Opinie Centrum Hurghada

Centrum Hurghada
Średnia ocen
4.25
5.1
Słońca
Rekomendacja 87%

Opis Centrum Hurghada

Charakterystyka ogólna
Hurghada to miasto we wschodnim Egipcie na samym wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to obecnie ważny ośrodek administracyjny, a przede wszystkim jeden z największych w Egipcie ośrodków turystycznych o znaczeniu międzynarodowym. Miasto leży ok. 500 km na południowy wschód od Kairu i ciągnie się wąskim pasem wzdłuż pustynnego wybrzeża na długości ok. 40 km.

 
Hurghada ma klimat zwrotnikowy suchy, co oznacza, iż niemal przez cały rok świeci tu słońce. W najchłodniejszym miesiącu roku (lutym) temperatura powietrza w dzień wynosi ok. +25 °C (temperatura wody w morzu oscyluje w granicach 20 °C - 22 °C), w najcieplejszym miesiącu (sierpniu) temperatura powietrza zawsze wynosi powyżej +35 °C (temp. wody powyżej +28 °C). Musimy jednak pamiętać, że zimą od morza wieje silny, zimny wiatr, który powoduje duże amplitudy temperatury dobowej.

 
Co warto zobaczyć?
Hurghada słynie przede wszystkim jednych z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Na suchym lądzie Hurghada jest pełna pięknych hoteli, w których goście mogą użyć uroków SPA, masaży i przepięknych plaż. Można także ćwiczyć żeglarstwo, windsurfing, łowienie głębokomorskie, kitesurfing, pływać na rowerkach wodnych lub na nartach. Dla gości, którzy nie lubią się moczyć a mimo to chcą podziwiać piękno podwodnego świata, proponowane są wycieczki łodzią ze szklanym dnem. Jako miasto na pewno nas nie zachwyci, choć i nie znudzi. Ponieważ 90% jego mieszkańców żyje z turystyki (sezon trwa tu nieprzerwanie przez cały rok), na bazę turystyczną na pewno nie będziemy narzekać. Hurghada to przede wszystkim hotele oraz miejsca noclegowe w przeróżnej postaci, które czekają na turystów przez okrągły rok. W mieście nie zabraknie także miejsc rozrywki, takich jak dyskoteki, bary czy restauracje. Nie należy także przepuścić możliwości spędzenia czasu i docenienia uroków i charakteru starszych części miast takich jak Sakkata i Ad Dahhar. Hurghada składa się z kilku części, z których najciekawszą dla nas zwiedzających będzie Dahar, czyli najstarsza dzielnica miasta. Będąc w Dahar na pewno należy udać się na bazar, który oferuje wszystkie możliwe dobra i pamiątki warte zabrania z Egiptu. Szczególnie ciekawe będą tutaj wyroby ze złota i srebra, papirus czy przyprawy (np. szafran czy różne odmiany pieprzu).

Pamiętajmy, że w takich miejscach konieczne jest posiadanie opanowanej do perfekcji sztuki negocjacji. Mówi się, że Egipcjanie są specjalistami od oceniania portfela klienta, dlatego często podają trzykrotną wartość towaru i targowanie jest tu konieczne. Tłum turystów i ogólna wrzawa sprzyja również kieszonkowcom, dlatego na bazarze w Dahar miejmy się na baczności!
W dzielnicy Dahar znajduje się także dworzec kolejowy oraz poczta główna.

Nocą Hurghada zaprezentuje nam swoje słynne życie nocne, łącznie z klubem Ministry of Sound Beach Club, a także dyskotekami i rozrywką podawaną przez większość hoteli w mieście. Szeroki wybór restauracji zaczyna się od tych serwujących tradycyjną kuchnię egipską, a kończy na sieciach znanym zachodnim turystom, np. Hard Rock Cafe.


558 zdjęcia: Centrum Hurghada

Centrum Hurghada
od Heidi
z dnia: 01.11.2017
Centrum Hurghada
od Heidi
z dnia: 01.11.2017

Centrum Hurghada
od Heidi
z dnia: 01.11.2017
Centrum Hurghada
od Denise
z dnia: 01.11.2017

Centrum Hurghada
od Rudi
z dnia: 01.03.2017
Centrum Hurghada
od Hans Michael
z dnia: 01.11.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Centrum Hurghada: 54

5.0
Słońca
Masa sklepów,ulicznych sprzedawców i ...turystów. Klimat arabskiego miasta jest raczej słabo dostrzegalny,ale zapuszczając się w boczne,wąskie uliczki można dostrzec rdzennych mieszkańców modlących się lub spacerujących. Na zakupy w sam raz - każdy znajdzie coś ciekawego. Czytaj dalej opinię
lipiec 13,
Aleksandra, Wiek 19-25

6.0
Słońca
stara, zabytkowa część miasta hurghada, specyficzny klimat tego miejsca, wyjątkowo życzliwa miejscowa ludność, ciekawa architektura, polecam dla uciekających od nowoczesnego budownictwa i miejskiego zgiełku, dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, meczety, kościół koptyjski i inne ciekawe budowle, w pobliżu piękne piaszczyste plaże, dużo ciekawych sklepów i wspaniały stary bazar, po prostu...przenosimy sie tam w inny świat... Czytaj dalej opinię
lipiec 12,
Małgorzata, Wiek 41-45

4.0
Słońca
Do tej pory w trakcie wizyt z przyjemnością zapędzałam się w nieznane zakątki Dahar... tam, gdzie wzrok turysty już nie sięga. W ostatnich latach dzielnica jest wciąż remontowana i dostosowywana pod gusta turystów. Coraz głębiej sięga wakacyjna cywilizacja. Przegięciem kompletnym są ustawione w tym roku sztuczne, świecące palmy wzdłuż głównej alejki handlowej... To Las Palmas, a nie kurort egipski. Polecam jednak zakupy w tej części miasta - będą one z pewnością tańsze, niż w hotelowych sklepikach lub na Sakkali. Czytaj dalej opinię
luty 12,
Katarzyna, Wiek 31-35

Hotele w okolicy

4.4
Słońca
Rekomendacja: 82%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km
Goście chwalą: odległość do plaży, przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, wielkość pokoju

4.7
Słońca
Rekomendacja: 81%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,7 km

4.8
Słońca
Rekomendacja: 79%
Oferty wycieczek
7 dni, AI
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,8 km
Goście chwalą: piękny basen, dobrą znajomość języków obcych, przyjazny personel, wielkość pokoju


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Centrum Hurghada, infromacje o Centrum Hurghada od urlopowiczów, - porady Hurghada / Safaga

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index