Opinie Plaża Jantar

Plaża Jantar
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.5833333333333
5.5
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Jantar

Charakterystyka ogólna

Jantar to niewielka wieś położona w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Miejsce już od XIII wieku było znaną osadą rybacką, a słynęło przede wszystkim ze wspaniałych karczm oraz z bogactwa bursztynu. Również i dzisiaj, od listopada do kwietnia, trwają tutaj bursztynowe żniwa.
Oprócz ładnych pamiątek z bursztynu, Jantar przyciąga swoimi plażami. Są one czyste, szerokie i bezpieczne. Ponadto, na turystów czeka bogata baza gastronomiczna i noclegowa. W sezonie letnim nie brak również bogatej oferty kulturalnej i ciekawych imprez o charakterze kulturalno - rozrywkowym. Przykładowo, od 1999 roku, Jantar jest miejscem corocznych Mistrzostw Świata w poławianiu Bursztynu. Jeśli jednak nie uda nam się nic znaleźć, bursztyn pod różną postacią możemy oglądać w tutejszym Muzeum Bursztynnictwa (przy placówce Szkoły Podstawowej; otwarte 1 czerwca 2004 roku w celu upamiętniania tradycji i kultury regionu. W muzeum poznamy historię bursztynnictwa, jak powstaje bursztyn oraz zobaczymy przepiękne okazy tego cennego kruszcu z zatopionymi owadami i fragmentami roślin).

Informacje praktyczne

Pamiętajmy, aby na plaży zawsze stosować nakrycie głowy i krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym! Słońce nie zawsze może nam się wydawać bardzo silne, lecz nasza skóra, szczególnie po tak długiej przerwie od słońca, może być innego zdania…;-)
Informacje odnośnie muzeum:
Muzeum Bursztynnictwa jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 (okres wakacji). W czasie roku szkolnego muzeum jest dostępne dla zwiedzających po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.


25 zdjęcia: Plaża Jantar

Plaża Jantar
od Katia
z dnia: 01.07.2011
Plaża Jantar
od Renata
z dnia: 01.07.2010

Plaża Jantar
od Renata
z dnia: 01.07.2010
Plaża Jantar
od Renata
z dnia: 01.07.2010

Plaża Jantar
od Renata
z dnia: 01.07.2010
Plaża Jantar
od Renata
z dnia: 01.07.2010
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Jantar: 2

5.0
Słońca
W zeszłym roku zdecydowaliśmy się w końcu zrealizować pomysł na wakacje, który od dłuższego czasu chodził nam po głowach, a mianowicie konna wycieczka po wschodnim pomorzu. Zaczęliśmy właśnie w Jantarze, dokąd dojechaliśmy samochodami z końmi w przyczepach. Spędziliśmy w okolicy kilka dni, wyjeżdżając kilkakrotnie na szeroką, piękną plażę. Na plaży widzieliśmy wydzielone kąpielisko, z którego nie skorzystaliśmy, ale wyglądało zachęcająco i było strzeżone. Czytaj dalej opinię
sierpień 13,
Damian, Wiek 31-35

6.0
Słońca
Nad Bałtyk lubię jeździć nie tylko w lecie. W zasadzie mogę tam jechać w każdej porze roku. Każda pora jest inna. Poza sezonem jest oczywiście luźniej, ale trzeba się liczyć z tym, że wiele pensjonatów, restauracji czy innych obiektów będzie zamkniętych. Ostatnio w Jantarze byłam jesienią. Pogoda dopisała i pozwoliła na długie spacery plażą, po wyspę Sobieszewską na zachodzie i Kąty Rybackie na wschodzie (ale z Katów to już autobusem wracałam, bo jednak dość daleko). Czytaj dalej opinię
październik 12,
Julita, Wiek 36-40

Hotele w okolicy

4.4
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 10,0 km

5.0
Słońca
Rekomendacja: 83%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 12,9 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Jantar, infromacje o Plaża Jantar od urlopowiczów, - porady Pomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index