Opinia o hotelu Phi Phi Island Village Beach Resort

Zdjęcie użytkownika aga.deutsch
od

Zarejestrowany od: 07-06-09
Masz pytanie do Agniesz...?
Opinia została przeczytana 111 razy.
Z: Polska
Rodzaj podróży: Na plaży
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 5.7
Potwierdzono dowodem rezerwacji
Oceniający jest klientem HolidayCheck lub przedstawił dowód swojego pobytu

15 dni błogiego relaksu w luksusowym otoczeniu

Świadomie wybraliśmy ten hotel na uboczu, chcieliśmy po 2 tygodniach zwiedzania kolejne 2 odpocząć z dala od zgiełku i gwarnego Tonsai (Tonsai to centrum wyspy Phi Phi Don, w którym jest wielu turystów, barów, sklepiki ale jest też głośno i tłoczno; tam też przybijają promy przywożące/odwożące podróżnych).
Hotel prawie całkowicie spełnił nasze oczekiwania. Jedynym zawodem była niespecjalna plaża, zdecydowanie nie taka, jak ta przedstawiona na zdjęciach na stronie hotelu. Plaża bywała zaśmiecona, część i tak małej plaży stanowi trakt komunikacyjny, po którym jeżdżą traktorki przywożące/odwożące turystów i ich bagaże. Choć wszystko jest oczywiście kwestią gustu.
Pozostałe zdjęcia oddają stan faktyczny. Hotel jest przestrzenny, piękny, zadbany, cichy już samo lobby robi wspaniałe wrażenie. Hotel otacza bujny ogród. Jest wiele miejsc, w których można oddać się błogiemu nicnierobieniu: 2 baseny, przewiewne restauracje z widokiem na morze, bary, hamaki, leżaki, czytelnia oraz jedno z najlepszych spa w jakich byliśmy do tej pory - położone na wzniesieniu wśród bujnej zieleni z widokiem na zatokę -WANA SPA. Rany, co to jest za miejsce! Fantastyczne!
Poza tym hotel oferuje centrum rekreacyjne, siłownie, centrum nurkowe, sklepik. Wieczorami organizuje bufetowe kolacje tematyczne z pokazami tradycyjnych tańców. Właściwie można się z niego nigdzie nie ruszać. Ponieważ hotel leży po drugiej stronie wyspy co Tonsai (można tam dotrzeć głównie łodzią), ceny w hotelu są dużo wyższe niż w innych rejonach. Najdrożej wychodziło właśnie jak chciało się ruszyć dokądkolwiek. Mimo to polecamy wynajęcie drewnianej łodzi (speedbooty mega drogie) i popłynięcie do parku narodowego Krabi- tam fantastyczne widoki gwarantowane.
Ponieważ nasz pobyt hotel określił jako long stay; otrzymaliśmy od hotelu bony w wysokości 15 000 bahtów do wykorzystania na zabiegi w WANA SPA, na jedzenie, drinki itp. Wydaje nam się jednak, że dla każdego formą bonusu hotelowego jest bon o wartości 1000 bahtów przypadający na każdy dzień pobytu.

4.0

Phi Phi Island Village leży w małej zatoczce Loh Bakao we wschodniej części wyspy.
Z Rassada Pier na Phuket płyneliśmy promem do Tonsai Pier 2 godziny. Z Tonsai Pier kolejne 20 min łódką do hotelu. Na południe od Phi Phi Don znajduje się Phi Phi Ley. W pobliżu jest Park Narodowy Krabi ze słynną Maya Bay. Z plaży widać Bamboo Island.
W połowie drogi między Loh Bakao Bay a Tonsai jest plaża Long Beach. Naszym zdaniem o wiele piękniejsza niż ta przy Phi Phi Island Village. Long Beach ma drobny czysty, jasny piasek, otacza ją turkusowo zielona woda.
Wokół hotelu właściwie nic nie ma. Z tyłu za hotelem (max 5 min) jest malutka wioska miejscowych, gdzie są na szczęście sympatyczne knajpki z tańszym jedzeniem, małe sklepiki z art.spożywczymi i bodajże 2 malutkie pensjonaty (w knajpce jednego z nich o nazwie Red Thuna byliśmy też ze 2 czy 3 razy na kolacji, ma bardzo sympatycznego właściciela) Codziennie wieczorem chodziliśmy tam kupować napoje owoce oraz na kolacje (najlepsze jedzenie było w Blue Crab i w Pad Thai!).
W samym Tonsai też jest fajnie, choć mega gwarno. Przy nabrzeżu są dziesiątki longteilboot-ów, przekrzykujący się naganiacze. Dalej, wśród uliczek pensjonaty, kantory, stoiska z pocztówkami, knajpki, biura podróży, szkoły nurkowania, sklepy z pamiątkami i z "plażowym" wyposażeniem: klapki, spodenki, stroje kąpielowe bez końca. Jeśli chcecie przywieść coś ładnego z Tajlandii (jakieś gustowne wyroby, przyprawy itp), lepiej kupić w in.rejonach kraju; tu jak pisałam wyżej gł. pierdoły i plażowe ubrania.
Jednego dnia wybraliśmy się pieszo do Phi Phi Don Viewpoint (z hotelu niecała godzina marszu przez las). Z góry cudowny iście pocztówkowy widok. Wow. Na górze jest też bar. Jeśli zdecydujecie się iść ubierzcie długie rękawy/spodnie i weźcie coś na moskity bo cięły niemiłosiernie.

