Fidżi

Wycieczki Fidżi - Last Minute Fidżi - Wczasy Fidżi

Fidżi Mapa
Matamanoa Island
Matamanoa Island
Nadi
Nadi
Vanua Levu Island
Vanua Levu Island
Wyspy Fidżi
Wyspy Fidżi

Fidżi - wszystkie regiony:

Popularne hotele - Fidżi

Ulubione miejscowości - Fidżi

Informacje i porady praktyczne - Fidżi


Przed podróżą

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Ogólnie
Fidżi to państwo wyspairskie na południowym Pacyfiku, mające powierzchnię około 18.300 kilometrów kwadratowych, które podzielone jest na 332 wyspy. Około 830.000 mieszkańców żyje właśnie na Fidżi. Nie wymaga się wizy do wjazdy na te tereny. Paszport musi być jednak ważny conajmniej 6 miesięcy. Walutą jest dolar fidżijski, przy czym jeden dolar odpowiada 2,5 euro. Jest zasięg komórkowy, napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 240 Voltów. Konieczny jest adaptor. Najlepszy czas na podróż to europejskie miesiące zimowe. Wtedy na Fidżi jest lato. Przedstawiciele turystyczni proponują również miesiące styczeń-kwiecień. Wtedy na Fidżi odbywa się najwięcej uroczystości.

Kraj i ludzie

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Historia / Obyczaje
Mentalność / Tradycja
Na Fidżi, pomimo obecności turystów, zachowano bardzo dobrze tradycje. Ponad połowa ludności ma malezyjskie korzenie. Narodowe uroczystości, pieśni i tańce można zobaczyć np. podczas Nowego Roku. Na Fidżi mówi się co prawda głównie w języku Fidżi, ale bez problemu można porozumieć się po angielsku.
Religia

Transport

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Lotniska / Wynajem samochodów
Transport publiczny
Ponieważ kraj składa się z ponad 300 wysp, najlepiej jest podróżować tam za pomocą statku albo samolotu. Warto przepłynąć statkiem do dawno nieodwiedzanych zatok. Do dyspozycji są także helikoptery i samoloty. Na wyspie Viti Levu i Vanua Levu przejechać można samochodem. Drogi łącznie liczą tam około 5 000 kilometrów. Podczas tej podróży można zwiedzić dużą część wysp , obejrzeć wulkany. Tomanivi to narodowy symbol, na którym jest także najwyższy, liczący 1.324 m szczyt.
Taksówki / Infrastruktura

Wydarzenia/atrakcje

Ostatnia wersja została edytowana przez administrator
Wydarzenia
Specjalności kulinarne
Styl życia
Fidżi bardzo często utożsamiane jest z rajem. Przepiękne plaże otaczają wyspy. Grupa wysp składa się z 332 i jest optymalnym miejscem na spędzenie cudownego urlopu pod palmami. Większość wysp jest niezamieszkała i wprost zaprasza do ich odkrycia. Do zobaczenia jest kilka aktywnych wulkanów, dzika przyroda i plaże. Wszystko jedno czy na urlop z przyjaciółmi, albo romantyczną wyprawę we dwoje : Fidżi to jedna z najlepszych możliwości spędzenia urlopu dla ludzi na całym świecie. Warto brać udział w wielu miejscowych uroczystościach, których najwięcej jest w okresie wakacyjnym. Właśnie podczas takich uroczystości można poznać bliżej tamtejszą kulturę. Od stycznia do kwietnia odbywa się tam wiele uroczystości na tle religijnym. Warto skosztować mleka kokosowego, ryb, albo Raurau- dania z liści taro.
Warte zobaczenia

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Wybierasz się na wczasy do Australia i Oceania? Polecamy hotele w Fidżi. Na Holidaycheck znajdziesz oferty wycieczek do Fidżi. Zanim wyjedziesz na wymarzone wczasy, przeczytaj o Fidżi. Twój urlop zaczyna się tu i teraz - znajdź i zobacz hotele w Fidżi

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Country index