Ejlat

Hotele: Ejlat, 98 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Hotel Dan Panorama Ejlat
5.4
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Isrotel Riviera Ejlat
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Isrotel Yam Suf Ejlat
5.1
Słońca
Rekomendacja 67%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Royal Park Ejlat
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Sunset Zajazd Ejlat
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Dojazd własny
85 dni
Cena za osobę
 

Club Hotel Ejlat
5.2
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Ejlat

Motel Tsabar Ejlat
5.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Ejlat

Hotel Vista Ejlat
4.9
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Ejlat

Guest House Villa Custo Ejlat
4.9
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Isrotel Royal Beach Ejlat
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Ejlat


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Klimat / Kiedy jechać?
Ejlat to miasto położone w południowej części pustyni Negew. Jej suchy klimat jest złagodzony jest przez wpływ ciepłego morza. Rejon ten charakteryzuje się największą ilością słonecznych dni w Izraelu. Zachmurzenie występuję tu właściwie tylko zimą. Letnie temperatury często przewyższają 40°C. Nie jest to więc dobry czas dla osób źle znoszących upały. Najbardziej optymalna temperatura na tym terenie panuje od grudnia do marca. Zimą temperatura powietrza dochodzi do 18 °C. Temperatury wody wahają się pomiędzy 20-26 °C.

Waluta
Walutą obowiązującą zarówno w mieście Ejlat, jak i całym Izraelu jest szekel izraelski. Wybierając się do Izraela warto zabrać ze sobą dolary lub euro, które można wymienić ma szekle w miejscowych kantorach.

Język
Językiem urzędowym jest hebrajski i arabski. Nie ma jednak problemu z porozumiewaniem się w języku angielski.

Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie sieci wynosi 220V. Jeżeli mamy zapewniony nocleg w obiekcie innym niż hotelowy warto zaopatrzyć się w przejściówki do wtyczek, które mogą nie pasować do lokalnych gniazdek. W hotelach nie powinno być tego typu problemów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Pierwotna osada o nazwie Eilat nad północnym krańcem Morza Czerwonego w miejscu obecnego miasta Akaba. Około VII tysiąclecia p.n.e. rozwinął się tutaj ośrodek handlowy z portem morskim. Ejlat stało się głównym partnerem handlowym egipskiego portu Elim. Eljat zamieszkiwali wówczas członkowie plemienia Refidim, czyli autochtonicznych mieszkańców Synaju. W latach 2670-2500 p.n.e. kontrolę nad miastem sprawowali egipscy władcy. Wzmianki o tej osadzie pojawiają się nawet w Biblii. Ówczesny Elat sąsiadował z miejscem postoju Izraelitów podczas ich wędrówki do Ziemi Obiecanej. Był podbity przez Króla Dawida i oraz zajęte przez Syryjczyków. Przez Ejlat wiodła "Droga Pielgrzyma", którą wędrowali Muzułmanie z Afryki przez Egipt do Mekki.
W roku 1916 podczas I wojny światowej cały region wraz z miastem Eljat znalazł się w rekach Brytyjczyków. 4 lata później obszar ten wszedł w skład tzw. Mandatu Palestyny.
10 marca 1949 roku Eljat podczas wojny o niepodległość został zajęty przez wojska izraelskie.
Współczesny Ejlat był początkowo wojskowym posterunek Sił Obronnych Izraela. Jednak szybko dostrzeżono zalety jego położenia. Zrozumiano jak dużą rolę może odgrywać port w Ejlacie dla gospodarki Izraela. To spowodowało, że do Eljatu zaczęli przybywać i osiedlać się pierwsi żydowscy osadnicy. Zaczęto tworzyć zakłady pracy, wybudowano port. Szybki rozwój został jednak zahamowany przez Egipcjan, którzy zaczęli kontrolować żeglugę morską w cieśninie Tirańskiej. W taki o to sposób Izrael stracił dostęp do towarów dostarczanych przez statki wpływające do portu w Eljacie, który od tej pory odgrywał rolę baza izraelskiej marynarki wojennej. Dopiero w roku 1956 udało się odblokować Cieśninę Tirańską dla żeglugi izraelskiej. Rok później nastąpiło oficjalne otwarcie portu, a w 1957 roku Eljat otrzymał prawa miejskie.
Dzięki oddanej do użytku w 1969 drodze łączącej Ejlat z miastem Szarm el-Szejk na Synaju większa liczba turystów mogła korzystać z uroków tego półwyspu. Większość z nich przybywało w ten region właśnie poprzez miasto Ejlat. To zapoczątkowało rozwój turystyki w tym regionie. W 1975 zaczęły odbywać się pierwsze loty czarterowe łączące Ejlat z Europą. Równocześnie rozpoczęła się rozbudowa infrastruktury turystycznej. Dzięki prowadzonemu procesowi pokojowemu w konflikcie izraelsko-egipskim udało się unormować sytuację na Synaju i stworzyć warunki normalnego rozwoju dla miasta Ejlat, które w 1985 ogłoszono strefą wolnego handlu. W 1994 podpisano traktat pokojowy izraelsko-jordański. Otwarte zostało również przejście graniczne z Jordanią. To wszystko przyczyniło się do rozwoju miasta Eljat jako miejscowości turystycznej, odwiedzanej przez turystów z całego świata.

