Borj Cedria

Hotele: Borj Cedria, 7 obiektów noclegowych

Sortuj wg

Hotel Caribbean World Borj Cedria Club Borj Cedria
3.9
Słońca
Rekomendacja 67%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Caribbean World Sun Beach Borj Cedria
1.0
Słońca
Rekomendacja 0%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Medi Sea Borj Cedria
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Borj Cedria

Hotel Andalous Borj Cedria
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Borj Cedria

Club Lookea Beach Azur Borj Cedria
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel GOI - Silent Resort Borj Cedria
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

MediSea Hotel Solo Fun Club Borj Cedria
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Borj Cedria


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Borj Cedria to miasto-kurort położone na północno-zachodnim fragmencie półwyspu Al-Watan al-Kibli (tzw. Cap Bon). Z powodu swoich plaż jest jednym z głównych kurortów turystycznych regionu. To mała miejscowość wypoczynkowa, posiadająca dość dobre zaplecze hotelowe i gastronomiczne. Bliskość takich kurortów jak Tunis, czy Sidi Bou Said sprzyjają w komunikacji – turyści nie maja problemów z dotarciem do Borj Cedria. Poza tym jeśli wypoczywającym znudzi się słońce i plażowanie, wycieczka fakultatywna do wymienionych miast będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Nad krystalicznie czystym morzem można znaleźć kilka piaszczystych zatok pooddzielanych skałami zapewniającymi spokój i kameralność. Niedaleko rozciągają się ruiny starożytnej Kartaginy. Jeśli zaś chodzi o wizy... Polacy jadący z wycieczką zorganizowaną przez biuro podróży zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy. Wystarczy nam jedynie paszport ważny minimum 6 miesięcy. Co ważne – paszport musi być w przyzwoitym stanie i nie może budzić wątpliwości co do jego autentyczności. Odpada paszport zniszczony, pomazany, z nieczytelnym zdjęciem lub danymi osobowymi. Jeśli idzie o wybierających się do Tunezji na własną rękę, są oni zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.Klimat / Kiedy jechać?
Borj Cedria położone jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, Charakteryzuje się on ciepłymi i suchymi latami oraz łagodną zimą. Bardzo przyjemnie jest tu wiosną, kiedy jest już ciepło (i roślinność ma najpiękniejszą świeża zieloną barwę), a jeszcze nie rozpoczęła się fala letnich upałów.


Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Samo Borj Cedria jest ośrodkiem dosyć współczesnym. Samo w sobie nie stanowi atrakcji historycznej. Co innego okolica. Nieodległy Tunis to przecież starożytna osada fenicka. Od ok. VII w. p.n.e. znajdował się we władaniu Kartaginy. Podczas III wojny punickiej, został w roku 146 p.n.e. zniszczony przez wojska rzymskie. Następnie miejscowość odbudowano. Wiek VII to w Borj Cedria okres pod znakiem panowania Arabów. Tunis stał się stolicą kraju już w XII w. 4 wieki później dostało się pod panowanie Turków. Francuzi, których kultura jest tu widoczna i odczuwalna po dziś dzień, zajęli Borj Cedria w roku 1881. Współcześnie to żyjący i kolorowy ośrodek administracyjno-handlowy południowego wybrzeża Morza Śródziemnego. Z Borj Cedria bardzo blisko będziemy mieli także do Hammamet. To z kolei najstarsza miejscowość turystyczna w Tunezji. Niegdyś maleńka wioska. Dopiero po odzyskaniu niepodległości spod francuskiego jarzma (w 1950 r.) lokalne społeczności zaczęły inwestować w rozwój branży turystycznej. Choć punktem zwrotnym wcale nie był Tunezyjczyk, a... rumuński bogacz, który w latach 20. XX wieku
wybudował tutaj willę. Dziś ten czas uważa się za początek znaczącego rozwoju miejscowości. Obecnie kurort dysponuje setkami hoteli, wystawnych restauracji, nowoczesnych klubów.


Mentalność / Tradycja
Pamiętajmy, że znajdujemy się w kręgach kultury islamu. Zwiedzając okolice półwyspu Al-Watan al-Kibli, oglądając tutejsze meczety, należy pamiętać o okazywaniu szacunku zwiedzanym miejscom i osobom się w nim znajdującym. Niedopuszczalne jest zwiedzanie meczetu w stroju „plażowym”. Kobiety powinny zwrócić na to szczególną uwagę. W teorii kobiety winny być zakryte od stóp do głów, w praktyce wystarczy długa spódnica, bluzka z długimi rękawami i chusta na głowę. Mężczyznom wystarczą długie spodnie i podkoszulek.Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Port lotniczy Borj Cedria – Carthage (TUN) położony jest w północno-wschodniej części prowincji stolicy kraju. Lotnisko zalicza się do jednych z najruchliwszych w Tunezji. Do Borj Cedria dostaniemy się w ok. 45 minut. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu.


