Aghir

Hotele: Aghir, 10 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Hotel Club Palm Azur Aghir
4.7
Słońca
Rekomendacja 85%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel El Mouradi Djerba Menzel Aghir
4.2
Słońca
Rekomendacja 62%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Djerba Castille Aghir
4.1
Słońca
Rekomendacja 60%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Homère Djerba Aghir
4.1
Słońca
Rekomendacja 75%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Seabel Aladin Djerba Aghir
3.8
Słońca
Rekomendacja 50%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Yadis Imperial Beach & Spa Resort Aghir
0 Opinie o hotelu
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hari Club Beach Resort Aghir
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Laico Djerba Aghir
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Caribbean World Palma (zamknięty) Aghir
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Minotel Djerba Resort Aghir
 
 
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Aghir


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Aghir to typowo wakacyjna miejscowość położona w południowo-wschodniej części Tunezji – na wyspie Djerba. Z jednej strony Aghir oblewają wody Morza Śródziemnego. Z drugiej, w niewielkiej odległości znajduje się Zatoka Boughrara. Do słynnego libijskiego Trypolis Aghir dzieli ok. 250 km wzdłuż wybrzeża kierując się na południowy wschód. Jako standardowe nowoczesne miejsce wypoczynkowe, Aghir pełne jest wakacyjnych rozrywek i komfortowych hotelowych kompleksów ze dość dobrą infrastrukturą turystyczną. Przybywających do Aghir czeka wypoczynek w iście tunezyjskim stylu. A zatem: słoneczne plaże, wybrzeże obmywane wodami Morza Śródziemnego, relaksujące kąpiele słoneczne, wodne szaleństwa w okolicznych aquaparkach, nurkowanie, windsurfing, kajaki. Amatorzy czynnego wypoczynku nie będą się w Aghir nudzić.

Najbliższe lotnisko znajduje się pod pobliską miejscowością Djerba. Od portu lotniczego Djerb-Melita Aghir dzieli nie więcej jak 25 km w linii prostej. To średniego rozmiaru lotnisko. Jeśli zaś chodzi o wizy... Polacy jadący z wycieczką zorganizowaną przez biuro podróży zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy. Wystarczy nam jedynie paszport ważny minimum 6 miesięcy. Co ważne – paszport musi być w przyzwoitym stanie i nie może budzić wątpliwości co do jego autentyczności. Odpada paszport zniszczony, pomazany, z nieczytelnym zdjęciem lub danymi osobowymi. Jeśli idzie o wybierających się do Tunezji na własną rękę, są oni zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.
 


Klimat / Kiedy jechać?
Aghir położone jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, Charakteryzuje się on ciepłymi i suchymi latami oraz łagodną zimą. Bardzo przyjemnie jest tu wiosną, kiedy jest już ciepło (i roślinność ma najpiękniejszą świeża zieloną barwę), a jeszcze nie rozpoczęła się fala letnich upałów.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Aghir to typowa miejscowość turystyczna, która lata hossy zaczęła przeżywać dopiero pod koniec XX wieku. Okolica pozbawiona jest jakichś interesujących śladów świadczących o istnieniu w tym miejscu osady fenickiej. Podobnie, jak całe tunezyjskie wybrzeże, tak i to miejsce znajdowało się w VII wieku pod panowaniem Arabów. 4 wieki później dostało się pod panowanie Turków. Francuzi, których kultura jest tu widoczna i odczuwalna po dziś dzień, zajęli wybrzeże w roku 1881. Współcześnie to żyjący z głównie z obcokrajowców kolorowy ośrodek turystyczno-rekreacyjny południowego wybrzeża Morza Śródziemnego.
 
Mentalność / Tradycja
Pamiętajmy, że znajdujemy się w kręgach kultury islamu. O ile więc nie opuszczamy plaży, możemy zachować względną swobodę w ubiorze i zachowaniu. Jednak zwiedzając pobliskiej meczety (choćby w nieodległym Trypolis – już w Libii) należy pamiętać o okazywaniu szacunku zwiedzanym miejscom i osobom się w nim znajdującym. Niedopuszczalne jest zwiedzanie meczetu w stroju „plażowym”. Kobiety powinny zwrócić na to szczególną uwagę. W teorii kobiety winny być zakryte od stóp do głów, w praktyce wystarczy długa spódnica, bluzka z długimi rękawami i chusta na głowę. Mężczyznom wystarczą długie spodnie i podkoszulek.

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Port lotniczy Djerba – Melita (DJE) położony jest w północno-zachodniej części wyspy. Do miasta Djerba dzieli je ok. 10 km. Lotnisko charakteryzuje się średnim ruchem turystycznym. Do Aghir dostaniemy się w ok. 30 minut. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. W hali przylotów znajdują się przedstawicielstwa następujących firm: Argus, Europcar, Sixt, Holiday Autos.
 
Transport publiczny
Gdy idzie o transport z lotniska do centrum miasta Djerba, możemy skorzystać z usług regularnie jeżdżących autobusów. Do samego Aghir zaś dostaniemy się lokalnymi busikami.
 
Taksówki / Infrastruktura
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Wybierając taksówkę zwróćmy uwagę jakiego jest koloru. Oficjalne samochody korporacji taksówkarskich mają kolor żółty. Pozostałych raczej lepiej unikać. Drożej i niebezpieczniej. Po godzinie 21:00 cena za przejazd rośnie o 50%.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Będąc w nieodległej Djerbie, warto wstąpić na słynny rybi targ w Houmt Souk. Mnogość ryb, tłum kupujących i krzyki sprzedawców tworzą całkiem barwny spektakl.
 
Specjalności kulinarne
Ulubioną przekąską Tunezyjczyków jest świeży chleb (lub pszenna bulka) skropiony oliwą i cytryną, który maczany jest w owej paście. Drugim filerem kuchni tunezyjskiej jest niewątpliwie kasza kuskus. Tradycyjnie kuskus przyrządza się na parze w specjalnym garnku (na dole gotuje się często mięsny gulasz), a serwuje się zazwyczaj w dużym glinianym naczyniu przypominającym nasza dużą salaterkę. Słynnym tunezyjskim dodatkiem do potraw jest pikantny sos "harissa" – wytwarzany z papryki i czosnku z dodatkiem oliwy. Będąc na wybrzeżu warto skosztować lokalnego specjału, jakim jest ośmiornica.

Warte zobaczenia
Będąc w Aghir warto zobaczyć m.in.:
Sidi Mahres – najsłynniejszą, ale i najbardziej obleganą plażę okolicy.
Synagogę El Ghriba – jeden z zabytków nieodległego miasta Djerba.
Krajobrazy rodem z Gwiezdnych Wojen – który to zresztą film był kręcony właśnie tutaj.

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Aghir, wakacje Aghir, urlop Aghir ferie Aghir, hotel Aghir oraz wycieczki Aghir. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index