Londyn

Hotele: Londyn, 1927 obiektów noclegowych

popularności ceny
Sortuj wg

Motel One London-Tower Hill Londyn
5.4
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

DoubleTree by Hilton Hotel London - Tower of London Londyn
5.3
Słońca
Rekomendacja 96%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hapimag Resort London Londyn
5.3
Słońca
Rekomendacja 91%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hilton London Tower Bridge Londyn
5.6
Słońca
Rekomendacja 97%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Andaz Londyn
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.
Londyn

K+K Hotel George Londyn
5.2
Słońca
Rekomendacja 94%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel Ibis London City Londyn
5.0
Słońca
Rekomendacja 99%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Ibis Hotel London Blackfriars Londyn
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Hotel H10 London Waterloo Londyn
5.1
Słońca
Rekomendacja 94%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Novotel London Blackfriars Londyn
5.3
Słońca
Rekomendacja 100%
Niestety hotelu nie ma obecnie w naszej ofercie online.

Nie znaleziono pasujących wyników. Usuń wszystkie wybrane kryteria

Informacje i porady praktyczne - Londyn


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym nas do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem musimy jedynie upewnić się, czy posiadany przez nas dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

 
Klimat / Kiedy jechać?
W Londynie panuje klimat umiarkowany wybitnie morski, miasto znajduje się pod wpływem ciepłego Prądu Zatokowego. Podstawowym tego skutkiem jest większa ilość opadów atmosferycznych w skali roku niż w pozostałej części Anglii. Z tegopowodu Londyn jest bardzo znany ze swojej deszczowej pogody i wysokiej wilgotności. Najcieplejszym miesiącem w Londynie jest lipiec, zaś najzimniejszym – styczeń.

Jeśli chodzi o najlepszy czas na zorganizowanie wycieczki, polecamy miesiące letnie, choć nie gwarantuje nam to nadal ładnej, słonecznej pogody. Londyn jednak posiada tak szeroki wachlarz kulturalny i na pewno nie będziemy się tam nudzić w żadną pogodę!

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje

Londyn jest stolicą Anglii od XII wieku – przeniesiono ją z Winchesteru po zbudowaniu Pałacu Westminsterskiego i uczynieniu tegoż pałacu siedzibą Dworu królewskiego.

W XVIII wieku Londyn stał się największym miastem Europy, prześcigając dotychczasowego lidera - Paryż.

Kolejna ważna data w historii Londynu to rok 1908, kiedy to odbyły się tutaj Letnie Igrzyska Olimpijskie, jedne z pierwszych nowożytnych igrzysk na świecie. W 2012 roku historia się powtórzyła :D

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Londyn jest największym międzynarodowym węzłem komunikacji lotniczej. Miasto posiada 5 lotnisk, z których największym jest Londyn-Heathrow obsługujący około 65 milionów pasażerów rocznie. Następnie mamy lotnisko Gatwick (30 mln pasażerów), Stansted (23 mln ), Luton (10 mln) oraz Londyn-City (3 mln).

 

Transport publiczny
Londyn jest wielkim węzłem komunikacji drogowej, która stoi tutaj na najwyższym poziomie! Podobnie ma się transport kolejowy – w mieście znajduje się 10 dużych dworców kolejowych. Jednakże pomimo uruchomienia bezpośredniego połączenia do Paryża i Brukseli w 1994 roku przez tunel pod kanałem La Manche, znaczenie komunikacji kolejowej ciągle spada, co tłumaczy się wysokimi cenami biletów.

Po Londynie najłatwiej i najwygodniej poruszać się metrem, które może pochwalić się najdłuższą historią na świecie. Londyńskie metro liczy prawie 400 km (w tym 171 km pod ziemią), z liczbą 268 stacji. Świetnie funkcjonuje również szybka kolej podmiejska, nie ma również większych problemów z dostaniem się na drugi brzeg Tamizy – jej brzegi spięte są 28 mostami drogowymi i kolejowymi oraz trzema tunelami pod jej korytem.

Warto przypomnieć, że w Londynie obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązkowe jest zapinanie pasów bezpieczeństwa na przednich i tylnych siedzeniach. Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu jest zabroniona.

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Warte zobaczenia

Londyn oferuje nam niesamowitą ilość atrakcji turystycznych. Oto niektóre z nich:

- London Eye, czyli Londyńskie Oko, to jedna z najpopularniejszych atrakcji Londynu i największe na świecie koło obserwacyjne, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Znajduje się naprzeciwko Brytyjskiego Parlamentu, na południowym brzegu Tamizy, po drugiej stronie Westminster Bridge. Budowla zaprojektowana przez Davida Marksa i Julię Barfield, została uroczyście otwarta przez Tonego Blaira w ostatnią sylwestrową noc ubiegłego tysiąclecia. London Eye ma 135 metrów wysokości i waży około 330 ton. Swym wygładem przypomina ogromne koło rowerowe, składa się z 32 kapsuł mieszczących po 25 osób każda. Porusza się ono bardzo powoli - około 0,8 km/h tak, żeby pasażerowie mogli wsiadać i wysiadać bez jego zatrzymywania. Pełny obrót koła trwa około 35 minut.

