w archiwum Opinia o hotelu Villa Vital

od

Jeszcze nie zarejstrowany
Masz pytanie do Marta?
Opinia została przeczytana 323 razy.
Z: Polska
Długość pobytu: 1-3 dni
Rodzaj podróży: Zwiedzanie miast
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 5.8

Jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek są małe minusy

Hotel jest bardzo ładny, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Pokój, w którym byliśmy (Superior) był bardzo ładny, czysty, dość duży i miał bardzo ładny balkon. Widok był niestety na tył dyskontu Biedronka, ale już w tle widać było pasmo górskie. Pierwszego dnia bardzo urzekła mnie cisza, która tam panowała. Jeśli ktoś lubi taki spokój i wyciszenie, to gorąco polecam. Pani w recepcji była uprzejma, oprowadziła nas po restauracji, poinformowała o godzinach, w których co jest czynne i zaprowadziła do pokoju.

Hotel jest sympatycznie położony, w okolicy cisza i spokój, bardzo blisko do pijalni wód i do kolejki gondolowej, aczkolwiek tylko skrótem, bowiem znaki prowadzą przez główne arterie wtedy jest to ok. 1,2 km. Pieszo trochę zajmuje, zwłaszcza nie jest sympatyczne, gdy pogoda nie dopisuje. O skrót do kolejki warto zapytać w recepcji, wtedy to może ok. 500-600 m. I pytać dokładnie, bo my przez brak konkretnych informacji, trochę się zgubiliśmy.

Obsługa bardzo uprzejma, zarówno w recepcji, jak i w kuchni. W hotelu przebywa wielu Niemców, w związku z czym pracownicy posługują się również językiem niemieckim.

W hotelu skorzystaliśmy w obiadokolacji (3 dania). Jeszcze zanim skorzystaliśmy w wyżywienia, zauważyłam w Świeradowie przed kolejką gondolową reklamę tego hotelu, w której było napisane, że jest tam najlepsza kuchnia w mieście. Szczerze? Nie zawiodłam się. Zjadłam najlepszą z życiu sałatką z kurczakiem, najlepszego mintaja z warzywami, a nad deserem w postaci sernika polanego odrobiną czekolady i kulką bitej śmietany, naprawdę zapłakałam z zachwytu. Mój mąż również ubóstwił w/w sałatkę, na II danie wziął jednak ziemniaki z wody i schabowego, tu było nieco gorzej. Schabowy smakował jak wszędzie, a ziemniaki było lekko niedogotowane i niedosolone. Na deser wziął jabłecznik i ten już mu bardzo smakował. Ogólnie bardzo duży plus. Menu codziennie zmieniane. Podobno na kuchni pracuje tajski kucharz, w związku z czym można również spróbować dań tajskich, jednak nie skorzystaliśmy. Śniadanko w formie bufetu szwedzkiego również smaczne. Idealne jajko sadzone i wybitna kawa z mlekiem. Polecam. Restauracja czysta, ładnie przystrojona, z boku kominek, a przy nim kanapa, na której można się rozsiąść po obżarstwie.

Za dodatkowymi opłatami można skorzystać ze spa albo przejazdu bryczką po mieście. Skorzystaliśmy z bryczki. Zawieziono nas na "miejsce postoju" bryczki, po czym po przejażdżce odwieziono pod sam hotel. Spędziliśmy ten czas miło i przyjemnie. Pan z bryczki również miły, opowiedział kilka ciekawych anegdot związanych z miastem, jego położeniem i turystami.

W pokoju 5 kanałów po polsku i 5 po niemiecku, gdyż Niemców w hotelu bywa sporo. W naszym pokoju niestety były przestawione kanały i mieliśmy 4 kanały po polsku, ale w pokoju była też informacja, że w razie jakichkolwiek problemów z odbiorem tv można kontaktować się z recepcją. Nie zrobiliśmy tego jednak, bo nie samą tv człowiek żyje... Łóżko był duże, materac dość miękki, dla mnie za aż za bardzo. Przy każdym ruchu jednej strony, druga "pływała". Ale na pewno są też osoby, którym i taki materac będzie odpowiadał. Dużo poduszek, dzięki którym wygodnie ułożą się do snu zarówno ci, którzy lubią spać wysoko, jak i ci, którzy lubią nisko. Niewielkie okna na obie strony dawały jednak dużo światła w ciągu dnia. Łazienka optymalna, świetny prysznic, w którym osoby z różnym wzrostem mogły dopasować wysokość słuchawki. Czysta toaleta, po dwa ręczniki na osobę (większy i mniejszy), dodatkowo ręcznik pod nogi (z narysowanymi stópkami). Czyste lusterka, okna, parapety, zero grama kurzu. Jedyny minus to szpary w drzwiach, przez który słychać każdy dźwięk z korytarza. Szpary są tak duże, że widać przez czy po drugiej stronie świeci światło albo czy ktoś za nimi stoi. Za to największy minus.

Porady i polecenia

Ogólnie polecam hotel z czystym sumieniem i sama być może jeszcze się do niego wybiorę, jeśli będę jechać w tamte rejony. Ceny są optymalne, myślę nawet, że może o 20-40 zł za niskie, gdyż pracownicy są uprzejmi jak w hotelu 4-gwiazdkowym a czystość pokoi też bije po oczach. Jakość hotelu całościowo oceniam dość wysoko. W zimie jest spokój, śnieg, niewielu turystów z PL i DE. Podczas gdy my odpoczywaliśmy w ciszy Świeradowa, Szklarska Poręba i Karpacz przeżywały nalot turystów, nastolatków i chcących popić. W Świeradowie w lecie, jak się dowiedziałam, jest piękna zieleń o błogi szum drzew i śpiew ptaków, bo rzeczywiście drzew jest sporo. Tak więc czy lato, czy zima, warto pojechać i odpocząć od zgiełku miasta. Polecam z czystym sumieniem. Mam nadzieję, że sama jeszcze tam wrócę.

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Villa Vital

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Pokój dwuosobowy Superior z widokiem na dziedziniec
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? nie, lepiej
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? bardzo dobry
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? brak danych

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek są małe minusy, Villa Vital opinia Marta. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Villa Vital. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Marta pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Villa Vital, przeczytaj co piszą o nim inni.

© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong