w archiwum Opinia o hotelu Dwór Stanica Rzeczna Łabędzie

od

Jeszcze nie zarejstrowany
Masz pytanie do Michał?
Opinia została przeczytana 238 razy.
Z: Polska
Rodzaj podróży: Inny pobyt
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 6.0

Zawsze chętnie tam powracam

Niewielki pensjonat - 9 pokojów. Nasz był wyjątkowo przestronny, umeblowany stylowymi meblami (część to prawdziwe antyki!), na ścianach wisiały piękne obrazy i gobeliny. Wielkie, bardzo wygodne łoże pozwalało cudownie zregenerować się strudzonym wędrowcom :- ) zaraz po gorącej kąpieli w olbrzymiej narożnej wannie w największej z łazienek, z jakiej miałem okazję korzystać - zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Wszędzie, zarówno w pokoju, jak i udostępnianym gościom salonie i tarasie było idealnie czysto.
Rano serwowane było obfite i smaczne śniadanie.
Wśród gości dominowali Polacy (ok.35-50 lat), było również małżeństwo z Francji, zaś dzień przed naszym wyjazdem przyjechała niewielka grupa turystów z Izraela.

Stanica położona jest 4 km. od Tykocina gdzie można zaopatrzyć się we wszelkie produkty żywnościowe oraz zjeść tani i niezwykle smaczny obiad w jednej z dwóch restauracji (Tejsza i Villa regent). W przypadku konieczności dokonania bardziej "specjalistycznych" zakupów należy udać się do oddalonego o ok. 30 km Białegostoku.
Stanica położona jest centralnie pomiędzy prawdziwymi perełkami Podlasia - Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Puszczą Knyszyńską i Narwiańskim Parkiem Narodowym. Położony tuż obok Tykocin jest absolutnie magicznym miejscem, przeniesionym jakby w czasie z okresu międzywojnia... Taki klimat w Polsce ma jedynie Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Niezwykle miła obsługa. Co prawda porozumiewałem się po polsku :- ) jednak byłem świadkiem rozmów z gośćmi w jęz. angielskim. Pokój utrzymany był w nienagannej czystości.

Stanica serwuje gościom śniadania (na szczęście nie trzeba zrywać się rano, aby dostać coś do jedzenia :- )) podawanych w olbrzymim salonie pełnym wspaniałych, antycznych mebli i bibelotów. Lokalny nabiał i wędliny, smaczne pieczywo, znakomite sałatki, domowe wypieki i świetna kawa zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Warta zauważenia jest porcelanowa zastawa i eleganckie sztućce.

Właściciele Stanicy zapewniają gościom mnóstwo atrakcji - można wypożyczyć rowery, kajaki, sprzęt do wędkowania a nawet postrzelać z wiatrówki czy poszukać sobie skarbów wykorzystując wykrywacz metalu :- ). Latem do dyspozycji gości pozostaje również basen.

Przestronny pokój (ok. 20m2), umeblowany w prawdziwe antyki lub znakomite ich kopie, na ścianach obrazy i stare fotografie, wielkie, wygodne łoże (nie antyk :- )). Do dyspozycji gości pozostają pozostawione w pokojach książki i liczne foldery związane z kulturą i przyrodą Podlasia. Olbrzymia łazienka, z dwiema umywalkami i narożną, dwuosobową wanną dopełnia całości. W każdym z pomieszczeń znajduje się mnóstwo stylowych, dobranych z pietyzmem bibelotów. Jakkolwiek pokoje nie są klimatyzowane to mimo panujących na dworze tropikalnych upałów wewnątrz panował miły chłód. Pokój utrzymany był w idealnej czystości a umieszczone w oknach moskitiery skutecznie broniły nas przed nieproszonymi gośćmi.

Porady i polecenia

W hotelu można bez problemu korzystać z telefonów komórkowych (T-mobile). W Stanicy byliśmy trzykrotnie - dwukrotnie latem, a wcześniej wczesną jesienią. Podczas jesiennego wyjazdu na pewno należy zaopatrzyć się ciepłe ubranie - zwłaszcza, kiedy chce się nocą obserwować niewiarygodnie rozgwieżdżone niebo, ranem iść do lasu na grzyby czy łowić ryby nad przepływającą koło Stanicy Narwią. Ceny pobytu nie są najniższe, jednak, w mojej opinii, warte każdej z pozostawionej tam złotówki :- )

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Dwór Stanica Rzeczna Łabędzie

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój dwuosobowy Superior z widokiem na krajobraz
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? brak danych
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? bardzo dobry
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? brak danych

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Zawsze chętnie tam powracam, Dwór Stanica Rzeczna Łabędzie opinia Michał. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Dwór Stanica Rzeczna Łabędzie. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Michał pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Dwór Stanica Rzeczna Łabędzie, przeczytaj co piszą o nim inni.

© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong