El Calafate

Hotele: El Calafate, 137 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Hosteria Austral El Calafate
4.6
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
El Calafate

Hotel Kosten Aike El Calafate
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
El Calafate

Hotel Michelangelo El Calafate
4.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
El Calafate

Hotel Sierra Nevada El Calafate
4.8
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
El Calafate

Hotel Patagonia Rebelde El Calafate
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel America Del Sur Calafate Hostel El Calafate
5.1
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hosteria Cauquenes De Nimez El Calafate
4.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Design Suites Calafate El Calafate
4.2
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Edenia Punta Soberana El Calafate
4.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Las Dunas El Calafate
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
El Calafate

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - El Calafate


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
El Calafate to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości argentyńskiej Patagonii. To jednocześnie brama wjazdowa do południowej części parku Los Glaciares. To właśnie w tej części parku znajduje się największy spośród wciąż rozrastających się lodowiec na świecie: Perito Moreno. Śnieżnobiałe cielsko rozciąga się na powierzchni 258 km kwadratowych. Jego jęzor charakteryzuje średnia długość 30 km. „Średnia”, gdyż Perito Moreno jako lodowiec „żyjący” cały czas rośnie i zmienia swą długość. Szczęściarze będą mieli okazję oglądać fascynujący spektakl, jaki oferuje czoło lodowca. Kilkusettonowe bryły lodu opadają do jeziora, co przyprawia obserwującego o dreszcze i świadomość współuczestniczenia w niezwykle intymnej zabawie przyrody.
Miasto zlokalizowane jest w prowincji Santa Cruz, na południowym brzegu jeziora Lago Argentino. Leży 320 km na północny zachód od stolicy prowincji Río Gallegos. Nazwa miejscowości pochodzi od hiszpańskiej nazwy krzewu berberysu bukszpanolistnego - Calafate. Współcześnie miasto rozwija się w dynamiczny i – co tu dużo ukrywać – niekontrolowany sposób. Wg oficjalnego spisu ludności w 2001 liczyło 6.143 mieszkańców, wg nieoficjalnych danych w 2005 - 8.000,w 2008 - 21.000, a w 2010 - 22 000 mieszkańców.

El Calafate przypomina nieco westernową mieścinę. Przez miasteczko przebiega jedna główna aleja, wokół której skupione są liczne sklepiki, butiki i restauracje. Oczywiście zewsząd atakują nas banery ze śnieżnobiałym jęzorem pobliskiego lodowca Perito Moreno. Pamiętajmy także, że to jedna z droższych miejscowości Argentyny.

Przebywanie na terenie Argentyny do 3 miesięcy nie jest warunkowane posiadaniem specjalnej wizy. Przy przekraczaniu granicy chilijskiej nasz paszport wzbogaci się o nowy stempel z pieczątką „90 dias” (90 dni). Granicę z  tym krajem możemy pokonać drogą powietrzną (najwięcej połączeń z Europy ląduje w stolicy kraju), wodną (największe porty są również zlokalizowane w Buenos Aires), bądź lądową (sieć autobusowa pomiędzy krajami Ameryki Południowej jest bardzo dobrze rozwinięta).


Klimat / Kiedy jechać?
Klimat w El Calafate jest, rzecz jasna, chłodny. Miasto położone jest w strefie oddziaływania polarnych mas powietrza. Jednak bliskość oceanu wpływa na łagodniejszą odmianę. Jednak pisanie o pogodzie w przypadku El Calafate to jak wróżenie z fusów. Przypatrzmy się choćby temperaturom, jakie bywają tutaj w lutym, jednym z miesięcy, w których przybywa tutaj najwięcej turystów. Oto w lutym temperatura waha się pomiędzy 7 a 20 stopniami Celsjusza. Znacznie chłodniej jest w okresie maj-sierpień. Wówczas temperatura w miasteczku spada nawet do minus 12 stopni Celsjusza. Najchłodniejsza odnotowana temperatura w El Calafate wynosi minus 20 stopni Celsjusza (lipiec 2003 r.). Najcieplejsza natomiast – 31.6 stopni Celsjusza (luty 2003 r.).


Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
El Calafate powstało w miejscu gdzie gromadzili się farmerzy przed wyruszeniem w wielotygodniową podróż z belami wełny do Río Gallegos. Oficjalna datą założenia jest rok 1927. Miejscowość zaczęła rozwijać się od momentu powstania w 1937 r. parku narodowego Los Glaciares.


