Opinie Plaża Rewal

Plaża Rewal
Kategoria: Warte zobaczenia
Podkategoria: Plaża / wybrzeże
Średnia ocen
4.75
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Plaża Rewal

Charakterystyka ogólna

Rewal to piękna miejscowość nadbałtycka, która może poszczycić się bogatą historią, a obecnie – dobrym kąpieliskiem.
Powstanie Rewalu datuje się na II połowę XIV wieku, kiedy to szlaku Gdańsk-Kołobrzeg- Kamień Pomorski wybudowano karczmę zbójecką. Wokół karczmy, szybko zaczęły powstawać kolejne zabudowania, które dały początek miejscowości. Jej niezwykłe warunki naturalne spowodowały, że już w 1827 roku Rewal zyskał status kąpieliska, które cieszyło się przede wszystkim popularnością wśród turystów z Berlina i okolic. W latach 20. XX wieku wybudowano na palach zakłady kąpielowe: jeden - przeznaczony dla mężczyzn, drugi - dla kobiet i dzieci. Drewniane budynki pełniły funkcje pomostów widokowych, przebieralni i przechowalni odzieży, a porządku w obiektach pilnował tzw. kąpielowy.
Obecnie w Rewalu nie ma już oczywiście takich podziałów ;-) Całymi rodzinami możemy cieszyć się czystą, strzeżoną plażą. Ważną atrakcją tego miejsca jest taras widokowy ulokowany w samym centrum, tuż przy głównym zejściu na plażę. Kolejnym miejscem w Rewalu, o którym nie możemy zapomnieć, jest Aleja Zakochanych. Aleja biegnie wzdłuż morza i prowadzi do kolejnego tarasu widokowego, a najciekawszymi jej elementami są: ławeczka Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. W pobliżu Alei znajduje się kolejne piękne miejsce Rewalu - aleja różana, gdzie znajduje się aż 148 gatunków róż. Warto także zobaczyć Pomnik Rybaka znajdujący się niedaleko bazy rybackiej, który nawiązuje do tradycji miejscowości. Rybołówstwo po dziś dzień stanowi bowiem główny zawód wielu mieszkańców Rewala.


41 zdjęcia: Plaża Rewal

Plaża Rewal
od Edward
z dnia: 01.08.2014
Plaża Rewal
od Edward
z dnia: 01.08.2014

Plaża Rewal
od Edward
z dnia: 01.08.2014
Plaża Rewal
od Edward
z dnia: 01.08.2014

Plaża Rewal
od Klaus-Jürgen
z dnia: 01.06.2015
Plaża Rewal
od Klaus-Jürgen
z dnia: 01.07.2015
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Plaża Rewal: 33

4.0
Słońca
Plaża w miejscowości wypoczynkowej Rewal podobna jest do innych nadbałtyckich plaż: piaszczysta, płaska, dość szeroka. Spośród innych plaż wyróżnia ją wysoki, klifowy brzeg. W Rewalu, na takim wysokim brzegu, powstał taras widokowy. Polecam na oglądanie zachodów słońca. Czytaj dalej opinię
lipiec 13,
Mateusz, Wiek 19-25

Hotele w okolicy

5.1
Słońca
Rekomendacja: 90%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,1 km

4.6
Słońca
Rekomendacja: 80%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,3 km

5.8
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,4 km
Goście chwalą: przyjazny personel, piękną restaurację, dogodny Check in/Check out, przystosowanie dla rodzin z dziećmi, dobrą znajomość języków obcych


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Plaża Rewal, infromacje o Plaża Rewal od urlopowiczów, - porady Zachodniopomorskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index