Atrakcja turystyczna Miejscowość Malinska

Opinie Miejscowość Malinska

Miejscowość Malinska
Średnia ocen
4.6666666666667
5.6
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Miejscowość Malinska

Malinska to miejscowość turystyczna położona na wyspie Krk. Miasteczko usytuowane jest na północno-zachodnim brzegu wyspy, w pięknej zatoce. Miasteczko połączone jest z lądem mostem. Posiada świetne połączenie z pobliską miejscowością Rijeka, w której znajduje się port lotniczy.
Udając się do miasteczka Malinska, warto przygotować się na wszystkie cechy klimatu śródziemnomorskiego, czyli suche i gorące lata, podczas których średnia temperatura wynosi 30 stopni C.
Historia miejscowości sięga do XV wieku, kiedy wybudowany został młyn, któremu Malinska zawdzięcza swoją nazwę. W XVIII wieku miejscowość dysponuje już własnym portem, co przyczynia się do jej rozwoju. Wtedy też zaczęto eskportować różnego typu produkty, których w miasteczku było pod dostatkiem, między innymi drewno, oliwę z oliwek czy produktów rolnych. W latach 80-tych XIX wieku następuje rozwój Malinski jako miejscowości turystycznej, a związane jest to bezpośrednio z przybyciem na wyspę Krk pierwszego parowca o charakterze turystycznym. Przełomem w rozwoju turystyki w miejscowości był rok 1970, kiedy w miasteczku wybudowany zostaje kompleks hotelowy Haludovo, który przez długi czas pozostaje najbardziej ekskluzywnym ośrodkiem na wschodnim wybrzeżu Adriatyku.
W miejscowości Malinska znajduje się kilka piaszczystych oraz żwirowych plaż, niektóre są także ukryte w niewielkich zatoczkach, co sprawia, że miejscowość jest niezwykle malownicza i każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Jedna z najpiękniejszych plaż to Draga, która ma charakter żwirowy. Nieopodal miejscowości znajduje się również plaża przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wzdłuż wybrzeża usytuowana jest promenada nazwana Rajski Put.
Miasteczko posiada również świetnie rozbudowane zaplecze pozwalające uprawiać różnego tupu sporty. Wszyscy entuzjaści aktywnego spędzania czasu znajdą w miejscowości korty tenisowe, pola do mini golfa, a także tereny do jazdy konnej, czy kręgielnie. Amatorzy sportów wodnych mogą spróbować swoich sił w nurkowaniu oraz żeglowaniu.
W miasteczku znajduje się także sporo zabytków, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest wieża, należąca do kościoła św. Apolinara, wybudowanego na początku XVII wieku, z którego zachowały się jedynie ruiny. W pobliżu miejscowości znajduje się także inny zabytek architektury sakralnej, a mianowicie kościół św. Marii Magdaleny w Porat. W miasteczku tym warto obejrzeć także klasztor franciszkanów, który posiada budynek o charakterze gotycko-renesansowym.
Każdego roku w Malinskiej odbywa się święto patrona miasta, którym jest św. Apolinary. Wydarzenie to nazwane jest noc Malinskiej i obudzone jest 23 lipca.


Ten temat jest zamknięty.

Hotele w okolicy

4.6
Słońca
Rekomendacja: 76%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

4.9
Słońca
Rekomendacja: 91%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 5,6 km

5.5
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 11,0 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Miejscowość Malinska, infromacje o Miejscowość Malinska od urlopowiczów, - porady Zatoka Kwarner

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index