- Tower of London (oficjalna nazwa brzmi „Her Majesty's Palace and Fortress” - „Pałaci Twierdza Jej Królewskiej Mości”), to jedna z największych atrakcji Londynu mieszcząca się na północnym brzegu Tamizy. Przez wiele wieków była to siedziba i twierdza angielskich monarchów, a także więzienie. Główną i najstarszą zarazem częścią twierdzy jest White Tower (Biała Wieża), w której mieści się królewski arsenał broni, zbroje oraz inne militaria. Na uwagę zasługuje również skarbiec – Jewel House, w którym znajduje się imponująca kolekcja królewskich klejnotów, insygnia koronacyjne: pierścień, jabłko i berło z największym na świecie 530 karatowym brylantem – Cullianem I oraz korona królewska z drugim największym na świecie brylantem – Cullianem II.

- Most Tower Bridge – kolejny symbol Londynu, znajduje się w pobliżu Tower of London i stąd pochodzi jego nazwa. Zaprojektowany przez Horace Jonesa na początku lat 90-tych XIX wieku, składa się z dwóch przęseł i dwóch wież. Każde przęsło waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. W wieżach mostu znajduje się muzeum jego historii, a z górnego pomostu, otwarte godla turystów roztacza się piękny widok na rzekę Tamizę. Most został wykonany w wiktoriańskim stylu z kamienia i stali. Symbolizuje niegdyś potężnebrytyjskie imperium i ruchliwą Tamizę. Jego szerokość wynosi 60 metrów, wysokość przypodniesionych przęsłach wynosi 40 metrów. Z pośród 29 na Tamizie, Tower Bridge jes tjedynym ruchomym mostem.

-bBig Ben to nazwa 14 tonowego dzwonu umieszczonego na szczycie 96 metrowej wieży, będącego jednym z najbardziej znanych symboli Wielkiej Brytanii. Nazwa ta początkowo odnosiła się jedynie do dzwonu, mieszczącego się w Wieży św. Szczepana, zwanej również „The Clock Tower”. Obecnie nazwa ta używana jest również w odniesieniu do zegara, a także samej wieży. Big Ben wchodzi w skład gmachu parlamentu brytyjskiego. Big Ben został zaprojektowany przez dwóch architektów: Charlesa Barry i i Augustyna Pugina. Jego nazwa pochodzi od imienia Sir Benjamina Halla, który był głównym komisarzem robót w 1858 roku, po tym jak dwa lata wcześniej pierwszy dzwon był za ciężki i spadając z wieży rozpadł się. Z pozostałych części odlano drugi dzwon w Whitechapel i w 1858 roku ponownie zawieszono.

- Katedra św. Pawła to trzecia co do wielkości katedrana świecie. Pełni ona funkcję duchowego ośrodka i jest siedzibą biskupa londyńskiego. Powstała na gruzach rzymskiej świątyni, wznoszenie jej trwało 35 lat. Najbardziej charakterystyczna dla tej budowli jest piękna kopuła ośrednicy 50 metrów.

- Muzeum Madame Tussaud to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Londynu, mieszcząca się na Merylebone Road, niedaleko stacji Baker Street. Jest to muzeum figur woskowych, które założyła Marie Tussaud w 1802 roku. Obecnie prezentuje kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających sławne osobistości, celebrytów oraz znanych wojskowych i polityków. Wśród nich znajdują się m.in. Marylin Monroe, Elvis Presley, David Beckham, Dalajlama, czy Lech Wałęsa. Woskowe postacie są wykonane z niesamowitą starannością i sprawiają, że postacie wyglądają niemalże jak żywe.

- City Hall to ratusz, czyli siedziba władz Londynu (Greater London Authority) oraz burmistrza tego miasta. Znajduje się na południowym brzegu Tamizy, niedaleko Tower Bridge. Budynek został zaprojektowany przez Sir Normana Fostera, oficjalnie otwarty w lipcu 2002 roku. Jego konstrukcja była częścią programu ”Więcej Londynu” ("More London"), którego celem jest odnowienie południowego brzegu Tamizy, obszaru pomiędzy Tower Bridge a London Bridge, i budowa tam przyjaznych środowisku biurowców i centrów handlowych.
Budynek City Hall jest na pewno ciekawy architektonicznie i przyciąga oko każdego. Ma bowiem niezwykły kształt, który często porównywany jest z niekształtnym jajkiem lub kaskiem motocyklowym. Budynek został tak zaprojektowany, aby stać się kolejnym, niepowtarzalnym symbolem Londynu, a także chce jak najlepiej wykorzystywać naturalne światło. Dodatkowo fasada, całkowicie pokryta szkłem, zapewnia maksymalne wykorzystanie światła dostarczanego przez słońce oraz maksymalizację powierzchni paneli fotowoltaicznych, dzięki którym możliwe jest zasilanie budynku energią odnawialną.

