Puerto de Santiago

Hotele: Puerto de Santiago, 20 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Arena Suites Puerto de Santiago
4.2
Słońca
Rekomendacja 56%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę
Puerto de Santiago

Be Live Family Costa Los Gigantes Puerto de Santiago
4.7
Słońca
Rekomendacja 77%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Los Dragos del Sur Puerto de Santiago
4.9
Słońca
Rekomendacja 95%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Hotel Vigilia Park Puerto de Santiago
4.6
Słońca
Rekomendacja 79%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Hotel Bahia Flamingo Puerto de Santiago
4.1
Słońca
Rekomendacja 71%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Globales Tamaimo Tropical Puerto de Santiago
4.0
Słońca
Rekomendacja 67%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Blue Sea Lagos de Cesar Puerto de Santiago
4.0
Słońca
Rekomendacja 67%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Ona Las Rosas Puerto de Santiago
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Apartamenty La Arena Puerto de Santiago
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Villa Las Flores Puerto de Santiago
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Puerto de Santiago

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Puerto de Santiago


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Usytuowane w pobliżu majestatycznych klifów miasteczko idealnie sprawdzi się jako miejsce wakacyjnego odpoczynku. Znajdziemy tu piaszczyste plaże z ciemnym piaskiem, lazurowe morze oraz szeroki wybór restauracji i barów.

Puerto de Santiago oferuje turystom liczne wycieczki, podczas których podziwiać można klify w sąsiedniej miejscowości Los Gigantes. Jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji na Teneryfie.

Miłośnicy sportu mogą korzystać z kilku plaż w okolicy, łącznie z Playa de la Arena, Playa San Juan i plaży Los Gigantes oraz Los Guios. Oprócz pływania i opalania turyści mogą również korzystać z pola do mini golfa w Los Gigantes, spróbować snorkowania, nurkowania i kitesurfingu. Organizowane są też specjalne rejsy z obserwacją żyjących w tych wodach delfinów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Przez starożytnych Greków i Rzymian archipelag był nazywany Wyspami Szczęśliwymi. Platon uważał, że wyspy są pozostałością legendarnej Atlantydy. Pierwotnymi mieszkańcami wyspy byli Guanczowie. Wielu specjalistów uważa, że ich przodkami był lud, zamieszkujący tereny Afryki Północnej na długo przed skolonizowaniem jej przez Arabów. Większość Guanczów mieszkała w jaskiniach , a ich gospodarka opierała się na uprawie zbóż i hodowli. Nie znali metalu, posługiwali się językiem symboli.
Momentem przełomowym w historii archipelagu był rok 1402, kiedy to do brzegów Lanzarote przybił Jean de Béthencourt. Od tego momentu rozpoczął się intensywny proces kolonizacji Wysp Kanaryjskich. Podboju Teneryfy dokonał w 1494 roku Alonso Fernández de Lugo. Opanowanie wyspy przez Hiszpanów przyniosło kres kulturze Guanczów. Część rdzennej ludności została wyniszczona, a część przyjęła wiarę katolicką i uległa asymilacji z najeźdźcami. Na wyspy przybyła duża liczba osadników z Półwyspu Iberyjskiego, jak również z Francji i Włoch. Po odkryciu Nowego Świata wyspy stały się przystankiem dla statków kursujących z Europy do Ameryki. Wykorzystując niewolniczą pracę Guanczów, na wyspach wprowadzono uprawę trzciny cukrowej. Głównymi towarami eksportowymi stały się cukier i rum. Później zaczęto zakładać plantacje winorośli. Na początku XIX wieku nowym produktem wysp stał się czerwony barwnik, otrzymywany z owadów koszenili pasożytujących na opuncji. Kiedy jednak w latach 70-tych XIX wieku upowszechniły się barwniki chemiczne, nastąpił upadek produkcji koszenili na wyspach.
W 1797 roku admirał Nelson wraz z flotą próbował przejąć wyspy na rzecz Anglii. Pod Santa Cruz de Tenerife rozegrała się zacięta bitwa morska, w której jednak Anglia poniosła klęskę.
W 1821 roku Wyspy Kanaryjskie zostały uznane za prowincję Hiszpanii, a na jej stolicę wybrano Sana Cruz de Tenerife. Ożywienie gospodarki i handlu nastąpiło po nadaniu Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas „prawa wolnych portów”.
Znamienną datą w historii Teneryfy stał się rok 1936, kiedy to na stanowisko komendanta wojskowego na wyspie został przesunięty Francisco Franco. Przyszły dyktator zaplanował tam zamach stanu, który przekształcił się później w wojnę domową. Intensywny rozwój turystyki masowej nastąpił po śmierci Franco.

