Opinie Zalew Michalicki

Zalew Michalicki
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Rzeka / Wodospad

Zalew Michalicki nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Zalew Michalicki, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Zalew Michalicki

Charakterystyka ogólna

Zalew Michalicki jest zbiornikiem retencyjnym, znajdującym się na rzece Widawie, w gminie Namysłów. Rozciąga się na długość około trzech kilometrów i zajmuje powierzchnię około 94 hektarów. Powstał niedawno, bo w 2001 roku. Pełni zarówno funkcje użytkowe, w tym przeciwpożarową, rolnicza i ekologiczną, jak i rekreacyjne. Po jego zalaniu utworzyły się na środku dwie małe wyspy, na których obecnie odpoczywają kaczki w trakcie wiosennego przelotu.

Jest to miejsce popularne wśród wędkarzy, którzy nad Zalewem Michalickim mają szansę na złowienie karpia, węgorza, szczupaka, suma, sandacza, czy też jaź. Akwen jest sztucznie zarybiany przez Polski Związek Wędkarzy. W 2006 roku zorganizowano tutaj Otwarte Mistrzostwa Karpiarzy. Nic dziwnego – można tu się spotkać z okazami ważącymi sporo ponad 10 kilogramów.

Równie chętnie jak wędkarze przyjeżdżają nad zbiornik ornitolodzy. Od powstania Zalewu Michalickiego w jego okolicy zaczęły pojawiać się wcześniej niewidziane tutaj gatunki ptaków, w tym czarne bociany, bieliki oraz rybołowy. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także błotniaki, żurawie, a także siewki.

Odwiedzając Zalew Michalicki można zwiedzić także mały, barokowy kościół, znajdujący się w odległości kilkudziesięciu metrów od zbiornika. Zachowała się w nim częściowo ludowa polichromia sakralna z XIII wieku, a także dzwon wykonany w wieku XVII.

Wzdłuż zbiornika poprowadzono ścieżkę rowerową, którą można dojechać do Namysławowa.


Ten temat jest zamknięty.

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Zalew Michalicki, infromacje o Zalew Michalicki od urlopowiczów, - porady Opolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index