Mentalność / Tradycja
Argentyńczycy to bardzo otwarci ludzie. Niektórym europejskim przybyszom może przeszkadzać wręcz ich bezpośredniość oraz gwałtowany styl bycia, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Również do głośnych salw śmiechu towarzyszącym błahym rozmowom na ulicy. Do codziennej tradycji należałoby zaliczyć typowo latynoski zwyczaj wspólnego wieczerzowania do późnych godzin nocnych. Tutaj, w pobliżu bieguna południowego, w odróżnieniu od np. Buenos Aires spożywa się w domach, a nie na świeżym powietrzu. Argentyńczycy bardzo wysoko cenią relacje rodzinne. Dobrze czują się wszelkiego rodzaju happeningach, przyjęciach. Dochodzą do wniosku, że każda okazja jest dobra, aby spotkać się i zacieśniać relacje z członkami, z reguły dość licznej, rodziną.


Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Największy port lotniczy Patagonii mieści się właśnie w okolicy El Calafate (FTE). Dolecimy tutaj m.in. z Buenos Aires. Lotnisko położone jest 23 km od centrum miasta. To względnie młody port – założony został bowiem dopiero w listopadzie 2000 r. Obecny obiekt zastąpił stare, przestarzałe, lotnisko Lago Argentino Airport. FTE obsługuje ok. 4000 tys. pasażerów rocznie.


Transport publiczny
Najprościej i najskuteczniej podróżować po patagońskich stepach autobusami dalekobieżnymi. Podobnie jest w przypadku dotarcia do El Calafate. Podróż tego typu autobusem z Buenos Aires zajmie ok. 2 dni. Nieco bliżej jest już do El Chalten – słynnego za sprawą ścian Cerro Torre i Fitz Roy. Odcinek dzielący El Calafate od El Calafate wynosi 220 km. Dziennie tę trasę pokonują 3 autobusy, w godzinach: 08:00, 13:00, 18:30 Koszt? Ok. 75 argentyńskich pesos (70 PLN). Dworzec w El Calafate znajdziemy bez problemu. W środku mieści się informacja turystyczna, do której warto zajść w poszukiwaniu taniego noclegu lub mapy miasta.


Taksówki / Infrastruktura
Po El Calafate chodzimy na piechotę. To naprawdę niewielka mieścina. Taksówki mogą się natomiast przydać, jeśli chcemy zajechać nad Perito Moreno przed godzina otwierania kas parku.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
El Calafate nie jest typową miejscowością festiwalową, ale i tutaj możemy natrafić na kilka ciekawych wydarzeń. Między innymi: Lodowy Festiwal (przełom lipca i sierpnia), Festiwal Folkloru (listopad), Dzień Jose Hernandeza z paradami gauchos(10 listopad), Święto Miasta – upamiętniające założenie El Calafate (7 grudnia).


Specjalności kulinarne
Będąc w Argentynie, nie sposób nie spróbować słynnej na całym świecie wołowiny. Zwłaszcza przygotowanej na grillu. Wrażenie smakowe niezapomniane! Świat z roku na rok coraz bardziej docenia argentyńskie winnice. Warto przekonać się o tym spędzając kilka dni nawet w tak odległym od wybitnie ciepłego klimatu miasteczku, jak El Calafate. Miasteczko słynie także z pysznych wyrobów czekoladowych. Nie zdziwmy się jednak, gdy zobaczymy ich ceny. Są równie przepyszne...


Styl życia
Argentyńczycy uwielbiają spędzać czas w rodzinnym – co z reguły oznacza „w bardzo szerokim” – gronie. Wszystkie tak pięknie celebrowane tradycje dnia codziennego (wspólne picie yerba mate, wieczorne ucztowanie, wspólne wyjścia na happeningi, itd.) pięknie wkomponowują się w ten model pielęgnowania życia rodzinnego. Argentyńczycy pracują z reguły dwa razy dziennie – z przerwą na sjestę. Przez to można odnieść czasem wrażenie, że cały dzień Argentyńczyka jest czymś wypełniony. Myliłby się jednak ten, kto wyobraża sobie pędzącego i zestresowanego Argentyńczyka, który usiłuje zmieścić się w standardowym 15-godzinnym dniu. Nic z tych rzeczy. Ostatnią rzeczą, o jakiej pomyśli Argentyńczyk to pośpiech. Ceni swój czas. Pozostaje w zgodzie z wewnętrzną potrzebą spokoju i odseparowania się od pędzącego świata zewnętrznego. Bo skoro coś się obsunęło czasowo, oznacza to, że widocznie coś innego było ważniejsze i należy się z tym pogodzić. I koniec. Po co się z tego powodu denerwować. „Maniana!” A ileż dzięki takiej filozofii zaoszczędzonych nerwów.


