Słoneczny Brzeg

Hotele: Słoneczny Brzeg, 1835 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Nikola Słoneczny Brzeg
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Chaika Resort - Metropol, Arcadia & Chaika Beach Słoneczny Brzeg
2.6
Słońca
Rekomendacja 21%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Ivana Palace Słoneczny Brzeg
4.7
Słońca
Rekomendacja 88%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Tia Maria Słoneczny Brzeg
4.6
Słońca
Rekomendacja 83%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Villa List Słoneczny Brzeg
4.9
Słońca
Rekomendacja 88%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Esperanto Słoneczny Brzeg
4.1
Słońca
Rekomendacja 62%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Kalofer Słoneczny Brzeg
4.3
Słońca
Rekomendacja 74%
 
Oferty wycieczek
3 dni
Cena za osobę

Hotel Selena Beach Słoneczny Brzeg
4.5
Słońca
Rekomendacja 67%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Jupiter Słoneczny Brzeg
4.5
Słońca
Rekomendacja 67%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Hotel Palazzo Słoneczny Brzeg
3.1
Słońca
Rekomendacja 33%
 
Oferty wycieczek
4 dni
Cena za osobę

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje o regionie Słoneczny Brzeg


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Region Burgas to jedno region otaczający jedno z większych miast Bułgarii. Położoną nad Zatoką Burgarską prowincję oblewają od wschodu ciepłe wody Morza Czarnego. To właśnie w rejonie Burgas położone są słynne ośrodki wczasowe, które w XXI wieku przeżywają coraz większe oblężenie ze strony zagranicznych turystów. Zaledwie 25 km na północ od miasta znajduje się słynny Słoneczny Brzeg. Pół godziny drogi na południe dzieli natomiast Burgas od popularnego zwłaszcza wśród młodszych turystów Primorska.

Region słynie z jezior, co w przypadku krajobrazu bułgarskiego jest raczej ewenementem. Na półwyspie wchodzących w skład regionu Burgas znajdują się trzy słynne: Jezioro Burgaskie, Atanasowskie i Mandrenskie.

Do regionu najszybciej dostaniemy się samolotem. Tym bardziej, że od niedawna także tanie linie uruchomiły połączenia z Burgas z naszego kraju. Bułgaria jako członek Unii Europejskiej nie wymaga od Polaków wiz ani nawet paszportu. Do przekroczenia granicy wystarczy nam dowód osobisty.
 


Klimat / Kiedy jechać?
Od granicy z Turcją dzieli Burgas zaledwie 75 km. Cały region leży więc w upalnej strefie czarnomorskich mas powietrza. Lato trwa tu niezwykle długo. Przybywając tu nawet w październiku na pewno trafimy na słoneczną pogodę oraz ciepłe (wręcz upalne) morze. Zima ma bardzo łagodny przebieg.
 

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Pierwszymi mieszkańcami tych terenów byli Tracy. Kilka wieków po ich ustąpieniu powstało w tym miejscu rzymskie miasto – Deultum, nazwane z czasem Dewelt. W Średniowieczu wzniesiono tutaj zamek warowny Pirgos. Nazwę „Burgas” miejscowość przyjęła dopiero w XVII w. Pierwotnie będące pod turecką okupacją, w XX wieku rozpoczęło rozrastać się, by ostatecznie stać się centrum południowej części czarnomorskiego wybrzeża Bułgarii.
 

Mentalność / Tradycja
Zarówno w samym mieście, jak i w jego okolicach (słynnych, kolorowych kurortach, o których mowa w zakładce „Na granicy / wiza”) jest zazwyczaj dość głośno, gwarno. Niczym na wielkim targowisku. Wieczorny spacer po głównej promenadzie Burgas to zręczne omijanie przechodniów, umykanie naganiaczom do egzotycznych restauracji, wyciąganie żon z kolorowych butików pełnych naszyjników, pereł, muszel, kapeluszy, itp. Większość mieszkańców nie zatrudnionych bezpośrednio w przemyśle turystycznym ceni sobie spokój i ciszę. Schowani gdzieś w zacienionych uliczkach w głębi miejscowości, gdzie nie dochodzą krzyki i kroki turystów, siedzą sobie przy porannej kawie, by nieco później porozmawiać o przemijaniu. Pamiętajmy jednak, że znajdujemy się w regionie, którego stolica stanowi bardzo ważny ośrodek przemysłowy i jest jednym z największych portów rybackich Morza Czarnego. Życie tutaj dalece odbiega od spokojnych żywotów nadmorskich kurortów. Nieprzypadkowo to właśnie w Burgas, a nie w stolicy Bułgarii, znajduje się największy port lotniczy kraju.


Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Jak już nadmieniono, lotnisko w Burgas (BOJ) jest największym portem lotniczym w kraju. Z Polski dolecimy tutaj w 2-3 godziny. Kierunek ten coraz częściej otwierają także tanie linie lotnicze. Lotnisko położone jest w malowniczej zatoce nad południowym wybrzeżem Morza Czarnego, 10km na północny-wschód od miasta. W przypadku, gdy nie posiadamy własnego środka transportu, na lotnisku znajdują się pośrednictwa firm zajmujących się wypożyczaniem pojazdów. Wśród nich znajdziemy m.in. przedstawicielstwa firm: Car Hire Varna, Rentacarvarna, Karent, Rent Car Bulgaria, czy Argus.


Transport publiczny
Autobusy linii 15 kursują regularnie z przystanku przy hali przylotów w kierunku centrum miasta. W ciągu dnia autobusy kursują co 20 minut.


Taksówki / Infrastruktura
Złapanie taksówki w rejonie Burgas nie jest trudne.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
W kwietniu w Burgas mają miejsce Dni Niemieckiej i Austriackiej Muzyki Klasycznej. Maj i czerwiec upływają pod znakiem odbywającego się tutaj Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Era Wodnika". W lipcu wielbiciele muzyki poważnej będą mieli okazję uczestniczyć w Festiwal Muzyki Operowej i Klasycznej im. Emila Czakyrowa. Warto nawiedzić Burgas w sierpniu – wówczas odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru i Tydzień Sztuki Dziecięcej.
 

Specjalności kulinarne
Do obowiązkowych rarytasów lokalnej kuchni z pewnością należy zaliczyć słynną „szopską sałatkę” (za 3 leva naprawdę się najemy!), popularne „palaczinki” (omlety z nadzieniem smażone w Burgas na każdym rogu) i rzecz jasna – niezwykle mocno rakiję. Polecamy także tutejsze wino. Przepyszne i niezwykle tanie.
 

Styl życia
Bułgarzy to ludzie dość pobudliwi. Nie warto wdawać się w nimi w jakiekolwiek spory, czy kłótnie. Na ulicach jest bardzo ruchliwe, uważajmy na przejściach dla pieszych. Pierwszeństwo ma samochód... Poza tym wszystkim, gdy już przesiąkniemy bułgarską atmosferą, będzie nam w tutaj naprawdę dobrze. ;)
 

Warte zobaczenia
Będąc w regionie Burgas warto skorzystać z dostępnych atrakcji, jakie oferuje ta ziemia. Wśród nich warto wymienić m.in.:
Bułgarski wieczór – czyli tańce, występy, nauka bułgarskiego tańca i... wino bez ograniczeń. ;)
Katedrę Cyryla i Metodego w samym Burgas.
Przelot paralotnią nad Morzem Czarnym.
Spływ po rzece Ropotamo – rezerwacie faunistyczno-florystycznym wokół rzeki Ropotamo wpływającej do Morza Czarnego (przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy czaple, bobry, żmije wodne, itp.)
Wycieczkę do pobliskiego Neseberu – perły bułgarskiego wybrzeża, miejscowości, której Starówka w całości została wpisana w rejestr zabytków UNESCO.

