Opinie Dom Cavannagh

 Dom Cavannagh
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Inne budynki
Średnia ocen
4.1666666666667
5.0
Słońca
Rekomendacja 50%

Opis Dom Cavannagh

Chcąc mieć możliwość zrobienia zdjęcia panoramy całego Buenos Aires z góry, warto wybrać się do Cavannagh House. Oczywiście, co tu dużo ukrywać, musimy wpierw wymyślić sprytny fortel, by dostać się do windy. Budynek jest dość dobrze chroniony. A ochronę oraz recepcjonistów z pewnością zainteresuje nasz pobyt akurat w tym właśnie miejscu. W dodatku z aparatem fotograficznym w dłoni. Zlokalizowany przy Plaza San Martin budynek nazywany jest popularnie Luxury Apartment. Zaprojektowany przez Edificio Kavanagh stał się swego rodzaju wizytówką stolicy Argentyny. I trudno się dziwić. Charakterystyczny budynek wznosi się na wysokość 120 metrów. Mieszczą się tutaj najdroższe powierzchnie biurowego w całym mieście. Wynajmują je na swoje potrzeby banki, przedstawicielstwa firm handlowych, kancelarie prawnicze. To nieoficjalny, samozwańczy businnes center Buenos Aires. Budynek mieści się przy Via Florida pod numerem 1065. Pracę nad projektem budynku Edificio Kavanagh rozpoczął już w 1934 r. Sam architekt był na tyle dumny ze swego dzieła, że postanowił w nim... zamieszkać (wybrał sobie największy z apartamentów, na 14 piętrze). W 1999 r. budynek został oficjalnie wpisany na listę najważniejszych obiektów architektury Buenos Aires. Z budynkiem wiąże się pewna legenda. Opowiada o miłosnej historii, w której główne role odgrywają córka architekta i syna z klanu Anchorena. Niestety bogata rodzina Anchorena była przeciwna związkowi z dużo biedniejszą wówczas córką Edificio Kavanagh. Rodzina Anchorena zamieszkiwała wówczas pałac zlokalizowany po drugiej stronie Plaza San Martin. Pewnego dnia klan postanowił zbudować obok własnego pałacu „prywatny” kościół. Legenda głosi, że kierowany poczuciem miłosnej zemsty za nieszczęśliwą córkę Edificio Kavanagh tak zaprojektował lokalizację i strukturę swojego budynku, aby ten skutecznie zasłaniał ową świątynię. Współcześnie wynajęcie któregoś z pokojów w biurowcu wiąże się z bajońskimi sumami. Dla przykładu: za tygodniowy pobyt w jednym z apartamentów należy zapłacić równowartość 15000 PLN.


1 zdjęcia: Dom Cavannagh

Dom Cavannagh
od Jutta
z dnia: 01.06.2002
Ocena zdjęcia: 2.2

Opinie Dom Cavannagh: 2

5.0
Słońca
Buenos Aires z lotu ptaka? To jest możliwe. Choć w centrum stolicy Argentyny próżno odnaleźć jakieś ścisłe, jednolite centrum, to za serce miasta uważa się okolicę placu Świętego Marcina - Plaza San Martin. To właśnie tutaj znajduje się Cavannagh House. Budynek, na którego myśl zawodowi fotografowie i pasjonaci panoram z lotu ptaka tylko wzdychają. Co zrobić, by dostać się do wnętrza biurowca? Cóż... Potrzeba sposobu. I nieco szczęścia. Pamiętajmy, że budynek jest dość dobrze chroniony. A ochronę oraz recepcjonistów z pewnością zainteresuje ... Czytaj dalej opinię
marzec 10,
Stefan, Wiek 26-30

Hotele w okolicy

5.0
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

5.2
Słońca
Rekomendacja: 75%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,2 km

4.2
Słońca
Rekomendacja: 83%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Dom Cavannagh, infromacje o Dom Cavannagh od urlopowiczów, - porady Argentyna

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index