Mentalność / Tradycja
Kultura rdzennej ludności i jej język zanikły niemal całkowicie. Istnienie Guanczów potwierdzają głównie nieliczne rysunki naskalne. Współcześnie dominuje kultura i tradycje hiszpańskie. Widać jednak wyraźnie duże wpływy afrykańskie i portugalskie. Na Wyspach Kanaryjskich zamieszkuje ponadto duża liczba Brytyjczyków i Niemców, jak również przybyszów z krajów Ameryki Południowej. Nie da się nie zauważyć lokalnego patriotyzmu. Przez wiele lat, zwłaszcza w czasie dyktatury Franco, Wyspy Kanaryjskie pozostawały na uboczu, traktowane jako uboga, rolnicza część Hiszpanii. Mieszkańcy wyspy mówią o sobie często Canarios, odróżniając się od kontynentalnej części Hiszpanii. O związku z Hiszpanią przypominają zwłaszcza obowiązkowe popołudniowe sjesty oraz upodobanie do jedzenia i spędzania wolnego czasu w restauracjach i barach. Nieodłączną częścią życia Kanaryjczyków są również fiesty, do których podchodzi się z niezwykłą żywiołowością i spontanicznością. Duże zmiany przyniósł ze sobą rozwój turystyki, który z jednej strony zapewnił nowe miejsca pracy, a z drugiej spowodował wzrost dysproporcji między poziomem zamożności, jak również wyludniane się terenów wiejskich. Część osób, utrzymująca się do tej pory z rolnictwa podjęła pracę w hotelach, obiektach gastronomicznych, czy przy obsłudze ruchu turystycznego.
 

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Na Teneryfie funkcjonują dwa lotniska. Pierwsze znajduje się w północnej części wyspy, w pobliżu stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife - Aeropuerto de Los Rodeos. Drugie, główne lotnisko znajduje się w południowej części - Aeropuerto de Tenerife Sur Reina Sofía. Lotnisko Reina Sofía obsługuje największą liczbę pasażerów na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Posiada regularne połączenia z wieloma miastami Hiszpanii i innymi państwami Europy Zachodniej. Regularne loty utrzymywane są między innymi z Barceloną, Alicante, Bilbao, Madrytem, Sevillą, Santander, Walencją. Jeżeli chodzi o obszar poza Hiszpanią, to loty organizowane są m.in. do Berlina, Dublina, Bolonii, Kopenhagi, Frankfurtu, Londynu, Helsinek, Paryża, Moskwy i wielu innych miast. Liczne są również połączenia czarterowe.
Aeropuerto de Tenerife Norte (Los Rodeos) obsługuje głównie połączenia z innymi miastami Hiszpanii na kontynecie oraz loty między wyspami.
Regularne loty między wyspami są organizowane między innymi przez Binter Canarias, Islas Airways. Lotniska znajdują się również na Gran Canarii, Fuerteventurze, Lanzarote oraz na La Gomerze, La Palmie i El Hierro. Połączeń między wyspami jest sporo, a lot trwa średnio 30 minut.
Lotniska z miejscowościami i kurortami na wyspie są połączone regularnymi liniami autobusowymi. Samochód można wypożyczyć bezpośrednio na lotnisku. Swoje przedstawicielstwa na terenie portów lotniczych mają firmy: Auto Reisen, Avis, Cicar, Europcar, Goldcar Rental. Wypożyczalnie znajdują się również we wszystkich kurortach na wyspie.

