Opinie Weihrauch-Souk

Weihrauch-Souk
Kategoria: Zakupy i shopping
Podkategoria: Rynek / Bazar
Średnia ocen
3.9166666666667
4.7
Słońca
Rekomendacja 88%

Opis Weihrauch-Souk

Charakterystyka ogólna
Kadzidło jest wspaniałą pamiątką z rejonu Zufaru; można je tu kupić w formie mniejszych lub większych bryłek. Najwyższej jakości są dosyć duże hodżari (hujari), które mają biało-perłowy kolor, niekiedy z lekkim, prawie niedostrzegalnym odcieniem zieleni. Ciemny kolor świadczy o poziomie zanieczyszczenia kadzidła - im ciemniejsza bryłka tym niższa jakość i niższa cena; warto jednak pamiętać, że zapach powstający przy paleniu jest adekwatny do ceny. Za pół kilograma kadzidła znakomitej jakości zapłacimy około 12-15 OMR (cena turystyczna); naturalnie można nabyć mniej produktu. Jako symboliczne pamiątki handlarze często oferują niewielkie torebki za 1 OMR. Przy okazji powinniśmy również nabyć kolorową kadzielnicę, w której spala się kadzidło. Małe naczynko tego typu w geometryczne wzory będzie kosztować koło 1 OMR. Bardzo tanie są także węgielki potrzebne do rozpalenia ognia. W trakcie zakupów możemy poprosić sprzedawczynię, by zaprezentowała, w jaki sposób rozpala się kadzidło. Kadzidło i naczynia można dostać na prawie wszystkich targach w całym Omanie, ale w Salala jest największy wybór, zwłaszcza na targu Al Hisn (Al Hisn Souk, czasami określany jest jako Al Haffa). Najłatwiej dotrzemy tutaj od pałacu Sułtana - targ położony jest w pobliżu. Kierowcy powinni się kierować As Sultan Qaboos na wschód, a potem odbić w pierwszą ulicę w prawo za pałacem. Targ położony jest jakieś 100 m dalej, po lewej stronie. Można tu także kupić arabskie perfumy i omańskie nakrycia głowy dla mężczyzn.


25 zdjęcia: Weihrauch-Souk

Weihrauch-Souk
od Werner
z dnia: 01.12.2016
Weihrauch-Souk
od Werner
z dnia: 01.12.2016

Weihrauch-Souk
od Werner
z dnia: 01.12.2016
Weihrauch-Souk
od Werner
z dnia: 01.12.2016

Weihrauch-Souk
od Sabine
z dnia: 01.05.2016
Weihrauch-Souk
od Franziska
z dnia: 01.11.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

4.3
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,2 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 83%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 5,3 km
Goście chwalą: odległość do plaży, piękną plażę, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, czystość w pokoju

4.6
Słońca
Rekomendacja: 77%
Oferty wycieczek
8 dni, AI
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 9,5 km
Goście chwalą: wielkość pokoju, czystość w pokoju, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, dobre wyposażenie pokoju


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Weihrauch-Souk, infromacje o Weihrauch-Souk od urlopowiczów, - porady Dhofar

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index