Pałac Łomnica4.8 słońca z 4 opinii

Karpnicka 3, Łomnica 58-508 Jelenia Góra Polen, Polska
100% Rekomendacja 4.8 /6 Średnia ocen
Pokój
4.8
Słońca
Serwis
4.7
Słońca
Położenie
5.5
Słońca
Gastronomia
5.0
Słońca

Ocena średnia
4.8
Słońca
Ten hotel nie ma dodanych jeszcze zalet.
“Super zakwaterowanie i wyżywienie” czytaj więcej
maj 2011, Marlies , 66-70
“Hotel Pałac Łomnica, bajeczne dni” czytaj więcej
sierpień 2012, Sandy , 46-50
Kwiecień 13℃ 5h 14 dni
Maj 19℃ 6h 14 dni
Czerwiec 22℃ 7h 13 dni
Miejsce wylotu
wszystkie lotniska
Ładuj dane
 
Wyjazd od
 
Powrót przed
 
Długość pobytu
dowolna
Ładuj dane
 
 
 
 
 
Uczestnicy
2 os
Ładuj dane
 
0 dzieci
ładuje...
 
 
Organizator podróży
dowolny
Ładuj dane
 
Wyżywienie (min.)
dowolne
Ładuj dane
 
 
 
 

Informacje o Pałac Łomnica


Informacje katalogowe

  • HolidayCheck - Pałac Łomnica
  • Hotel.de - Pałac Łomnica
  • Booking - Pałac Łomnica
Usytuowany w zachwycającym terenu zielonego na obrzeżach Jeleniej Góry, Pałac Łomnica to imponujący dworek, w którym panuje autentyczna śląska atmosfera.

Pałac Łomnica udostępnia zakwaterowanie w budynku najważniejszym i w 3 domkach w ogrodzie. Wszystkie wygodne komfortowe oraz przytulne pokoje, dogodne oraz luksusowe apartamenty typu studio oraz standardowe dogodne oraz luksusowe apartamenty zostały elegancko zaprojektowane przy pomocy mebli z epoki.

Restauracja podaje wyborne potrawy kuchni lokalnej, którymi można raczyć się przy kominku lub na słonecznym balkonie. Barokowa sala balowa i Część wypoczynkowa Różowy z oknami wychodzącymi na rzekę oraz teren zielony oferowane są dla grup.

Co więcej, Turyści przebywający w obiekcie mogą korzystać z udogodnień takich jak darmowe WiFi, z którego mogą swobodnie korzystać wszyscy Goście obiektui darmowy parking, zaś centrum kultury w Pałacu Łomnica organizuje wystawy, koncerty oraz inne imprezy kulturalne.

W trakcie pobytu mogą Państwo zwiedzić romantyczną otoczenie, pełną zamków, a także Karkonosze oraz rezerwat przyrody Rudawy
 

Zarówno HolidayCheck, jak i biuro podróży nie ponoszą odpowiedzialności za prawidłowość i kompletność powyższej treści. Proszę zwrócić uwagę na opisy hoteli poszczególnych biur podróży. Informujemy również, że świadczenia gwarantowane w ofertach mogą różnić się od świadczeń oferowanych w katalogach. Ostatecznie obowiązują te świadczenia, które zaznaczyliście Państwo przy wyborze oferty. Rozwinięte zostaną usługi, które były wyświetlane w momencie rezerwacji w formularzu.


Wyposażenie


Profil

Adres
Karpnicka 3, Łomnica
58-508
Jelenia Góra
Polen
Telefon: +48757130460
E-mail: hotel@palac-lomnica.pl
http://www.palac-lomnica.pl


Opis hotelu
Barokowy Pałac Łomnica wraz z budynkiem mieszkalnym, tzw. Domem Wdowy (dziś zwanym Małym Pałacem w którym mieści się hotel), pochodzi z XVII wieku. Dom Wdowy, zwany dziś Małym Pałacem to dworek wzniesiony w latach 1803-1804, tuż obok Dużego Pałacu. Dwukondygnacyjna budowla oparta została na rzucie prostokąta, nakryta jest czterospadowym dachem z lukarnami. Jej wewnętrzne pomieszczenia zachowały swój pierwotny układ jedynie na parterze i na piętrze. Obecnie w Domu Wdów mieszczą się hotel oraz pałacowa restauracja.

Pierwsze informacje dotyczące łomnickiego majątku pochodzą z lat ok. 1475-1654. Wówczas posiadłość znajdowała się w rękach rodziny Zedlitzów. W latach 1705-1725 dworek przebudowano na barokowy pałac. Ostatnia poważna modernizacja pałacu odbyła się w latach 1838-1844, kiedy pałac posiadł ród Küsterów. Dzisiejszy kształt budynku nieznacznie zmienił się od barokowych czasów. Zabudowania zespołu pałacowo-folwarcznego otacza piękny park krajobrazowy, z 1835 roku.

Pałac udostępniony jest dla turystów przez cały rok. Oprócz czasowych wystaw i imprez kulturalnych organizowanych przez Fundację Dominium Łomnica warto zapoznać się z ciekawą prezentacją multimedialną obiektu.

Folwark Łomnica, oddzielony od Dużego Pałacu drogą gminną, również jest udostępniony dla turystów. Folwark tak jak dawne gospodarstwo rolne tętni dzisiaj życiem. Spichlerz kryje Sklep Lniarski, a w budynku gospodarczym zorganizowano piekarnię, sklep folwarczny oraz szkoleniową kuchnię ziemiańską. W stajni mieszkają konie, świnie i owce. Nie zabrakło nawet kuźni z prawdziwego zdarzenia. Największą atrakcją łomnickiego folwarku jest Restauracja "Stara Stajnia", gdzie zasmakować można specjałów tradycyjnej, śląskiej kuchni.


Położenie hotelu
Hotel Pałac Łomnica jest zlokalizowany w północnej części Łomnicy, przy rozwidleniu dróg na Kowary i Wojanów, w odległości ok. 6,9 km od samego centrum od Jeleniej Góry.

Gastronomia w hotelu
Hotel Pałac Łomnica zaprasza do skorzystania z bogatej oferty kulinarnej Restauracji Pałacowej mieszczącej się na parterze hotelu oraz do wizyty w samoobsługowej Restauracji "Stara Stajnia" znajdującej się na łomnickim folwarku.

Sport, rozrywka i basen w hotelu
Zapraszamy na jazdę konną po łomnickim folwarku na naszych pałacowych haflingerach Bolku i Lolku.

Miłośnicy jazdy na rowerze odkryją w okolicy Pałacu Łomnica świetne trasy do jazdy, zawsze z widokiem na majestatyczne góry Karkonosze i tajemnicze Rudawy Janowickie.

Dodatkową atrakcją jest dziewięciohektarowy łomnicki park krajobrazowy w stylu angielskim rozciągający się wzdłuż rzeki Bóbr. Imponujący, stary drzewostan, rozległe łąki, zaczarowane zakątki i wiele ścieżek, meandrujacych przez górną i dolną część parku, zapraszają na spacery i kuszą wspaniałymi widokami panoramy całego pasma Karkonoszy. Romantyczny szum rzeki, imponujące formacje skalne tworzą idealne miejsce relaksu, zwłaszcza w upalne letnie dni. Łomnicki park to wiosną i jesienią wymarzone miejsce do spacerowania, latem na rodzinny piknik, a zimą kusząca propozycja dla miłośników biegówek.

Czeka tu także moc atrakcji dla dzieci - place zabaw, rozległe łąki wokół pałacu, zakątki pełne tajemnic, a także jazda konna czy karmienie zwierząt.

Pokój / zakwaterowanie w hotelu
W Małym Pałacu znajduje się 12 dwuosobowych pokoi. W domkach ogrodowych, w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu, oferujemy 1 studio i 5 apartamentów - 4 Apartamenty Ogrodników i jeden Apartament Woźnicy.

Cały hotel promieniuje ciepłem, urokiem śląskiego dworu. Hol pałacowy z przytulnymi fotelami przed kominkiem, romantyczna restauracja z wieloma kącikami sprzyjającymi relaksowi, pozwalającymi spędzić cały dzień przy kaflowym piecu lub latem słoneczne tarasy ogrodowe przy fontannie i leżaki na trawie... Relaks i wspaniałe samopoczucie o każdej porze roku. Czym byłaby wiejska posiadłość bez czworonoznych przyjaciół? Psy są u nas mile witane.

Czeka tu także moc atrakcji dla dzieci - place zabaw, rozległe łąki wokół pałacu, zakątki pełne tajemnic, a także jazda konna czy karmienie zwierząt. Dla naszych małych gości przygotowaliśmy również specjalne menu obfite w dania i desery!

Wskazówka: Informacje te pochodzą bezpośrednio z hotelu. HolidayCheck nie bierze odpowiedzialności za zgodność udostępnionych danych dotyczących tego hotelu.

Nagrodzone hotele Polska

Award
Ośrodek wypoczynkowy Cztery Pory Roku
Zachodniopomorskie, Dźwirzyno
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 100%
Award
Willa Fenix
Zachodniopomorskie, Ustronie Morskie
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 97%

Award
Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka
Pomorskie, Ustka
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 95%
Award
Villa del Mar
Zachodniopomorskie, Niechorze
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 100%

Award
Primavera Jastrzębia Góra
Pomorskie, Jastrzębia Góra
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 92%
Award
Hotel Novotel Warszawa Centrum
Mazowieckie, Warszawa
Kategoria: Wellness i wędrówka
Rekomendacja 93%

60 Zdjęcia hotelu Pałac Łomnica

Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016
Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016

Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016
Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016

Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016
Pałac Łomnica
od Pałac Łomnica
z dnia: 01.01.2016