Mentalność / Tradycja
Ejlat, jak z resztą cały Izraela to miejsce, gdzie na co dzień bieżąca polityka przeplata się z tradycją i historią. Niestety media często kreują błędny obraz tego miejsca. Dopiero będąc tam można się przekonać, że jego mieszkańcy to otwarty naród. Izrael to również kraj imigrantów, co sprawia, że społeczeństwo jest bardzo złożone i kolorowe. Każda z przybyły tu nacji wniosła do izraelskiej kultury własną religię, tradycję, kuchnię.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Obecnie nie ma większego problemu z dostaniem się do Eljatu droga powietrzną. W mieście znajduje się port lotniczy Ejlat. Oprócz tego w odległości 50 km na północny zachód znajduje się międzynarodowy port lotniczy Ovda. Przez centrum Ejlatu przebiega droga ekspresowa nr 90, która przy porcie lotniczym Ejlat krzyżuje się z drogą ekspresową nr 12.
Jeśli chodzi o wynajem samochodu na lotnisku czy hotelu nie ma najmniejszego problemu. Wiele firm transportowych oferuje usługi wynajmu aut. Samochód można zamówić wcześniej przed wyjazdem przez systemy rezerwacyjne on line, które można znaleźć na stronach internetowych tych firm.
Aby kierowca mógł wypożyczyć samochód musi mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne międzynarodowe prawo jazdy oraz kartę kredytową.
W Izraelu obowiązuje ruch prawostronny. Znaki są w trzech językach (hebrajskim, angielskim i arabskim).

Transport publiczny
Komunikacja miejska jest słabo rozwinięta. Najwygodniejszymi środkami transportu w mieście Ejlat są taksówki.

Taksówki / Infrastruktura
Taksówkę można zamówić telefonicznie albo zatrzymać na ulicy Opłata za przejazd po mieście jest naliczana według taksometru. Opłata za kurs poza miastem jest ustalona odgórnie przez Ministerstwo Transportu.
Taryfa początkowa w mieście to 9.10 ILS Przeciętnie koszt kursu to około 20 ILS.
Dodatkową opłatę trzeba ponieść za zamówienie taksówki przez telefon oraz bagaż. Jest to kolejno koszt : 3.5 ILS oraz za  2.9 ILS.
Taryfa nocna jest wyższa od 25% i zaczyna się o 21.01 a kończy o 5.29 nad ranem.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych co roku w Ejlacie jest sierpniowy Festiwal Jazzowy Morze Czerwone. Koncerty odbywają się na świeżym powietrzu, nad brzegiem Morza Czerwonego. Spotkać na nim można największe międzynarodowe gwiazdy muzyki jazz.
Miłośnicy muzyki poważnej mogą się wybrać na organizowany w styczniu Festiwal Muzyki Klasycznej. Podczas tego wydarzenia występuje wiele międzynarodowych muzyków i dyrygentów
W maju w ramach promocji Ejlatu na świecie w mieście tym organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Prezentowane są tu filmy międzynarodowej klasy. Tutaj również mają szansę zadebiutować początkujący filmowcy.
Ejlat jest popularnym miejscem organizowania konferencji międzynarodowych. W tym celu wybudowano tutaj międzynarodowe centrum konferencyjne. Również wiele hoteli posiada własne ośrodki konferencyjne.

Specjalności kulinarne
Kuchnia izraelska jest bardzo zróżnicowana. Dominują w niej potrawy arabskie, środkowowschodnie i śródziemnomorskie. Arabskie akcenty widoczne w izraelskich daniach to chleb pita, siekane mięso zawijane w cienkie rurki (tzw. marokańskie cygara), kurczak pieczony z migdałami i przyprawami (mussachan). Kosztując izraelskiej kuchni da się zauważyć w niej wpływ tureckich imigrantów. Daniem, które przyjęło się wśród mieszkańców Izraela jest tahini. Ta turecka pasta przyrządzana jest z sezamu oliwy i czosnku, nierzadko z dodatkiem natki pietruszki. Charakterystycznym śródziemnomorskim deserem podawanym w izraelskich domach i restauracjach jest baklava- cienkie plastry ciasta przekładane masą orzechowo - migdałową i nasączonych miodem.

