągły dźwięk klaksonu, którego kierowcy używają do zwrócenia na siebie uwagi. Poruszając się tym środkiem lokomocji możemy wynegocjować dobrą cenę. Niestety możemy się również spotkać z negatywnym zachowaniem. Zdarza się, że kierowca rozmyśla się z dowiezienia nas na miejsce gdyż uważa, że cena przez nas zaproponowana jednak go nie zadowala. Życzy sobie wtedy, aby natychmiast opuścić busa (nawet w szczerym polu). Dlatego takim transportem najlepiej poruszać się w większych grupach, a nie pojedynczo. Busy mają w sobie coś z miejscowego folkloru, bo to środek lokomocji nie tylko do turystów. Przede wszystkim jeździ nimi miejscowa ludność. Przyznam szczerze, że nie wiem, dlaczego, ale egipscy kierowcy bardzo lubują się w pluszowych misiach – w każdej postaci, np.: zagłówki z futra pluszowego misia lub dywaniki z misia itp.

Taksówki / Infrastruktura
Taksówki najlepiej wybierać o granatowo – pomarańczowym kolorze. Ich kierowcy śledzą każdy nasz krok i ciągle słyszymy: „taxi, taxi, cheap taxi”. Mimo, że taxówki mają taksometry, to możemy się targować. Z reguły kierowcy znają dokładne odległości pomiędzy hotelami i dobrze wiedza ile powinni na tym zarobić. Mamy za to gwarancje, że nikt nie będzie nam kazał wysiadać z pojazdu z powodu jakiegoś kaprysu. Każda taxówka, na przedniej szybie, w prawym dolnym rogu ma naklejkę z numerem do centrali obsługi klienta. Jeżeli taxówkarz zrobi cokolwiek, co wzbudziłoby Nasz niepokój, proponuję zadzwonić pod ten numer. Wystarczy nawet udać, że się dzwoni – przywoła to do porządku naszego niezadowolonego kierowcę.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Wydarzenia
Święta Państwowe:
1 styczeń - Nowy Rok
25 kwiecień - Dzień Wyzwolenia Synaju
1 maj - Święto Pracy
18 czerwca - Dzień Niepodległości - odejście Brytyjczyków i opróżnienie strefy KanałuSueskiego
6 października - Dzień Sił Zbrojnych
24 października - Dzień Miasta Suez
23 grudnia - Dzień Zwycięstwa

Specjalności kulinarne
Egipska potrawy to połączenie kuchni tureckiej, greckiej, libańskiej oraz szczypta kuchni francuskiej. Dania egipskie składają się przede wszystkim z dużej ilości świerzych warzyw. Najpopularniejsze danie to ful. Jest to pasta z fasoli fava z dodatkiem oliwy, cytryny, soli i pieprzu. Równie popularnym i sycącym daniem jest kuszari, to mieszanka ryżu, makaronu, soczewicy i grochu, a to wszystko polane ostrym sosem. Do dania głównego warto zamówić mezze - to zestaw sałatek i sosów. Wszystkie dania są podawane z chlebem, pitą. Islam zabrania jedzenia wieprzowiny, dlatego dania ze świńskiego mięsa w Egipcie ...
Ostatnia wersja została edytowana przez madziaaaaa
Wydarzenia
Święta Państwowe:
1 styczeń - Nowy Rok
25 kwiecień - Dzień Wyzwolenia Synaju
1 maj - Święto Pracy
18 czerwca - Dzień Niepodległości - odejście Brytyjczyków i opróżnienie strefy KanałuSueskiego
6 października - Dzień Sił Zbrojnych
24 października - Dzień Miasta Suez
23 grudnia - Dzień Zwycięstwa

Specjalności kulinarne
Egipska potrawy to połączenie kuchni tureckiej, greckiej, libańskiej oraz szczypta kuchni francuskiej. Dania egipskie składają się przede wszystkim z dużej ilości świerzych warzyw. Najpopularniejsze danie to ful. Jest to pasta z fasoli fava z dodatkiem oliwy, cytryny, soli i pieprzu. Równie popularnym i sycącym daniem jest kuszari, to mieszanka ryżu, makaronu, soczewicy i grochu, a to wszystko polane ostrym sosem. Do dania głównego warto zamówić mezze - to zestaw sałatek i sosów. Wszystkie dania są podawane z chlebem, pitą. Islam zabrania jedzenia wieprzowiny, dlatego dania ze świńskiego mięsa w Egipcie raczej nie są serwowane. Egipcjanie do dań mięsnych używają mięsa jagnięcego, baraninę, czasem mięso wielbłąda. Popularna jest też pieczona gęś lub suszona ryba, fasich. Mimo to w stricte egipskich restauracjach przeważają dania warzywne, piure z ciecierzycy, warzywa nadziewane, duszona fasola.