Transport publiczny
Między dużymi miastami na wyspie i kurortami turystycznymi kursują autobusy guaguas. Połączeń między tymi miejscowościami jest sporo. Na przykład linia 111 kursuje z Santa Cruz de Tenerife przez miejscowości: Candelaria, Güimar, Arico, Chimiche, San Isidro do lotniska Reina Sofía i dalej do San Miguel , Los Cristianos i Playa de las Américas. Z kolei linia 343 łączy Puerto de la Cruz, Aeropuerto Norte, Aeropuerto Sur, Los Cristianos i Costa Adeje.
Gorzej przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o mniejsze, mniej znane miejscowości położone w głębi wyspy, wtedy najlepiej jest wypożyczyć samochód. Interesujące nas połączenia można znaleźć na stronie www.titsa.com

Taksówki / Infrastruktura
Ze znalezieniem taksówki raczej nie ma problemu. Samochody są oznaczone inicjałami SP - servicio público. Zielone światło na dachu oznacza, że taksówka jest wolna. Przy postojach są często napisane stałe ceny za najpopularniejsze kursy. Przy dłuższych przejazdach ceny należy negocjować.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez eliza_podróżuje
Wydarzenia
Fiesty są nieodłącznym elementem kultury na Wyspach Kanaryjskich. Najbardziej żywiołową imprezą jest karnawał. Karnawał na Teneryfie jest wydarzeniem w skali światowej. Przygotowania do niego rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej, a właściwie zaraz po zakończeniu jednego karnawału planuje się już następny. Zabawa trwa przez dwa tygodnie. W dzień i w nocy, ludzie tańczą na ulicach przy dźwiękach latynoskich hitów, obywają się parady przebierańców i wybory królowej karnawału. Kluczowym elementem dobrej zabawy jest odpowiedni strój, najlepiej z piórami, cekinami i wszelakimi błyskotkami, im bardziej kolorowy i zabawny tym lepiej. Kulminacyjnym punktem programu każdego karnawału jest parada, w której każdego uczestniczą tłumy mieszkańców i przybyszów. Widowiskową częścią karnawałowych obchodów jest również Pogrzeb Sardynki. Kilkumetrowa makieta sardynki, wykonana z kartonu jest niesiona przez kilku mężczyzn w kierunku morza. Jeżeli po...
Ostatnia wersja została edytowana przez eliza_podróżuje
Wydarzenia
Fiesty są nieodłącznym elementem kultury na Wyspach Kanaryjskich. Najbardziej żywiołową imprezą jest karnawał. Karnawał na Teneryfie jest wydarzeniem w skali światowej. Przygotowania do niego rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej, a właściwie zaraz po zakończeniu jednego karnawału planuje się już następny. Zabawa trwa przez dwa tygodnie. W dzień i w nocy, ludzie tańczą na ulicach przy dźwiękach latynoskich hitów, obywają się parady przebierańców i wybory królowej karnawału. Kluczowym elementem dobrej zabawy jest odpowiedni strój, najlepiej z piórami, cekinami i wszelakimi błyskotkami, im bardziej kolorowy i zabawny tym lepiej. Kulminacyjnym punktem programu każdego karnawału jest parada, w której każdego uczestniczą tłumy mieszkańców i przybyszów. Widowiskową częścią karnawałowych obchodów jest również Pogrzeb Sardynki. Kilkumetrowa makieta sardynki, wykonana z kartonu jest niesiona przez kilku mężczyzn w kierunku morza. Jeżeli pogrzeb to muszą być również żałobnicy, mieszkańcy przebrani w żałobne stroje i głośno zawodzący. Po symbolicznym pogrzebie na plaży, w górę strzelają fajerwerki.
W okresie Wielkiego Tygodnia odbywają się tradycyjnie procesje, przebranych w tuniki i kaptury pokutników.
W czerwcu ważnym wydarzeniem są uroczyste obchody Bożego Ciała. W miejscowości La Orotava i La Laguna na Teneryfie usypywane są na ulicach i placach, kolorowe obrazy z piasku i kwiatów, przedstawiające często sceny z życia mieszkańców.
Bardzo uroczysty charakter ma również sierpniowe święto ku czci Matki Boskiej - Virgen de Candelaria.

