Atrakcja turystyczna Stara forteca / Palaió Froúrio

Opinie Stara forteca / Palaió Froúrio

Stara forteca / Palaió Froúrio
Średnia ocen
4.75
5.7
Słońca
Rekomendacja 100%

Opis Stara forteca / Palaió Froúrio

Informacje ogólne
Stara Twierdza (Paleo Frodrio) jest symbolem miasta i wyspy. Najstarsze ze znanych fortyfikacji założono w VI w. na gruzach dawnego korynckiego miasta Palaiopolis zniszczonego przez Gotów. Jednak najstarsze fragmenty budowli, jakie teraz można zobaczyć, pochodzą z połowy XII wieku, czyli z czasów cesarstwa bizantyjskiego. W XV w. Wenecjanie pobudowali nowe mury i wykopali fosę obronną - Contrafossę, która stanowi malowniczy element obecnego krajobrazu. Dalsza przebudowa miała miejsce w latach 1558-1588 - wtedy to wybudowano fortyfikacje, które zachowały się do dziś. Ostatni obiekt wznieśli Brytyjczycy w latach czterdziestych XIX wieku wewnątrz Starego Fortu. Był to neoklasycystyczny kościół św. Jerzego.
Od strony wschodniej do twierdzy wchodzi się z Esplanady. Wartownia z prawej strony głównego budynku mieści kolekcję bizantyjską miasta Korfu z mozaikami i rzeźbami z bazyliki Palaiopolis. Zgromadzono tam fragmenty fresków z kościoła św. Mikołaja w Kato Korakiana. Za mostem jest kościół karmelitów pod wezwaniem św. Madonny. Na zamek „Castel a Terra" z małą latarnią morską można dostać się wspinając się stromym podejściem obok weneckiej wieży zegarowej. Z wysokości 72 m rozciąga się oszałamiający widok na miasto Korfu i górę Pantokrator.
Stary Fort jest czynny codz. 8.00-19.00 (wstęp wolny), a przez większość wieczorów odbywają się w nim pokazy „światło i dźwięk".Bilet wstępu kosztuje 4€ od osoby dorosłej, a dla dzieci zasadniczo 2€, ale nasza córka mimo swojego wieku weszła za darmo. W czasie upalnych dni jest to męcząca wizyta, ale widok na miasto Korfu wynagradza cały ten trud. Na pierwszej płaszczyźnie rozpościera się widok na Wyspę Vido, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć można wpływające do portu statki rejsowe, które robią wielkie wrażenie. Z góry jest natomiast widok na miasto i widać nawet samoloty lądujące na lotnisku. W dolnej części zamku znajduje się restauracja, jednak nie bylismy w niej i dlatego nie możemy jej ocenić.


231 zdjęcia: Stara forteca / Palaió Froúrio

Stara forteca / Palaió ...
od Volker
z dnia: 01.06.2017
Stara forteca / Palaió ...
od Volker
z dnia: 01.06.2017

Stara forteca / Palaió ...
od René
z dnia: 01.06.2017
Stara forteca / Palaió ...
od Werner
z dnia: 01.11.2016

Stara forteca / Palaió ...
od Werner
z dnia: 01.11.2016
Stara forteca / Palaió ...
od Werner
z dnia: 01.11.2016
Następne zdjęcia atrakcji turystycznych

Opinie Stara forteca / Palaió Froúrio: 13

6.0
Słońca
Gdy już znajdziecie się na wyspie Korfu, warto odwiedzić stolicę wyspy Kerkyrę, a w niej Starą Twierdzę, z której rozpościera się cudowny widok. Koniecznie trzeba wejść na sam szczyt, z którego doskonale widać miasto i okolice. Czytaj dalej opinię
wrzesień 14,
Piotr, Wiek 51-55

Hotele w okolicy

4.5
Słońca
Rekomendacja: 82%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 0,7 km

4.1
Słońca
Rekomendacja: 100%
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,1 km

5.3
Słońca
Rekomendacja: 94%
Oferty wycieczek
7 dni
Dojazd własny
1 dzień
Odległość: 1,4 km


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Atrakcje turystyczne Stara forteca / Palaió Froúrio, infromacje o Stara forteca / Palaió Froúrio od urlopowiczów, - porady Korfu

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poi index