Relacje z podróży Słoneczny Brzeg

Dwa dni temu 12.08.2017 wróciłem z Słonecznego Brzegu,jak było ? jak zwykel Super ,pogoda ,woda ciepła,pias... czytaj dalej
Podroż samochodem do Bułgarii wydaje się przedsięwzięciem prostym i nieskomplikowanym i takim też pozostaje... czytaj dalej

Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe - Słoneczny Brzeg

Opinie Słoneczny Brzeg

Hotel Azurro Bułgaria Złoty Brzeg 16-23lipiec 2017Hotel polecany
Hotel Azurro, Słoneczny Brzeg, Słoneczny Brzeg
6.0
Słońca
... Hotel Azurro Polecam Wszędzie Blisko, Jedzenie Duży wybór Jestem bardzo Zadowolona. Obsługa bardzo ... miła pomocna, można sięDogadać ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Mariola, Wiek 41-45, przyjaciele
Opinie czytano 30 razy

Jak najbardziej polecamHotel polecany
Imperial Resort, Słoneczny Brzeg, Słoneczny Brzeg
5.3
Słońca
... Słoneczny Brzeg Barmani uprzejmi, pokojówki nie do końca spełniały swoje zadania. Bardzo ... Imperial Resort Pokoje ok, sprzątane przez panie byle jak. Pościel nie zmieniana przez tydzień, ale ... nie przeszkadzało nam to. Jedzenie bardzo dobre. Wszędzie blisko W jedną stronę Neesebar a w drugą ... urozmaicone, dużo owoców, lody różnych smaków, nawet owoce morza. Animacje w dzień, gry różnego rodzaju ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Beata, Wiek 51-55, para
Opinie czytano 9 razy

Świetne wakacjeHotel polecany
Hotel Dunav, Słoneczny Brzeg, Słoneczny Brzeg
5.0
Słońca
... supermarketow. Ruch i gwar bardzo duży, konie taksówki, samochodziki... Słoneczny Brzeg jest dość ... Hotel Dunav Hotel składa się z dwóch części wysokiej i niskiej, my bylismy w tej niskiej-podobno ... pokoje są tam większe. Z lotniska ok pół godziny. Hotel w samym centrum, bliziutko plaży (5minut ... ) ruchliwymi ulicami. W okolicy mnóstwo sklepików,straganów,hoteli, knajpek i klubów.Także kilka ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Monika, Wiek 41-45, wczasy rodzinne
Opinie czytano 27 razy

Wypoczynek w stylu lat komunyHotel nie jest polecanyZdjęcia hotelu
Elvira Hotel, Ravda, Słoneczny Brzeg
1.2
Słońca
... ( pety i plastiki walają się wszędzie ) do tego glony które morze wyrzuca na brzeg, nikt tego nie ... Elvira Hotel Jedynym plusem hotelu to klimatyzowane pokoje ,sam hotel składa się 5 pieter ... oczywiście be windy ,małego baru ,baseniku i holu jadalnego - bo nie wiem jak to inaczej nazwać.Internet ma ... zasięg tylko i wyłącznie na terenie hotelowego holu w pokojach takiej możliwości nie ma, jest za ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Henryk, Wiek 41-45, para
Opinie czytano 17 razy

Mimo wszystko polecam!!!Hotel polecany
Suite Hotel Imperial, Słoneczny Brzeg, Słoneczny Brzeg
5.3
Słońca
... Słoneczny Brzeg Barmani uprzejmi, pokojówki nie do końca spełniały swoje zadania. Pościel nie zmieniana ... Suite Hotel Imperial Pokoje ok, sprzątane przez panie byle jak. Jedzenie bardzo dobre. Główny ... budynek dla bogatszych klientów. Baseny wystarczające - nie było tłoku. Leżaków zdecydowanie za mało ... . Bardzo dobra lokalizacja i bardzo miła obsługa. Wszędzie blisko W jedną stronę Neesebar a w drugą ... Czytaj dalej opinię
lipiec 17
,
Beata, Wiek 51-55, para
Opinie czytano 13 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wakacje do Słoneczny Brzeg? Na HolidayCheck znajdziesz informacje o hotelach w Słoneczny Brzeg oraz wycieczki. Najnowsze infromacje i najlepsze porady oraz wycieczki do Słoneczny Brzeg. Wszystko po to, aby Twoje wakacje były piękne i niezapomniane. Zanim wyjedziesz na wakacje, dowiedz się więcej o Słoneczny Brzeg

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Region index