Atrakcja turystyczna Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Opinie Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inne budynki
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Charakterystyka ogólna

Dom Zdrojowy w Świeradowie Zdroju powstał jeszcze w XIX wieku, a dokładniej w 1899 roku. Wcześniej w tym miejscu stał Dom Źródlany z XVIII wieku. Niestety poprzedni budynek został strawiony przez ogień w ogromnym pożarze pod koniec XIX wieku. Obecnie Dom Zdrojowy jest jednym ze starszych, a na pewno najciekawszych architektonicznie budynków nie tylko Świeradowie Zdroju, ale również w całej okolicy.

Dom Zdrojowy przygotował dla swoich gości szeroką gamę zabiegów zarówno leczniczych, jak też relaksujących i upiększających. Bardzo ciekawa jest tutejsza, najdłuższa na całym Dolnym Śląsku, modrzewiowa Hala Spacerowa o długości 80 metrów. Mieści się tutaj również pijalnia wód mineralnych i wieża widokowa, z której można podziwiać piękną panoramę okolicy.


Ten temat jest zamknięty.

2 zdjęcia: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Dom Zdrojowy Świeradów ...
od Tomasz
z dnia: 01.06.2015
Dom Zdrojowy Świeradów ...
od Tomasz
z dnia: 01.06.2015

Opinie Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój: 1

6.0
Słońca
Super położony Dom zdrojowy z wiekową autentyczną zabudową pośród parku zdrojowego z wieloma ciekawymi drzewami. Oczywiści największa atrakcja to woda mineralna lecznicza , działa naprawdę i efekt jest już po kilku dniach żołądek zaczyna normalnie funkcjonować, niestety nie można zabrać tej wody na dłuższy zapas bo traci po 2-ch dniach swoje zbawienne właściwości. Magiczne miejsce dla kontemplacji i wyłączenia się z naszego szalonego życia. Czytaj dalej opinię
czerwiec 15,
Tomasz, Wiek 51-55

Hotele w okolicy

5.7
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 83%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 79%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój, infromacje o Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój od urlopowiczów, - porady Dolnośląskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index