Barbados

Wycieczki Barbados - Last Minute Barbados - Wczasy Barbados

Barbados Mapa
Holetown
Holetown
Oistins
Oistins
Bridgetown
Bridgetown
Speightstown
Speightstown
Barbados
Barbados

Barbados - wszystkie regiony:

Popularne hotele - Barbados

5.0
Słońca
Rekomendacja: 92%
Dojazd własny
1 dzień

4.9
Słońca
Rekomendacja: 89%
Dojazd własny
1 dzień

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień

4.3
Słońca
Rekomendacja: 86%
Dojazd własny
1 dzień


5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień

5.3
Słońca
Rekomendacja: 67%
Dojazd własny
1 dzień

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień


4.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień

Ulubione miejscowości - Barbados

Informacje i porady praktyczne - Barbados


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Na granicy / wiza
Nie potrzebujemy wizy odwiedzając Barbados w celach turystycznych i na okres nie dłuższy niż 90 dni. Wizy przy pobytach innego typu to koszt około 30$. Jedyne, czego będą od nas wymagać na granicy to ważny paszport oraz bilet powrotny.
 
Czeka nas kontrola fitosanitarna wwożonych towarów (żywność, rośliny, nasiona, owoce). Wwóz narkotyków oraz wydawnictw pornograficznych oczywiście jest zakazany. Nie ma obowiązku meldunkowego na Barbados.


Szczepienia
Obowiązują nas szczepienia przeciw żółtej febrze, ale tylko w wypadku, jeżeli jedziemy z Afryki lub Ameryki Południowej. Warto zaszczepić się przeciw żółtaczce i durowi brzusznemu oraz tężcowi. Aby uniknąć problemów zdrowotnych nie należy spożywać nieprzetworzonej żywności.

Można korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w szpitalach publicznych. Ubezpieczenia honorowane są tylko, jeżeli ubezpieczyciel ma przedstawicielstwo na Barbados. Czasami, nawet pomimo wykupionego ubezpieczenia, lekarz może zażądać zapłaty w gotówce.


Klimat / Kiedy jechać?
Wyspa jest pod wpływem klimatu podrównikowego wilgotnego. Wiąże się z tym występowanie pory deszczowej (maj – grudzień) oraz suchej (grudzień – maj). Jednak nawet pora deszczowa nie jest wyjątkowo uciążliwa, zdarzają się chwile słoneczne. Cały rok temperatura waha się między 25 a 28 st. C.

Najwięcej turystów pojawia się tu w okresie karnawałowym, może więc warto przyjechać nieco później, w kwietniu, żeby skorzystać z uroków tańszego i spokojniejszego pobytu:)


Waluta
Walutą zaś dolar Barbadosu (BBD).


Język
Językiem urzędowym na Barbados jest angielski.


Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie w gniazdkach to 230V, obowiązują trzypinowe wtyczki brytyjskie. Czyli potrzebna nam będzie przejściówka:)
Zasięg telefonów komórkowych jest praktycznie wszędzie, nawet w środku lasu równikowego.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Pierwszą ludnością na Barbadosie byli Indianie – Awarakowie.
 
Przełomowym wydarzeniem w ich spokojnym, ustabilizowanym życiu było pojawienie się w połowie XVI wieku Portugalczyków, którzy jednak nie skolonizowali tych terenów. Dopiero w 1627 roku Barbadosem zaczęli rządzić Anglicy, potem dołączyli się też Holendrzy, którzy przywieźli tu z Brazylii trzcinę cukrową. Ze względu na te uprawy, Barbados stał się istotną kolonią brytyjską. Nastąpił rozkwit wyspy, sprowadzano tu wielu niewolników z Afryki, których potomkowie do tej pory dominują na wyspie.
Po zniesieniu niewolnictwa kolonia zaczęła upadać, nasiliły się ruchy rewolucyjne. Barbados jest niepodległy od 1966 roku. Do tej pory należy do brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

