w archiwum Opinia o hotelu Occidental Ibiza

odJeszcze nie zarejstrowany
Masz pytanie do Emilia?
Opinia została przeczytana 870 razy.
Z: Polska
Wiek: 26-30
Czas podróży: czerwiec 10
Podróż z : para
dzieci: brak
Długość pobytu: 1 tydzień
Rodzaj podróży: Na plaży
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 5.3

Świetny hotel o międzynarodowym klimacie

Hotel
5.0
Słońca

Hotel jest rozległy, ale nie sprawia wrażenia "molochu", wczasowicze mieszkają w domach o nazwach różnych miejscowości na Ibizie. Hotel położony w zacisznej części San Antonio, ale komunikacja miejska jest niezawodna i nie trzeba mieszkać w samym centrum, żeby być blisko rozrywek. Dodatkowo hotel ma piękne baseny, jeden duży, dwa średnie, dwa brodziki oraz jacuzzi (dodatkowo płatne). Jedzenie smaczne i różnorodne. Klimat gości międzynarodowy, dużo Anglików, są też Belgowie, Holendrzy, niewielu Niemców i Polaków.


Położenie
5.0
Słońca

Położenie blisko plaży (dno kamieniste), ale busem lub pieszo można dostać się do nieodległych plaż Cala Conte (skalista) czy Cala Bassa (piaszczysta). Odległości na Ibizie są niewielkie, nie warto wypożyczać samochodu, gdyż wszędzie można dostać się busami. W pobliżu hotelu są niewielkie sklepy, ale pakiet all inclusive jest w zupełności samowystarczalny, jeśli chodzi o wyżywienie i trunki.
Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne z ramienia ITAKI, nie polecam wykupywania od tego biura niczego. Uważajcie na totalnie niekompetentnego rezydenta o hiszpańskiej lalkowatej urodzie - wita turystów, naciąga na drogie wycieczki i bilety na dyskoteki, podaje zafałszowane cenniki (albo za wysokie, albo za niskie), a potem znika, nawet nie fatyguje się pożegnać turystów na koniec ich pobytu. Podał nam zły numer telefonu, co mogło doprowadzić do poważnych konsekwencji w razie chorób czy wypadków. Pan nawet nie zna hiszpańskiego, dużo by tu opowiadać...


Serwis
6.0
Słońca

Świetna animacja w hiszpańskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Cały dzień jest wypełniony różnymi aktywnościami, baseny do wyboru do koloru, bezpłatne leżaki. Barmani uprzejmi oprócz jednej frustratki, która ciągle doszukiwała się "wątów" do klientów. Na stołówce miła atmosfera, panie szybko sprzątają ze stołów, ale sztućców i talerzy jest pod dostatkiem.
Pokoje sprzątane codziennie choć niedokładnie.
Nie korzystałam z płatnych opcji hotelu, oprócz internetu 10 min/1 Euro.


Gastronomia
5.0
Słońca

Jedna główna restauracja oraz dwa bary. Jedzenie smaczne, choć widać, że to co nie zostało zjedzone, jest potem przetwarzane w inną formę. Duży wybór ryb, są owoce morza, potrawy mięsne (w większości wieprzowe) oraz warzyw.


Sport i rozrywka
6.0
Słońca

Świetna animacja, klub dla dzieci, czyste baseny i bliskość plaży.


Pokój
5.0
Słońca

Pokoje nie są duże, ale wystarczające na sjestę czy nocowanie. TV satelitarna tylko hiszpańska oraz kanały informacyjne w angielskim, włoskim i niemieckim. Reszta bez zarzutu, nie spędzaliśmy w pokoju dużo czasu, więc nie mam specjalnych wymagań. Pokój sprzątany niedokładnie, zdarzyło się, że pani zaczęła sprzątać do piero ok. godz. 14.00(!)


Porady i polecenia

Uważajcie na tragicznego rezydenta ITAKI -Człowiek jest nieodpowiedzialny, niekompetentny, niepomocny, udziela anty-porad, wprowadza ludzi w błąd. Jego jedyny plus - wyniki sprzedażowe opierające się na bezczelnym naciąganiu ludzi podparty fałszywym uśmiechem. Cała jego "praca" skupiała się na unikaniu turystów ITAKI.


Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Occidental Ibiza

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój dwuosobowy Standard z widokiem na ogród
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? Tak
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? raczej dobry
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? brak danych

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Świetny hotel o międzynarodowym klimacie, Occidental Ibiza opinia Emilia. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Occidental Ibiza . Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Emilia pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Occidental Ibiza , przeczytaj co piszą o nim inni.

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Hotelreview typelong