Żadnych zarzutów co do serwisu! Wszystko super:
- przed wylotem zabukowaliśmy w hotelu odbiór z Tonsai Pier. na miejscu czekał pracownik hotelu, załadowali nasze bagaże, zero stresu
- na plaży czekał już "komitet powitalny" z odświeżającymi ręczniczkami i powitalnym napojem. Check in sprawny.
- znajomość angielskiego w recepcji b.dobra
- na cały czas pobytu przydzielili nam "asystentkę", dosłownie co 2 dni wieczorem dzwoniła do pokoju i pytała czy wszystko w porządku, czy niczego nie brakuje itd
- pokój sprzątany codziennie, wymiana ręczników też. choć zawsze tylko zamiatali podłogi, przez 15 dni ani razu jej nie umyli na mokro to pod koniec była już brudna.
- zepsuł nam się sejf. natychmiast przysłano kogoś z obsługi z nowym
- kelnerzy mili, zawsze się uwijali
- nieduże Wana Spa to strefa ciszy. wszyscy tu szepcą, płynie spokojna muzyka, nikt nie pogania po masażu, można się zapatrzeć na zatokę, obserwować motyle i posiedzieć popijając herbatę z imbirem. Ceny masaży są porównywalne do naszych w PL.
W szczególności polecam 90 min Hot Stone Massage, super.
- check out bardzo sprawny również + serdeczne pożegnanie

Zdjęcia/filmy do opinii (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Droga z hotelu przez las do Viewpoint Phi Phi Don
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Viewpoint Phi Phi Don
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Nabrzeże w Tonsai Pier
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Wana Spa
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Widok z Wana Spa na plaże podczas odpływu
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Wypieki
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Dania azjatyckie, w tle bufet z owocami
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Bufet warzywno serowy
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Zaśmiecona. zdarzało się i szkło.
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Wieczorny przypływ
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Alejki w ogrodzie
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Część śniadaniowego bufetu
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Zatoka Loh Bakao
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Hotel widziany z łodzi
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Widok ze starego basenu w str.morza
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Lobby
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Prawy koniec plaży stojąc plecami do hotelu
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Patrząc z jednego końca plaży na drugi
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Stary basen
Opinie Phi Phi Island Village Beach Resort - Deluxe Garden Bungalow

Zabukowaliśmy śniadania, były bardzo bogate. każdego dnia to samo, ale wybór był tak duży, że łatwo było się przejeść. osobny "kącik" z serami, dressingami, wędlinami i warzywami, osobny z daniami azjatyckimi, osobny z zupami chińskimi, osobny z owocami, wypieki, jajka, gofry, kącik kawowy. Bardzo smacznie.
2 razy byliśmy na bufetowej tajskiej kolacji: wtedy dania były również b.dobre i różnorodne a obsługa pierwszorzędna.

Jedyny minus, że wszystkie ceny w hotelu (w menu, napoje, ceny w spa) były podane bez podatków- było to denerwujące bo ciągle utrudniało wyliczenie końcowej kwoty do zapłaty, tak jakby od razu nie mogli podać cen z uwz podatków.

Tak, jak opisałam wyżej. Hotel rozbudował się i dysponuje 2 basenami: nowym i starym. Obydwa b.fajne.

Ocena dotyczy pokoju Deluxe Garden Bungalow. Te pokoje położone są na tyłach hotelu. Komfortowe domki z nowym wyposażeniem i dużym tarasem. Obszerna łazienka z prysznicem, garderobą i toaletą.

Wskazówka odnośnie ocen hoteli: 6 słońc = bardzo dobrze...1 słońce = bardzo źle

Informacje dodatkowe do opinii Phi Phi Island Village Beach Resort

Jaki rodzaj pokoju został oceniony? Bungalow Deluxe z widokiem na ogród
Czy hotel odpowiadał opisowi w katalogu? Tak
Czy ilość gwiazdek hotelu jest uzasadniona? Tak
Jak oceniasz stosunek jakości do ceny? stosowny
Z jakim biurem podróży wyjechałeś na wycieczkę? brak danych

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

15 dni błogiego relaksu w luksusowym otoczeniu, Phi Phi Island Village Beach Resort opinia Agnieszka&Przemek. Na HolidayCheck możesz przeczytać opinię o Phi Phi Island Village Beach Resort. Aby pomóc wszystkim urlopowiczom w wyborze najlepszego hotelu, Agnieszka&Przemek pisze opinie na HolidayCheck. Zanim wyjedziesz do Phi Phi Island Village Beach Resort, przeczytaj co piszą o nim inni.

© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Hotelreview typelong