Oprócz tradycyjnej kuchni egipskiej, w Hurghadzie spotkamy się z restauracjami, które serwują kuchnie międzynarodową pod gusta turystów. W samym centrum Hurghady możemy zjeść posiłek w restauracji włoskiej, greckiej, tureckiej, czy w znanym Mc Donald's lub Pizzy Hut.

Najpopularniejsze desery to:
- mahalabija, krem mleczny dodatkowo zagęszczony mąką kukurydzianą i mielonym ryżemroz bi laban, kremowy pudding ryżowy
- umm ali, pieczywo pita maczane w gorącym mleku z bakaliami i cukrem
- baklava, ciasto przekładane warstwami miodu, migdałów, orzechów włoskich, pistacji, nasączone lukrem

Egipcjanie nie spożywają raczej alkoholu, ale turyści jak najbardziej mogą. W dzisiejszych dniach w Hurghadzie w każdym barze, clubie, restauracji i dyskotece są dostępne napoje alkoholowe. najbardziej popularne wśród turystów jest lokalnej marki piwo: Stella i Sakkara. Piwo Sakkara możemy dostać jeszcze w odmianach: Sakkara Gold, Sakkara King oraz Sakkara Red. Piwo Sakkara jest trochę mocniejsze od Stelli.

Styl życia
W Hurghadzie tryb życia w ciągu dnia wygląda raczej spokojnie, zwłaszcza z powodu wysokich temperatur w ciągu dnia. Na ulicach miast spotkamy przede wszystkim mężczyzn tak wciągu dnia jak i w nocy. Po zachodzie słońca miasto rozbłyskują miliony światełek. Na ulicach robi się tłoczno i gwarną. Wszędzie widać ulicznych sprzedawców, nakłaniających do kupna swoich towarów.

Warte zobaczenia
W Hurghadzie nie mamy żadnych zabytków do obejrzenia, ale mimo to i tak nie można się w niej nudzić. Jest tu wiele miejsc wartych odwiedzenia. Będąc w Hurghadzie nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu Mariny, która powstała w 2008 roku. Możemy tu przespacerować się wzdłuż morza, przy okazji podziwiają luksusowe jachty jakie są przy niej przycumowane. Wzdłuż Mariny ciągnie się również pasaż sklepowy oraz wiele barów/clubów, jak również miejscowe restauracje. Przy marinie znajdują się też dwie duże dyskoteki Hed Kandi Beach Bar i Ministry of Sound Beach Club. Hed Kandi Beach Bar cieszy się dużą popularnością wśród zagranicznych turystów. To pierwsza dyskoteka w moim życiu, w której łazienkach spotkałam się z prostownicami do włosów przy lustrach oraz z kanapami przypominającymi łoża w niektórych sektorach. Zdecydowanie można powiedzieć, że klimat w tym miejscu jest inny niż wszędzie. Myślę, że warto odwiedzić Hed Kandi dla samego zobaczenia jak dyskoteka wygląda, bo w Polsce takich klubów nie ma. Klub sprawia wrażenie bardzo luksusowego, a z jego okien rozpościera się super widok na marinę. Jeżeli chodzi o muzykę to przeważa tam house, a każdego dnia gra inny DJ (międzynarodowego kalibru). Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Ministry of Sound Beach Club. Znajduje się on nieopodal Hed Kendi. Króluje tam muzyka techno, house i pop. Dyskoteka znajduje się na plaży, pod zadaszeniem znajduje się parkiet, na którym można tańczyć i bar. Wokół parkietu mamy stoliki, przy których możemy sobie zapalić fajkę wodną. W zimie klub jest podgrzewany za pomocą specjalnych przenośnych grzejników. Na plaży również znajdują się stoliki, więc jak komuś się znudzi pobyt wewnątrz klubu, może przejść do jego części znajdującej się na plaży. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Little Buddha, miejsce przesiąknięte orientalną atmosferą. W ciągu dnia w Little Buddha można rozkoszować się azjatycką kuchnią (m.in. sushi). Po 23:30 restauracja zamienia się w tętniący życiem klub. Little Buddha znajduje się w nowej części Hurghady nieopodal Hotelu Sindbad Aqua. Można się tu pobawić przy dźwiękach muzyki techno i house. Osobiście preferuję Hard Rock Cafe, który należy do sieci restauracji założonych przez Isaaca Tigretta i Petera Mortona w 1971r. Wszystkie restauracje tej sieci na całym świecie dekorowane są muzycznymi pamiątkami, gitarami, płytami, zdjęciami, nawet strojami koncertowymi. Naprawdę ma swój nastrój. Hard Rock Caffe w Hurghadzie wieczorową porą działa, jako klub z super współczesną muzyką – same hity. Jeszcze jedna dyskoteka, o której można wspomnieć to Calypso – rosyjsko/egipski klub. Oprócz zabawy wieczorową porą w clubach, w godzinach popołudniowych warto pojechać na wycieczkę na wyspę Giftun, połączoną z nurkowaniem, gwarantuje ona nie zapomniane wrażania.