Transport publiczny
Gdy idzie o transport z lotniska do centrum Tunis, możemy skorzystać z usług regularnie jeżdżących autobusów.


Taksówki / Infrastruktura
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Wybierając taksówkę zwróćmy uwagę jakiego jest koloru. Oficjalne samochody korporacji taksówkarskich mają kolor żółty. Pozostałych raczej lepiej unikać. Drożej i niebezpieczniej.  Za transport spod lotniska do centrum Tunis nie powinniśmy zapłacić więcej niż 5-7 TND. Po godzinie 21:00 cena za przejazd rośnie o 50%.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
W połowie maja w pobliskiej stolicy kraju ma miejsce festiwal kultury śródziemnomorskiej. Również tamże w grudniu odbywa się słynny Festiwal Porcelany.


Specjalności kulinarne
Ulubioną przekąską Tunezyjczyków jest świeży chleb (lub pszenna bulka) skropiony oliwą i cytryną, który maczany jest w owej paście. Drugim filerem kuchni tunezyjskiej jest niewątpliwie kasza kuskus. Tradycyjnie kuskus przyrządza się na parze w specjalnym garnku (na dole gotuje się często mięsny gulasz), a serwuje się zazwyczaj w dużym glinianym naczyniu przypominającym nasza dużą salaterkę.


Styl życia
Nie ma co ukrywać. Znajdujemy się w europocentrycznej części Tunezji. Prawdziwie tunezyjską gościnność charakteryzuje zachowanie i mentalność mieszkańców z południa kraju. Jednak i w Borj Cedria zawsze pomogą nam, gdy będziemy w potrzebie.


Warte zobaczenia
Oprócz biernego wypoczynku na gorącej plaży Borj Cedria warto wybrać się pobliskich miast (Tunis, Hammamet), by zobaczyć m.in.:
Katedrę św. Wincentego (Tunis) – z cennymi organami i pięknymi freskami na suficie.
Liczne pałace (Tunis) -  w wśród nich najsłynniejsze: Dar al-Bej, Dar Husajn, Dar al-Monastiri, Dar Othman, Dar Ben Abd Allah.
Mauzoleum Sidi Ben Arus (Tunis).
Meczet Wielki (Tunis) - czyli tzw. meczet Oliwny (Djama Az-Zajituna).
Pałacowy zespół Bardo (Tunis) – współcześnie stanowiącej siedzibę Muzeum Narodowego.
Stare Miasto (Tunis) – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Szkoły koraniczne (Tunis) – czyli pochodzące z przełomu XVII i XVIII w. tzw. medresy.
Warowną kasbę (Tunis) – pochodzącą z IX w.
Cmentarz wojskowy – zlokalizowany w nieodległym Gammarth.
Cudowne miasteczko Sidi Bou Said - zapraszające na spacery uliczkami, wijącymi się wśród domków z niebieskimi balkonami ozdobionymi kwiatami.
La Marsa – słynną miejscowość wypoczynkową, a niegdyś siedziba władców Tunezji (bejów).
Stara Medyna oraz twierdza w  Hammamet - Medyna to mniej więcej tyle, co arabskie stare miasto. W przypadku Hammamet dojedziemy tutaj autobusem lub taksówką. Kurs z Hammamet Yasmine do Hammamet Medyna będzie kosztował ok. 5 dinarów (ok. 10 PLN).

Opinie Borj Cedria

Polecam!Hotel polecany
Hotel Caribbean World Borj Cedria Club, Borj Cedria, Tunis i okolice
4.8
Słońca
... Hotel Caribbean World Borj Cedria Club Duży obiekt, o bardzo zróżnicowanym standardzie. Dobrze jest ... przy przyjeździe zainwestować parę dolarów w recepcji przy kwaterunku i poprosić ładny pokój. Duży ... basen, dużo leżaków, plaża przy hotelu, strzeżona z dużą ilością leżaków. Bardzo daleko od lotniska ... , byliśmy ostatnimi gośćmi z całego busu rozwożącego wczasowiczów. Plaża zaraz przy hotelu, ale poza ... Czytaj dalej opinię
lipiec 16
,
Jakub, Wiek 19-25, para
Opinie czytano 78 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Borj Cedria, wakacje Borj Cedria, urlop Borj Cedria ferie Borj Cedria, hotel Borj Cedria oraz wycieczki Borj Cedria. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index