Atrakcja turystyczna Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum

Opinie Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum

Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum
Kategoria: Sport i rozrywka
Podkategoria: Sport zimowy
Średnia ocen
4.8333333333333
5.8
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum

Charaktersytyka ogólna
Ski-arena Axamer Lizum znajduje się na wysokogci 1600 m n.p.m. w ośnieżonej kotlinie, w cieniu przepięknego łańcucha Kalkkogel (Alpy Stubaickie). Można do niej dotrzeć samochodem lub odjeżdżającym co pół godziny autobusem wahadłowym.
Funcjonuje tutaj kolejka naziemna i wyciągi krzesełkowe oraz orczykowe. Narciarze mogą dotrzeć na szczyty dwóch dość trudnych gór: Birgitzkopfl i Hoadl. Oba te szczyty popularne są również wśród turystów bez nart, spragnionych słońca. Mimo że na olimpijskich trasach szusują przeważnie dobrzy narciarze, to nawet ci o przeciętnych umiejętnościach mogą zaryzykować wyprawę na Hoadl. Muszą jednak robić więcej skrętów w czasie zjazdu niż zwykle. Pleisen oferuje obok tras z muldami znakomite zjazdy w głębokim śniegu. Uwaga lawiny! Dużo trudniejsze trasy poprowadzono przez zbocza Birgitzkopfl po przeciwnej stronie kotliny. Walka z muldami (stoki są tu za strome dla ratraków) jest ciężka nawet dla najwiekszych twardzieli. Warto również popróbować swych sił na trasie zjazdowej z Birgitzkopfl do Goetzens, nawet jeśli będziemy potem zmuszeni wziąć taksówkę, by wrócić do Axams. Początkujący, przy dolnej stacji wyciągu na Birgitzkopfl, znajdą dwa wyciągi znakomite do ćwiczeń podczas stawiania pierwszych kroków na nartach.
Od momentu zainstalowania naziemnej kolejki, która zawozi na szczyt Hoadl 120 osób w ciagu 6 min., niepokonani pogromcy stoków nie muszą już robić przymusowych przerw czekając w kolejce na wjazd. Jednak kiedy w weekend jest ładna pogoda, o swojej bliskości przypomina Innsbruck i odległe o 173 km Monachium. Na trasach Axamer Lizum robi się nieco ciasno. Mieszkańcy Axams nie spoczęli na laurach, cały czas robią plany na dalsze inwestycje, by ściągnąć turystów.


7 zdjęcia: Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum

Sporty Zimowe Olympiaba...
od Goran
z dnia: 01.01.2014
Sporty Zimowe Olympiaba...
od Goran
z dnia: 01.01.2014

Sporty Zimowe Olympiaba...
od Dominique
z dnia: 01.12.2011
Sporty Zimowe Olympiaba...
od Hansi
z dnia: 01.03.2009
Ocena zdjęcia: 3.7

Sporty Zimowe Olympiaba...
od Harald
z dnia: 01.02.2007
Ocena zdjęcia: 3.6
Sporty Zimowe Olympiaba...
od Harald
z dnia: 01.02.2007
Ocena zdjęcia: 4.5
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Hotele w okolicy

5.5
Słońca
Rekomendacja: 94%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,4 km
Goście chwalą: przyjazny personel, dobrą znajomość języków obcych, piękny basen, dogodny Check in/Check out, kompetentny personel

5.4
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,5 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 4,7 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum, infromacje o Sporty Zimowe Olympiabahn Axamer Lizum od urlopowiczów, - porady Tyrol

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index