Warte zobaczenia
W Ejlacie zlokalizowanych jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Punktem, które na pewno należy zwiedzić będąc w tym mieście jest Podwodne Obserwatorium i Park Morski. Odwiedzający ten niezwykły park mają możliwość poznać i podziwiać bogactwo rafy koralowej na głębokości 6 m. Na powierzchni zlokalizowane jest oceanarium Wybudowane tu baseny posiadają panoramiczne okna, przez które można obserwować rekiny, płaszczki, żółwie morskie. Dodatkowo można wybrać się na wycieczkę miniaturową łodzią podwodną. W Ejlacie znajdą coś dla siebie również miłośnicy astronomii. Mogą oni wybrać się do obserwatorium i tam podziwiać izraelskie niebo.
Od 2006 roku do atrakcji turystycznych oferowanych przez Ejlat dołączył park tematyczny Miasto Królów. Centralnym punktem tego pięknego, rozpościerającego się na powierzchni ponad 3,7 tys. m² jest wybudowany to 3 piętrowy pałac. W każdej z jego sal można obejrzeć inną ekspozycję. Każda z nich nosi inną nazwę: Podróż do Przeszłości, Jaskinia Złudzeń i Mądrości, Jaskinia Biblijna oraz Zjeżdżalnia Króla Salomona.
Ejlat daje wiele możliwości osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Około 27 km na północ od miasta znajduje się Park Narodowy Doliny Timna. Na tym pustynnym obszarze panują doskonałe warunki do podróżowania na wielbłądach, jeepami, pieszych wycieczek. Na terenie parku znajduje się jezioro zaporowe. Wokół niego powstał doskonale wyposażony teren rekreacyjny. Oprócz walorów stworzonych przez człowieka odwiedzający Par Narodowy Doliny Timna mają okazję obserwować unikalną faunę tego miejsca z gepardami, hienami i gazelami na czele.

Opinie Ejlat

Bez większych luksusów ale dobry na krótki pobytHotel polecany
Guest House Villa Custo, Ejlat, Mechoz haDarom / Südbezirk
4.8
Słońca
Hotel w przyzwoitym stanie. Bez większych luksusów ale w porządku na krótki pobyt. Pokój i jego wyposażenie zgodnie z oczekiwaniami. Pomocna obsługa hotelowa. Obsługa dba o to aby pobyt upłynął w spokoju i bez niespodzianek. Blisko sklepy, bary oraz restauracje. Ogólnie polecam. Czytaj dalej opinię
grudzień 16
,
Tomasz, Wiek 36-40, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 69 razy

Dobry hotel w centrum EilatHotel polecany
Club Hotel, Ejlat, Mechoz haDarom / Südbezirk
5.1
Słońca
Hotel doskonale położony w centrum miasta. 200 metrów do pięknej miejskiej plaży chyba najładniejszej w Eilat. W pobliżu centrum handlowe oraz pełno sklepów i fast food -ów. Hotel posiada swój duży podziemny parking, który dla gości hotelowych jest bezpłatny. Hotel jest ogromny więc zameldowanie oraz dostęp do recepcji jest utrudniony. Jest pełno wind oraz sklepiki restauracja i kompleks basenów dookoła hotelu. W tym jeden podgrzewany basen oraz dwa zewnętrzne jacuzzi. Jest też centrum s... Czytaj dalej opinię
styczeń 17
,
Wojciech, Wiek 41-45, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 47 razy

Dobry nocleg za przyzwoitą cenęHotel polecany
Motel Tsabar, Ejlat, Mechoz haDarom / Südbezirk
5.0
Słońca
Motel Tsabar to jedna z budżetowych opcji w Ejlacie. Obiekt jest dobrze utrzymany, oferuje proste pokoje bez fajerwerków. Ale jest czysto i porządnie. Mają malutki przydomowy basen, co trochę rekompensuje dużą odległość od plaży. Motel położony blisko dworca autobusowego, co ułatwia dojazd z lotniska, zakupy itp. Czytaj dalej opinię
marzec 17
,
Mirosław, Wiek 46-50, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 75 razy

Domki w ogrodzie wśród zieleniHotel polecany
Sunset Zajazd, Ejlat, Mechoz haDarom / Südbezirk
5.7
Słońca
Pokoje położone są w domkach w ogrodzie wśród zieleni, w odległości krótkiego spaceru od głównego dworca autobusowego, spaceru i lotniska. Blisko sklepy i restauracje, a także piekarnia ze świeżym pieczywem. Personel bardzo miły i pomocny, położenie domków w ogrodzie wśród zieleni rewelacyjne. W pokojach niemalże sterylnie czysto, wyposażenie nowe, lodówka w pokoju. Czytaj dalej opinię
kwiecień 16
,
Wojciech, Wiek 31-35, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 14 razy

Bardzo dobry hotelHotel polecany
Astral Marina Hotel , Ejlat, Mechoz haDarom / Südbezirk
4.8
Słońca
Duży hotel, bardzo dobra lokalizacja, blisko do morza, blisko restauracje i bary, w centrum miasta, pokój mały, pokój czysty, czysta, ale stara łazienka, ogólnie czysto, jedzenie dobre, basen, obsługa miła i pomocna, dobre wifi, parking bezpłatny. Polecam Czytaj dalej opinię
grudzień 16
,
Anna, Wiek 31-35, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 2 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Ejlat, wakacje Ejlat, urlop Ejlat ferie Ejlat, hotel Ejlat oraz wycieczki Ejlat. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index