Opinie Piwnice Frydman

Piwnice Frydman
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inne budynki

Piwnice Frydman nie ma obecnie żadnych ocen.

Jesteś pierwszym, który ocenia atrakcję turystyczną Piwnice Frydman, w ten sposób pomagasz innym Użytkownikom.

Opis Piwnice Frydman

Charakterystyka ogólna
W sąsiedztwie kasztelu znajdują się dwa pawilony przykryte gontową kopułą nazywaną burghauzem. Tam znajduje się wejście do dawnych piwnic rodu Horwathów, który przechowywał w nich trunki sprowadzane z rodzinnych Węgier.

Składy wina służyły jako magazyn na szlaku handlowym z Węgier do Polski. Piwnice tworzą dwupiętrowe lochy o trzech korytarzach długich na 100 metrów (w sumie około 600 m). Korytarze są dość obszerne, mają 4 m wysokości i 7 m szerokości.

Magazyny zbudowane zostały prawdopodobnie około 1820 roku i wykorzystywane były do początku XX wieku. Legendy mówią, że piwnice dawniej posiadały połączenie z tutejszym kasztelem.

Informacje praktyczne
Przed zwiedzaniem piwnic trzeba poprosić o zezwolenie – właścicielem działki jest Józef Prelich (tel. 18 285 19 82). Pamiętajmy o zabraniu latarki i ciepłej kurtki.


Hotele w okolicy

5.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 10,7 km
Goście chwalą: przystosowanie dla rodzin z dziećmi, dogodny Check in/Check out, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, piękną restaurację

5.2
Słońca
Rekomendacja: 79%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 11,1 km
Goście chwalą: możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy, piękny basen, sport i atrakcje w hotelu, czystość w restauracji, możliwości rozrywki w okolicy

5.9
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 11,2 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Piwnice Frydman, infromacje o Piwnice Frydman od urlopowiczów, - porady Małopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index