Warte zobaczenia Będąc w El Calafate warto zobaczyć przede wszystkim:
Perito Moreno – pobliski lodowiec, największy spośród wciąż rozrastających się lodowców świata.
Wybrać się do nieodległego El Chalten – by podziwiać na własne oczy maestrię ścian Cerro Torre oraz Fitz Roy’a.

Opinie El Calafate

Fajny hostel w centrum El CalafateHotel polecany
Hosteria Austral, El Calafate, Argentyna
4.5
Słońca
... Hosteria Austral Fajny hostel w centrum El Calafate, czyste przestronne pokoje i miła obsługa ... niestety nie zawsze mówiąca po angielsku. Śniadania dość monotonne lecz smaczne. Dobry stosunek jakości ... do ceny. ... Czytaj dalej opinię
marzec 16
,
Marcin, Wiek 36-40, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 51 razy

Na uboczuHotel polecany
Hosteria y Apart Jardin de los Presentes, El Calafate, Argentyna
3.6
Słońca
... bardzo słabe. Hotel położony z 10 minut na piechotę od głównej ulicy El calafate, na uboczu. ... Hosteria y Apart Jardin de los Presentes Pokój 4-osobowy dosyć duży, cichy, koce wymagały ... wywietrzenia, terakota na podłodze – pokój nie był przytulny, jak z PRL. W łazience popsuła się spłuczka, ale ... została sprawnie naprawiona. Śniadanie skromne. Pani w recepcji mało sympatyczna. Wi fi w pokoju ... Czytaj dalej opinię
listopad 15
,
Aleksandra, Wiek 36-40, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 55 razy

Miły hotel w dobrej cenieHotel polecany
Hosteria Austral, El Calafate, Argentyna
4.4
Słońca
... Hosteria Austral Miły hotel w dobrej cenie położony blisko centrum miasteczka El Calafate ... . Przestronne czyste pokoje i miła obsługa to atuty tego obiektu. Minusem jest mały wybór produktów na ... serwowanych na śniadanie. ... Czytaj dalej opinię
marzec 16
,
Grażyna, Wiek 61-65, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 56 razy

Od 2011 roku nic się tutaj nie zmieniłoHotel polecany Zdjęcia hotelu
Hotel Edenia Punta Soberana, El Calafate, Argentyna
4.7
Słońca
... styczniu 2011 kiedy to mieszkałem w nim 1 noc i po 2 nocach w centrum Calafate za większe pieniądze w ... . Edenia Punta Soberana to bardzo duży jak na Calafate obiekt de facto ulokowany poza miastem w bok ... obiektu wyklucza nocleg osób bez wynajętego samochodu. taksówki w Calafate są drogie tak więc ... (uwaga: w centrum Calafate parkowanie płatne!). Hotel jest b.duży, tak więc zwykle dysponuje wolnymi ... Czytaj dalej opinię
luty 16
,
Krzysztof, Wiek 41-45, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 57 razy

Fajne miejsce w El CalafateHotel polecany
Hotel Patagonia Rebelde, El Calafate, Argentyna
5.6
Słońca
... Hotel Patagonia Rebelde Hotel położony jest bardzo blisko centrum - 5/7 minut do głównej ulicy na ... piechotę. Urządzony jest w ciekawym stylu. Śniadania smaczne, ale mogłyby być bardziej urozmaicone ... . Obsługa jest naprawdę bardzo pomocna - rekomendacja wycieczek, zostawienie bagażu na kilka dni ... , generalnie wszystko co potrzeba zdecydowanie polecam ... Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Hubert, Wiek 31-35, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 65 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże El Calafate, wakacje El Calafate, urlop El Calafate ferie El Calafate, hotel El Calafate oraz wycieczki El Calafate. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index