 
Mentalność / Tradycja
Mieszkańcy Barbadosu słyną ze swojej grzeczności i uprzejmego zachowania. Najprawdopodobniej duże znaczenie mają tu wpływy kultury brytyjskiej, jak również fakt, że jest to bardzo gęsto zaludniona wyspa. Skoro nie da się uniknąć ludzi, należy unikać konfliktów z nimi, żeby się wszystkim lepiej żyło;)
 
Barbados ma swoją własną tradycję muzyczną – tuk. Jest to muzyka grana przez zespół na takich instrumentach jak flet, bęben, trójkąt oraz charakterystyczna piszczałka z sześcioma otworami palcowymi. Oprócz tuk popularne na Barbadosie jest reggae i calypso.
 

Religia
Większość mieszkańców Barbadosu wyznaje protestantyzm (głównie anglikanie i zielonoświątkowcy). Pozostałe istotne religie to katolicyzm, hinduizm i islam.

Transport

Dla Barbados nie istnieje jeszcze żaden wpis. Podziel się z innymi urlopowiczami informacjami, które posiadasz na temat tego kraju i zabaw się w przewodnika!

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Barbados to mała wysepka, jednak bardzo różnorodna i bogata w kulturalne atrakcje. Niemalże w każdym tygodniu można trafić na jakiś festiwal lub inne ciekawe wydarzenie, w którym warto uczestniczyć. Większość z nich odnosi się do historii kraju lub na swój sposób kultywuje kulturę Barbadosu. Poniżej krótka lista tego, czego możemy się spodziewać, kierując się na tą przeuroczą wyspę:
 

w kwietniu w Congaline Village warto zahaczyć o festiwal z lokalną muzyką oraz prezentacjami wyrobów miejscowego przemysłu
28.04 – Dzień Bohaterów Narodowych

Największym wydarzeniem kulturalnym na Barbados jest festiwal Crop Over, który tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia miał być uroczystym zakończeniem zbiorów trzciny cukrowej. Parady, konkursy, stragany i wybory Króla i Królowej Zbiorów są świetną okazją do zabawy

30.11 – rocznica odzyskania niepodległości przez Barbados


Specjalności kulinarne
Barbados, z racji tego że jest wyspą, obfituje w ryby i owoce morza. Klimat sprzyja również uprawom wielu gatunków warzyw i owoców. Składników tych więc na pewno nie zabraknie w barbadoskiej kuchni. Bardzo częstym dodatkiem jest również kokos i figi, ponieważ palmy kokosowe i figowce to wyjątkowo popularne drzewa na wyspie. Warto więc wykorzystać to bogactwo i cieszyć się lokalną kuchnią, nawet jeśli kuszą nas europejskie nazwy potraw w hotelowych restauracjach. Po powrocie nieszybko będzie nam dane spróbować krewetek z grilla podsmażanych z wiórkami kokosu...
 

Warte zobaczenia
Barbados jest małą wysepką, nastawioną na turystów, dzięki czemu nie można się tam nudzić. Świetnie przygotowane plaże i sklepy pełne pamiątek skuszą każdego. Czego nie można ominąć, będąc w tym kraju?
 
W stolicy, Bridgetown, warto obejrzeć port i dokujące w nim wielkie statki, jak również zwrócić uwag ęna budynek parlamentu, założonego w 1639 r. Najstarszą miejscowością jest Holetown, a najpiękniejsze plaże i raj dlasurferów znajdziemy w Bathsheba. St. Lawrence Gap to najlepsze miejsce dla osób szukających gorącej nocnej (i nie tylko) rozrywki:)

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wczasy do Karaiby? Polecamy hotele w Barbados. Na Holidaycheck znajdziesz oferty wycieczek do Barbados. Zanim wyjedziesz na wymarzone wczasy, przeczytaj o Barbados. Twój urlop zaczyna się tu i teraz - znajdź i zobacz hotele w Barbados

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Country index