Następne zdjęcia hotelu

17 opinii Pałac Łomnica

Opinie znajdujące się w archiwum: Opinie te nie będą zaliczane do średniej ocen dla tego hotelu, ponieważ podróż odbyła się przed 25 miesiącami (standard hotelu mógł ulec zmianie).
w archiwum
... optymalny. Pałac e hotelowe w Anglii w tej samej kategorii kosztują więcej. Sezon w hotelu trwa cały rok. Niestety ... Czytaj dalej opinię
czerwiec 14,
Peter, Wiek 66-70, para

w archiwum
Bardzo malowniczy zamek w romantycznym parku. Obok jest stajnia, turystyczna restauracja, przekąski i sklep z pamiątkami. Pokoje są w różnych rozmiarach i są bardzo atrakcyjne. Czytaj dalej opinię
listopad 13,
Thomas, Wiek >70, para

w archiwum
... Hotel Pałac Łomnica jest 10-15 minut stamtąd. To niesamowite, zobaczyć, co stworzyła rodzinę spędzając rok na budowie, remontując i odnawiając. Z wielką dbałością o szczegóły budowy, dwór i park są przygotowane na wspaniałe wakacje. Spędziliśmy 4 dni w wspaniałej letniej pogodzie w Polsce i nie zostaliśmy kilka dni więcej. W hotelu byli głównie niemieckie pary i rodziny. Dla wielu z tych osób nie był to pierwszy raz w tym hotelu. Mieliśmy zarezerwowany apartament dla 3 osób (w przybudówce). Ten składał się z 2 pokoi, które były rustykalne o... Czytaj dalej opinię
sierpień 12,
Sandy, Wiek 46-50, wczasy rodzinne

w archiwum
Pałac Łomnica był celem naszej rodzinnej podróży do dawnej ojczyzny naszych rodziców. Hotel został pięknie odrestaurowany a personel zawsze był miły i pomocny. Ostatniego dnia pobytu w luksusowo odrestaurowanym dworze odbyła się uroczystość, podczas której prezentowano wielkanocne obyczaje i dania. Mimo złej pogody ma uroczystość przyszło wielu ludzi i wszyscy dobrze się bawili. Pod koniec chcemy jeszcze pochwalić rodzinę K., która wkładając wiele wysiłku, z miłością do detali odbudowała całą posiadłość. Czytaj dalej opinię
kwiecień 12,
Claudia, Wiek 51-55, wczasy rodzinne

Interesujące atrakcje turystyczne w pobliżu hotelu Pałac Łomnica

Restauracja Złoty Klub Bosmana
Restauracja Złoty Klub Bosmana

Wyżywienie i napoje
Odległość: 5,7 km
5
6.0
Słońca

Chata na głowie
Chata na głowie

Warte zobaczenia
Odległość: 8,3 km
5
6.0
Słońca

Niedzielne Koncerty w Klimatach Jazzujących
Odległość: 9,1 km
5
6.0
Słońca

Pizzeria Avanti
Pizzeria Avanti

Wyżywienie i napoje
Odległość: 9,4 km
5
6.0
Słońca

Schronisko PTTK Perła Zachodu
Odległość: 9,5 km
5
6.0
Słońca

Pałac Łomnica
Odległość: 0,2 km
4.1666666666667
5.0
Słońca

Pałac Wojanów
Odległość: 0,3 km
3.9166666666667
4.7
Słońca

Zamek Boberstein
Odległość: 2,5 km
3.3333333333333
4.0
Słońca

Pałac Paulinum
Odległość: 3,8 km

Pałac Dębowy
Odległość: 3,9 km

Termy Cieplickie
Odległość: 9,1 km
4
4.8
Słońca

Dziwiszów Stacja Narciarska Łysa Góra
Odległość: 9,5 km

Stacja Narciarska Czarnów
Odległość: 10,5 km

Ośrodek Narciarski Karpatka – Ski – Panorama Karpacz
Odległość: 11,2 km
5
6.0
Słońca

Stok Rodzinny
Odległość: 11,5 km

Restauracja Stara Stajnia
Odległość: 0,2 km
4.8333333333333
5.8
Słońca

Restauracja Mido
Odległość: 3,1 km

Restauracja Mazurkowa Chata
Odległość: 3,6 km
4.5
5.4
Słońca

Restauracja Pałac Paulinum
Odległość: 4,0 km

Restauracja Pałac Paulinum
Odległość: 4,5 km
4.5
5.4
Słońca

Lniany Dom Towarowy
Odległość: 0,2 km

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,5 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 91%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,9 km
Goście chwalą: dogodny Check in/Check out, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, urozmaicone jedzenie, smaczne jedzenie

5.6
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 6,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Na HolidayCheck znajdziesz obszerne opisy Pałac Łomnica Polska w Jelenia Góra. Zanim wyjedziesz na upragnione wakacje wyszukaj Pałac Łomnica i poczytaj o nim. U nas wszystkie informacje o Pałac Łomnica są za darmo. Czytałeś już info o Pałac Łomnica Dolnośląskie?

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Hotel index