Relacje z podróży Londyn

Londyn od zawsze był moim ukochanym celem podróży i kiedy w liceum udało mi się pojechać na zorganizowaną w... czytaj dalej
Fanów Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona nie może zabraknąć przy Baker Street, ulicy na której wg A.C Doyl... czytaj dalej
Mówi się, że angielska kuchnia nie należy do najsmaczniejszych. No cóż, biorąc pod uwagę pieczywo, kiełbask... czytaj dalej
Przezyłem fantastyczny czas w Londynie. Byłem tam po raz pierwszy. Mieszkałem w luksusowym hotelu, co wiecz... czytaj dalej

Opinie Londyn

Tani hotel, bez szałuHotel polecany
Queens Hotel Crystal Palace, Londyn, Londyn i okolice
3.9
Słońca
... , żeby tanio zwiedzić Londyn. ... Queens Hotel Crystal Palace Obsługa na recepcji niemiła, niezainteresowana klientem. W pokoju ... średnio czysto. Codziennie trzeba iść zakodować kartę. Pracownicy hotelu wchodzą do zamieszkanego pokoju ... bez pukania - tłumacząc się, że pokój powinien być pusty, zero przeprosin po okazaniu papierów, że ... pokój okupujemy legalnie. Blisko do stacji overground i sporo sklepów w okolicy. Dobra opcja ... Czytaj dalej opinię
październik 15
,
Paweł, Wiek 26-30, para
Opinie czytano 16 razy

Świetny i tani jak na LondynHotel polecany
Hotel Novotel London Waterloo, Londyn, Londyn i okolice
5.8
Słońca
... Hotel Novotel London Waterloo Hotel położony w doskonałej lokalizacji. Niedaleko stacji metra, nad ... Tamizą, bardzo blisko głównych atrakcji, do których można dotrzeć spacerem. Miła i szybka obsługa w ... recepcji. Pokój przestronny. Do tego bardzo dobra cena jak na 4* w tej lokalizacji - płaciłam ... mniej niż 100 funtów. Śniadanie w porządku. Na pewno zatrzymam się tam po raz kolejny. ... Czytaj dalej opinię
grudzień 15
,
Magdalena, Wiek 36-40, samemu
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 14 razy

Dobre miejsce dla młodzieżyHotel polecany
Hostel The Generator, Londyn, Londyn i okolice
5.5
Słońca
... korytarzu, lecz praktycznie przez cały pobyt bez kolejki. Pokój mały, ale cena jak na Londyn atrakcyjna. Na ... Hostel The Generator Do hotelu wybraliśmy się w dwie pary (1 pokój 4-osobowy). Łazienka na ... parterze na przeciwko recepcji znajduje się bar, gdzie można miło spędzić czas i napić się dobrego ... angielskiego piwa. ... Czytaj dalej opinię
wrzesień 16
,
Filip, Wiek 19-25, przyjaciele
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 8 razy

Londyn na dłuższy weekendHotel polecany
Hotel Novotel London City South, Londyn, Londyn i okolice
5.2
Słońca
... . , klimatyzacja działa bez zarzutu . Londyn jest miastem, które można zwiedzać w każdym miesiącu roku ... Hotel Novotel London City South Zaletą tego hotelu jest jego położenie w centrum Londynu blisko ... Borough Market oraz stacji metra London Bridge. Borough Market przyciąga łasuchów swoimi przysmakami z ... całego świata a pobliska stacja metra pozwala na wygodne zwiedzanie tego wspaniałego miasta. Okolica ... Czytaj dalej opinię
maj 17
,
Bogdan, Wiek 56-60, wczasy rodzinne
Opinie czytano 16 razy

Stylotel - LondynHotel polecany
Hotel Stylotel, Londyn, Londyn i okolice
5.2
Słońca
... Hotel Stylotel W pokoju slychac uciazliwy halas z drogi. Widok mielismy niestety na sciane ... sasiedniego budynku. W poblizu znajduja sie przystanki metra oraz autobusowe co bardzo ulatwia zwiedzania ... miasta. Personel pomocny i uprzejmy. Niezaleznie od pory dnia mozna skorzystac z bezplatnej kawy lub ... herbaty w recepcji. W pokoju czysto. Pokoj i lazienka dosc ciasne. ... Czytaj dalej opinię
kwiecień 16
,
Mariusz, Wiek 41-45, para
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu
Opinie czytano 1 razy


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Polecamy podróże Londyn, wakacje Londyn, urlop Londyn ferie Londyn, hotel Londyn oraz wycieczki Londyn. Najświeższe informacje i najlepsze hotele oraz ich oceny, a wszystko po to, aby Wasz urlop był piękny i niezapomniany

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
City index