Opinie Jezioro Powidzkie

Jezioro Powidzkie
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Rzeka / Wodospad
Średnia ocen
5
6.0
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Jezioro Powidzkie

Charakterystyka ogólna

Jezioro Powidzkie jest największym jeziorem na terenie Wielkopolski, zajmujacym powierzchnię około tysiąca hektarów. Powstało w wyniku działania lodowca i mieści się w rynnie polodowcowej. Jest to teren objęty strefą ciszy. Dzięki temu można spotkać tutaj wiele zwierząt oraz podziwiać rozwiniętą i bogatą roślinność. Uroku okolicy dodaje fakt, że nie znajdziemy tutaj żadnych zakładów przemysłowych. Wszystko to sprawia, że Jezioro Powidzkie jest bardzo czyste.

Turystów nad Jezioro Powidzkie przyciąga przede wszystkim możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Nie można na nim pływać łodziami motorowymi, ale bardzo popularne są regaty oraz windsurfing. Miejsce to lubią również wędkarze – w Jeziorze Powidzkim można złowić ryby takie jak szczupaki, liny, sumy, węgorze, a nawet sielawy.

Linia brzegowa wydziela na Jeziorze cztery zatoki – Anastazewską (największą oraz najspokojniejszą), Ptasią (z polem namiotowym), Giewartowską (najgłębszą) oraz Zgon (najtrudniejszą do żeglugi). Kształt jeziora wciąż się zmienia – w ciągu ostatnich lat mielizna znajdująca się na środku jeziora przekształciła się w małą wyspę.

Informacje praktyczne


Strona internetowa: www.jezioropowidzkie.pl


Ten temat jest zamknięty.

Opinie Jezioro Powidzkie: 1

6.0
Słońca
Wspaniałe jezioro, czysta woda, cisza i żagle. Jestem tam co roku i tak będzie jeszcze długo. Polecam regionalny specjał, wędzoną sielawkę. Ryby złowione w jeziorze mają wspaniały smak, jest to wynik czystej wody. Kąpiel w takiej wodzie to przyjemność. Słyszałem od "tubylców", że gotują rosół na wodzie z jeziora. Podobno wtedy smakuje najlepiej. Polecam Robert Czytaj dalej opinię
lipiec 14,
Robert, Wiek 36-40


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Jezioro Powidzkie, infromacje o Jezioro Powidzkie od urlopowiczów, - porady Wielkopolskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index