Hurghada / Safaga Najbardziej popularne atrakcje turystyczne i porady


Relacje z podróży Hurghada / Safaga

Tak naprawde to te wakacje były inne od poprzednich , ponieważ cały pobyt wykupiliśmy w lokalnym biurze LM ... czytaj dalej
Na tego roczne wakacje wybraliśmy się wraz z przyjaciółmi do Hurghady, nasz wybór padł na hotel znajdujący ... czytaj dalej
Chciałam, wraz z moja kochana rodzinką podzielić się wrażeniami z wyjazdu do Egiptu. Pomimo ze przed wyjzde... czytaj dalej
Dzień dobry forumowicze. Miło mi będzie podzielic się z Wami wrażeniami z mojej podróży do Egiptu. W tym ro... czytaj dalej

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Hurghada / Safaga

Opinie Hurghada / Safaga

Przyzwoity hotel nie dla snobów za małe pieniądze.Hotel polecany
Coral Beach Hurghada, Hurghada, Hurghada / Safaga
5.5
Słońca
... Coral Beach Hurghada Hotel przeznaczony dla normalnych ludzi, snoby i buraki powinny poszukać ... czegoś za cenę powyżej 3k PLN. Hotel Coral Beach- oficjalnie cztery gwiazdki. Chwali się plażą o długości ... 1,6 km. Duży, a wręcz ogromny obiekt na 369 pokoi. Teren jest rzeczywiście bardzo rozległy- można ... pospacerować zarówno wieczorem jak i w dzień. Większość pokoi jest zlokalizowanych w parterowych ... Czytaj dalej opinię
październik 17
,
Piotr, Wiek 46-50, para
Opinie czytano 29 razy

Udane wakacjeHotel polecany
Bella Vista Resort Hurghada, Hurghada, Hurghada / Safaga
6.0
Słońca
... Bella Vista Resort Hurghada Bardzo mily zespol animatorow, dobre jedzEnie, czyste pokoje, dobre ... polozenie hotelu, dobry program rozrywkowy, bede wracac tutaj ... Czytaj dalej opinię
listopad 17
,
Wanda, Wiek 56-60, samemu
Opinie czytano 7 razy

Z przyjaciółmi wiek 60 latHotel polecany
AMC Royal Hotel Hurghada, Hurghada, Hurghada / Safaga
5.3
Słońca
... AMC Royal Hotel Hurghada Hotel stary ale utrzymany czysto ,wspaniałe jedzenie , aż niewiarygodne że ... to Egipt. Urozmaicone dania pyszne ,świeże. Plaża blisko łagodne zejćcie do morza zarówno z plaży ... jak i z pomostu. Obsługa miła, życzliwa. Niczego nam nie brakowało. Pokoje duże codziennie sprzątane ... ale niestety pokoje i łazienki proszą się o remont. W recepcji wszystko załatwiane sprawnie i bez ... problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni. ... Czytaj dalej opinię
październik 17
,
Dorota, Wiek 61-65, przyjaciele
Opinie czytano 8 razy

Super wakacjeHotel polecany
Coral Beach Hurghada, Hurghada, Hurghada / Safaga
5.0
Słońca
... Coral Beach Hurghada Przepiekne rafy koralowe, super obsluga oraz liczne animacje. Polecam dla osob ... starszych i mlodszych. Bardzo duza ilosc dan do wyboru, regionalne oraz europejskie. Najlepsze ... wakacje w moim zyciu !!!!! ... Czytaj dalej opinię
listopad 17
,
Piotrek, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 6 razy

Gorąco polecamHotel polecany
AMC Royal Hotel Hurghada, Hurghada, Hurghada / Safaga
6.0
Słońca
... AMC Royal Hotel Hurghada Bardzo polecam ten hotel, zwłaszcza dla par i osób ceniących spokój ... . Genialne animacje, koncerty skrzypcowe na żywo! Jedzenie smaczne. Bogaty wybór owoców i ciast. Duże ... , przestronne pokoje z widokiem na morze. Obsługa miła i pomocna a co najważniejsze nie natarczywa jak ... to bywa w Egipcie. Ogromne podziękowania dla General Managera, który bardzo dba o komfort gości ... Czytaj dalej opinię
październik 17
,
Ewelina, Wiek 31-35, przyjaciele
Opinie czytano 8 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Hurghada / Safaga? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Hurghada / Safaga oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Hurghada / Safaga. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Hurghada / Safaga

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index