Syria

Wycieczki Syria - Last Minute Syria - Wczasy Syria

Syria Mapa
Damaskus
Damaskus
Palmyra
Palmyra
Aleppo
Aleppo
Lattakia
Lattakia
Syria
Syria

Syria - wszystkie regiony:

Ulubione miejscowości - Syria

Informacje i porady praktyczne - Syria


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez renias
Na granicy / wiza
Obywatele polscy udający się do Syrii są objęci obowiązkiem wizowym. O wizy pobytowe i tranzytowe należy ubiegać się w Ambasadzie Syrii w Warszawie. Aktualny koszt wizy tranzytowej wynosi 20 €, pobytowej jednokrotnej, ważnej 3 miesiące - 25 €, wizy wielokrotnej - 40 € lub 65 €. Należy również pamiętać, że wiza syryjska traci swoją ważność, jeśli w paszporcie znajdują się pieczątki z okupowanej Palestyny, oraz pieczątki świadczące o przekroczeniu granicy drogą lądową w miejscowościach granicznych Taba, Wadi Araba, Wadi al-Ordon, Rafah lub Sharm al-Sheikh. Możliwy jest obecnie wjazd do Syrii zorganizowanych grup religijno-turystycznych, które w planach podróży mają również wcześniejszą wizytę w Izraelu. W tym przypadku należy starać się o specjalne zezwolenie w oddziale Ministerstwa Turystyki w Damaszku. Nie jest konieczne natomiast okazywanie biletu powrotnego, ani określonych sum pieniężnych przeznaczonych na czas pobytu. Obowi...
Ostatnia wersja została edytowana przez renias
Na granicy / wiza
Obywatele polscy udający się do Syrii są objęci obowiązkiem wizowym. O wizy pobytowe i tranzytowe należy ubiegać się w Ambasadzie Syrii w Warszawie. Aktualny koszt wizy tranzytowej wynosi 20 €, pobytowej jednokrotnej, ważnej 3 miesiące - 25 €, wizy wielokrotnej - 40 € lub 65 €. Należy również pamiętać, że wiza syryjska traci swoją ważność, jeśli w paszporcie znajdują się pieczątki z okupowanej Palestyny, oraz pieczątki świadczące o przekroczeniu granicy drogą lądową w miejscowościach granicznych Taba, Wadi Araba, Wadi al-Ordon, Rafah lub Sharm al-Sheikh. Możliwy jest obecnie wjazd do Syrii zorganizowanych grup religijno-turystycznych, które w planach podróży mają również wcześniejszą wizytę w Izraelu. W tym przypadku należy starać się o specjalne zezwolenie w oddziale Ministerstwa Turystyki w Damaszku. Nie jest konieczne natomiast okazywanie biletu powrotnego, ani określonych sum pieniężnych przeznaczonych na czas pobytu. Obowiązuje z kolei opłata wyjazdowa, której wysokość przy wyjeździe drogą lotniczą wynosi - 1500 SYP, a drogą lądową - 500 SYP.
 
Szczepienia
Przy wjeździe na terytorium Syrii nie są wymagane szczepienia. Tak jak w przypadku innych wyjazdów zagranicznych zaleca się szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, tężcowi. Należy również pamiętać o możliwości wystąpienia dolegliwości ze strony układu trawiennego ze względu ma odmienną dietę, inne przyprawy. Nie należy spożywać nie przegotowanej wody i w niewłaściwy sposób mytych owoców i warzyw. Przed wyjazdem należy wykupić ubezpieczenie medyczne, które będzie nam gwarantowało zwrot ewentualnych kosztów leczenia.
 
Klimat / Kiedy jechać?
Regiony nadmorskie na zachodzie leżą w zasięgu klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, zaś wnętrze kraju - kontynentalnego. Obszary południowo-wschodnie znajdują się pod wpływem klimatu zwrotnikowego suchego. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się gorącymi i suchymi latami, oraz łagodnymi zimami. Temperatury stycznia kształtują się średnio w granicach 12ºC - 15ºC, zaś w lipcu od 23 do 26ºC. Im dalej na wschód tym wyraźniej zaznacza się różnica między temperaturą w okresie zimowym i letnim. Zimy są chłodniejsze, a lata bardzo gorące. Na Pustyni Syryjskie temperatury przekraczają czasami 45ºC. Najwięcej opadów spada zimą. Najbardziej korzystnymi porami, sprzyjającymi zwiedzaniu są miesiące wiosenne i jesienne.

Waluta
Walutą obowiązująca jest funt syryjski, który dzieli się na 100 piastrów. Najlepiej zabrać ze sobą dolary lub euro i wymienić w większym mieście. Bankomatów jest niewiele, dlatego lepiej nie nastawiać się na ewentualną możliwość wypłaty w trakcie podróży.
 
Język
Językiem urzędowym na terenie Syrii jest arabski i w wielu miejscach nie porozumiemy się w żadnym innym języku. Można również spotkać osoby mówiące po kurdyjsku, ormiańsku, jak również aramejsku. W miastach i miejscowościach turystycznych można porozumieć po francusku, rzadziej angielsku.
 
Prąd / Zasięg telefonów komórkowych
Napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 220 V. Przed wyjazdem profilaktycznie lepiej zaopatrzyć się w przejściówkę, ale raczej nie ma problemów z podłączeniem polskich urządzeń.

Kraj i ludzie

Dla Syria nie istnieje jeszcze żaden wpis. Podziel się z innymi urlopowiczami informacjami, które posiadasz na temat tego kraju i zabaw się w przewodnika!

Transport

Dla Syria nie istnieje jeszcze żaden wpis. Podziel się z innymi urlopowiczami informacjami, które posiadasz na temat tego kraju i zabaw się w przewodnika!

Wydarzenia/atrakcje

Dla Syria nie istnieje jeszcze żaden wpis. Podziel się z innymi urlopowiczami informacjami, które posiadasz na temat tego kraju i zabaw się w przewodnika!

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wczasy do Bliski Wschód? Polecamy hotele w Syria. Na Holidaycheck znajdziesz oferty wycieczek do Syria. Zanim wyjedziesz na wymarzone wczasy, przeczytaj o Syria. Twój urlop zaczyna się tu i teraz - znajdź i zobacz hotele w Syria

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Country index