Specjalności kulinarne
W większości lokali gastronomicznych serwowane są klasyczne potrawy hiszpańskie, oferowane na kontynencie. W menu z pewności nie zabraknie takich dań jak gazacho, tortilla de patatas czy paella. Popularne są również liczne potrawy z ryb (merluza, lenguado, atun) i owoców morza (gambas, mejiones, calamares), najczęściej smażonych lub grillowanych.
Tradycje kulinarne na Wyspach Kanaryjskich mają również swoje regionalne zabarwienie, odróżniające ją od innych. Popularne są zupy z jarzyn czyli potaje oraz W kuchni kanaryjskiej spotkamy z elementami kultury żywieniowej Guanczów. Podstawą diety rdzennych mieszkańców wyspy było gofio czyli mielona i prażona pszenica lub kukurydza, z której kiedyś wypiekano chleb.
Popularnym daniem wśród Kanaryjczyków są papa arrugadas czyli małe ziemniaki gotowane w mundurkach z dużą ilością soli. Później serwuje się je często z dodatkiem pikantnej papryki i ostrego sosu mojo picón. Charakterystycznym elementem miejscowej kuchni są również sosy, wspomniany już mojo picón, przyrządzany z papryki słodkiej i pikantnej, z dodatkiem szafranu i kuminu. Zwykle serwuje się go jako dodatek do dań mięsnych i papas arrugadas. Drugi sos – mojo verde, gdzie podstawę stanowią kolendra i pietruszka towarzyszy potrawom z ryb. Inną charakterystyczną potrawą jest sancocho, które przygotowuje się z solonej ryby, słodkich ziemniaków i warzyw oraz ziół.
Szczególnie warto spróbować miejscowych serów przygotowywanych z mleka koziego.
Jeżeli chodzi o desery to klasycznym hiszpańskim deserem, popularnym również na Wyspach Kanaryjskich jest flan i turrón oraz oczywiście lody i owoce. Najbardziej sławny jest chyba jednak bienmesabe sporządzany z migdałów, miodu i rumu.

Styl życia
Supermarkety w Puerto de Santiago oferują turystom wszelkie niezbędne przedmioty. Większość sklepów, butików, a także apteka i poczta znajdują się w Avenida Maritima. Avenida Maritima jest również znana jako centrum życia nocnego i tutaj znajdziemy wiele barów, restauracji i kasyna. Goście, którzy szukają pamiątek, powinni udać się na spacer wzdłuż przystani Los Gigantes. Największe centrum handlowe znajduje się w Playa de la Arena, w pobliżu plaży i nazywa się Seguro del Sol. Zakupy są bardzo interesujące dla turystów, ponieważ na Teneryfie są niższe podatki.

Warto zobaczyć
Puerto de Santiago oferuje turystom możliwość zobaczenia klifów Los Gigantes, jednego z najbardziej popularnych zabytków na Teneryfie. Nazwę zyskał dzięki formacjom skalnym, które wznoszą się ponad 760 metrów nad poziomem morza. W pobliskim ośrodku, zwanym także Los Gigantes, są dostępne rejsy wycieczkowe, podczas których można zobaczyć nie tylko skały, ale też delfiny i wieloryby, a także popływać w Oceanie Atlantyckim.

Miłośnicy sportu mogą korzystać z kilku plaż w okolicy, włącznie z Playa de la Arena, Playa San Juan i plaży Los Gigantes, Los Guios. Piasek na tych plażach jest zazwyczaj czarny. Oprócz pływania i opalania turyści mogą również korzystać z pola do mini golfa w Los Gigantes. Inne ciekawe zajęcia obejmują nurkowanie z rurką, nurkowanie i kitesurfing. Do dyspozycji jest nowoczesne centrum, gdzie odwiedzający mogą nauczyć się nurkować. Na rejsach można nurkować, a także obserwować wieloryby i delfiny.

Puerto de Santiago Najbardziej popularne atrakcje turystyczne i porady


Opinie Puerto de Santiago

Fajnie spędzony czasHotel polecany
Globales Tamaimo Tropical, Puerto de Santiago, Teneryfa
4.3
Słońca
... niego wrócić. Znajduję się w spokojnej miejscowości Puerto de Santiago co mi akurat odpowiadało ... warto wybrać sie na Teide,Loro Park, Puerto de la cruz. Ja pojechałem na wycieczkę Tamaran Jeep ... Globales Tamaimo Tropical W hotelu spędziłem z partnerką 2 tygodnie. Hotel jest duży,na początku ... mozna się w nim zagubić. Podzielony jest na dwie części. Jedna z dziennymi animacjami przy basenie. W ... Czytaj dalej opinię
październik 15
,
Paweł, Wiek 31-35, para
Opinie czytano 1390 razy

Świetny hotel, cudowna obsługa i piękna okolica!Hotel polecany
Hotel Vigilia Park, Puerto de Santiago, Teneryfa
5.8
Słońca
... . Widok z apartamentu na ocean i klify LOS GIGANTES. Hotel położony w miejscowości Puerto de Santiago ... Hotel Vigilia Park Wspaniałe wyżywienie, idealna obsługa. Pokój- apartament, sprzątany codziennie ... gdzie znajduje się mnóstwo barów i restauracji. Kilka kroków od hotelu LIDL, który jest dobrym ... rozwiązaniem dla klientów wybierających wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje. Przy hotelu wypożyczalnia ... Czytaj dalej opinię
styczeń 16
,
Sandra, Wiek 26-30, przyjaciele
Opinie czytano 613 razy

Udany pobyt na TeneryfieHotel polecany
Blue Sea Lagos de Cesar, Puerto de Santiago, Teneryfa
4.6
Słońca
... . Pobyt był bardzo udany głównie dzięki wspaniałej lokalizacji hotelu w pięknym Puerto de Santiago ... Blue Sea Lagos de Cesar Wraz z narzeczonym spędziliśmy 1 tydzień w Hotelu Blue Sea Lagos De Cesar ... . Położony kilka kroków od nadmorskiej promenady i ok. 400 m od przepięknej czarnej plaży Playa La Arena ... . Hotel wg lokalnej kategoryzacji posiada 4 gwiazdki, jednak mu do nich bardzo dużo brakuje w ... Czytaj dalej opinię
kwiecień 16
,
Joanna, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 537 razy

Cesar wśród GigantówHotel polecany
Blue Sea Lagos de Cesar, Puerto de Santiago, Teneryfa
5.5
Słońca
... Blue Sea Lagos de Cesar Hotel Lagos de Cesar położony w małej miejscowości Puerto Santiago koło ... pięknych klifów Los Gigantes na Teneryfie, jest hotelem przyjaznym osobom starszym i rodzinom z małymi ... dziećmi.W cichej, spokojnej okolicy. W czasie mojego 14 dniowego pobytu nie zaobserwowałam animacji ... dla dzieci, nie korzystałam z wieczorków w barze.Hotel czysty, pokoje sprzątane codziennie, z ... Czytaj dalej opinię
maj 16
,
Hanna, Wiek 56-60, wczasy rodzinne
Opinie czytano 464 razy

Słaby hotel o dobrej lokalizacjiHotel nie jest polecany
Blue Sea Lagos de Cesar, Puerto de Santiago, Teneryfa
3.7
Słońca
... Blue Sea Lagos de Cesar Plusem hotelu jest jego lokalizacja w centrum miejscowości Puerto Santiago ... lokalizacja w centrum miejscowości Puerto de Santiago, w bliskiej odległości sklepy, restauracje i bary ... sklepów i restauracji, miejscowość bardziej tętni życiem. Uważam, że Puerto Santiago i Los Gigantes ... Czytaj dalej opinię
listopad 16
,
Daria, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 522 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Puerto de Santiago, wakacje Puerto de Santiago, urlop Puerto de Santiago ferie Puerto de Santiago, hotel Puerto de Santiago oraz wycieczki Puerto de Santiago. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index